Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Odkud a odkdy mám alopecii, jak ji léčím, jak to jde

Autor Odkud a odkdy mám alopecii, jak ji léčím, jak to jde
Horkypetr
Nemůžu se ubránit pocitu, že léčba AGA (aspoň tak jak je prezentována na těchto stránkách) je založena na víceméně náhodném zkoušení co největšího množství postupů, s nadějí, že některý zabere. Možná by to šlo i lépe, čímž se uštří drahocenný čas, peníze a zlepší efektivita. Proto zakládám tento topic.

Nejdřív trochu faktů - AGA je jednoznačně podmíněna geny. Některé se prokazatelně nacházejí na X gonozomu (dědíme od matky), jiné na autozomech (náhodně od obou rodičů). Různé variace AGA mezi muži (čas nástupu, rychlost postupu, pattern výpadku) jsou právě způsobeny tím, že u každého jsou za to zodpovědné trochu jiné geny. Stejně tak se dá čekat, že pro jednotlivé genotypy bude efektivní jiný způsob léčby.
Jednoduše řešeno, tomu, u koho plešatěl v rodině pouze děda z matčiny strany, bude fungovat jiná léčba než tomu, kdo to má po otci.
Dosud jsem nenašel žádnou statistiku, která by toto zpracovávala na vědecké úrovni, takže se o něco podobného můžeme pokusit tady.

Jde o odpovědi na pár jednoduchých otázek. Z výsledků pak možná budem moci vypozorovat nějakou korelaci (a pokud ne, tak si aspoň shrneme, co se dá proti plešaťení dělat).

takže otázky:

1) rodový výskyt (u koho v rodině, jak moc)

2) jak u mě AGA probíhá (pozorování nástupu, míra výpadku, současný stav)

3) jak ji léčím (vyzkoušené preparáty, postupy, úspěšnost)čím víc lidí se pokusí odpovědět, tím lepší "statistiku" budeme mít
Horkypetr
u mě to vypadá takhle:

1) V rodině to bylo u dědy z matčiny strany a docela hodně (navíc všichni jeho bratři to měli nachlup stejný, takže o genech není sporu).
Otec má přes padesát, vlasy sice v poslední době trošku prořídly, ale jinak se dá říct, že bez problémů.

2) já sám mám kouty minimálně od 13 (to vím ale jen proto, že jsem šel dohola, možná byly už dřív). Ted je mi 23, kouty mám pořád, ale rostou, což jsem začal vnímat cca před rokem. Navíc trochu řidší porost než dřív. Výpadek odhaduju na 60 - 80 vlasů za den.

3) zatím nijak. zkoušel jsem masáže, výpadek se zmenšil, což ale mohlo být sezónními vlivy. Ted jsem zmenil stravu (vysadil cukry, nasadil ovoce a zeleninu) a začal žrát pangamin. Na hodnocení je brzo. Pokud to nic neudělá, pouvažuji o finasteridu.
ovca
1) v rodine len strýc - jemne, skôr redšie vlasy než pleš

2) kúty jemné odjakživa, už na fotke kde mám rok sú potvory . Teraz mám 23 a vlasy padajú po stovkách ale plošne po celej hlave

3) nejem cukry, tučné mäso, potraviny obsahujúce lepek, pijem 2l zeleného čaju denne, jem 3x v týždni rybu, veľa zeleniny, jem následujúce vitamíny B-komplex, zinok, panthenol, pangamin, pyridoxin, methionin, Biosil +, na hlavu matlám alpicort.

4) hodnotenie: robím to mesiac takže je ešte skoro, už je to trošku lepšie ale furt nedostatočné. Ak so to do ďalšieho semestra výrazne nezlepší k lepšiemu idem do finasteridu alebo palmetta(+ maca, kudzu) + sĺubne vyzerá aj rastlina Gotu Cola (Brahmí) takže zaradím možno aj to
Horkypetr
Skywalker


Konkrétně tento mladý muž si ani nebyl schopen na internetu vyhledat všechny dostupné účinné prostředky proti alopecii a ztrácí čas s bezcennými neúčinnými sh*ty. To je opravdu duchaplné jít až teď za doktorkou, když už na hlavě nic nemáš. Můžeš si za to jedině sám!


zřejmě máš dobré zkušenosti s jinými preparáty (fin + minox?), jak u tebe zabraly? Jak to máš v rodině s AGA?
Taky si myslím, že je finasterid nejúčinnějším řešením AGA, problém je, že se tu často objevují rezignované příspěvky typu "kdo to má jednou v genech, tomu vlasy nezachrání nic"
Horkypetr
a ještě dodávám, že zatracovat bez výjimky všechny ostatní metody je nesmysl.
Velmi kladné ohlasy se tu objevily např. na omezení cukrů nebo třeba masáže prostaty. Je víc způsobů jak ovlivnit hormon. metabolismus. Finasterid je jenom nejjednoduší a zřejmě i nejúčinnější (na druhou stranu představuje pro organismus největší zátěž)
Acid
1) otec z matčiny strany, podkova

2) kouty tak od 16ti, kolem 20ky se více rýsují, nyní 23 kouty+decánko míň vlasů na temeni při mastnějších vlasech

3) léčba cca od 20 let, nejdříve alpecin a revitalon, pak saw palmetto+vitamíny, chvíli neocapil....těžko posoudit výsledky, dejme tomu se to nezhoršovalo, výpadky stále.Pak omezení cukry, zdravá strava, občas WD, palmetto, methionin a vitamíny (zlepšení, které bylo ale nedostačující). Nyní finasteride 0,8mg, zdravá strava, občas WD, výsledek - stabilizace stavu, přírůstky žádné, výpadky menší.

Vedlejší účinky: po revitalonu na lačno nevolnost, po neocapilu vysušená pleť, po alpecinu taktéž, po finasteridu občas horší spánek?
Acid
Skywalker

Podle mně nemáš zase tak silnou AGU, 1 cm nejsou ani kouty. Prostě se to pomalu plíží a ty ji brzdíš. Drtivá většina nevydrží u toho aby si na vlasy patlali 2x denně přípravek po delší dobu, v tom bych taky viděl problém.Kde 11-12 let nic není už nic nenaroste, folikul odumírá do 3 let kde nic neroste (nebo roste chmíří).Kdyžtak sem hod fotku.
Horkypetr
to Skywalker: No a můžeš ještě říct, jak to máš s rodinnou anamnézou? Protože právě to je nejlepší vodítko, jak určit účinnost. (takhle se moc nepozná, jestli bys na tom byl bez "léčby" jinak než dneska, nebo jestli by to bylo na vlas stejný )
ovca
anamnéza je dôležitá... ako som písal že len stríc tak prdlačky... otec mojej babky mal koleno. Sklamanie, dúfal som že to nebude AGA ale tak nejak aspoň viem čo s tým
aneken
1) Deda z matciny strany koleno, ze by mu ho Bruce Willis zavidel. Oba rodice i bracha maji vlasu plno, jsem si to musel vyzrat zrovna ja.

2) Pozvolny nastup uz tak od 15, kouty nemam vubec, zato mi to postupne ridne po cele lebce a zvysuje se celo. Ne ze bych byl ted nejaky krasavec, ale mam neklamny dojem, ze s ubytkem vlasu zacina dominovat obliceji velky nos. Jesteze neodstavaji usi, to uz bych byl uplny mistr joda . No jeste bude veselo.

3. Ctu to tu uz rok a pul a postupne jsem vyzkousel cely rezim IH6, jak se postupne aktualizuje vc saw palmeta (momentalne jsem zaradil i fibroboost). Vypustil jsem cukry, jako sampon podavam Revitu, Nizoral, T-gel. Pruser je, ze k tomu, ze obiloviny + mlecne vyrobky jsou zabijak, jsem se dopracoval az ted, protoze doposud leta nezeru ke snidani nic jineho nez ovesne vlocky s jogurtem (a dojmem, ze delam pro zdravi to nejlepsi). Efekt moc nepozoruju, ale jsem skepticky k tomu, ze bychom odhalili, co presne na nas funguje. Nikdy totiz nevime, jakou bychom meli zrovna kebuli, kdybychom nic nezrali. Cili zastavam postoj, ze toho nasadit naraz co nejvic. Jako posledni zachranu si v zaloze nechavam koupi laseru, s tim ale jeste chvili pockam, jeslti mi nezabere cviceni svalu na keseni. Hodne zdaru.
lukso
Pre zaujímavosť sa pridám aj ja
1) Starý otec z matkinej strany mal husté pevné vlasy po celý život. To pravé však prichádza z otcovej strany.. Starý otec plešina, otec a všetci moji ujovia plešina, brat a všetci bratranci plešina . Do 30rokov s úplnou istotou, rednutie však omnoho skôr.
2) Do mojich 22 som vlasy vôbec neriešil. Tesne pred 23 aj popri iných nepriaznivých okolnostiach som spozoroval riadne rednutie vlasov a prehnané mastenie skalpu. Skúsil som folixil a iné obchodné srandy, prerušovane finasterid. Teraz mám pred 24 a vlasov na temene veľa nezostalo. Už bude pomaly čas na mašinku.
3) Momentálne som skoro 4 mesiace na fine, a cca 2 mesiace na IH-WD-koko režime. Vlasy padajú menej, inak nič. Ešte tomu dám čas..
Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Odkud a odkdy mám alopecii, jak ji léčím, jak to jde

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáš Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání community script miniBB™ © 2001-2021  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2021