Transplantace vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Transplantace vlasů »

Odpovědi dr. Hajduka (nejen muhajovi)

Autor Odpovědi dr. Hajduka (nejen muhajovi)
peha
Nejdříve jsem ani nechtěl reagovat na tak agresivní mailik, ale asi to vypadali jako schovávání se. Takže muhaji , pozývám vás na naše pracoviště , rás si s vámi popovídám , ukážu Vám naše fotoalba , aby jste měl možnost porovnat co je pravda a co lež / a možná propaganda konkurence.../Teď je řada na vás.
S pozdravem p.Hajduk, GHO Clinic Praha
---------------------

Po čase se toto téma natolik rozrostlo, že už jeho název (odpověď muhajovi) neodpovídal skutečnosti. Dovolil jsem si ho tedy přejmenovat.
Lukáš Vodička - admin
tomik
peha
Hmm taky bych se tam rád podíval ?
Taky jsem Vám psal, ale nic mi od Vás nepřišlo :-/ Teda pokud jste to opravdu Vy :)
Volal jsem do GHO tam mi dali e-mail, který neexistuje :-/ tak jsem to poslal na mail info@.... a také na který máte u registrace domenény :)
Muhajicek
Momentálně si nejsem zcela jist tím o čem hovoříte (píšete), co se týká mých příspěvků tady,... ohledně transplantace/transplantací všeobecně...nebo transplantací v GHO...Mé názory na transplantace byly spíše pozitivní... byl jsem dokonce nařčen z toho, že můj nick znamená MUdr HAJduk:-). To, že se domnívám, že momentální kvalitativní výstup nekoresponduje s požadavkem doby to je věc jiná.., to však s GHO nemá nic společného.
peha
Klidně přijďte Tomiku, můj email je hair@ghoclinicpraha.cz , pokud jste psal na tento email, omlouvám se , ale asi mi to muselo ujít v kvantu / bohužel z části spamové / pošty.
Je fakt , že jsem asi natrefil na dosti starý mailik. Kvalitativní výstup je vždy limitován technickou proveditelností a fyziologickými zákonitostmi v lidském organizmu, které nemůže obelstit sebelepší operatér.Myslím si , že obecně techniky FUE, FUT atd, mezi které se řadí i naše GHO technika , jsou momentálně na špici co se týče výsledku.
Pavel
peha
omlouvám se že vstupuju do diskuze, ale když tu jste nešlo by na vašem webu uložit fotografie vašich skutečných pacientů a né nějaké nic neříkající výseče, navíc stejné jako na stránkách GHO kliniky tuším v Maastrichtu... a když už tu jste tak si neodpustím vás požádat o váš názor na dutasterid, předem díky za odpověď ;-)
dotaz
pane hajduku , chtel jsem se zeptat , jestli pri minimalni delce vlasu (rekneme do 3 mm) lze rozeznat transplantovany vlas od puvodniho
tomik
peha
Tak jsem ten e-mail odeslal znova :)
Muhajicek
peha

No, v každém případě, pokud se vám "něco" na mailiku konkrétně nezamlouvavá / (lo)..tak klidně napište. Já když něco napíši, tak si za tím stojím a taky si to dokáži obhájit :-). Nicméně se domnívám, že pokud se jednalo o e-mail, bylo by korektní reflektovat zase e-mailem. Mimochodem.. s tím košem na spam si něco udělejte, protože díky tomu jednám s konkurenční pražskou klinikou, která má nastaven evidentně lépe „spam-filtr“.
peha
Rozdíl mezi GHO - DHI technikou
tento článek píše člověk , který provádí GHO techniku více než 2 roky , předtím více než 8 let provozoval zonální mikrografting americké školy Elliot and True a pozdějí Gallagher Medical Institute Philadelphia.Tudíž , asi ten názor nebude úplně objektivní , ale budu se snažit operovat jen s fakty které znám.
1/ Obě techniky -DHI i GHO - vycházejí ze skupiny známé jako FUE, FUT , FOX.
2/ Obě techniky používají k extrakci / vytažení/ štěpu mikropanče - jehly , NE skalpelu, tudíž po nich nezůstává žádná horizontální jizva , nic se nešije.
Rozdíl: GHO používá jehlu s menším průměrem , nástroj na odběr je vysokobrátkový, bez tlaku na kůži a tudíž málo traumatizující.Získané štěpy se už dále nedělí, zůstávají už v přirozených folikulárních jednotkách tak jak jsou v organizmu.
Možnost odebrat až 600 folikulárních jednotek za 2,5 hodiny.

DHI používá / údaj starý přesně 11 měsíců/ jehlu s větším průměrem než GHO, nástroj na odběr je nízkoobrátkový / ruce / , tudíž větší tlak na tkáň.Delší čas odběru.Větší únava materiálu , pacienta i personálu.Takto získaný štěp se dále dělí jěště pod mikroskopem na menší části , čímž se ale může narušit celistvost folikulární jednotky.

Všechny tyto údaje o DHI technice mám od lékaře, který působil v DHI v Řecku.

Myslím, že další postup, příprava lůžek pro implantáty a samotné implantování štěpů už se až tak moc technicky neliší.
peha
Pavel
Určitě šlo, musím říct , že v tom je můj osobní velký dluh vůči všem co se o tom zajímají, ale také je potřeba trošku času na validnější výsledky. Nicméně sliuji , že do konce měsíce už tam budou jen foto našich pacientů u všech kategorii fotek.
Dutasterid - komerčně asi nejvíce známy jako Avodart - myslím si , že je to vhodná konzervativní léčba, v podstatě jediná příčínná léčba androgenní alopecie, určitě jěště selektivnější blokátor 5 alfa reduktázy jako Propecie nebo Penester, i když asi dražší.
Máme u nás přes 300 pacientů na Penesteru / je nejlevnější/ a velice málo hlášených negativních účinků / asi jen 3/ po vysazení ustoupili/ snížení libida, bolesti hlavy /.
Podle mě je úžívání nějakého preparátu , který blokuje 5alfa red. jediným účinným bojem proti postupu AA.
I když teď sázím hodně i na prep. Folixil., kde výrobce také klaimuje účinek jako dutasterid / redukce DHT/. a navíc tam jsou i další provitaminy B a zinek, ještě mi tam chybí Methionin a Cystin a bylo by to komplet.Také nezapomínat na opravdu dobrou vlasovou kozmetiku - snížit mazotok , to je jed na vlasy , stejně jako nepoužívat peroxid při barvení vlasů - úplný killer vlasů...
peha
dotaz
Ve valné většině případu to bude možné rozeznat ,hlavně tam , kde je velký rozdíl mezi tloušťkou vlasů v zadní části a na temeni , nebo čelní části.Vlasy zezadu totiž většinou jsou mnohem tluštší.
Pokud tam ale nějaké vlasy ještě máte , je šance , že ten rozdíl bude malý.
peha
Muhajicek
OK, zkusíme naladit spam koš,
jednalo se o reakci na mailik od pacientky, která měla / ? / proceduru u nás...
Pokud vím , v Praze to jiní dělají jen skalpelem nebo laserem...Možná se už ale pletu.Nicméně, zvažte to , klidně choďte jinam než k nám, ale na laser se nedávejte , / tepelné poškození okolní tkáně.../ a co se týče jizevnaté metody- osobně jsme porvedl více než tisíc zákroků jizevntou technikou, je rychlejší / jen odběr/, pohodlnější / pro zdravotníky / , ale zanechá na celý život jizvu , velikost které NIKDO neumí předvídat...Jděte s dobou...
Muhajicek
peha
Váš spam mě evidentně pohltil, konkurence se jeví jako sto let za opicema, takže jsem spíše uvažoval o případném zákroku v zahraničí.

*Kvalitativní výstup je vždy limitován technickou proveditelností a fyziologickými zákonitostmi v lidském organizmu*

výše technické zdatnosti přeci ale dokáže přímo substituovat fyz. omezení...
peha
Muhajicek
Fyziologické zákonitosti v tomto případě jsou: počet cév v transplantované oblasti, trauma pro daný region způsobené vložením nového tělesa, na které okolní tkáň reaguje zánětem - normální jev. Tím pádem se nemusí dostat ke všem štěpům výživa v průběhu několika mále prvních hodin a dnů.T.j. že na daný cm2 je možné položit na poprvé jen určitý počet štěpů tak , aby se přijali, to už opravdu není o technické zdatnosti. Není to věřte mě samochvála, ale u nás pracují nejzkušenější lidé z této oblasti v republice jak na odběr tak na dírkování tak na implantaci tímto způsobem.
Muhajicek
peha
V každém případě si nějak upravte spam koš. Přeci jen bych dal přednost zákroku v ČR, než-li se někde potuloval po zahraničních klinikách. AA "prý nemam", nicméně o vyspravení koutů bych přesto zájem měl.

Co se týká těch fyz. omezení..Myslel jsem to tak, že tech.pokrok nelze předem přesně odhadovat, tím pádem nelze přeci se vší jistotou říct, zda soudobá fyz.omezení budou "zítra" opět ještě omezeními.
peha
Muhajicek
Pokud máte zájem , rád s vámi prokonzultuji co by se dalo udělat,máte pravdu , nikdo nevidí co bude za pár měsíců-let nového technice, sám bych to přivítal...
Jarda
peha
dobry vecer pane Hajduk,mohl byste prosim odhadem mi rici kolik by me stalo zadelat kouty a snizit o 1cm a zahustit trosku celo??jsem blondak a mam sestrih na 3mm,nevadi to?
Jarda
peha
okamzite bych do toho sel,penize bych mel,jen chci prirozeny vzhled,to je k nezaplaceni prirozenost
peha
Jarda
záleží na velikosti těch koutů , obvykle blonďáci mají více husté, ale i tenší vlasy než bruneti, podle velikosti těch koutů to můžu jen odhadovat - na 300 až 500 štěpů, se snižováním čela / vlasové linie - hair line / buďte opatrný, aby to pak nevypadalo nepřirozeně, vyšší čelo k dospělému chlapovi trošku patří...Tam se taky spotřebuje nejvíce štěpů, protože na délku je to ta nejdelšílínie , kterou můžete narýsovat v transplantované oblasti...
1 štěp je 99Kč.Cena je počte štěpůx 99Kč. Nic dalšího.
peha
Jarda
Přirozenost je to , oč se snaží nové techniky v transplantacích obecně. Nesmíte ale zapomenout , že my - bohužel- jen imitujeme přírodu, zreplikovat ji asi dokáže / alespoň zčást/ jen opravdická multiplikace v tkáňové bance.
Jarda
peha
dekuji,vydel bych to u sebe na kouty tak na 600 stepu,tak ok,snizovani cela ne ale zahusteni tam kde vlasy jsou by bylo mozne ze,beru mesic Penester,doufam ze to pomuze.Jeste se pane Hajduk chci zeptat,je ten mazotok to kdyz se mi lesknou a jsou jakoby mastne ty kouty??? utru to ubrouskem po kazdych asi 5 hodinach a je mastny,je to ten mazotok co je spatny pro vlasy?dekuji za ochotu odpovidat..
peha
Jarda
Těch 600 to už musí báti větší kouty, Penester pomoci měl , ale výsledky po něm jsou vidět až tak za 6 měsíců....A tam , kde už nic není , nepomůže ani penester.,,,Mazotok je v podstatě to , co opisujete... Tam je potřebná dobrá porada s dermatologem a používání kvalitní / lékařské/, např. šampon Argeal nebo Sabal/,
Omlouvám se , že odpovídám až teď, včera jsem musel od PC. Už jsem byl hodně unaven...
Mirek
peha

Dobry den. Chtel bych se Vas zeptat a mozna i jini uzivatele na tomto foru by zajimalo, jaky mate osobni nazor na soju? Mate nejake zkusenosti s lecenim tohoto prirodniho blokatoru DHT?

Diky moc za odpoved.
S pozdravem Mirek.
danek
Dobrý den pane doktore, zajímalo by mě, zda je po transplantaci možné dále pokračovat s minidoxilem, nebo je nutné nějakou dobu počkat? Škodí nově trnsplantovaným vlasům, nebo ne?
Děkuji
Pat
peha

Dobry den, celkem me prekvapila Vase poznamka, ze mate asi 300 pacientu na Penesteru. Co jsem slysel, tak se lekari vetsinou brani predepisovani tohoto levnejsiho leku, pokud nejsou urolog, a prosazuji drahou propecii.

Dale se chci zeptat, zda mate praktickou zkusenost s uzivanim i nizsich davek finasteridu a jeho ucinnosti v takovem pripade, osobne uzivam z obav z vedlejsich ucinku 0.5 mg denne, ale zatim pouze 14 dni, takze vysledky jsou pochopitelne nezname.

Dale bych se rad zeptal, zda je tedy ve Vasi klinice mozne podstupovat i konzervativni lecbu (transplantaci zatim nastesti nepotrebuji), jedna se mi spise o odborny dohled behem uzivani leku s obsahem finasteridu.

Predem dekuji za odpovedi.
Kukuška
Pat

V GHO Clinic o nižších dávkách finasteridu nic neví, což vím z vlastní zkušenosti, jelikož jsem se na to osobně ptal. Což mě příjde dost absurdní , když to tam předepisují. Tady máš odkaz na studíí, která by ti mohla pomoci...
http://www.physics.upenn.edu/facultyinfo/frankel/papers/propeciafda2/

Konzervativní léčbu bych tam vůbec neřešil, jelikož o ní toho taky moc nevědí (opět vlastní zkušenost). Ale zajisté ti pomůžou odlehčit peněženku.
peha
danek
Dobrý večer, určitě dalo, ale asi až tak měsíc po zákroku, minoxidil obsahuje alkohol, což může v první fáze štěpy vysoušet.
Pak už jim škodit nebude.
Kdo už byl u nás na konzultaci, určitě postřehl , že jsem velice rezervován k topickým / lokálním / přípravkům, ze zcela logických důvodů. Kdo je ale bere a je spokojen , tím lépe pro něj...
peha
Mirek
Musím říct , že nemám žádné validní info ohledně účinku soji jako blokátoru DHT, kdyby to byl jen trochu nějak výjimečný účinek, myslím, že farmaceut. mašinerie by už dávno využila tak levný zdroj příjmů.
A ztaké prevalence / výskyt / AA v zemích kde se soja využívá hojnějí než u nás není asi nějak výrazně nižší..Ale za pokus to stojí , je to levné a přírodní...
peha
Pat
Nevidím žádný opravdový rozdíl mezi léky penester a propecie, jedině v ceně Ten u nás na GHO rozhoduje , co doporučit.Ńemyslím si , že by rozdíly v účinku menovaných léků byly tak značné.¨
Co se týče nižších dávek , kromě studie , která v podstatě nic neříká - viz níže příspěvek Kukušky , není mi zatím známa jiná validní studie.
Držíme se toho co je vyzkoušené Propecie 1 mg, tudíž u penesteru doporučujeme totéž, alemyslím si osobně , že i poloina téhle dávky by při dlouhodobém užívání / a pravidelném / mohla udělat svoje, to by se ale dalo validizovat jedině laboratorně pravidelnými odběry krve a rozbory , ale to v několika letech , ne za 6-12 měsíců...
Penester se i tak těžce dělí na menší části, takže jěště více ho dělit by asi opravdu nebylo snadné..Asi užíváte propecii, že?
další možností je druhá/ v podstatě už třetí generace - AVODART, dutasterid , kde je dávka léku nižší.
GHO Clinic se opravdu více zabývá chirurgickou léčbou, nicméně , pokud jsme našimi pacienty požádáni , rádi jim tuto službu poskytneme a náběry krve za účelem sledování potřebných ukazatelů provedeme, stačí v intervalu 9-12 měsíců
jarda
peha
dobry vecer pane doktore,vim ze se zabyvate transplkantaci ale zajima me opravdu mi zabere Penester?beru ho mesic a zatim nic nevidim,beru 1,25mg,doufam ze i kdyby jsem nic nezaznamenal ani po 6 mesicich tak doufam ze mi to na vlasy skodit nebude??dekuji za odpoved,beru ji jako od skoleneho cloveka.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Transplantace vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Transplantace vlasů »

Odpovědi dr. Hajduka (nejen muhajovi)

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání PHP forum software miniBB™ © 2001-2018  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2018