Transplantace vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Transplantace vlasů »

Osobní zkušenosti a výsledky s transplantací vlasů

Autor Osobní zkušenosti a výsledky s transplantací vlasů
Marteen
Mayo2000 - myslím, že to vypadá velmi pěkně. Nicméně kdybych já měl jen kouty, tak se na to ani nevyprdnu. Já měl kouty už v 17 letech, trochu mi to vadilo, ale částečně se to dalo začesat a troufám si tvrdit, že i kouty mohou vypadat pěkně. No ale v 28 už jsem to měl prořídlý i nad čelem, začal si česat přehazovačku, kolečko už taky prosvítalo. Zhruba v tomto věku jsem začal koketovat s myšlenkou na transku, ale pořád jsem neměl odvahu a dostatek informací.
Ještě jsem pár let počkal už jen proto, že podle mě dřív než ve 30 letech nemá smysl na to chodit. A to jsem začal plešatět dost brzy.

Samozřejmě je třeba zvážit všechny okolnosti. Jak velkou dárcovskou oblast člověk má, jak velkou plochu si chce nechat osázet, počítat do budoucna, že ta pleš se ještě rozšíří, takže si nechat rezervu v dárcovské oblasti na případné druhé kolo a pod.
Investman
Mno a já sem tam prostě byl. Nevim, co bych měl z toho si tohle vymyslet. Jak přijdeš nahoru po schodech, jak je ta recepce s čekárnou, tak jsem s ním debatoval v místnosti vpravo od čekárny. Ptal se mě na otce mé matky a stav jeho vlasů... Pak mi tam šáhl a řekl mi, to co jsem už psal. Byl sem i v GHO, pak napíšu zkušenost.... Nechápu tuhle skupinu, že je to takovej hate, každej je automaticky branej za lháře. Omg
Muhaj
Pokud se týče společnosti Cosmedica, nemohu posoudit reálně výsledky jejich transplantací. Jejich komunikace, na rozdíl od klinik z Evropy, je ale otřesná. Podobně, jako už tu někdo psal. Člověk je brán jako "kusovka" na sál, téměř, něco jako sériová, pásová výroba. Konkrétně., pokud jim člověk pošle dotaz, neodpoví na něj a místo toho doslova pastnou stránky textu = FAQ, přičemž to, nač se ptáte v něm není obsaženo. Když se připomenete, opět nikdo neodpověděl. Byl jsem trpělivý, dotaz jsem přeformuloval, dostal jsem odpověď ale na něco zcela jiného., mail neobsahoval ani základní konstrukty typu Dear..Best Regards...jako kdyby si psali s nějakým jejich dělníkem od kanálů. Za mě katastrofa, hned na samotném počátku a přeji proto Mayovi2000 dvojnásob, aby výsledek transplantace byl na vyšší úrovni než je jejich úroveň, schopnosti komunikační - s potenciálním klientem. Za sebe mohu říci, že této společnosti vůbec nedůvěřuji neb se vyhýbají nepopulárním dotazům a doporučuji zvážit výběr z jiných klinik. Pokud by byl Mayo nový uživatel, neváhal bych považovat celou reportáž z Cosmedica, za dobře promyšlený scam agentem.
Investman
Mayo je tu dlouho, takze zadna skryta reklama to neni. Kazdopadne ja mam taky negativni zkusenost. Kdyz jsem jim poslal dotaz na to, jestli mi to nemuze znicit moje stavajici vlasy (mam vlasy po cely plose hlavy, ale proridly) tak uz mi neodpovedeli... Predtim, kdyz sem vypadal, ze tam prijedu snad druhej den tak mi odpovidali do hodiny a pak nic.... Taky to v mych ocich moc nadseni nevyvolalo, ale zase ja kaslu na uroven komunikace. Zajima me vysledek na hlave a to ma Xmen a Mayo zatim v topu.
Muhaj
Investman

Máme podobnou zkušenost. Ono trochu problémem je, že klinik v Turecku je obrovské množství. Srovnávat to třeba s naší kotlinou nebo okolními státy vůbec nejde. Tato konkurence může vést až k obskurní snaze o autopropagaci a to doslova za každou cenu. Byl bych proto velmi ale velmi opatrný na to, kdo může být agent a kdo nikoli. Pokud odpovídají z téhle společnosti takovým způsobem, vypovídá to cosi o jejich činnosti. Toto si žádná solidní klinika, takovou komunikaci, kterou sám popisuješ, nemůže dovolit. Už jenom z toho důvodu, že jakákoli operace, to není jenom o zdaru ale také nezdaru. Kůže se může například zanítit, objevit se jakékoli komplikace, málo uchycených štěpů... a pokud utíkají před nepříjemnou otázkou, co když nechají člověk napospas i po nezdařené operaci...
Marteen
Proboha Investman, já přece netvrdím, že jsi lhář, mě jen překvapilo co ti řekl, nic víc. Proto jsem se na to ptal. Třeba seznal, že to nemáš ještě tak hrozný a nechtělo se mu do toho, nevím. Neznám tvůj stav. Klidně ti to mohl říct, já ti věřím.
Takže v klidu.

Muhaj - MUDr. Hajduk?
Muhaj
Marteen
Muhaj - MUDr. Hajduk?


Dr. Hajduk, zde vystupuje (vystupoval) před lety, výhradně pod svým jménem a příjmením a pochybuji, že využívá jiné nicky. Z X let starých příspěvků lze dohledat, že nejsem žádným velkým propagátorem práce tohoto doktora, vlastně transplantací obecně.
Tomasson
Ano, je potřeba říct, že u Cosmedicy ( a pravděpodobně i u ostatních klinik v Turecku ) jste bráni jako kusovka ve stylu " Chceš tranplantaci? - Tady ji máš" bez zbytečné omáčky a keců okolo, s tím se musí počítat.
Důležité je to, že dostanete to kvůli čemu se tam jezdí, takže můžete bud někde jinde v Evropě si vypisovat s klinikami, kde vám s úsměvem odpoví na milion otázek ( které si stejně můžete sami vygooglovat ), ale zaplatíte cca. 5x víc než v Turecku za stejnou práci.
Každý máme určitě jiný přístup k věcem, někdo chce klientský servis a jednání v rukavičkách od začátku až po Non-stop pooperační "Hot line", to nikomu neberu, já to však beru reálně a racionálně.

Jo a nejsem ničí agent, ani jejího veličenstva
Investman
Totální souhlas...
jolko
A je to v tom turecku teda o toľko lacnejšie? to tam potom za napr. 5000 eur dostanem také výsledky ako napr. v londone za 10000?

sledujem tento instagram občas a zle to nevyzerá, pri takýchto výsledkoch by so mnou mohli jednať aj ako s otrokom

https://www.instagram.com/hairofistanbul/
jolko
Podľa tohoto obrázka na celú hlavu 5000 štepov. to je asi málo, nie?

12748386_13701515001.jpg
12748386_13701515001.jpg
Maty24
Jo to je, ale to proto, že jsi to špatně spočítal
jolko
Prečo zle? zadnú stranu hlavy som bral ako odberovú časť, tých 5000 tam by malo byť ako zdroj pre vrch, či nie?
Maty24
Možná, moc se v tom nevyznám
Maty24
Každopádně pro jednu operaci je to až až nemůžou ho úplně zdevastovat...ty transplantace asi stejně nejsou řešení začínám si myslet, že jsou za ty prachy k ničemu...
nividia1
Chtěl bych se zeptat na kolik v průměru výjde taková transplantace vlasů ?
Muhaj
Tomasson
aždý máme určitě jiný přístup k věcem, někdo chce klientský servis a jednání v rukavičkách od začátku až po Non-stop pooperační "Hot line", to nikomu neberu, já to však beru reálně a racionálně.U nás v ČR, je dobrým zvykem reagovat na položené dotazy, dokonce tehdy, pokud se ptáte na věc, která stojí mnohem méně financí než cca 60 000Kč. Nevím jak Vy ale já si nebudu zvykat na cokoli jiného Mimo toho, jen v samotném Istanbulu, je moře klinik a minimálně stejně dobrých jako Cosmedica (podle referencí i reakcí na světových diskusích) a jak jsem zjistil, reagují na dotazy, stylem "služebníček" do cca 30 min. Takže, nač volit kompromis? Já volím dobrou cenu, reference i elementární slušnost reagovat na dotaz (někdo tomu říká, zacházení v rukavičkách).

Novinkou je, že se po mnoha dnech, přeci jen někdo ozval a obtěžoval se s reakcí.. Přiznejte se, kdo je tu agentem od Cosmedica a dal jim echo
Litr
Marteen
mám nabídku, jestli někdo chce vidět jak vypadá takový člověk po transce naživo, nabízím komukoliv možnost se někde setkat.Jsem z Vysočiny, takže nejlépe Pelhřimov, Jihlava, Humpolec, Havl. Brod nebo okolí. Aby to bylo tak do 50 km od Pelhřimova. Na druhý konec republiky jezdit nehodlám, to snad chápete.Takže jestli má někdo zájem mě vidět, můžem se domluvit.

Koncem minulého týdne jsem reagoval na tvou nabídku a poslal jsem ti zprávu do schránky. Zatím vůbec žádná odpověď. Platí ještě tvá nabídka vidět naživo tvé transplantované vlasy?
Ivan Jurečka
Zdravím všechny.

Jsem Ivan Jurečka, o kterém se tady dost bavilo a chtěl bych uvést věci na správnou míru.
ANO, to jsem napsal!!! (Omluva za gramatické chyby, psal jsem to na turné po Evropě ve stresu a pod, což mě ale neomlouvá. )
Otázka na kterou jsem odpověděl:

"Dobrý den, pane Jurečko,

je mi celkem trapné, že Vás s tímto otravuji, ale měl bych na Vás dotaz. Koukal jsem, že jste podstoupil transplantaci vlasů. Taktéž o tom uvažuji, ale co sem tak koukal na recenze tak lidi na to strašně nadávají. Chtěl bych se Vás zeptat, jestli jste byl s transplantací spokojen a jestli byste doporočil, abych do toho šel.

Moc Vám předem děkuji za odpověď a jsem s pozdravem,,,,"

Napsal jsem, že jsem "docela spokojený". To docela je zapříčiněno tím, že mi MÉ vlasy vypadávají dál a jak se i v této komunikaci psalo, je to způsobeno tím ,že jsem šel na transplantaci VELMI BRZY!!!
Bylo to MÉ rozhodnutí a v této chvíli, ho UŽ považuji za nesprávné. Proto jsem napsal, že kdybych si mohl vybrat opět, už bych do toho nešel. (Operace opravdu není vhodná pro lidi, co mají v plánu se stříhat nakrátko) Je to prostě chirurgický zákrok a u něj jsou jizvy přirozené. Je opravdu vhodné si dobře promyslet tento krok, protože je to na celý život.

Jak si můžete všimnout, otázka se nevztahuje na Inter Clinic, ale na transplantaci vlasů obecně.
Pokud se můžu vyjádřit k Inter Clinicu a Mudr. Koňaříkovi, který mi transplantaci dělal, jsem naprosto spokojený. ( štěpy se mi ujali na 100 procent ) Jeho práci i práci všech kolem si vážím a dělají ji zodpovědně, profesionálně a všem Inter Clinic, pokud se tedy rozhodli na transplantaci jít, DOPORUČUJI!!!

Pokud má někdo ještě nějaké dotazy, otázky, nebo pochybnosti, jestli jsem to já nebo ne, můžete mě kontaktovat:

Ivan Jurečka
Anny Letenské 4
Praha 2


606 610 120

(Mail mi to nenechá napsat, ale jsem i na FB, normálně pod svým jménem)
Všem odpovím buď obratem, nebo hned, jak budu moct.

Poprosil bych o trochu zklidnění vášní, emocí a podobně...
Uvědomuji si svou chybu, že je třeba odpovídat jednoznačně a raději dlouze, aby se nestalo, že je má odpověď pochopena jinak, než jsem zamýšlel.

S pozdravem MgA. Ivan Jurečka
Investman
Pane Jurečko, žádnou chybu jste neudělal. A já jen pouze předal info nám všem, kteří mají v plánu zajít na transku a nikdy sem IC nehanil. Akorát nějaký nervák tu vylíz jak čertík z krabičky, že lžu, jsem rád, že jste to tu osvětlil
bowakl
Dobrý den pánové po více jak roční odmlce se opět přihlašuji a chtěl bych se s Vámi podělit o svoji novou zkušenost z prodělané transky.
Cca před 13,5 měsíci jsem prodělal Transplantaci na Panacea.. Jejich přístup byl velmi velice příjemný, hodnotil bych ho velice kladně. Dokonce jsem dostal i cca 30 štěpů zdarma a slevu jako kdybych již překročil oněch zmiňovaných 1000 štěpů, jenže já tu slevu měl již započtenou od prvního štěpu, tj. cena za štěp cca 89.88 kč. Zákrok trval dva dny a k množství cca 700 štěpů ze stripu jsem dostal dalších cca 1430, takže dohromady 2130 štěpů na plochu cca 66 cm2 - což je cca 32,3 štěpy/cm2. S tím že v přední části je hustota vyšší asi o dva až tři štěpy a v zadní naopak nižší.
Kdybych měl hodnotit rozdíl mezi stripem a GHO - již nikdy bych na strip nešel. Opravdu ze stripu, který jsem prodělal před 14-ti lety jsem měl dost negativní zkušenost, která mě trochu frustrovala. Nicméně jenom ve stručnosti:
- většina strupů mi slezla do 10 - 12 ti dnů, zbytek do 16-ti dnů (po stripu to bylo 21 dnů)
- otok byl minimální, a to jen v oblasti spánkové a čela (u stripu mi otekl celý obličej a dva dny jsem vypadal jako elefantman)
- je sice fakt, že i po GHO jsou vidět minimální mikrojizvičky ještě několik týdnů po zákroku, ale pouze v hodně silném světle a mají charakter spíše zvětšených pórů (po stripu máte hrbolky, kráterky a nerovnosti ještě několik měsíců)
-Jediná věc je ta, že pokožka má ještě několik měsíců jiný odstín, ale to spíše budí dojem důsledku silnějšího opálení, než chirurgického zákroku.

Takže celkem bych zákrok a regeneraci hodnotil pozitivně a dále se zaměřil na růstovou fázi.

Opravdu nevím, kdy mi transplantované vlasy vypadly (a jestli všechny) a kdy začaly růst, protože jsem byl ostříhán do hola a měl jsem tam již nějaké štěpy z první transky (zmiňovaný strip), nicméně první mírné zlepšení jsem začal pozorovat někdy koncem pátého a začátkem šestého měsíce.
Dále mezi 9 - 12 měsícem jsem pozoroval největší nárůst - definujme to jako krycí kosmetický efekt, protože vlasy Vám musí nejenom narůst na alespoň 4 cm, ale taky ztmavnout a zesílit. V současné době jsem 13.5 měsíce po zákroku a vlasy pořád dorůstají - celkově je to hustší a propouští to méně světla než před měsícem. Dokonce, když si přejedu prsty po hlavě tak cítím malé 1 - 3 mm dlouhé vlasy, nebo když si navlhčím prst a "slíznu" si vlasy do čela, tak mezi 4 cm vlasy, jsou vlasy 1 - 2 cm dlouhé. Dále některé vlasy jsou tmavé silné a některé světlé a jemné (dětský vlas). Takže závěr je asi takový, že co se uvádí na internetu o postransplantační fázi - výsledný kosmetický efekt může být až po 18-ti měsících, je zřejmě v mém případě pravda.

Na závěr bych shrnul své pocity - scalp mi sice pořád prosvítá, ale pouze v hodně silném světle (silné bodovky ve výtahu - silné polední slunce nad hlavou..), ale vzhledem ke skutečnosti, že to ještě není finální stav tak bych to nechtěl zatím hodnotit. V případě, že nárůst krycího efektu bude ještě minimálně 10% potom s tím budu poměrně spokojený. Pochopitelně, že vlasy musíte vyčesávat nahoru až mírně dozadu, ale změna je výrazná a jsem rád, že jsem to podstoupil. V případě, že výsledný krycí efekt nebude tak jak jsem si představoval, potom to nechám dohustit na cca 40 štěpů/cm2 a nebo budu hledat jinou alternativu - zda neexistují nějaké přípravky (šampóny..) - poraďte jestli o něčem nevíte, které navyšují tloušťku a objem. Dále mě čeká transka na oblast mezi ušima, kde počítám, že nechám transplantovat 900 - 1100 štěpů.

zajímalo by mě jestli někdo z Vás přítomných měl podobný průběh - jestli ještě více jak rok po zákroku mu dorůstaly, tmavly a tloustly vlasy?
Mysak007
Mayo, tak co, jak to roste?
Litr
Marteen
mám nabídku, jestli někdo chce vidět jak vypadá takový člověk po transce naživo, nabízím komukoliv možnost se někde setkat.Jsem z Vysočiny, takže nejlépe Pelhřimov, Jihlava, Humpolec, Havl. Brod nebo okolí. Aby to bylo tak do 50 km od Pelhřimova. Na druhý konec republiky jezdit nehodlám, to snad chápete.Takže jestli má někdo zájem mě vidět, můžem se domluvit.

Je to už víc než měsíc, co tady Marteen zveřejnil tuhle nabídku. Nejdřív jsem mu poslal odpověď do soukromé schránky a když nereagoval napsal jsem i sem veřejně na fórum, že mám o setkání s ním zájem. Během měsíce vůbec neodpověděl ani na můj soukromý mail, ani do mé schránky tady na vicevlasu, ani se tady nijak neozval ve vláknu. Chtěl bych se zeptat všech ostatních, jestli se někdo s Marteenem dokázal úspěšně kontaktovat a smluvit si s ním osobní setkání, aby viděl Marteenovy transplantované vlasy.
mayo2000
Mysak007
Všetko po starom. Myslím, že počet vlasov sa zastabilizoval a neočakávam už žiadny prírastok. Mohol by som postnúť foto, ale bola by najskôr rovnaká ako tie predtým. Ak sa nič nezmení, postnem fotku cca. po roku od transp.
radan
Čau kluci, tak jsem si tuhle uvědomil, že je to už 18 let, co jsem absolvoval v 25ti FUT na nejmenované klinice na P-7. Spokojenost? ale vůbec- dokud není jasné, kam až to spadne, je to nesmysl. Jizva tu a tam zabolí i po letech, a to můžu být rád, že se neroztáhla do šířky cca 2cm, jak mě vyděsilo na jednom chlapovi na Florenci. A tak mě opravdu baví" lidi, co jdou na menší zákroky touto technikou..
FUE je nepochybně pracnější na odběr, ale když se to" umí, a člověk má vzadu hustší vlasy, výsledek může být perfect. A věřte mi, že jsem už nějakou tu transku viděl.

A všem těm, kteří chtějí dělat od stolu nějaké soudy na cokoli doporučuju, aby vyrazili do světa, protože už na letišti můžou vidět, jak to dělají jinde, i za míň, a nemusí to být vždy směrem na západ..
Marteen
Litr - Omlouvám se za odmlku, napsal jse mti na mail. Jinak nabídka platí stále.
Marteen
nividia1
Chtěl bych se zeptat na kolik v průměru výjde taková transplantace vlasů ?


Počítej tak 80-100 tisíc za jedno sezení. Přičemž za jedno sezení se dá zvládnout tak 1200-1500 štěpů (cca 5-6 hodin). Záleží ještě podle kliniky. U GHO bys dal možná i víc.
Marteen
A hele, další "celebrita" si (asi) nechala udělat nový porost. Honza Láska z Týden mobilně:

https://www.youtube.com/watch?v=s_8izocl8lg
iwos
Marteen
Tomu teď nerozumim, mě napíchal vlasy i do původního prořídlého porostu a když jsem se ho ptal, že bych pak někdy šel ještě jednou, tak neměl problém. Tak nevim teď co si myslet.Ale mám nabídku, jestli někdo chce vidět jak vypadá takový člověk po transce naživo, nabízím komukoliv možnost se někde setkat.Jsem z Vysočiny, takže nejlépe Pelhřimov, Jihlava, Humpolec, Havl. Brod nebo okolí. Aby to bylo tak do 50 km od Pelhřimova. Na druhý konec republiky jezdit nehodlám, to snad chápete.Takže jestli má někdo zájem mě vidět, můžem se domluvit.

Hliníku co takle hodit sem foto ať se nemusíme trmácet do Humpolce?
Marteen
Iwos - jestli se bavíš se mnou, tak foto už sem tady dával, kdybys nebyl línej otoman, tak bys to našel:
http://www.vicevlasu.cz/osobni-zkusenosti-a-1-853- 33.html
Možná bych mohl přihodit současné foto. To bude asi poslední, co ještě udělám.

Tu nabídku jsem dával pro ty, co to chtěj vidět naživo. S uživatelem Litr jsem se setkal. Bylo to příjemné přátelské setkání, rozhodně lepší, než se bavit s některýma tady.
Člověk udělá přátelskou nabídku v dobrým úmyslu pro ty, kteří se nemohou rozhodnout a rádi by třeba někoho viděli naživo a nakonec tu musím číst nějaké blbé narážky na sebe, že jsem Hliník, jako, že si mě někdo vymyslel, nebo co. Pro dobrotu na žebrotu, že jo.

No nic, mě je to fuk. Já udělal co jsem moh, popsal své zkušenosti i nějaké fotky nahodil, možná ještě nějaké přihodím, svůj vlasový problém mám prozatim vyřešen a jsem spokojen. Jestli se to někomu nelíbí, tak ať si ......
V podstatě už není nic, co bych mohl sdělit a naopak už toho není mnoho nového, co bych se tu mohl ještě dozvědět. Už tak nějak nemám důvod sem chodit.
Takže si tu diskutujte, já už se zapojovat nebudu. Jen čas od času zkontroluju profil, jestli tam není nějaká zpráva se žádostí o setkání.

Každopádně jsem ale rád, že toto fórum existuje, je tady dost užitečných informací, takže děkuji všem, kteří se nebáli jít s kůží na trh, popsali své zkušenosti, dali sem své fotky, hodně mi to pomohlo.
Díky hoši.
Mějte se.
<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 ... 48 . 49 . >>
Transplantace vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Transplantace vlasů »

Osobní zkušenosti a výsledky s transplantací vlasů

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání bulletin board software miniBB™ © 2001-2018  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2018