Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Otázka pro holky - jaké vlasy má vaše matka?

Autor Otázka pro holky - jaké vlasy má vaše matka?
Inna
Holky kterým padají vlasy, mohu se zeptat, jaké vlasy má vaše matka a sestra?
Han?a
skvělé. Ale to nemusí hrát vůbec žádnou roli.
Inna
Já vím, že nemusím, ale je pravda, že jsem již viděla dost dvojic - matka s dcerou, a obě měli stejný problém. Tak proto se ptám.
Han?a
AA se dědí po matce, babičce, ale i po tetě z otcovy strany, po tatínkovi, po dědečkovi...
Jestli chceš vědět, na čem jsi, tak máš rychlejší zajít si na imunologii na testy na citlivost vlasových cibulek. Pokud budou negativní, tak se tě AA netýká.
Inna
Vážně? To jsem nevěděla, takže na imunologii budou vědět co po nich chci? Přitom jsem tam již několikrát byla a nechali mi udělat jen štítnou žlázu.
Když bude citlivost na vlasové cibulky negativní, nejedná se o androg.a, ale o padání např. ze stresu......
A když bude pozit. tak se jedná o androg.a?
Díky za vysvětlení
Han?a
Ne, ta přecitlivělost může být např. ještě nějakou disbalancí v imunitě - ale to by oni zjistili, dělají vyšetření na všechno možné.
Takže když se vyloučí ta imunita a stres nebo jiná souvislost s psychikou a je to přesto pozitivní, tak přichází v úvahu AA.
Ještě k tomu stresu - je důležité jak dlouho Ti vlasy padají. Pokud někomu padají vlasy X let, jenom ze stresu to nebude. Pokud někdo v rodině má AA, může to být taky vodítko.
Hodně se dá taky určit z toho, jak vlasy řídnou. Zda difúzně, tj. rovnoměrně po celé hlavě či zda podobně jako u mužů - kouty, ustupující čelo atd.
Peťule
Holky, ty teorie tady jsou moc zajímavé, ale moje zkušenosti:
Máma má AGA (prořídlé temeno), ale před ní v rodině ji žádná žena neměla, všechny měly a dosud mají (pokud žijou) husté a kvalitní vlasy. Takže po kom to maminka podědila? Nejspíš musí být někdo první, u koho se to objeví bez dědičnosti.
A k té imunologii, já jsem na ní byla, zvýšené protilátky jsem měla jen jediné (asi IgM), a ty s vlasy nesouvisí, takže by to teda asi neměla být AGA, ale přesto mě hormonální léky (Diane + Verospiron) celkem zabírají, alespoň po nasazení. U Diane efekt po měsíci odezněl. Kožní mi na zákl. trichotestu tady diagnostikovala AGA (ale to je její subjektivní názor).
Takže buď téhle Hančině teorii ještě něco chybí a nebo jsem ta výjimka, co potvrzuje pravidlo :-)
Han?a
Peťule

a co je to IgM ? Tak třeba androgenní alopecii nemáš ! To by nebylo špatný, ne ? :).

Jinak takhle, ty protilátky smysl dávají. Ať už je tou protilátkou DHT nebo prolaktin nebo něco úplně jinýho ještě neprobádanýho, mě z toho vychází, že všem lidem s AA se tvoří protilátky, které cibulku ničí. Vlas pak slábne, bledne a nakonec je fuč neboť cibulka byla zničena.
Nebo jaká by teda byla jiná příčina AA u lidí, kterým se žádné protilátky proti folikulům netvoří ?

A v čem spočíval ten trichologický test ?
Peťule
Hanča
No taky bych brala variantu, že AA nemám :-)))
Trichotest vypadal tak, že se po 5 dnech nemytí vlasů vytrhl pramen 100 vlasů na temeni a doktorka pod mikroskopem spočítala poměr vlasů v anagenu a telogenu. Ten test ještě dopadl celkem OK, ale když jsem jí řekla, že mi padají i ty krátké podrůstající vlasy, tak to uzavřela jako hormonálně podmíněné padání a do Dg. mi napsala "jiná forma AA", nebo něco v tom smyslu.
Ty protilátky asi budou "zabíjet" cibulky, ale podle mě to nejde na té imunologii zjistit, protože tolik lidí odtud tam už bylo a nic nenašli. Zpravidla imunologický nález mívají jen lidi s areatou, to jim třeba vypadá úplně všechno a protilátky na folikuly mají jen maličko zvýšené.
Eva1000
Mohla bych se prosím zeptat jak se provádí ten test vlasové cibulky na imunologii? A doporučení na takový test dostanu u kožaře?
Eva1000
Promiňtě, chtěla jsem se zeptat na ten testi citlivosti cibulky.
Peťule
Eva1000
Pokud už jsi zaregistrovaná někde na imunologii (bývá dohromady s alergologií), tak stačí, když si při prohlídce o ty testy řekneš. Dělá se to normálně z krve, naberou krev a pošlou to na testy na protilátky. A pokud zaregistrovaná nejsi, tak budeš potřebovat doporučení od jakéhokoliv jiného lékaře, klidně i obvoďáka.
petrap
Peťule
O víkendu jsem byla u mamky. Poslední měsíce si stěžuje na velké padání vlasů. Ale je mi divné, že jich má stále i 54 letech hodně. A sestra, ta mi vždy říkala, nemysli na to! Potřebovala by jsi dělat denně 12 hodinové směny! A včera mi říkala, že za poslední rok ji tak a padají vlasy, že má už polovinu! Nechápu! Že by geny????
Peťule
petrap
Letos prý padají vlasy snad všem, určitě tak 70% mých kámošek (20-25 let), i kadeřnice ti to potvrdí. Btw., já jsem teď bez Verspironu, zatím žádná sláva, ale ani žádná tragédie a žíly nebolí :-)
inna
Taky se mi začíná zdát, že je nějaka epidemie padací. Kéž by už brzo přišla epidemie zarůstání.
Peťule
inna
Cituji: inna
Taky se mi začíná zdát, že je nějaka epidemie padací. Kéž by už brzo přišla epidemie zarůstání.

Moje řeč :-)
iLenka
Cituji: Peťule
Takže po kom to maminka podědila?


Myslím, že existuje gen pro plešatost, který může zdědit a tudíž nést muž i žena. Přítomnost tohoto genu se projevuje v přítomnosti mužských pohlavních hormonů, takže muž je plešatý, ale žena nikoliv. Pokud však nastane období přechodu nebo nějaká hormonální nerovnováha, kdy je menší podíl ženských hormonů nebo větší podíl mužských, projeví se gen pro plešatost i u ženy. Maminka to mohla zdědit i po nějakém mužském předkovi.
Hanach
Co jsou to přesně ty testy AA.Jsem tu nová a to AA je pro mě neznámou.Děkuji
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Otázka pro holky - jaké vlasy má vaše matka?

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání forum script miniBB™ © 2001-2019  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2019