Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Padání vlasů - co je vlastně příčinou?

Autor Padání vlasů - co je vlastně příčinou?
petrap
Celou dobu jsem si myslela, že vlasy zachráním.Ale nyní, když mi doktorka řekla:Androgenní alopecie, jsem na dně.Říkala,že je to vážné,protože podle testu mi vlasy jedou dolů strašně rychle.Proto mám některé vlasy nahrazené novými-které jsou jen chmíří.Vypadávají i 0,5cm dlouhé.A to vše jen z toho, že jsem vysadila antikoncepci....Za 14dní jsem objednaná ke gynekologovi.Zpět antikoncepce.Jenomže díky mému špatnému psychickému stavu a antidepresivám to nebude lehké.Je možné,že je budu muset vysadit dříve, než je začnu brát.A věřit,že mi pomůžou...to opravdu nevěřím.Brala jsem je 1,5 roku a padání se nezastavilo.Zkusím opravdu jíst každý den ryby.Za chvíli mám volat léčiteli a za 14 dní jdu k psychoterapeutovi.Hledám pomoc všude.Která žena by se smířila s tím, že nebude mít vlasy???Už tak to mám hodně prořídlé.Asi mi mnoho času nezbývá...
Holky bojujme a nevzdávejme se.Naděje,ta umírá jako poslední....
Peťule
Až ti nasadaí antikoncepci, tak si hlavně musíš vsugerovat, že ti to pomůže a nebudeš mít vedlejší účinky. Protože třeba k Dianě ti v příbalovém letáku vypíšou komrdesát vedlejších účinků, ale to je potřeba nebrat vážně. Pokud se ti tohle podaří, tak tu antikoncepci minimálně sneseš a snad ti i pomůže, ale to je otázka alepoň půl roku.
Ještě dotaz: Doktorka ti jako důvod udala vysazení antikoncepce?
petrap
Peťule

říkala,že je problém v hormonech.Je to tou antiokoncepcí a taky stresem.Já jsem dnes mluvila s léčitelem.Řekl,že problém začal již před 5 lety.A poslední dva roky je to vážné.Nemám menstruaci prý proto,že mám v háji žaludek a ledviny.Stes je tím, že si nerozumím s manželem.Řekl, abych se rozvedla.Uvažuji o tom.Vím,že on je zdroj mého stresu...Když se tohoto zbavím,tak se začnu léčit.Posílá mi čaj....za 680Kč na měsíc a půl.Známému pomohl -vyléčit ho z lupénky.Je opravdu dobrý.Chceš číslo a zavolat mu?
Peťule
petrap
Jo, to číslo mi na mail pošli, prosím tě, minimálně o tom zavolání budu uvažovat, až vyřeším aktuálnější problémy...
S tím stresem je to pravda - půlka těch vlasů padá kvůli hormonům a půlka kvůli stresu, u mě je to přesně tak. Je to dokázané, ale sama vím, jak je těžké se nestresovat, když tě trápí okolí... a tebe trápí to nejbližší okolí, takže je to o to horší. ¨
Ale když si dáš život dopořádku, tak se ty vlasy minimálně trochu zklidní a možností léčby bude určitě přibývat, takže hlavu vzhůru, ještě není všem dnům konec :-)
Hologram
Zpět k beta-sitosterolu. Dle mně by to mohl být dobrý doplněk pro ženy s AA. Výrobce ho sice doporučuje až od 30ti, ale v dávce až 600mg = tři tablety denně. Myslím že z jedné tabletky nemusí mít nikdo strach. Mimochodem, všechny přípravky na prostatu jsou doporučovany až ve zralém věku a přitom jejich hlavní složky jsou Serenoa a Slivoň viz. Folixil a ten je pro změnu doporučován již od 18ti :-)
Hologram
Kontrolní otázka: Jaká je hlavní účinná látka v Serenoa Repens a Slivoni Africké? Odpověď: Beta-sitosterol :-)
Hologram
Např v Provalu EPI, který jsme tu začali hojně užívat, je b-sitosterol, jako samostatná složka, taky přítomen. Ale jen v množství - 50mg. Proval je doporučován od 40ti :-) Uvažuji tedy, že přidám ještě onen koncentrovanější b-sitosterol... V samotné Serenoi a Slivoni bude množství b-sitosterolu zřejmě kolísat - proto možná ty nejisté výsledky. Čistý b-sitosterol může být jistota. Jdu do něj :-)
Peťule
Hologram
Já zkouším ten Prostamax a pokud to tak po půl roce nebude nikde vidět, tak se zeptám nějakýho doktora, jestli můžu brát beta-sitosterol už od 20 a třeba to půjde. Protože na tom b-sitos. je přímo napsané, že je to na androgenní padání vlasů. Jenže výrobcům jaksi ještě nedošlo, že s tímhle má spousta žen problémy ještě daleko před přechodem, tak možná proto to věkové omezení.
Hologram
Peťule, hele to máš jako s tím Folixilem - určen výhradně pro může, ale já nevidím žádný důvod, proč by ho nemohly brát i ženy... Myslím že jeho výrobci ani netuší, že existuje ženská forma AA, čímž mimochodem přicházejí o zisk :-) Ten b-sitos. je zde myslím trošku opomíjen - kdysi s vlasy pomohl mému bývalému kolegovi a tak jsem se o něj začal zajímat. Až doberu Proval EPI, vyzkouším b-sitos :-)
Peťule
Hologram
No ten Folixil je hlavně odstrašující cenou :-)
Já si totiž myslím, že když se dá řešit mužská AA, tak to musí jít i u té ženské. Jenže tu doktoři často opomíjejí a nebo ani nepoznají, prostě z holky udělají hysterku a řeknou jí, ať nestresuje a ona pak za nějakou dobu apdání přijde na to, že to zlobí hormony :-( A výrobci léků znají pojem AA u žen jen po 50 věku.
Já o tom b-sitos taky dost uvažuju do budoucna, aspoň mi pak poreferuješ, jestli pozoruješ nějaké změny k lepšímu. Ještě by se mohl pochlapit ten Prostamax, třeba to množství serenoy v něm obsažené bude na moje pitomé hormony stačit :-)
Hologram
Peťule, preju ti to, stejně jako všem, aby už konečně něco zabralo :-) Víšco ale - jestli že je betasitos. skutečně tou hlavní účinnou látkou (regulace 5-alfa reduktázy) v oněch přírodních produktech - na bázi Serenoa a spol. tak v podstatě není co řešit :-) Napadá mě totiž, že v těch rostliných extraktech může být jeho množství dosti omezené a závislé na mnoha toto ovlivňujících faktorech...
Hologram
... a to by vysvětlovalo, proč je účinek Folixilu a dalších doplňků se Serenoou, tak sporný a pozvolný... Hodně beta-sitosu je mimochodem v sóji - z ní se taky získává. Ale lepší je si dát piluli - než do sebe narvat denně X Kg sóje :-D
Peťule
Hologram
No sóju já papkám v lecitinu, takže teďka v poslední době do sebe toho beta-sitosu valím docela dost. Jedna studie o Prostamaxu uváděla, že by jeho účinky měly být podobné účinkům Finasteridu, akorát bez vedlejších účinků. Otázkou je opravdu ta síla jednotlivých přírodních léků. Mně by pozvolný účinek vůbec nevadil, hlavně aby to bylo aspoň trošku poznat, protože člověk prostě po půl roce snažení potřebuje nějakou novou motivaci.
Hologram
Peťule, o b-sitosu jsem přečet už snad vše - co se dalo. Slova jsou sice jen slova, ale znějí nadějně. Jestliže na někoho Serenoa nezabírá, pak by měl vyzkoušet b-sit, protože jeho účinek na regulaci těch "zlých" enzymů je mnohokrát silnější, to je závislé na tom kolik b-s je v daném extraktu ze Serenoy atd zrovna obsaženo. Jinak na lecithin si taky brousím zuby, spolu s b-s, skvělá kombinace :-)
Peťule
Hologram
Já můžu doporučit Lecitin od firmy BioPharma, větší lékárny to vedou. Jsou to sice velké kapsle plněné olejem, ale aspoň vidíš, co do sebe láduješ :-) A tahle značka, myslím, vychází nejvýhodněj.
Ondrej
Chcel by som sa este spytat ze preco vlastne ked vlas vypadne pri AA je to inak ako ked vypadne "normalne" teda pri AA vlasy slabnu?alebo vypadavaju?? ako to vlastne je?
Peťule
Ondrej
Jo, přesně tak, když vypadne při AA, tak ho pak nahradí slabší a pak zase slabší a nebo už taky žádný. A nedoroste do pořádné délky, vypadne třeba krátký. Prostě se zkracuje cyklus a zhoršuje kvalita - rychlost toho procesu je dost individuální.
Barin
Zdravim. Moje přítelkyně začala mít problémy s padáním vlasů. Je to asi dva měsíce, co na to přišla kadeřnice, když ji dělala účes na ples. Má na temeni pak dole u krku několik míst úplně holých. U krku je asi největší. Zhruba 4 cm2. Pak má ještě na pěšince několik malých holých míst. A vlasy ji stále dost padají. Byli jsme prvně u praktické lékařky a ta ji neudělala žádné testy a rovnou ji poslala na kožní. Šli jsme do nemocnice do Jihlavy a tam nás sestra rovnou poslala pryč, že prý je to ze stresu a že by musela dojíždět na sněžení, tak ať si dojde k lékaři v Brně (zde chodí do školy). Tak jsem vyrazili i sem a lékařka řekla to samé. Od té doby chodí každý týden na sněžení. Také ji předepsala nějaké mléko, že si ty místa má tímto mazat. Pak nám poradila i aby si koupila v lékárně nějaké přípravky se zinkem, nakoupila slunečnicová semínka a jedla gumové bonbony...Podle mého je to sněžení účinné maximálně na ty místa, která jsou holá. Ale nechápu, proč někdo neudělá nějaká vyšetření. Vždy nás jen odbyjou s tím, že je to ze stresu. A ona si přitom neuvědomuje, že by měla mít nějaké stresové situace. Nebo aspoň ne takové, které neměla kdykoli předtím. Ten největší stres nastal až teď s tim padáním. Každé ráno máme na prostěradle chumáč vlasů. Ona je z toho dost špatná. Proto píšu místo ní. Prosím odpovězte, co si o jejim problému myslíte. Neměla jste něktará stejné problémy.....Ještě jsem zapoměl napsat, že má mírně zvýšenou funkci štítné žlázy na kterou má předepsaný jodit, která bere asi rok. A v její rodině problém s padáním vlasů není. Teda alespoň co vím já, tak i obojí prarodiče s ním problémy neměly (myslím babičky, u dědů to podle mě bylo odpovídající s věkem). Tak to je asi vše.
patrick
Hodne informaci o moznych pricinach lokalni ztraty vlasu najdes tady na foru. Ale urcite bych sel si nechat udelat testy na stitnou zlazu a hormony. Vysledky by mohly neco prozradit. Jake testy jsou dulezite udelat taky tady hledej na foru. A prosim te, doktori jsou tady pro tebe, kdyz neco potrebujes, prece se nemuzes nechat odbyt! A pokud ti to prakticky/a odmita udelat, zmenil bych doktora.
misandrea
Ahoj, klarko zkus i více zásaditější stravu, já to teď zkouším také, denně piji skleničku s naředěným jablečným octem, snažím se i zeleninu, bohužel není tolik peněz. Můžeš zkusit si koupit ph papírky rozmezí mezi 5 - 7,5, kdybys měla větší rozmezí, tak z toho nic nepoznáš, udělej si ráno ph test z moči, ráno má být lehce kyselejší než normálně, pak kolem oběda a večer a podle výsledků zjistíš, jestli nejsi překyselená. Normální ph by mělo být lehce zásadité, něco přes 7, nevím přesně kolik, hodně info je na internetu, stačí hledat. Mě řídne mimo vlasů i zubní sklovina (a to používám mineralizující pasty a gel), proto se teď zajímám o tohle, prý překyselení způsobuje ztrátu minerálů z těla a to se také projevuje na vlasech.

Pro petrap - prosím, mohla by jsi mi také zaslat ten telefon na pana léčitele. Moc děkuji.
Jinak přeju Všem ať se z toho dostaneme, vím co to je za pr...r, hlavně u žen.
aneken
Jestli ridne sklovina, tak bych ten naredeny jablecny ocet radeji pil brckem, at s ni moc neprijde do styku.
misandrea
Ahoj,
prosím o radu, čím může být u mě způsobeno řídnutí vlasů, jestli se vám toto také někomu děje.
Vlasy mi řídnou od 17 let, nyní mi je 25 a bohužel řídnou stále. Řídnou po celé hlavě a to tak, že mi vlas vypadne a na tom místě už znovu nenaroste, jinak zvýšené vypadávání najednou jsem ještě za celou dobu nepozorovala. Měla jsem velmi husté vlasy, což je také trochu i mé štěstí. Nyní ale jsem na tom už bohužel tak, že ani nemohu mít rozpuštěné vlasy, jen culík (vlasy mám na ramena). Byla jsem u několika kožních a přístup hrozný, předepisovali Alpicort (oba 2 druhy), 2 roky jsem brala methionin a nic. Pokud znáte někdo ochotného kožního ze severu Čech, budu vděčná za radu.
Díky všem.
Nataly
Ahoj misandrea,

ja som tiež dlho bojovala s lekármi a jedno viem, kožná ti s tým nepomôže. skús sa pýtat k iným lekárom - endokrinológia, gastroenterologia, imunologia, hematologia... musia zistiť pričinu padania vlasov. ja som 10 mesiacov behala po lekároch, 4x som bola hospitalizovaná, mala som anémiu a plešiny na hlave. nakoniec ma poslali s mamou domov s tým, že nebojte sa este vam vnučatá porodí. nakoniec sme si vybojovali biopsiu tenkeho creva, zistili mi celiakiu. 7 rokov dodržiavam bezlepkovu dietu a vlasy prestali padať. teraz opäť zacali a myslim si, že to opäť poukazuje na nejaku chorobu. telo sa snaží nejako ukázať, že niečo nefunguje. nedaj sa odbiť lekármi ...
držim palce
katie01
Všimla som si, ked mám rozpustené vlasy, a sledujem si konečky - niektoré vlasy majú také biele konce - akonáhle taký najdem a potiahnem, automaticky vypadne... Neviete, prečo tie vlasy, čo práve padajú, majú také biele konce?
Najprv som si myslela, že také vlasy sú prosté polámané , ale všetky také idú dole...
(Za chvilu to bude moja choroba hľadať, koľko takých vlasov mám...)
misandrea
Pro Nataly
Děkuju za podporu, bohužel s těmi doktory a jejich přístupem mě to kolikrát tak otráví, že už na to nemám nervy tam jít. Ale stejně mi nic jiného nezbývá, než tam jít.
Jinak tobě taky držím palce, ať se dostaneš i z tohohle. Vím, že pro ženskou přicházet o vlasy je hrozný.
rosien
Ahoj!
Je mi 18 a asi před 5ti měsíci mi začaly nadměrně vypadávat vlasy. Tím nadměrně myslím opravdu nadměrně. Jen sedím, párkrát se pohnu a okolo mě hned padá spousta vlasů. Všude se válí chomáčky, když jdu někam na návštěvu, je mi to opravdu trapné. Ve škole stojím chvíli před tabulí, hned tam leží vlasy. Vždy jsem měla dlouhé husté vlasy, poslední dobou jich mám na hlavě čím dál méně a méně.
Žádný velký stres jsem neprožila, jen normální malý stresík, bez kterého by to ale nešlo. Vlasy jsem si nikdy nebarvila, nežehlím si je, nekulmuju, vlatně ani většinou nefoukám.
Nevíte, čím to může být? Mám zkusit brát nějaké vitamíny apod. nebo jít za doktorem? Jsem z toho zoufalá, děkuji za každou radu! Pavla
Apache
rosien
Každopádně jdi za doktorem, protože tohle určitě není normální. Vitamíny asi nic nezkazíš, ale tohle vypadá na něco závažnějšího než avitaminózu. Jinak docela dobrej je Methionin komplex.
<< . 1 . 2 .
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Padání vlasů - co je vlastně příčinou?

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání forum script miniBB™ © 2001-2019  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2019