Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Padání vlasů u žen a další ženské problémy....

Autor Padání vlasů u žen a další ženské problémy....
plešatá kráska
Doktoři si myslí, že když máme testosteron v normě ( já ho mám díky Minervě, ale vlasy padají pořád) tak to nemůže být AGA. Blbost, hlavně že mi tvrdí, že jsem v pořádku, když jsem pod silnou HAK. Až jí vysadím, můžu mít T zase nad normu, jako před ní.
Po dvou brát Dianu nebude nejlepší nápad. Může to poškodit zdraví, Verospiron je lepší varianta.
Jo, jo není to jednoduchý.
LENICA
Jessie
NEMUSÍŠ MÍT VYSOKOU HLADINU MUŽSKÝCH HORMONŮ,STAČÍ ,KDYŽ JSOU VLASOVÉ CIBULKY JEN CITLIVÉ A JE PROBLÉM I PŘI NORMÁLNÍ HLADINĚ ANDROGENŮ. LÉKAŘKA MI ŘÍKALA ,ŽE MÁ SPOUSTU PACIENTEK KTERÉ MAJÍ TETOSTERON I 20 A VLASY NAPADAJÍ. JÁ JSEM MĚLA 6 ,VLASY KRÁSNÉ HUSTÉ JEN JSEM MĚLA VÍCE CHLOUPKŮ NEŽ JE U ŽEN BĚŽNÉ. ASI 13 LET JSEM S TÍM NIC NEDĚLALA. POTOM MĚ NAPADLO,JÍT NA KOŽNÍ. TÁ MĚ POSLALA NA ENDIKRINOLOGII ,KDE MI UDĚLALA TESTY. TESTOSTERON 6. NASADILA VEROSPIRON 100 MG(ANTIKONCEPCI NESMÍM,MĚLA JSEM Z DIANE TROMBOZU).PO VESPIRONU MI MĚLY CHLOUPKY DO PŮL ROKU ZAČÍT VYPADÁVÁT ,ALE MĚ MÍSTO CHLUPŮ ZAČALY PADAT VLASY.DO TÉ DOBY JSEM NEMĚLA S VLASY VŮBEC ŽÁDNÝ PROBLÉM,MĚLA JSEM NÁDHERNOU HŘÍVU.VEROSPIRON TLUMÍ TVORBU ANDROGENŮ,MĚ TO UTLUMILO ,PROTOŽE PO PŮL ROCE ,KDYŽ MI DĚLALA TESTYX ,TAK MI ŘEKLA ,ŽE HO MÁM 2,3.ALE ZVÝŠILA SE JEHO CITLIVOST A TO JE V HÁJI.TED JSEM NEŠTASTNÁ.NENÍ PRO MĚ ŽÁDNÁ LÉČBA. VÁM VŠEM DRŽÍM PALEČKY AT TO VYJDE A VLÁSKY ROSTOU JAKO HOUBY PO DEŠTI.PAPAPA
Jessie
Bohužel vlasy jsou hodně komplikovaný problém, a málokterý doktor o nich něco ví, nebo chce vůbec něco řešit. A i když máš ochotnou kožní, tak ona o tom prostě nepřemýšlí každý den, jako ty. Nebrečí při každém mytí hlavy, nemá zkažený celý den, jenom když se učeše ... to se jim pak krásně tvrdí, že všechny testy jsou v normálu, takže musí padat ze stresu.

Nezbývá nic jiného než bojovat, přece když jednou něco pomohlo, tak to musí nějak jít znovu !!!!!!!!!!!!!
ajjja
Velmi děkuji za reakce. Poučení si vezmu, že až půjdu na změření hladiny testosteronu, dva dny před tím vysadím Diane, aby naměřili skutečnost, a ne usoudili, že jsem zdravá.
Když se podívám, za jak dlouho se cyproteron vyloučí z těla, měly by dva dny stačit. Vůbec - užíváte antikoncepci se sedmidenní pausou, nebo nepřetržitě? A pokud děláte pausu, jak na ní vlasy reagují?.
Já se původně domnívala, když mi přestala ze dne na den Yadine dostačovat, jestli mi nepoklesl estrogen - jestli už nejdu do klimakteria. Vydyndala jsem na gynekoložce Oestrogel, patlala si ho dvakrát denně. Účinek na organismus měl nepřehlédnutelný (enormní zvýšení sexuálního vnímání, zvýšení vaginální sekrece ...), ale na vlasech se neprojevil vůbec.
Odpověď pro Jessii: kožní prý hormony neordinují, ani nemonitorují, jsou ochotni zabývat se trichologií, pak event. odeslat na spec. kliniku do Prahy (byla jsem u kožní na dermatologické klinice v Pardubicích). Nebo snad napsat zprávu ke gynekologovi či endokrinologovi. Ale to až po prodělání léčby různými vodičkami a šampony a ozařováním u nich. (Což z člověka vytáhne veškeré úspory, ztratí čas i vlasy).
Gynekoložka mi řekla, že problematice vlasů nerozumí, že mi může maximálně změnit Yadine na Diane (což jsem jako jediné zatím dostupné řešení přijala), a že by mne eventuelně i byla ochotna léčit i razantněji, pakliže by ovšem měla doporučení od kožního. (Takže ty patálie s trichotesty za 2 x 500,- Kč atd. budu muset podstoupit). Za měsíc jsem objednaná k endokrinologovi (dostat k němu vůbec doporučení od obvodního mi trvalo 2 roky). Tak jsem zvědava, jestli ho přiměju ke změření hladin pohlavních hormonů. (Štítnou žlázu mám OK).
Na závěr bych podotkla, že u té kožní jsem byla se svojí maminkou, po které jsem AA zdědila. Maminka se neléčila, vlasy má od 32 let po mém narození ve stavu, kdy vychází jen v paruce. Takže vývoj mého problému byl na ní zjevný. A kožní lékařka jí předepsala Aplicort a jakýsi šampon, a že prý se s tím mnoho dělat nedá!!! Dělám teď zlostně "reklamu" dermatologické klinice HOMEA, protože takhle to proběhlo do písmene. Teprve na moji konkrétní prosbu o Verospiron či Cyproplex nám vůbec byla sdělena alespoň ta možnost procesu počínajícího trichologií.
Jinak za ty dvě Yadine mi gynekoložka ani nevynadala. Není proč. Ve Verospironu je množství drospirenonu (spirolactonu) několikanásobné a estradiol - druhá součást Yadine je opět v mnohonásobně vyšším množství v Oestrogelu, který mi sama k Yadine na mou žádost napsala. Proto se domnívám (možná chybně) že ani dvě Diane by neuškodily, ale zatím to zkoušet nebudu, nechci riskovat, že až je "sežeru" za poloviční dobu, další mi nenapíše. Je celkem vstřícná, tak si ji nechci naštvat. Zatím musím končit, snad večer najdu čas na pokračování. Zatím vám všem moc děkuji o podělení se o zkušennosti.
Jessie
Ajjja:

Tak to mám asi opravdu ochotnou kožní, protože ta mě poslala na endokrinologii hned, ale tam už je to moc nezajímalo. Jinak by testy na hormony měla dělat běžně i gynekoložka - dost možná by to bylo méně čekání (na endokr. je čekací doba běžně tři týdny). Ale nemyslím, že vysazení HAK na dva dny by stačilo, dala bych alespoň dva týdny. Já jsem teď v létě z úplně stejných důvodů vysadila Dianu na 5 týdnů a stejně jsem měla testosteron v normě (sice u horní hranice). Až půjdu na gyndu, tak se zeptám, jestli by nešlo brát taky dvě Diany denně - moc se mi nechce věřit, že to nevadí, ale za pokus to stojí, zejména když nic jiného nechce nikdo napsat.
ajjja
…Poločas vyloučení cyproteron acetátu z těla (močí-stolicí-žlučí) je – teď se mi to nechce hledat přesně – něco okolo 2,7 – 3,3 dne. To mají spočteno přesně. Stejně jako max. nástup účinku za 1,6 hod. po požití. Z toho se dá vycházet. Takže budu – li chtít mít rezervu, myslím, že vysazení léků na týden bohatě stačí. To, že jsi měla v létě testosteron v normě je logické. Musíš se nechat změřit na podzim. Tehdy je obecně u všech tvorů jeho produkce nejvyšší. Proto nám na podzim vlasy nejvíce padají.
Ale, co Ti řekne gynekoložka na Ty dvě Diane, jsem celkem zvědavá. Škodit to nebude, první antikoncepce měly mnohem vyšší dávkování. Teď to stlačují na nejnižší možné účinné minimum. Pojišťovny na to nedoplácí – nikomu by to vadit tedy nemělo. A 100% to účinkuje, takže na překlenutí horších období (podzimu), je to řešení „po ruce“.
Ale jinak budu trpělivě pokračovat v kolečku pobíhání po doktorech, abych z někoho časem ten Verospiron nebo Cyproplex regulérně dostala. Myslím, že s věkem se AGA bude zhoršovat – vidím to na mamince, jednou by mi ani dvě Diany stačit nemusely. Lékaři na NETU v odbornějších pracích sami doslova píšou, že řešení AGA je záležitost mezioborová – dermatologie-gynekologie-endokrinologie. Aby něco předepsali, potřebují mít důkazy – výsledky vyšetření. Tak se jim je pokusím poskytnout, projít, co se dá.
Doufám, že jednou budu moci žít s klidem, že v případě potřeby dostanu lék. Vím, že zázračnou hřívu mít nikdy nebudu, ale úplně mi stačí, když budu vypadat tak, abych nevzbuzovala pozornost a soucit – chudák, ta vypadá.
Pořád mi přijde, že mám štěstí, že je to problém rozšířený, prozkoumaný, léky ovlivnitelný. Že to není cosi z neznámých důvodů, s nedohlédnutelným koncem. A to mne drží, když po celém podniku – najdu – li na toaletě a v umývadle vlasy – jsou to vždycky moje. A to má moje zaměstnání přes 100 zaměstnanců.
Díky.
bblackcat
Ahojky všem, dneska jsem objevila tyto stránky, ráda bych se Vás zeptala na radu. V květnu 2007 jsem přestala brát antikoncepci(je mi 27, brala jsem ji v kuse od svých 16 let), gynekoložka vyslovila podezření na polyp,tak me poslala na hysteroskopii, v nemocnici mi rekli, že je vše v pořádku. Pak jsem šla po měsíci na kontrolu, gyndařka mi řekla, že nemám ovulaci a navíc jsem měla problém s menstruaci,vůbec se nedostavila. Lekla jsem se, protože přístí rok máme v plánu pokoušet se o miminko. Problémy s menstruací přetrvávají, většinou zpoždění tak 14 dní, gyndařka mi napsala hormon progesteron, konkrétně se to jmenuje duphaston, prý se potom upraví cyklus, beru to teprve první měsíc, takže výsledek ještě nevím. No a ted k dalšímu problému, zhruba od června mi začaly hodně padat vlasy, začala jsem tedy užívat zinek, jenže včera jsem se totálně vyděsila, mám pěšínku a objevila jsem v ní plešatá místa, jsem zoufalá, na vlasech jsem si vždycky zakládala, mám je do půli zad, rychle se mi mastí, takže si je musím obden mýt, ale když vidím košíček ve vaně chce se mi brečet....jinak zvýšené ochlupení na těle nemám, jen se mi po vynechání HA zhoršilo akné. Mám strach, jaký účinek na moje vlasy bude mít ten duphaston...K HA se vrátit nechci, kvůli mimču....Může mi někdo něco poradit? Diky
Veve
Milé spolutrpitelky, objevila jsem tyto stránky a rozhodla jsem se, že taky přispěji svým příběhem. V 18 letech jsem začala užívat hormonální antikoncepci, minisiston, v té době jsem měla krásné husté dlouhé vlasy, no radost se podívat, v 19 jsem maturovala, v té době mě již vlasy začaly padat, ale přičítala jsem to stresu z maturitní zkoušky. Navíc jsem byla šíleně zamilovaná a vůbec by mě nenapadlo, že vypadávání vlasů může souviset i s antikoncepcí. V 21 letech jsem prodělala mononukleozu, než se na ni přišlo (bolesti hlavy, nevolnost, nadměrná únava), vlasy jsem již vyčesávala po hrstech a po umytí zůstavalo ve vaně vlasů, že by si z nich mohla udělat paruku Bárbie:-) Šla jsem tenkrát na vyšetření štítné žlázy, ta byla v pořádku a s tím to pro pány doktory haslo. Kupte si v lékárně nějaký doplněk stravy na vlasy - opravdu rada nad zlato! Navíc jsem měla po mononukleoze značně zvýšené jaterní testy, trvalo víc než 2 roky, než se mi játra "ozdravila", nutná byla přísná jaterní dieta, lipovitan a flavobion jsem v té době brala po hrstech. Pak nastalo období experimentování s hennou, vodičkami na vlasy a radikálního sestřihu na ježka. Vypadávání se zastavilo. Alespoň jsem si to myslela. Až do teď jsem s vlasy ke kožnímu nešla, po mé zkušenosti s lékaři se tomu nejspíš ani nedivíte. Až k nám do města přišla ordinovat nová doktorka, která sem dojíždí externě, tak jsem za ní zašla. První co mi řekla bylo, že prořídnutí na temeni je výrazné a že se jedná zřejmě o androgenní alopecii, druhé co udělala, ihned mi vypsala žádanku na vyšetření trichogramem a třetí, předepsala mi Alpicort F. Včera jsem absolvovala vyšetření na trichogramu. Zjištění - velmi překvapivé. Naivně jsem si myslela, že se vypadávání vlasů zastavilo - omyl! Dle doktorky jsem si jen za ty roky (je to už 6 let, co se mi to stalo) zvykla a nesleduji to. Jelikož od doby mé mononukleozy nesmím HAK, předepsala mi Verospiron 100 mg. Včera sem si vzala první prášek, uvidím co se stane. Kromě toho jsem ještě navštívila paní, která se zabývá přírodní léčbou. Ta mi vysvětlila, že je třeba nejdříve tělo vyčistit od škodlivin a uvolnit tak cestu pro průchod a intenzivnější vstřebávání potřebných látek. Mám od ní tinktury, které kapu do vody a dle dávkování vždy vypiju. Tak, snad se tato kombinace nemine účinkem a když se zastaví padání, budu jen ráda. Pokud máte někdo obdobnou zkušenost a pokud někdo již delší dobu berete Verospiron, prosím napište. Budu se těšit!
Dorka
Ahojda, chci se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s tabletami Innéov Objem a hustota?Nevím, jestli si je mám koupit, vzhledem k vyšší ceně. Chtěla bych znát nějaké zkušenosti, jestli pomáhají nebo ne? Díky moc Dorka
Janka
Ahoj,
chtěla jsem se zeptat, jestli je tu někdo, kdo má prolémy s vypadaváním obočí nebo řas. Už nemám skoro žádné obočí a řasy mi taky řídnou. Byla jsem u dvou kožních lékařek a bez výsledku, neví si s tím rady. Byly mi doporučeny tablety Revalid a jednou za 14 dní chodím na kryalizaci ( omražování ) obočí, prý ho to prokrví a začne znovu růst, víc že se s tím prý nedá dělat. Ale žádné zlepšení nevidím, spíš zhoršení. Bylo mi řečeno, že můžu být ráda, že je to "jen obočí" a že mi můžou začít vypadávat i vlasy, čehož se velmi obávám. Obočí můžu prý vyřešit permanentním makeupem. Což mi nepřijde jako nejlepší řešení, chci vědět, proč mi pade. Byl mi proveden odběr krve, vše prý v normě. Tak jestli má někdo s tímto zkušenosti, poraďte prosím. A nevíte ještě o nějaké dobré kožní lékařce v Praze? Díky, mějte se
ajjja
Ahoj Veve, asi je to hloupé, ale neprozradila bys, která dermatoložka je tak zlatá, že ten Verospiron je schopna předepsat? Právě dnes jsem se od své dermatoložky vrátila s výsledkem trichogramu. Androgenní alopecie jak vyšitá. Ale s hormony prý nepracuje. Šampony, vodičky, další trichogram. Buď budu jíst suché rohlíky a léčit se, nebo se budu zdravě stravovat, a pak mám po léčení. Fakt mi docházejí síly i naděje.
Texaska
Ajjo + Veve
Prosím vás, KDE dělají ten trichogram?? Město třeba...já u nás nějak nic nenalezla a nikdo mě k němu ani neposlal..
Jája
Ahoj holky,
jak to tady čtu, tak jsem další členka (nešťastnice) do vašeho (už tak početného) klubu. Kdybych vám tu měla povídat o mém zdravotním stavu, tak tu napíšu asi román,ale tak ve zkratce to u mě probíhalo skoro stejně jako u Veve, akorát s tím rozdílem, že krom mononukleozy jsem prodělala v pubertě ještě zánět ledvin. Je mi 25 let, od 17 jsem brala antikoncepci Logest, užívala jsem ji zhruba 5 let a dopadlo to tak, že jsem nakonec měla plicní embólii a jen díky ségře, která dělá záchranářku a ténkrát mě zavčas "dovláčela" do nemocnice, jsem ještě tady. Tudíž dnes už antikoncepci nesmím vůbec brát a abych pravdu řekla, tak už bych ji ani brát nechtěla, jelikož už tenkrát jsem měla díky ní dost problémy s tlakem, byla jsem často unavená, náladová atd. Navíc moje sestra, která mimochodem také vystudovala medicínu, přestala antikoncepci sama od sebe brát, protože je to podle ní pěkný svinstvo. No nevim, co je na tom pravdy, názory se dost liší. Ale teď tedy k těm vlasům. Už tak od 19 jsem začala mít problémy s padáním vlasů, tenkrát to bylo spíše ze špatné stravy, vlasové kosmetiky, stresu atd., po tom, co jsem musela přestat brát antikoncepci, se padání rapidně zhoršilo, což je dost normální jev, jelikož se v těle mění hladina hormonů a tělo potřebuje nějaký čas, než se zase dostane do "normlánu" a opravdu tento normál asi tak po roce po vysazení nastal. Mezitím mi dost pomohly panthenolové injekce, které mi dávala kožařka. Asi tak rok jsem měla absolutně klid,ale pak se padaní opět vrátilo, tudíž jsem se vydala k doktorům, kteří mi zjistili, že mám zvýšenou funkci štítné žlázy. Začala jsem brát léky na štítnici a padání opět téměř vymizelo. Opravdu jsem byla šťastná jak blecha, jenže tohle štěstí mi moc dlouho nevydrželo a padání se opět dostavilo. Bohužel se k němu přidalo akné a po těle mi začaly růst ty protivné chloupky. Naprosto jsem propadla depresím a opět začalo lítání po doktorech. Na endokrinologii mi doktorka (mimochodem velice dobrá, hodná a ochotná), udělala testy na hormony a konstatovala, že jde o hyperandrogenní stav. Teď ale nastal problém v tom, jak mě léčit. Každý doktor hned řekne, nasadit Dianu nebo něco podobného,ale na druhou stranu mi ji napsat nemůže, jelikož jsem po embólii, takže docela bezvýchodná situace. Další možnost je Verospiron. Nemám s tímto lékem zatím žádné zkušenosti a když tady čtu, že někomu po něm vlasy začaly ještě více padat, tak začínám být opravdu nešťástná, protože jediná moje naděje se upínala právě na Verospiron. Zajímalo by mě tedy, jestli má někdo s Verospironem (ne v kombinaci s antikoncepcí) nějaké dobré zkušenosti? Ráda bych vám tady přispěla nějakou dobrou radou v této oblasti, ale bohužel jsem zatim nějaký zázračný lék na padání vlasů nenašla. Díky moc za opovědi, rady, nápady, no prostě za cokoliv. Papa
ajjja
Pro Texasku:
Pardubice: http://www.homea.cz/
Veve
Pro ajjju
Je to MUDr. Korandová Helena,CSC. a ordinuje v Olomouci. Na internetu si ji vyhledáš bez problémů, stačí zadaj její jméno. Je opravdu skvělá, já byla moc spokojená s jejím přístupem a jsem ráda, že mě tam moje kožní poslala. Přístup tvé kožní lékařky mě opravdu dost překvapuje, v dnešní době léčit vodičkami a dietou, jsme přeci ve 3 tisíciletí no ne? Navíc mi Mudr. Korandová k vodičkám řekla, že to spíš vlasy ještě víc zmastí a do těla se nedostane ani polovina léčivých látek a kůži na hlavě si podráždíš naprosto zbytečně.
Veve
Pro Texasku
Nevím z jaké části ČR jsi, ale koukni na mou odpověď pro ajjju, já byla v Olomouci.
Veve
Pro Jáju
Také nesmím brát antikoncepci, narušila jsem si tím játra, proto ten Verospiron. Zatím ho beru 3 dny a nepozoruju žádný zdravotní problém. Beru ho večer, dle mé kožní to ničemu nevadí. Navíc mi sdělila, že má stejné účinky jako Diane 35 a tělo tolik nezatíží, není to HAK. Nežádoucí účinky má v dnešní době každý lék, neznám nic, co by se bez nich obešlo, každý jsme individuální a každý snáší určitý lék jinak. Co jednomu pomůže, druhému třeba vůbec nesedne. Když nezkusíš, nepoznáš a vysadit můžeš kdykoliv.
Veve
Pro Janku
Nejsem lékař, ale co štítná žláza? Oni ti možná ani nenajdou, že bys měla poruchu štítné, ale zkus si doplnit jód do stravy, nic tím nezkazíš. A zajdi za nějakým internistou, ať ti překontrolují ledviny.
Jája
Pro Veve
Já se ani tak nebojim vedlejších účinků nebo nějakých zdravotních problémů, akorát mě trochu odradil jeden příspěvek tady, kde dotyčná psala, že se jí po Verospironu sice snížila hladina testosteronu,ale zase se pak zvýšila citlivost na něj a že po vysazení Verospironu jí začaly vlasy padat ještě víc. No nevim no, ale nejspíš ho zkusim, nic jiného mi moc nezbývá. Ještě uvažuju o nějakém léčiteli. Také jsem se objednala na Irisdiagnostiku, tak třeba mi tam povědi, kde je zakopanej pes a navrhnou mi nějakou alternativní léčbu. Chtěla jsem se ještě zeptat, ty máš nějaké další problémy krom padání vlasů, myslím tím akné, chloupky nebo nepravidelnou menstruaci?
Texaska
ajja + Veve
děkuji!
ajjja
Pro Veve
díky moc! Je skvělé mít stále naději, že cesta nekončí, že ještě existují další otevřená vrátka. Ještě počkám, jak dopadnu u endokrinoložky, a když nic, vyrazím na Olomouc. Já tomu Verospironu velmi věřím. Mně Ty steroidy - jak se nazývají hormony jednoznačně zabírají. Jen dávkování v antikoncepci je příliš nízké. Já jinak zkoušela dlouhodobě co se dalo. Vynechat mléčné výrobky, čínskou medicínu, bylinky, doplnit všechny minerály podle analýzy prvků z vlasů do posledního puntíku (dokonce si máčím cínovou pájku v octu a stroncium jsem si koupila v přípravku pro výživu korálů v akváriu, protože dle analýzy mám cínu a stroncia nedostatek, může způsobovat padání vlasů, ale v žádném multivitamínu není obsažen, a ze stravy snad jedině v mořských řasách, kterým se však raději z obavy předávkování jódem vyhýbám). Také sugesci, magii, léčitele už od 16-ti let. A přísahám: nic nezabralo. Panthenolové injekce, kyselina listová, methionin, Neocapil ... NIC. Ale Antikoncepce (nejprve Yadine), pak, když už nedostačovala - zdvojení dávky - zaúčinkovalo během 5-ti a v druhém případě během dvou dnů. Naprosto prokazatelně. Ježe si myslím, že bohužel s věkem a postupujícím problémem (ta antikoncepce vlasy neléčí, pouze kompenzuje poruchu), bude nutno dávky ještě poněkud zvyšovat. Vysazení nepřichází v úvahu nikdy v životě. A to je ten kámen úrazu. Ještě jednou díky!
petrap
Veve
tak já k paní doktorce taky chodila.Napsala mi Diane 35. Po 5 měsících užívání, problémy se žilami.Už jsem nemohla ani chodit. Řekla, že už ji nemohu brát. Je fakt, že v tom období mi vlasy padaly méně, méně se i mastily. Řekla mi, že budeme muset najet na nehormonální léčbu. V prosinci jsem tam jela.Strávila jsem půl dne na cestě a výsledek? Přijďte po Novém roce, napíšeme nehormonální léčbu.Proč mi ji tedy nenapsala hned, když jsem tam dojela? Copak mám tolik času? A to jsem čekala v čekárně jen na tuto větu? Zcela mě odradila svým přístupem.A to mě dostala i tehdy, když jsem ji chtěla výsledky poslat přes email.A ona mi řekla, že si pracovními emaily nebude svinit PC. Takže už jsem u ní nebyla. Je fakt, že vlasy padají. Padají hodně. Ke všemu mladší dcera přinesla ze školky vši a tak musíme častěji umývat vlasy a stále hledat. Mamka mi vždy při hledání tak 100 vlasů vyčeše. Je to smutné, vlasy řídnou. Ale stále si říkám, když bylo období, ač jen tři měsíce, kdy vlasy skoro nepadaly. Pak si myslím, že se to musí zastavit na delší dobu. Hledat příčinu, to je fakt náročné. Už si kolikrát nevím rady. Snad holky budete mít úspěch. pomalu, ale jistě se smiřuji s parukou. No co, je to lepší, než být bez ruky. Já vím, vlasy ,koruna ženské krásy.
ajjja
Hm, Petrap, tak díky za vystřízlivění. Zrovna jsem se chystala jít psát paní doktorce. Rychle se přemrštěně nadchnu. Teď si to nechám raději ještě den projít hlavou. Jsem - když čtu Tvá témata nazpět, na tom v něčem i podobně. Je mi 37. Kvůli hrůze z padání vlasů po zkušennosti mé maminky, raději děti nemám. To jsem věděla od mala, že nechci dopadnout stejně. Tak mi začaly vlasy padat ještě dříve, než jí. Udržuji si štíhlou linii, a když jsem za obrovského psychického úsilí (nesnáším tloušťku) zkusila něco přibrat, vlasy vůbec nezareagovaly. Antidepresiva mám předepsaná spoustu let. Občas je beru, občas ne. Po Sertralinu by se snad mělo spíše i hubnout. Ale chci zvládnout své emoce vlastní silou. Asi mne brzy vyrazí z práce, protože to tou vlastní silou samozřejmě nezvládám.
Jenže mám nějak pocit, že když si snadno pomohu léky, Osud se postará, aby mi nějak přitížil, abych ty nezasloužené dobré nálady neměla. No, ráno moudřejší ... Ale nevzdám to. Asi si risknu i tu projížďku z Pardubic do Olomouce. Moc jiných variant nemám. Dokud je naděje, i ta nálada se drží lépe. Dík.
Veve
pro Jáju
Kromě padání vlasů naštěstí teď už žádný jiný problém nemám. Měla jsem nepravidelnou menstruaci, trvalo to asi rok po vysazení minisistonu, chodila jsem na gyndu na injekce, abych ji vůbec dostala, potom se to dalo vše dopořádku a teď ji mám pravidelnou +- 2 dny. Ale nevím, co s tím udělá Verospiron, protože nepravidelná menstuace je jedním s vedlejších účinků, bohužel.
Veve
Pro ajjju
Také jsem zkoušela panthenolové injekce, kromě bolesti mi to nic nedalo. Nenech se odradit jednou špatnou zkušeností Petrap a k doktorce zajdi, jediný problém je ten, že neobjednává, ani ty z daleka, takže si budeš muset posedět v čekárně. Já tam strávila 2 hodiny, než mě vzala. Byla sem tam v pondělí, to ordinuje do 14,30 h., myslím, ale na netu její ordinační dobu najdeš. V pondělí již neordinuje ve Šternberku, je pořád v Olomouci.
Veve
Pro petrap
To mě moc mrzí, opravdu, a taky překvapuje. Člověk je tvor náladový, třeba ses jí zrovna netrefila do dobrého dne, těžko říct. No, já než jsem k ní jela, tak jsem jí volala na mobilní telefon v neděli večer!! Měla sem strach, aby mi nevynadala, ale naopak, byla ke mně moc milá, ochotná a vstřícná. Nebyla sem si totiž jistá, jestli v pondělí ordinuje ve Šternberku nebo v Olomouci, takže mě utvrdila v tom, že je pořád v Olmiku. Řekla mi, že kdybych bloudila, což se stalo, klidně jí mám zavolat na mobil, že mě navede, kde ordinaci najdu. Já mám s ní jen pozitivní zkušenost, tedy. Taky mi chtěla dát Diane 35, což jsem odmítla, hormony nee. Takže proto ten Verospiron. Pak mi nabídla, že konzultovat můžeme spolu i nadálku, ale radši přes smsky, že na maily jí nezbývá moc času a vyřizuje je se zpožděním. V čekárně jsem si počkala taky 2 hodiny, já měla ale papír od své kožní, na vyšetření trichogramem. Ale je fakt, že do telefonu mi sestřička řekla, že neobjednávají, ani z daleka, že si každý musí počkat, bohužel. Tak jsem ti jen chtěla říct, ať neházíš flintu do žita, zajdi za ní znovu, obrň se trpělivostí, vždyť jsme jen lidi...
isa
ahoj holky, taky mi padají vlasy, už 10 let. TEď je mi 27. Hormony mám podle testů v pořádku, ale určitě mám k lysohlavosti :-) dědičné dispozice - mamka má strašně málo vlasů, ale je to u ní prý "doprovod" k oční vadě kterou od mala trpí. měla narozdíl ode mne vlásky už od malička jemné a nosívala dva copánky, takové myší ocásky. Já měla vlasů hodně, v 17ti mi na podzim začaly hodně padat, připisuju to normální podzimní výměně a možná taky nějakým hormonálním změnám, které v pubertě probíhají.jenže já se vyděsila a dostala strašný strach, že budu mít tak málo vlasů jako mamka a od té doby na to s různými pauzami téměř neustále myslím. a padání se samozřejmě zhoršuje a zhoršuje... Už jsem tu kdesi psala, že trpím depresemi, pravděpodobně dlouhodobým užíváním antikoncepce podpořenými.

tak si myslím, že k padání mám stopro dispozice, ale jsem na sebe hrozně naštvaná, protože si myslím, že tím svým věčným stresováním se z vlasů a škarohlídstvím to jenom podporuju a možná jsem za ty roky nastartovala něco, co by se projevilo mnohem později nebo ne v takové míře.
ajjja
Veve, díky za podporu a podrobnosti. Ještě v noci jsem paní doktorce přece jenom vše napsala, budu čekat na její reakci.
S Yadine jsem byla, co se týče vedlejších účinků spokojená. Trochu jsem i hubla, mohla jsem tedy o malinko více jíst i na noc. Menses Ok. S Diane (beru ji 14 dní) nepřetržitě krvácím, ne málo, jsem pěkně oteklá, takže abych to vyrovnala, piju kafe a jím prakticky jen bílé jogurty, okurky a jablka, což působí diureticky. Snad časem najdu schůdnější řešení. Nejraději bych se ke slabší Yadine vrátila, za podpory toho Verospironu nejlépe, nebo třebas i kontroverzního Cyproplexu. (Drospirenon v Yadine má jen 35% antiandrogenní účinnosti oproti Cyproteron acetátu v Diane, částečně je to kompenzováno tím, že je ho o 1 gram více). Každopádně dám vědět, jak se situace vyvine. Díky!
Veve
Ajjji, můžeš mi prosím napsat, co všechno víš o tom Verospironu a jaké jsou s ním zkušenosti? Zkusím se podívat i tady na diskuzi. Zatím ho beru jen 6 dní, takže výsledky nepozoruju, to asi až po půl měsíci užívání. Občas kapu Alpicort F, ale nepřeháním to. Nevím proč, ale mám pocit, že mi to vlasy spíš zmastí. S těmi otoky, to není dobrý, nechceš zajít raději na gyndu, ať ti předepíše dr. něco jiného? Gyndař může předepsat i Verospiron, věděla si to? Tím, že jíš jen určitou stravu, tak do těla nedostáváš potřebné látky pro výživu vlasů a taky si tím škodíš. Já si taky držím "tajly", jím všechno, tak nějak normálně a chodím cvičit. Nevyhýbám se žádnému jídlu, klidně si dám svíčkovou nebo vepřo-knedlo-zelo, pak to vykompenzuju pohybem. Jediný, co sem v podlení době hodně omezila jsou mléčné výrobky, jelikož jsem alergik - pylový, tak se mi po nich horšila rýma i svědění očí, taky sem občas natekla, co jím sojagurty, tak se cítím mnohem lépe a alergie ustoupila.
Veve
Ahoj Iso, byla si na trichogramu? Vlasy ti můžou padat vlivem stresu, depresí, a jestli máš dědičné dispozice jak píšeš, tak je to jasné. Taky ti můžou padat vlivem antikoncepce, mě se takhle antikoncepce podepsala na vlasech + mononukleoza. Dle doktorky sem si je antikoncepcí naťukla a mononukleozou dorazila. Nejlepší je, že androgenní alopecií u nás v rodině nikdo z žen netrpí, všechny mají krásné husté vlasy, ach jo.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 49 . 50 . >>
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Padání vlasů u žen a další ženské problémy....

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáš Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání online community software miniBB™ © 2001-2020  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2020