Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Padání vlasů u žen a další ženské problémy....

Autor Padání vlasů u žen a další ženské problémy....
ajjja
Veve, zatím jsem se k Verospironu nepropracovala, i kodyž o něho moc usiluji. Gynekoložka mi ho napsat nechtěla, že musím na endokrinologii. Tam jsem objednaná až za měsíc. Ale vím, že obsahuje stejnou účinnou látku jako Yadine, která mi tak pomáhala, jen v ní bylo té látky pro mne nedostatek. Konkrétně: v Yadine je drospirenon, je to derivát spirolaktonu obsaženého ve Verospironu.
Derivát, ale účinek antiandrogenní mají stejný. Prostě odvozenina, varianta. Yadine mi nedělala žádné problémy, mohla jsem i jíst normálně. Dianu jsem musela dnes vysadit. Už dnes nejím vůbec, snažím se ani nepít, protože každý den přibírám 0,5 kg - tekutiny, jsem už úplně oteklá. Nepomáhá nic. Zítra vyrazím za obvoďákem, jestli mi poradí, jak z toho ven, nebo kdyby ten Verospiron napsal. Je diuretický, pomohl by mi i od otoků, ale stejně se asi budu muset vrátit k Yadine. Vodičku podobnou Aplicortu mám také (princip - hormon + kortikoid), dokonce účinnější, ale vlasy mi po ní padaly ještě více. Navíc ty kortikoidy jsou do kůže dost sporné. Snižují obranyschopnost kůže, výživu kůže, dokonce spíš podporují rozšíření nějaké infekce. Mají jen úzké spektrum, kde mohou pomáhat, a smějí se používat jen krátkodobě. Také jsem alergik - na plísně. Vím že s mlékem musím opatrně. Sojové jogurty jsem jeden čas také jedla, jsou dobré. Ale pro mne hůře dostupné. Nebydlím ve městě, do velkého marketu, kde je mají se dostanu jednou za čas. Teorie - to jsem vybavená. Praxe nějak kulhá.
RALNA
Cituji: Veve
Pro Janku
Nejsem lékař, ale co štítná žláza? Oni ti možná ani nenajdou, že bys měla poruchu štítné, ale zkus si doplnit jód do stravy, nic tím nezkazíš. A zajdi za nějakým internistou, ať ti překontrolují ledviny.


Ahoj, trošku mě zaráží proč by doktoři neměli zjistit poruchu štítné žlázy. Ze speciálních krevních testů na štítnou žlázu se to dá přece poznat. Už nějakou dobu se se štítnou žlázou léčím, tak už mám nějaké zkušenosti s touto nemocí a něco jsem o tom i přečetla. Nemohu už vůbec souhlasit, že doplněním jódu do stravy se nedá nic zkazit. Opět záleží na tom o jakou poruchu štítné žlázy se jedná. Při snížené funkci je doplnění jódu žádoucí. Ovšem naopak pokud má někdo zvýšenou funkci štítné žlázy, tak by si mohl zvýšeným přísunem jódu jedině uškodit.
Veve
Ajjji, moc díky za radu. Jak si dnes dopadla u obvoďáka, pomohl? Zadržování tekutin není nic příjemného, taky to znám,je to sice už pár let, ale podařilo se mi opuchnout tak, že sem měla nohy jako konve, tvář jako balon a vypadala sem jako metráček. Bylo to jen vodou, ale je to strašné. Z kortikoidů mám trochu strach, pro tělo je to asi velký driják.
Veve
Ralno, má věta začíná "nejsem lékař", či-li jsem laik a jen člověk, a to omylný. S lékařkou, která se specializuje na štítnou žlázu nemám dobrou zkušenost, řekla mi, že je vše v pořádku a nebylo - tenkrát, či-li vlasům jsem dál dělala pá pá. Až za pár let mi jiný lékař řekl, že jsem zřejmě prodělala nějakou disfunkci štítné žlázy, třeba jen krátkodobou, ale byla tam.
K tomu jódu. To, že jím nic nezkazím, když si ho do stravy dodám mě řekl léčitel, zřejmě jsem z toho usoudila, že to nemůže ublížit. Zvýšená funkce štítné žlázy mě opravdu nenapadla. Ale vlasy spíš padají u snížené funkce štítné, ne?
RALNA
Cituji: Veve
Ralno, má věta začíná "nejsem lékař", či-li jsem laik a jen člověk, a to omylný. S lékařkou, která se specializuje na štítnou žlázu nemám dobrou zkušenost, řekla mi, že je vše v pořádku a nebylo - tenkrát, či-li vlasům jsem dál dělala pá pá. Až za pár let mi jiný lékař řekl, že jsem zřejmě prodělala nějakou disfunkci štítné žlázy, třeba jen krátkodobou, ale byla tam.
K tomu jódu. To, že jím nic nezkazím, když si ho do stravy dodám mě řekl léčitel, zřejmě jsem z toho usoudila, že to nemůže ublížit. Zvýšená funkce štítné žlázy mě opravdu nenapadla. Ale vlasy spíš padají u snížené funkce štítné, ne?


Máš pravdu, vlasy spíš padají při snížené funkce štítné žlázy, ovšem někde jsem četla že mohou padat i ze zvýšené funkce štítné žlázy. Každopádně zvýšená i snížená funkce štítné žlázy má neblahý vliv na vlasy a jejich kvalitu.
Mně nějaký problém se štítnu žlázou zjistili u doktora tak zhruba před deseti lety, ale nikdo se tím nezabýval nikam mě neposlali, asi si říkali že ten nález není tak závažný. No jenže se mi to pak rozjelo a začai mi padat ty vlasy, že i doma mi říkali, že nějak ztrácím vlasy. No k doktoru jsem se dostal až když už jsem měla bouli na krku a doktorka říkala, že už to musím mít delší dobu. No měla jsem, ale nido se tím nezabýval. Tak sem začala brátléky a beru stále a padání se zastavilo Ovšem teď mi vlasy už opět padají, ale protože štítnu žlázu si poctvě léčím, tak tím to nebude. Spíš to vidím na ten můj problém s kvasinkami. Kvasiky mě začali trápit kvůli antikoncepci. Začínám mít z toho tak trochu hrůzu :-( aby mi vůbec nějaké vlasy zbyly.
Aknazuz
RALNO:

Máš problémy s kvasinkami? Myslíš s kvasinkami v pochvě? Já také...a zřejmě také díky HA, každé dva (někdy tři) měsíce mám záněty. Usoudila jsem, že vlásky by mohly padat z toho, takže se teď snažím nějak těm zánětům předcházet. Ale momentálně právě jedním takovým trpím, takže se nedaří.

Ozvi se mi a napši víc, prosím. Ať v tom nejsem sama.
petrap
ajjja

asi to zde nepatří, ale jelikož je problém s vlasy i psychického rázu, tak to sem vložím. Byla jsem vždy člověk , perfekcionalista. Vše jsem musela mít SUPER. Nestíhala jsem a život se mi bořil. Byla jsem nervní, špatně se mi dýchalo. Uklízela jsem naštvaná, protivná. Jen proto, že to dělat musím! Za poslední dva roky jsem četla a četla. Články, knihy. Samá psychologie. Jak se dostat z deprese...Poslední knihu, kterou jsem si přečetla mě stašně pomohla. Opravdu za ní vděčím velké změně. Najednou mám pocit, že život vidím zcela jinak! A těší mě, že si toho všimli i jiní lidé. A říkají mi to. Jsem veselá, daleko více přátelská. Prostě je mi super. Posílám Ti odkaz na tu knihu, vřele Ti ji doporučuji. Začneš na sobě pracovat. Nebudeš mít tendenci měnit lidi kolem sebe. Ale sebe. A to je právě ono. A když nyní něco doma dělám....dělám to ráda a těší mě to. Proto si myslím, že vlasy jsou s pychikou souvisí, ale problém musí být někde i jinde. V jídle také, ale i tam to nebude asi to 100% Nikdy jsem nebyla tak vyrovnaná a necítila jsem v sobě takovou volnost a pohodu jako nyní. Mohu říci, že po těch letech konečně mohu říci, že vím co to je věta : mít sám sebe rád a vážit si sebe. A je to krásný pocit. Najednou dokážu říkat slovo NE. Dělala jsem spoustu věcí pro druhé. A očekávala jsem zase něco nazpět. A co se stalo? Když to nepřišlo, byla jsem zklamaná, nespokojená....
Já mám dvě děti. Musím Ti říci, že to je to nejkrásnější co mě v životě potkalo. Je to naplnění ženy. Možná nejsi mateřský typ. Ale pokud máš strach, že Ti děti více vezmou, než dají.... Není to pravda. Je to krásné, když k tobě příjde tvé dítě, pohladí tě malinkatými ručičkami a řekne ti, že tě má rádo. Dává ti lásku, miluje tě, i když jsi nedokonalá. Dětská upřimnost občas bolí, ale je to nádherné děti mít. Nikdy bych se toho nevzdala. Možná byla velká chyba, že děti přišly tak brzy po sobě. Ale už to je. A tu druhou dceru miluji strašlivě moc. Je to tak dokonalý mazlíček. Možná jsem díky těhotenství a kojení přišla o vlasy, pak asi dál i ta nerovnováha hormonů díky vysazení antikoncepce.. Ale kdybych opravdu měla vrátit čas, udělám to znovu.
Nezvdávám se a doufám, že příjde čas, kdy ty vlasy nebudou tolik padat. Je fakt, že to trvá příliš dlouho. Naděje klesá. Nevzdávám se!!!! Byly doby, kdy jsem si šla umýt vlasy, byla ve stresu, depresy, plakala jsem. Ale nyní? Je to pryč! Nebojím se. Vlasy si chodím po mytí česat na balkon , abych to množství neviděla. Život jde dál. Bude-šli na sobě pracovat, opravdu pochopíš, že vlasy nejsou tak důležité. Moc jsme si na nich zakládaly. Která žena by je nechtěla mít krásné, že? Život jde dál . A dokáže být i tak krásný. Opravdu. To , že bereš už delší dobu antidepresiva, to není moc dobré. Znamená to, že se nedokážeš se spoustu věcmi vyrovnat. Všechno je otázka myšlení. Když budeš pátrat po tom, co se děje a proč se to děje. Na každou otázku budeš hledat odpověď, věř, že Tvá mysl dojde velké změny. Já jsem na sebe hrdá. I když jsem nyní na práškách, život mě baví. I přesto, že mám nefunkční manželství. I přesto jde dál a nezastaví se. A budu-li se snažit vidět vše růžověji, povede se mi i tak.
Kdyby to šlo, dodala bych vám všem tolik energie a pozitivní nálady. Hlavu vzhůru!!!! Vždy se najde člověk, který nás bude milovat. Pro to, jaké jsme uvnitř. Krása je pomíjivá. Nebudeme mít stále dvacet.....
Jsou lidé, kteří sedí na vozíku a tak moc by chtěli chodit..... A je to nemožné. My jsme zdravé. Jen vlasy nás zlobí. JEN!!! Vím, zní to smutně. Uvědomme si, že díky truchlení, stresu z vlasů se může naše psychika propadnout tak hluboko, že cesta zpět bude velmi náročná. A dluhodobý stres nám může přivodit tak velké zdravotní problémy, že si pak budeme říkat: kéž by to byly jen ty vlasy!

Nemysleme na to. Pokud nám padají, ostříhejte se nakrátko. Je to sice méně sexy, ale i s tím se dá žít. Já už takto žiji dva roky. A jde to. Hledejme v tom výhody. Už tak vlasy nesleduji. A pokud mají dorůst, dorostou.
Můj problém je především v tom, že padají i ty malinkaté. A hodně. Není to klasické padání. Asi to bude nějaká nemoc. Co nadělám. Každý mi říká, nejde to moc poznat. Buď ráda, že máš vlnité vlasy. Ano, jsem ráda. Kdybych je neměla , šlo by to daleko více poznat. Takže zase jeden pozitivní bodík pro mně!!!!
Držte se všechny.
A ještě jednu věc vám chci říci. Když jsem zde chodila denně, několikrát, byla jsem daleko ve větším stresu. Nyní jsem zavítám jen občas. Chodím sem již rok a zatím musím říci, že jsem většinou četla naše vylívání srdíčka, ale pořádná změna k lepšímu se asi nikomu nedostavila. Neudržujme se v takovém stavu beznaděje. Hledejte sílu v sobě. Začněte cvičit jogu, číst si pěkné oddechové knihy, chodit plavat.Dělat něco pro sebe, pro svoji duši. Uvidíte, dostaví se výsledek :-)

http://www.navrat.cz/
petrap
Veve

jedna špatná zkušenost?
Nejsem si jistá. Vkládala jsem do této doktorky velké naděje.Byla milá, to ano. Ale když mi lékař řekne: po dětech příjde žena o vlasy neobo o zuby, to je normální. Ale já to měla po vysazení hormonální antikoncepce. Pak stres z krize v manželství. To se zhoršilo. Když jsem se seznámila s lékařkou, která je odpůrce hormonální antikoncepce, a to vše co mi pověděla.... Sama říkala, že k ní chodí mnoho žen, které trápí padání vlasů, když vysadí hormonální antikoncepci. Četla jsem několik článků, psala mnoha doktorům. Sami doktoři asi nevědí, čím to 100% je. Ale myslím, že hormony to budou určitě + psychika+ strava. To všechno spolu souvisí.
Když jdu k lékaři, všímám si asi věcí, které jiní ne. Jsem hodně citlivá a vnímám i kadé vyřčené slovo jinak, než ho vnímají jiní.
Když jsem poprvé od této doktorky odcházela, pokládala jsem si otázku : Tohle, že je specialistka na vlasy??? Sama má na hlavě málo vlasů. Měla jsem špatný pocit. V té chvíli jsem si říkala, jak bych asi důvěřovala zubaři, který má černé , zhnilé zuby a nebo je nemá vůbec? A prášky to vyřeší???? Dá nám lékař záruku, že si tím neodrovnáme něco jiného? A když je přestaneme užívat, dá nám jistotu, že se padání vlasů zase nezhorší?
Nedávno jsem měla takový rozhovor s jednou moji kamarádkou. Bavily jsme se o doktorech.
Když se Ti pokazí auto, odvezeš ho do opravny, tam Ti ho opraví, a pokud zjistíš, že chyba se zase projevila, tak vezmou reklamaci a možná uznají i chybu, omluví se a chybu napraví.
Ale doktoři? Jdeš k lékaři, napíše Ti prášky, které v lékarně zaplatíš. Jdeš tam po týdnu znovu z důvodu, že prášky nezabraly , a je to zase to samé... Žádná omluva. Nic. Jde to vůbec reklamovat? Copak by se doktoři neměli více snažit? A diagnozou si být opravdu jisti? Dělají pro to všechno???? Ne, já za sebe tvrdím ne!!!!! Jsme jen lidé,a oni nás berou jako zboží na běžícím pásu. Nepotkala jsem pořádného doktora, který by se vcítil do problému pacienta a opravdu mu chtěl ze všech sil pomoc. A proč taky? Co by z toho měl. Mimo to, že by měl dobrý pocit, že někomu pomohl a zachránil ho před psychickým úpadkem(myslím zrovinka nyní vlasy)
Lékarům již nevěřím. Jde jen o peníze a to jde v naší společnosti úplně každému. Mohu říci tolik zkušeností.
Ať potkám člověka, který to nebude dělat kvůli penězům, bude se snažit lidem pomáhat ze všech sil, napíšu to zde. Ale nevím, jestli to za život stihnu. Někoho takového potkat!
Jak říkám, za 4 roky jsem navštívila lékařů, astrologů,léčitelů. Nikdy jsem neviděla úpřimný zájem. NIKDY!!!!

Odradit nikoho nechci. Jen jsem napsala moji zkušenost. Samo, že když někomu pomůže cokoliv, budu ráda. Ne za sebe, ale za toho dotyčného člověka! Bude zase o jednoho šťastného člověka na světě víc.
Říká se, že vyzkoušet se má všechno. Tak vzhůru do boje!
Já osobně ten čas investuji jinam. Hledání mě sice stojí spoustu času, i energie, ale zkušenosti mi nikdo nevezme. A když zjistím, že tohle je špatná cesta, hledám cestu jinou.
Omlouvám se, pokud jsem někoho zklamala. Neměla jsem to v úmyslu. Dobře vím, co tady většina z vás prožívá. Kolik slz jsem prolila... Utopila bych se v nich! A to jen kvůli vlasům.

Přeji vám všem mnoho úspěchu. A myslím to úpřimně. Není to jen fráze. Cítím s vámi!
RALNA
Cituji: Aknazuz
RALNO:

Máš problémy s kvasinkami? Myslíš s kvasinkami v pochvě? Já také...a zřejmě také díky HA, každé dva (někdy tři) měsíce mám záněty. Usoudila jsem, že vlásky by mohly padat z toho, takže se teď snažím nějak těm zánětům předcházet. Ale momentálně právě jedním takovým trpím, takže se nedaří.

Ozvi se mi a napši víc, prosím. Ať v tom nejsem sama.


Sama v tom určitě nejsi, zjišťuji, že tenhle problém má docela dost žen, jen lékaři u nás tu kandidózu tak nějak podceňují (alespoň to je má zkušenost). Abych se tu znovu nerozepisovala o něčem co už jsem někam psala, tak tohle téma se začalo trošku rozebírat v diskuzi Zhoršující se padání vlasů. Jinak pokud by sis chtěla popovídat o tomhle problému (protože sama vím jak to může člověka potrápit) nebo tak vůbec, tak mi můžeš napsat třeba soukromou zprávu nebo i svůj e-mail a můžem to probrat. Člověk se prostě někdy potřebuje vypovídat o tom co ho trápí.
Aknazuz
RALNA:

To by bylo fajn, určitě se ti ozvu, zítra jdu k doktorce, aby se mi pokusila nějak zjistit, zda nemám Kandidózu i ve střevech a začnu proti tomu urputně bojovat.

Zatím ahoj, zítra napíšu.
ajjja
Veve, obvoďák byl milý, zajímal se, byla jsem u něho snad 30 minut, ale dal od toho ruce pryč. Že hormonům vůbec nerozumí a nechce se nechat zavřít. Ale tvrdil, že je to jednoznačně záležitost dermatologa, a pokud mne ten odmítá hormonálně léčit, když sám určil diagnózu androgenní, ani mne nechce poslat na své triko na endokrino, mám změnit dermatologa. A měnit tak dlouho, až dosáhnu cíle. Že mám vydržet. A jestli mi dermatolog tvrdí, že mu pojišťovna endokrinologické vyšetření nezaplatí, (jak mi to skutečně tvrdil), mám jít na pojišťovnu, a ta už mu to vytmaví.
Dianu už brát nemohu, vyrazila jsem tedy pokorně znovu na gynekologii, co mám dělat. A světe div se, gynekoložka zaláteřila, že to vůbec není její záležitost, léčit vlasy, ale že se mne tedy ujme. Naordinovala mi, po dlouhém telefonátu s inženýrkou krevní laboratoře, na měsíc vysadit antikoncepci, pak že mi odebere detailně všechny hormony, a s výsledkem mne doporučí na endokrinologii, s konkrétním návrhem na léčbu Yadine + Cyproplex. Myslím, že mi za ten měsíc bez léků vypadá asi všechno, ale jsem jí vděčná. Konečně se za mne někdo postavil, kdo k tomu má moc. Bude to zdlouhavé, ale doufám, že pak už natrvalo budu mít postaráno o patřičnou léčbu. Endokrinoložku si musím dobře vybrat. Není doktor, jako doktor.
Petrap, moc díky za snahu o pomoc. Já tu teorii – sečetla jsem také kde co. Věřím na náboženskou cestu. Vím, ž čím, více budu na vlasech lpět, tím bude situace horší. Přesto čas od času propadám zoufalství.
Ty děti – já chtěla věnovat čas Bohu. Chyba je v tom, že od dětství, co pamatuji, jsem byla zděšena zprávami o devastaci planety Země a moje logika znovu a znovu viděla důvod v tom, že jsme se přemnožili. Že nechci přidat další „darmožrouty“ – promiň, neber to na svou rodinu. Je to dáno tím, že jsem sama nenacházela smysl svého života, bylo mi líto, že zabíjím rostlinky, abych je snědla. Snažila jsem se vždy alespoň žít dokonale, když už sebevražda údajně vede jen do horších světů, to samozřejmě produkuje jen další viny ze selhání.
To vše mé smýšlení plyne z prosté skutečnosti, že když mé mamce po mém narození vypadaly vlasy, dávala mi od prvopočátku na vědomí, že já za to mohu, že kvůli péči o mne (měla jsem časté bronchitidy) nemá čas se léčit.
Ne zazlívám jí to. Neuměla se s tím smířit. Ale já se dozvěděla, že jsem na světě na překážku. Vím. Každé náboženství mluví o smyslu naší existence plynoucím ze sebepřeměny sebe a následně světa. Zatím se svých 37 let bytostně toužím za svou existenci potrestat.
A k těm doktorům. Přes vrstvy mé negace jsem jednoho opravdového doktora potkala. Znám ho asi 15 let. Mimo jiné se zabývá i homeopatií. Moc si ho vážím, neumím si představit dokonalejšího lékaře. Má nepředstíraný zájem o pacienta, o to, aby se sám poučil a příště pomohl ještě lépe, aby porozuměl. Jen ho příliš nezneužívám v některých věcech musím opravdu dosáhnout změny sama.
Zbylé doušky: někomu (té doktorce) mohou padat vlasy i z jiných, zatím neléčitelných příčin – např. nějaká neprozkoumaná autoimunní onemocnění. Tak úplně bych ji rovnou neodsuzovala. P.S. – zatím mi neodepsala.
Z vlastní zkušenosti říkám, že kdo se nestravuje úplně zle, tomu zlepšení stravy mnoho nepomůže. (Nemusí to platit obecně). Já stravu pitvala dokonale, až se mi z těch naplánovaných, vypočítaných, odměřených jídel kolikrát skutečně obrátil žaludek, vydržela jsem to bez ústupků a dlouho, ale na testosteron to nemá.
A naposled – ty kvasinky. Antikoncepce mění produkci hlenu dostávajícího se do pochvy. Ta je sušší a méně chráněná. Já používám léta Tee Tree olej. Není agresivní, udrží sliznice v pořádku. Koncentrovaný je dost drahý, už namíchané léky na poševní infekce také. Mám vlastní návod, funguje mi, ale tady netvrdím, že je určitě správný. Já si ho prostě míchám s čistým potravinovým olejem – věřím kukuřičnému, protože má zahřívající tendenci, ale je to jedno. Komerčně namíchané preparáty udávají 5 – ti procentní koncentraci Tee Tree. Tak se toho cca držím. Používám ho při sexu, když jsem měla infekce, aplikovala jsem si ho dovnitř ve stojce 2 x denně, teď už ho používám jen při tom sexu, protože dřívější infekce 12 x do roka, zmizely beze stopy.
RALNA
Cituji: Aknazuz
RALNA:

To by bylo fajn, určitě se ti ozvu, zítra jdu k doktorce, aby se mi pokusila nějak zjistit, zda nemám Kandidózu i ve střevech a začnu proti tomu urputně bojovat.

Zatím ahoj, zítra napíšu.


Tak to ti držím palce, abys u té doktorky uspěla. Já v marné naději byla u své obvodní lékařky právě kvůli těm kvasinkám a doufala, že mi udělá krevní testy a konečně to tedy začne někdo řešit a dostanu nějaké léky, ale to jsem se spletla. Moje problémy nebrala vážně. Bolesti hlavy prý s kvasinkami nemohou souviset (všude se ale člověk dočte že ano) a ostatní problémy má sem tam každý. Žádného testu jsem se tedy nedočkala, navíc jsem ještě nakonec vypadala jako nějaký hypochondr. Tak snad máš lepšího lékaře než já. Já u lékařů zatím vůbec nepochodila, jako by vůbec nebrali v úvahu, že vůbec nějaká taková nemoc existuje. Asi by to chtělo ten nystatin, no jenže když se u nás nedá sehnat :-(
ajjja
Petrap, leží mi v hlavě, zda jsi se neurazila. Já jinak děti mám ráda, když už jsou. Ale sama se necítím na světě šťastně, i když po vnější stránce mi život příliš neubližuje. Vztahy i hmotné zabezpečení jsou v míře postačující k běžnému bytí. Ale přivést na svět další tvory, kteří by pravděpodobně zdědili můj problematický postoj k životu, to bych jim dala pěkný dárek do vínku!

Ještě specielně děkuji za ten odkaz. Dnes jsem měla čas si ho lépe prohlédnout, nejsem si však úplně jistá, kterou knížku konkrétně máš na mysli.

A poslední - to padání kraťoučkých vlásků, to znám. Podle toho poznám, že už zase padají nadměrně. Když se ve vaně objeví, značí to, že padají ty, které ještě měli růst. (cca 2cm mají). V létě, když bývá testosteron nižší, a jsem na tom lépe - nenajdu ani jediný krátký vypadlý.
ajjja
RALNA - asi bych nevyrážela hned s kanónem. Před lety jsem sama pečlivě držela antikandidovou dietu. Prokázali mi kandidu na elektroakupunkturním testu. Trochu odříkání, ale super! A pak už to chce nedělat žádné stravovací excesy, mírnit se v konzumaci chladných, zahleňujících a zvlhčujících potravin, a efekt vydrží.
Aknazuz
Můžu se zeptat, jestli můžu vyléčit onu Kandidu konzumací Kaprylové kyseliny? To by mohlo vyjít, nemyslíte? :)

Jinak k doktorce jsem se dneska nedostala, ale zítra to už vyjde, to má delší ordinační hodiny.
Reny
Cituji: Aknazuz
Můžu se zeptat, jestli můžu vyléčit onu Kandidu konzumací Kaprylové kyseliny? To by mohlo vyjít, nemyslíte? :)

Nevyjde, pokud se nebudeš léčit léky, držet přísnou dietu (protikvasinkovou) a posilovat imunitu. Kaprylová kyselina, šťáva z aloe, koloidní stříbro...stovky lákavých a zaručených receptů na kandidu. Jsou to pouze podpůrné prostředky, které ti při léčbě pomůžou, že se toho dříve zbavíš. Zkus www.candida.unas.cz, klikni na diskuzi. Je tam spousta rad a zkušeností. Já se toho zbavila lékem adiclair (nystatinové tablety - k dostání v Německu) a současně jsem držela protikvasinkovou dietu, dále čaj lapacho a hanasaki, tibetské bylinné čaje (denně aspoň 3 litry čajů), biopron, chlorella, spousta česneku a cibule, echinaccea na imunitu, pupalkový olej. Dietu je potřeba držet hooodně dlouho (rok?).
Veve
Cituji: Dorka
Ahojda, chci se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s tabletami Innéov Objem a hustota?Nevím, jestli si je mám koupit, vzhledem k vyšší ceně. Chtěla bych znát nějaké zkušenosti, jestli pomáhají nebo ne? Díky moc Dorka


Nevím jestli pomáhají nebo ne, četla sem o nich v časopisech a ještě se chystám na ně kouknout na netu. Každopádně si myslím, že za vyzkoušení to stojí. Akorát jsou hodně drahé cca 640 Kč. Pokud si zjistila něco víc, tak dej vědět. Po výplatě si je asi koupím.
RALNA
Cituji: Veve
Cituji: Dorka
Ahojda, chci se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s tabletami Innéov Objem a hustota?Nevím, jestli si je mám koupit, vzhledem k vyšší ceně. Chtěla bych znát nějaké zkušenosti, jestli pomáhají nebo ne? Díky moc Dorka

Nevím jestli pomáhají nebo ne, četla sem o nich v časopisech a ještě se chystám na ně kouknout na netu. Každopádně si myslím, že za vyzkoušení to stojí. Akorát jsou hodně drahé cca 640 Kč. Pokud si zjistila něco víc, tak dej vědět. Po výplatě si je asi koupím.


Ahoj, tak já zase slyšela, že vzhledem k tomu složení co tyto tabletky obsahují jsou naprosto k ničemu. No nevím, nemohu soudit, nikdy jsem je nebrala. Ovšem tyto tabletky obsahují pouze zinek, taurin a katechiny, což se mi zdá vzhledem k ceně jako nic moc složení, nikde žádné (pro vlasy tak důležité) aminokyseliny nebo třeba železo, vitamíny B..... Skutečně obsahují jen tyto tři složky a nějaké extrakty z hroznového vína a zeleného čaje. Jo a obsahují také nějaká ta éčka. Jinak tedy já osobně jsem ještě nikdy nikde neslyšela o nějakém taurinu nebo katechinu, že by pomáhali s objemem a hustotou vlasů, dokud na trh nepřišli tyto tabletky, takže o nich dost pochybuju. Jestli to není jen tahání peněz z lidí.
Já osobně uvažuju o koupi Nutricapu proti padání vlasů, stojí kolem 400Kč (dvouměsíční balení) a dle mého názoru jsou tyto tabletky vzhledem ke složení dobré. Přesto bych uvítala nějaké zkušenosti s těmito tabletkami. Jestli jste je někdo zkusil, tak budu ráda, když se ozvete.
Veve
Cituji: RALNA
Já osobně uvažuju o koupi Nutricapu proti padání vlasů, stojí kolem 400Kč (dvouměsíční balení) a dle mého názoru jsou tyto tabletky vzhledem ke složení dobré.


Ahoj, takže myslíš, že by ten Nutricap mohl mít dobré výsledky? Já nemám žádné zkušenosti s doplňky stravy co se vlasů týče. Takže než bych vyhodila peníze za Innéov, tak si tedy radši koupím ten Nutricap. Potom můžeme porovnat zkušenosti. Máš zkušenost třeba i s jinými preparáty? Mohla bys mi něco poradit? Díky!
Veve
Pro ajjju
Jsem ráda, že se k tvému problému postavila alespoň gynekoložka jako lékař! Budu ti držet palečky, ať se vše podaří, předepíší tu správnou léčbu a vlásky porostou. Já mám první výsledky s Verospironem. Zítra to bude 14 dní, co ho beru, přestala mě svědit pokožka hlavy a již se tak nadměrně nemastí jako dřív, takže jsem si poprvé za X-let myla vlasy ne obden nebo denně, ale po 3 dnech! A v sítku, světe div se, bylo asi tak nanejvýš 10 vlasů. Tak jen doufám, že tento efekt není jen pomíjivého charakteru. Uvidím, jak to bude pokračovat. Každopádně bych k tomu ráda přibrala nějaký doplněk stravy na vlásky, ale nevím co je dobré, nechci brát 20 tabletek denně, jako někteří, co na tuto diskuzi píší. Jsem zastánce spíše alternativní medicíny, čím míň chemie do těla, tím líp. Pokud máš s nějakým doplňkem na vlasy dobrou zkušenost, tak sem s ní. Určitě si to ráda přečtu a třebas i vyzkouším.
ajjja
Ještě bych se ráda podělila o jednu zkušennost. Proběhlo tu něco o doplnění jódu. Před půl rokem mi zjistili spíše nižší funkci, takže bych celkem jód i doplnit měla. Hodnotu jódu z analýzy vlasů mám také spíše nižší, i když nijak kriticky. Přesto, k mému úžasu, v průběhu dvou let, kdykoliv jsem se vzchopila a našla odvahu vzít si denní dávku jódu, nebo tabletku řasy Kelp, druhý den byla plná vana vlasů. Nechápu princip, ale na 100% vím, že mým vlasům jód škodí.
ajjja
Pro Veve
díky, mám spíše co gratulovat Tobě! Já konečně Verospiron také sehnala, jednorázově a ze známosti. Ale budu s ním šetřit, také proto, že kdybych ho nesehnala v budoucnosti trvale, jeho nucené vysazení by mi mohlo pěkně zavařit. Ale na druhou stranu chci vyzkoušet, jestli mi funguje, jestli se ho mám nadále všude dožadovat. Také možná snáze někoho přesvědčím, aby mi ho psal, když už budu moci říci, že jsem ho užívala, a že mi pomáhal.
Ale chtěla jsem reagovat na Tvůj dotaz. Je to příliš individuální, komu co chybí. Před rokem jsem byla na vlasové analýze, je to drahé, 1.200 Kč. Ale dodnes jsem ráda, že jsem ji absolvovala. Vím nyní, jak mé tělo s čím hospodaří, co mi vážně chybí, a naopak. Dlouho jsem třeba dle obec. doporučení užívala zinek, že prospívá vlasům. A ejhle, zjistili mi ho pěkný přebytek, takže si jím z těla vytěsňuji naopak jiný důležitý prvek, u něhož mi možný nedostatek ani nepřišel na mysl, a vlastně jsem si užíváním "nazdařbůh" pěkně uškodila. A stejně se mi vedlo třeba s draslíkem, kterého jsem se nacpala na doporučení alergologa, že je proti otokům. Tak si to rozvaž. Jinak Ti ten úspěch ze srdce přeju! Konečně nějaká pozitivní zkušennost.
P.S., když je Verospiron jinak diuretikum, nehubneš po něm nadměrně? To je trochu také důvod, proč mi ho odmítají napsat. Mám váhu celkem nižší, tak mají strach.
Veve
Pro Ajjju
Ahojky, nad tou vlasovou analýzou také uvažuji, jsem dost opatrná co se týče všech tabletek a farmaceutického průmyslu, jsem spíš pro bylinky, tinktury, prostě pro vše, co nám příroda přináší a co si člověk může natrhat, vypěstovat či vyrobit sám, nebo koupit ve stavu přírodním, bio, eko... Takže než si cokoliv přidám k tomu, co beru, a to je vlastně pouze Verospiron a hořčík, který beru proti křečím v nohách (mám nemoc neklidných nohou, nevím jestli si o tom někdy něco slyšela) a občasnému lecithinu a vit. C ve chřipkovém období, tak bych si ráda nechala tu vlasovou analýzu udělat. Můžeš mi prosím napsat, kde ti ji dělali a jak si s ní byla spokojená?
K Verospironu - máš pravdu, rapidně mi snížil chuť k jídlu. Mám 55 kg při 170 cm, takže mi kilo či dvě dole vadit nebude. Jak si na tom ty, že ti nechtějí Verospiron předepsat kvůli váze?
LENICA
ajjja
TAK NEVÍM JESTLI DĚLÁŠ DOBŘE ,KDYŽ SI VEROSPIRON BEREŠ JEN ,TAK ,ŽE JSI HO SEHNALA. TO TI HO NIKDO NECHCE NAPSAT ,NEBO JSI SE ANI NEPTALA? MYSLÍM ,ŽE TO UŽ JE NA POVÁŽENOU DO TOHO JÍT. POKUD ČLOVĚK BERE DOPLNĚK STRAVY TAK BUTIŽ,ALE TOHLE JE TEDA SILNÉ KAFE. JÁ JSEM VEROSPIRON BRALA ,BOHUŽEL S NÍM MÁM ŠPATNOU ZKUŠENOST. ALE FANDÍM ,VŠEM ,KTERÝM POMÁHÁ. PRVNÍ MĚSÍC MI NIC NEDĚLAL,POTOM JSEM ZAČALA MÍT PROBLÉMY S TLAKEM,BYLA JSEM NA POHOTOVOSTI ,KDE MI NAMĚŘILI VYSOKÝ TLAK,KDYŽ JSEM JIM ŘEKLA ,ŽE BERU VEROSPIRON,SE DIVILI ,ŽE TAK MLADÁ A TAKOVÉ DRIÁKY. POTOM SE TO OPAKOVALO, ARITMIE SRDCE,ŠPATNÉ DÝCHÁNÍ,UDĚLALI MI VYŠETŘENÍ A NIC NEZJISTILI.POTOM MI ,ALE ZAČALY PO 2 AŽ 3 MĚSÍCÍCH PADAT VLASY ,KTERÉ DO TÉ DOBY NEPADALY.VYSADILA JSEM VEROSPIRON A NAJEDNOU PŘESTALY PROBLÉMY I SE SRDÍČKEM. VLASY UŽ JSEM DO PŮVODNÍHO STAVU NIKDY NEVRÁTILA,PRÝ VE VZÁCNÝCH PŘÍPADECH MŮŽE ZPŮSOBIT ANDROGENNÍ ALOPECII,BOHUŽEL JÁ JSEM TEN PŘÍPAD. NECHCI TĚ TÍM ODRAZOVAT ,JEN UDĚLÁŠ LÍP, KDYŽ PŮJDEŠ K LÉKAŘI.MOC TI DRŽÍM PALEČKY AT TI TO VYJDE.PAPA
Veve
Pro Lenicu
Teď si mě docela vyděsila. Můžeš prosím napsat, na co ti byl ten Verospiron předepsán, proč si ho brala? Verospiron by měl spíše tlak snižovat, divím se, že si měla vysoký tlak. Nebrala si tenkrát s ním ještě jiné léky? Díky za odpověď.
dia
Pro Ajjju
souhlasím s Lenicou že Verospiron není tak bezpečný. Dermatoložka mě předepsalá Verospiron 100mg a dala mi seznam nežadoucích účinku s tim že pokud se objeví, tak mám přestát s uživáním. A taky upozornila že se nesmí brat pořád, max 2-3 balení a udělát přestávku. Obvoďačka se tomu moc divila ale spíše té dávce, řekla že to je 4 násobně vetši dávka jakou předepisuji na hypertenzi, a že ten lek se už moc nepoužívá jelikož má dost nežadoucích účinku. Protože já se léčim již delší dobu na vysoký krevní tlak, tak ta kombinace se jí moc nelibila. Osobně jsem při užívání verospironu neměla žádne zdravotní potíže, vybrala jsem 2 baleni a skončila s nim vzhledem ke své hypertenzi aby si náhodou neubližila více než pomohla. Nechci nikoho odrazovat, ale je dobré vědět co a v jakych dávkach vlastně bereme.
RALNA
Cituji: Veve
Ahoj, takže myslíš, že by ten Nutricap mohl mít dobré výsledky? Já nemám žádné zkušenosti s doplňky stravy co se vlasů týče. Takže než bych vyhodila peníze za Innéov, tak si tedy radši koupím ten Nutricap. Potom můžeme porovnat zkušenosti. Máš zkušenost třeba i s jinými preparáty? Mohla bys mi něco poradit? Díky!


Ahoj, já určitě bych si Innéov nekupovala, jak už jsem psala, tak složení těchto tablet skutečně za nic nestojí. Složení Innéov jsem zde už vypisovala, takže si každý může udělat svůj názor a pro srovnání tedy ještě uvedu složení Nutricapu.
Takže Nutricap obsahuje toto:
vitamín E
vitamín B2
vitamín PP
vitamín B6
vitamín B8
vitamín B5
železo
zinek
obilný extrakt s cystinem
citrusový extrakt s flavonoidy
extrakt s přesličky luční se silicemi
Takže si to každý může porovnat, co je lepší.
Jinak já tedy kdysi zkusila brát Hair booster a naprosto žádný výsledek jsem na vlasech nepozorovala, takže ten z vlastní zkušenosti moc nedoporučuju. Zas tak moc jsem toho zatím nevyzkoušela, takže asi moc radit nemohu.
Pokud máte někdo nějaké dobré zkušenosti, tak napište jaké tabletky vám zabrali, jinak já asi půjdu do toho Nutricapu.
LENICA
Veve
Ahoj Veve,verospiromn jsem brala na zvýšené ochlupení.už jsem to tady psala.dlouho mě trápily chloupky v obličeji ,ale nic jsem s tím nedělala. Potom jsem někde četla ,že se má zajít s tímto problémem ke kožní,tak jsem šla, tá mě poslala na endikrinologii.tam mi zjistily,že mám zvýšený mužský hormon a nasadila mi verospiron 100mg denně.(musím podotknout,že chloupky mi rostly něco přes 10 let ,a vlasy jsem měla husté ,pevné ,prostě super).Lékařka mi řekla ,že mi do půl roku chloupky vypadají,protože verospiron snižuje mužský hormon,bohužel mě začaly padat vlasy a chlupy držely.Po krevních testech jsem měla mužský hormon opravdu nižší,ale zvýšila se mi citlivost na něj.Návštívila jsem jinou endokrinoložku a tá mi vlastně řekla,že mi chloupky nerostly proto ,že jsem měla zvýšený mužský hormon(měla jsem asi kolem 6,jsou prý ženy co mají 20 a vlasy mají krásné),ale proto ,že moje kůže je na hormon citlivá.Po podání verospironu se citlivost ještě více zvýšila a problém je na světě.Problém nevratný.Androgenní alopecie.Také jsem pátrala po vedlejších učincích u žen nepravidelná menstruace,růst chlupů v obličeji,hrubý hlas u žen, tak vlastně nevím proč jsem tento lék dostala ,když způsobuje větší ochlupení u žen.Vě větších dávkách vyvolává rakovinu. Některé vedlejší účinky se po vysazení vrátí do původního stavu. Proč jsem měla vysoký tlak nevím asi na mě léky působí nějak jinak.Ale problémy se srdíčkem jsem měla velké,chodila jsem na kardiologii a pátralo se potom proč ,šlapala jsem na kole ,také jestli to nedělá štitná žláza, na nic se nepřišlo a já jsem verospiron vysadila a najednou jsem měla po problému.Všechny hormony pracují jako kolektiv,vzájemně propojeny na ose hypofýza,štitná žláza ,nadledvinky.Jeden hormon podáte a druhý bude chybět,nikdo na světě nedokáže vypočítat dávku hormonu,který potřebujete.Endokrinolog má možnost udělat hormonogram,ale stějně do vzájemných vztahů nevidí.MOžná kdybych si tyhle věty přečetla dříve před tím ,než jsem začala cokoliv užívat ,mohla jsem se dál pyšnit krásnou hustou hřívou.Moc Ti přeji ,aby jsi svůj problém vyřešila.papa
ajjja
Pro Veve
Hořčík také beru, jinak se budím s křečemi v nohou.
Vlasovou analýzu mi dělali v Pardubicích:
http://www.lotosovykvet.cz/index.php
Zkus se na paní doktorku obrátit, možná Ti poradí kontakt na někoho ve Tvé blízkosti. Paní doktorka je skutečně velmi ochotná, věnovala mi více času, než musela, byla jsem spokojenější, než se mi kdy mohlo snít! To nadšení ani po roce nevyhaslo. Vůbec jsem netušila, kolik věcí mohou jen z vlasů poznat. Souvztažnosti funkcí mého organismu. Bohužel - o androgenech tam toho mnoho nebylo, poněvadž situace už tehdy byla zkreslena antikoncepcí. Tam nestačí jen na chvilku vysadit.
Jinak - ten Verospiron, snad ne vždy kvůli mé váze (přiznám tedy čestně, ač nerada, že mám málo, ale stále stejně asi 15 let, 169/46kg). Abych předešla spekulacím - vlasy mi začaly padat v době kdy jsem dospívala a má váha byla na vzestupu - 55 kg, zhoršily se před dvěma lety, kdy má váha byla 13 let stabilní.
Tak tedy - všichni tvrdí shodně(4 lékaři, jenž mne odmítli), že Verospiron je diuretikum, tudíž hrozí rozvrat minerálního metabolismu a kolaps (tlak mám jinak Ok). Ten pátý doktor - ze známosti, co mi nakonec 20 tbl (25mg) napsal, mne navíc varoval, že je kancerogenní. Že kolegyni v práci, též lékařce, co ho brala, museli odoperovat, co se dalo. Nechci nikoho děsit. Ale když se ptáš, po pravdě odpovídám.
ajjja
Pro Lenicu
Popořadě mne odmítl dermatolog, gynekolog, psychiatr a obvodní.
Domnívala jsem se, že když podobnou látku beru dva roky v antikoncepci, už mi neublíží. Naplánovala jsem si to opatrně, jen 1/4 tbl po 25mg. Takže jsem vyžebrala jen 20 tabletek. Abych vůbec uspěla. Bohužel se ukázalo, že ta dávka je absolutně nedostačující.
Jsem opatrná, ale také zoufalá. Na endokrinologii jsem s výsledky krve objednaná až na 8/11. Do té doby žádný lék nedostanu, a půjde -li to současným tempem, mohu si jít bez přehánění za 14 dní koupit paruku. Yadine jsem dobrala, po Diane otékám, jsem celkem ve slepé uličce. A padání se den ze dne zhoršuje.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 49 . 50 . >>
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Padání vlasů u žen a další ženské problémy....

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáš Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání easy forum software miniBB™ © 2001-2020  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2020