Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Padání vlasů u žen a další ženské problémy....

Autor Padání vlasů u žen a další ženské problémy....
petrap
ajjja

kdepak, neurazila jsem se. Jen jsem zde zase dlouho nebyla. Mám pocit, že jsem potom ve větším stresu, když vidím tolik holek, které se trápí stejně jako já a není nikoho, kdo by nám opravdu pomohl.
O tom co píšeš ohledně dětí , s Tebou souhlasím. Taky mám strach z toho, aby děti neměly stejný pohled na život jako já. Ale snažím se to neustále vylepšovat.
Tu knihu jsem myslela HRANICE Je tam tak spousta dalších psychologických článků. Ráda si to pročítám.
Mně padají vlasy stále hodně. A stále pořád i ty krátké. Učesat se a 50 vlasů je venku, to je otázka pár minut.
Včera jsem si myla vlasy, no , odhaduji, že těch 300-400 to bylo. A pak ještě při česání. Což je dalších nejméně 100 vlasů. Mám je již nyní hodně jemné. A to ještě před 2 lety jsem měla pevné, tvrdé vlasy. Jediná má výhoda je, že se mi ještě vlní. Ale vlasů tímto způsobem ubívá opravdu moc. Co záběr do vlasů, to vždy nějaký uvízne. Někdy i deset.
Sama nevím, kde mám pomoc hledat. Není to přeci jen tak samo sebou. Jsme ženy!!!!!!
Přitom jsem klidná, jak jsem nikdy nebývala. Je mi fajn na duši. Pokud sama sebe neobelhávám, že ? :-)
Problémy v manželství jsou. Asi mě to trápí. Je to v rozporu se šťastným rodiným životem. A co teprve myšlenka na děti, které za nic nemohou. Nemohu obviňovat manžela, že díky jeho chování mi začaly padat vlasy víc, než kdy předtím. Byly to moje pocity...Já jsem za ně zodpovědná. A já na to reagovala tak, jak jsem reagovala. Hledám stále pomoc v sobě. Dělám si raodost, občas si něco koupím a nebo dětem. Jezdím na výlety.....
Kdy tohle všechno skončí( s ´těmi vlasy) fakt nevím.
Nebudeme propadat zoufalství a půjdeme hrdě se vztyčenou hlavou!
Mějte se
Veve
Ahoj holky,
děkuji všem za jejich odpovědi, je to supr, že si tady můžeme napsat a poradit si navzájem, sdělit si své zkušenosti a doporučit si třeba i nějaký ten přípravek na vlásky.
Ralno, díky za tvůj názor na Nutricap i rozbor jeho složek, určitě o něm budu přemýšlet.
Lenico, děkuji za tvůj příběh a zkušenost s Verospironem, je to hrozné, co se ti stalo, věřím, že to způsobily asi i jiné vedlejší příčiny, snad se tvoje tělíčko z toho vzpamatuje a vlásky začnou dorůstat. Moc bych ti to přála. Nejhorší jsou nemoci, které způsobí léky!
Ajjji, děkuji za adresu na vlasovou analýzu a také za informace o Verospironu. Popravdě, co v dnešní době není rakovinotvorné? Ani nevíme, co jsme do těla za ta léta dostali za hrůzy. Jak už jsem někde předtím psala, nejsem příznivec farmaceutického průmyslu, dělá mi celkem velké problémy, když už mám nějaký ten lék užívat a jak se znám, tak s Verospironem seknu co nevidět. Ne, že by mi třeba nepomáhal, to zatím nejspíš pomáhá, ale ze vzdoru, že si nebudu svinit tělo takovou chemií.
.....................................
Jen jsem vám všem, se kterými si pisánkuju chtěla napsat, že jsem ten Verospiron konzultovala se svým lékařem - internistou, říkal mi, že se dá brát i dlouhodobě, musí se kontrolovat hladina draslíku v krvi jednou za 3 měsíce a efekt užívání se dostaví až po 6-ti týdnech. Nežádoucí účinky mi dal na papíru, takže už jsem poučená i od něj, v podstatě je to to, co už jste mi tady napsali. Taky mi udělal kompletní rozbory z krve na hormony, štítnou žlázu, krvinky, jaterní testy, ledviny, minerály, prostě snad na to, co se dalo a výsledek - vše je v naprostém pořádku, ničeho nedostatek ani přebytek:-)) Tak mi potom řekněte, proč mám AA??
Doporučil mi na vlasy Onyx Plus od firmy Akuna www.akuna.cz, říkal, že ho bere někdo z jeho rodiny, komu po chemoterapii vypadaly všechny vlasy a má s ním velmi dobré výsledky. Tak mám o čem přemýšlet.
Přeji hezký večer vám všem a hlavně nestresovat, nestresovat a nestresovat se.
LENICA
ajjja
Ahoj,tak to ,že Tě odmítl dermatolog to se nedivím ,také jsem u žádného nenašla pochopení,vlasů prý mám dostatek a jsou prý paruky,Ale ,že Tě odmítl i psychiatr? Obvodní mi řekla ,že je to určitě psychikou ,tak mě nechala pár týdnů na neschopence.Ale mě bylo hůř a hůř.Prostě jsem se zhroutila.Tak mě poslala k psychiatrovi,sice mi nepomohl ,ale také neodmítl.Pořád mi dával silnější asilnější antidepresiva ,ale pořád jsem měla sebevražedné sklony. Nakonec jsem všechno vysadila a snažila se,člověk musí chtít sám.Musela jsem schovat všechny fotky,kde mám vlasy.Není to ona ,ale snažím se. Už nejsem stejná jako dřív,jsem zamlklá ,nevyhledávám společnost ,jsem uzavřená sama do sebe,mám svůj svět.Někdy se už začím smiřovat s myšlenkou na to ,že budu mít paruku.Vím ,co prožíváš.Já nesmím ani tu antikoncepci ,měla jsem po ní hlubokou žilní trombozu.
Veve
Už jste četli toto??
URL
Co říkáte na ty přípravky, zvlášť ten poslední?
ajjja
Holky, jsem moc ráda, že nejsem sama, a že člověk nemusí vše odzkoušet den za dnem sám na sobě, protože může čerpat i ze zkušeností druhých. Akorát, že s výjimkou Veve jsme poněkud nepříliš úspěšné případy. Dnes jsem si šla prohlédnout nabídku paruk, trochu mne to uklidnilo, že mám zadní vrátka. V pořadí třetí dermatolog, neboli pátý žádaný doktor za tento měsíc obecně, mi včera konečně Verospiron napsal. Bez potíží. Jenže jsem už ve stavu, kdy se situace den ze dne zhoršuje, tak snad už ani Verospironu nevěřím. Dobře, paruka na konci bude sedět.
Trochu se divím Veve, psala jsi, že jsi odmítla Diane, že nechceš hormony. Ale Verospiron je steroid - tedy z řady hormonů, i když ho tak neprezentují.
Také nevím LENICO, způsobil - li Ti Verospiron citlivost na androgeny, proč se neléčíš jiným antiandrogenním lékem. Proti trombotickému účinku fungují nějaké léky na ředění krve - Varfarin tuším, (tato problematika mne nezajímala, tak o ní vím jen letmo), prostě ale určitě řešení, zpočátku kostrbaté existuje! Časem by se to vychytalo, vyvážilo. Chce to najít ochotného lékaře, který si vezme za své Ti pomoci. Je to o trpělivosti. Ale nevzdávala bych se, dokud nejsem úplně na konci. A ani tam.
Vím, že se to radí druhým, sama sobě poradit neumím. Ale zkouším. Já zatím ještě nemám výsledky svých hormonů, takže tápu. Ale je to na cestě, věřím, že se rovnice vyřeší. I když do té doby možná přijdu o vše, co dosud mám.
U Tebe Petrap, zase tak mnoho netuším, proč ¨nepokračuješ v léčbě, i když jsem se dívala na nějaké Tvé starší příspěvky. Jistě vím jedno. Sám se tenhle stav nesrovná. Beznaděj a deprese tomu také nepomůže. A bylinky – mám je ráda, ale nejsme v Číně, aby byly cenově dostupné v dostatečném množství několika lžic správné směsi denně. Ta jedna tabletka extraktu je skutečně symbolická. Psala jsi, že jsi po Dianě také přibírala a otékala. Mám s držením váhy velké zkušenosti. (U mne držením podváhy). Myslela jsem, že účinek Diany zvládnu po letech denního zapisování snědeno x váha ráno v pět, levou zadní. Skončila jsem tak, že jsem jedla jen diuretické okurky a pila diuretický volně prodejný bylinkový čaj, umírala hlady, a váha šla nahoru. Proti chemii se musí jedině chemií. A proti hormonům hormony. Nejsem materialista. A věřím na tvoření budoucí dobré karmy v každém současném okamžiku. Ale i zázraky si člověk musí zasloužit něčím sakra konkrétním.
Píšu vám a tak sbírám síly sama přežít. Také, nemám nejlepší pocit, když si po sobě přečtu ten text. Ale stojím si za tím, že daleko od pravdy nejsem. Chci ten souboj vyhrát. A abyste ho vyhrály se mnou, protože mi pomáháte. Moje mamka život vzdala. Já nechci. Až na pokraj smrti se chci snažit. Mám skvělého partnera. (Napodruhé, jsem rozvedená). V tom je moje plus. Každá máme nějaké plus. Tam bych snad začala.
ajjja
ad Veve
Snad jen, že Wild yam-u jsem snědla dvě balení po 100 cpsl. A skončila jsem mezi vámi.
ajjja
LENICO,
možná by Ti něco o Tvém problému nastínil tento odkaz:
www.medicinapropraxi.cz/savepdfs/med/2007/04/05.pdf
složitá terminologie, ale mne zaujal.
LENICA
ajjja
AHOJKY,
na ředění krve jsou léky ,také jsem se léčila,ale nikdy už nesmím žádnou antikoncepci.Nesmím používat vodičku na vlasy alpicort F, protože se přes kůži vstřebává do těla a může vyvolat trombozu.Proto mi lékařka napsala verospiron.Nedodává do těla hormony ,jen blokuje ,aby se mužský hormon nevytvářel.Tvůj odkaz mi nešel otevřít.Ale nějak se k tomu dopátrám.Moji kamáradce padaly vlasy 7 let.Bojovala, zkoušela nové a nové věci Investovala do toho spoustu peněz. Lékařka jí řekla ,že je to androgenní alopecie, vlasy padaly a potom nepadaly a ,tak se to střídalo. Také jí to hodně trápilo,byla hodně smutná ,já jsem v té době problémy s vlasy ještě neměla. Ona řešila vlasy a já chlupy, tak jsme si navzájem ztěžovali a podporovali. Potom se odstěhovala, vyměnila jsem si s ní email,že si budem psát. Napsala asi za 7 měsíců.VYHRÁLA JSEM. Po 7 letech boje. Celou dobu co jí padaly vlasy brala Diane 35,bez efektu. Začala brát panthelonové injekce, na vlasy vodičku placentu a ještě ve velkých dávkách Revalid .První měsíc 3 krát denně 2 tobolky,potom už méně.Vlasy jí začaly podrůstat a hlavně přestaly padat. Ted už používá jen placentu.Je to už 3 roky a vlasy jí nepadají. Ona ten souboj vyhrála. Tak snad si tento zázrak zasloužíme všechny co jsme tady a trápíme se.TAK VZHŮRU DO BOJE.
ola
Ahoj,

leni, co to je ta vodička placenta?? zkoušela jsem to hledat na netu, ale nikde to neni..?
Jinak, jedna holčina měla taky prý problémy s vlasy ..(doufám,že se nebude zlobit, když ty její rady tady vyvěsím..) a pomohla jí metoda reiky, zelený ječmen a chlorella - ta řasa a prej hlavně čerstvý kozí mlíko !!!!!! takže hurá na venkov.. já jsem teď těhotná, tak nemůžu experimentovat s ňákejma lékama, ale kozí mlíko snad neublíží.. jinak teda vliv těhotenství na vlasy 0.. se těšim na poporodní období :(((
jinak holky bojujem !!
ajjja
LENICO,
promiň, tušila jsem, že s tím odkazem budou potíže. Je to soubor *.pdf, takže je nutno mít na PC nainstalovaný program Adobe - Reader, volně šiřitelný (freeware), který to umí otevřít. Hodí se na spoustu věcí. Ale zrovna i já dnes píšu z PC, kde ho nemám, zrovna ho tedy stahuji a nainstaluji. Ale slibuji, aby si neměla potíže, že (dnes už je pozdě), vynasnažím se do neděle zkopírovat text onoho článku do Wordu, ten snad máš, a poslat Ti ho do schránky tady na fóru. Nebo ho uložím do obyč. Notepadu, to snad je součást každého počítače - jednoduchý "texťák".
Veve
Ajjjo, jsem na tom naprosto stejně jako Lenica, asi jen s tím rozdílem, že já chlupy nikdy neřešila. Antikoncepci brát nesmím po té mononukleoze, kdy sem si vážně poškodila játra a doktor mi řekl, antikoncepci již nikdy. Máš pravdu s tím, že Verospiron je steroid, blokuje v těle mužský hormon a vytváří více ženského. Do dnes dávám vinu antikoncepci, že mi vypadali vlasy, zpětně jsem si našla fotky z doby před tím, než jsem začala brát antikoncepci až do doby, co sem prodělala mononukleozu a upřímně ti řeknu, že ještě než jsem jí onemocněla, už jsem měla na hlavě polovinu toho, co před užíváním HAK. Proto jsem i odmítla Diane.
Veve
Oli, možná, že Lenica měla na mysli vlasovou vodičku, kterou třeba u nás prodávají v obchodě se zdravou výživou, je to vodička z medové řady s placentou, pak je tam taky vodička s mateří kašičkou a další, bohužel nevím název firmy, která to vyrábí.
Ale výrobků na vlasy s placentou je mnoho, když sem si to zadala do vyhledávače na netu, první co se mi na seznamu ukázalo byl Salon Vlaďka, kde mají přímo ampule čisté placenty na masáž hlavy proti vypadávání vlasů na prodej, jedna za 150Kč.
Veve
Leni, ty bereš taky jen verospiron jako já? Jaké máš výsledky a jak dlouho ho bereš? Bereš k němu i nějaký doplňky stravy na vlasy?
ajjja
Holky,
veřejně jsem se nepochlubila, že jsem od v pořadí pátého žádaného doktora, v úterý konečně ten Verospiron dostala. Tedy "jen" 2 x denně 25 mg, ale už jsem byla psychicky tak na dně, že jsem mu ani nevěřila, a druhý den šílela, že snad to padání ještě zhoršuje. No, prostě jsem netrpělivá. Ale mám jinou potíž, hned ve čtvrtek jsem začala poměrně silně krvácet, přesto že normálně dávno nekrvácím. Vůbec. Naposledy mi to způsobila Diane, okamžitě po jejím vysazení to přestalo. Vím, že Verospiron má ve vedlejších účincích nepravidelnosti mens. cyklu, také mne to dvakrát netrápí, a klidně budu krvácet, hlavně když budu mít vlasy. Ale můj dlouholetý a opravdu hodný partner asi nebude dvakrát nadšený. Tak se ptám, jestli jste to některá také zažila, jestli to přejde, nebo mám nějak zasáhnout (přidáním estrogenu). Vím, že mám ty hormony v katastrofálním nepořádku, už rovnou od puberty, takže jsem to i předpokládala. Ale pro pořádek se vás ptám.?
blanka
Ahoj holky! Tak jsem se rozhodla, že se přihlásím mezi Vás. Trápí mě stejný problém jako vás a to padání vlasů. V červnu jsem vysadila HA a vlasy začaly padat a padají pořád. Mám jich už jen polovinu. HA jsem brala skoro 10 let, ale v poslední době jsem měla problém s menstruací, trvala třeba i 14 dnů, tak mi doktor měnil HA jak se mu zachtělo. Ta poslední se jmenovala Gravistat. Vyměnila jsem gynekologa a ten mi říkal, že obsahuje více testosteronu. Byla jsem u kožní a ta mi udělala testy na testosteron, který mám mírně zvýšený(norma je 0.4-2 a já ho měla 2.6), tak si myslím, že v tom to nebude. Doktor mi přesto napsal HA Chloe. Beru ji už týden. Vyzkoušela jsem různé vodičky, kopřivy, teď beru druhý měsíc Revital. Vlasy si umývám Alpecinem už třetí týden a také nic. Vlasy prostě padají a padají. Mám z toho deprese a nevím co mám dělat. Od minulého týdne chodím na biostimulační laser. Máte s tím někdo zkušenosti?
blanka
Chtěla bych se také zeptat, jestli lze zjistit pomocí rozboru vlasů, proč padají? Zkoušela jste to některá z Vás? Kde se tento rozbor dělá a musím mít doporučení od lékaře a od kterého? Chtěla bych také k endokrinologovi, ale nevím komu mám říct o doporučení, gynekolog se na mě dívá jako na hypochondra a kožní se se mnou nechce ani bavit. je to prý věc gynekologa, ona udělala vše, co bylo v jejich silách.
ajjja
blanko,
ten příšerný přístup doktorů - žádný to nechce vzít na sebe, je běžný.
Já nakonec zlomila gynekologa, aby mne poslal na endokrino. Ale to jsem ho po několik návštěv tak otravovala, až se naštval, a teprve se pohnul. Já vím o dvou rozborech. Trichologie a analýza prvků. Ta trichologie je k problému blíž, ale ve směs příčinu odhadnou, a ostatní doktoři tohle vyšetření nechtěli brát nijak vážně. A posílá na ně kožní. Tedy podle mé zkušennosti. Jediný prospěch z toho vyšetření jsem měla - prokazují, že ty vlasy opravdu nadměrně padají. Že nekecám.
500,- Kč, ale byl to pro mne první důkaz, od kterého se dalo začít. Budeš potřebovat móóře trpělivosti!
ola
čau holky, fakt mám někdy pocit, že by nebylo úplně marný si ještě střihnout medicínu a věnovat se týhle neprobádaný problematice.. ale je fakt, že v momentě, kdy vás ta nemoc přímo neohrožuje na životě, tak se tim nikdo moc nezabejvá.. na druhou stranu je ale pravda, že to je zjevně nějakej vnitřní problém, kterej může bejt fakt závažnej..
....no, nevim jestli sem následující info to lípla na vhodný téma, ale ozvala se mi jedna holčina, která ve svejch 12 letech přišla o vlasy.. a pomohla jí chlorella, zelený ječmen.. a kozí mlíko .. a abysem nezapomněla reiki - tušim určitej typ cvičení a filozofie.. vlasy jí dorostly.. celkem zázrak, ne???
Jessie
Tak z mojí poslední návštěvy u kožní vyplynulo, že už v podstatě neví co se mnou dělat, tak mě odkázala na Centrum zdravých vlasů. Bohužel jsem objednaná na konec prosince. Každý si myslí, že se to dá vydržet, ale když si představím, že jsem měla období, kdy jsem během tří týdnů příšla doslova o polovinu zbýlých vlasů, tak teda nevím. Jaké máte zkušenosti s CZV? Nebo případně kontakt na nějakého dobrého doktora v Praze? Má poslední kožní je sice velice ochotná (na endokrinologii mě poslala hned při první návštěvě), a chápu, že vlasy jsou složitý problém, ale mám strach z dalšího kolečka vyšetření, co už stejně mám. Aneb :

1)kožní mě poslala na endokrinologii a gyndu
2)endokrinoložka řekla že jsem v pořádku a mám to konzultovat s gynekologem a kožním
3)gynekolog mě doporučil zajít za kožní a na endokrinologii

nikdo nechce nic řešit a doufají, že je člověk přestane otravovat
plešatá kráska
Jessie

V CZV v Praze jsem byla, ale od ostatních kožní se to neliší. Postup je stejnej, nejdříve vodička Alpicort nebo Neocapil a methionin. Jsou tam dlouhé objednací lhůty. Mě pí doktor řekla, že mám jasnou AGA, ale to není žádná novinka. Třeba Ti pomůže, ale zázraky bych od toho nečekala.
Aknazuz
Holky, to já mám zase problémy s menstruací a kvasinkami v pochvě (problémy s mens. zřejmě kvůli těm nerudným kvasinkám, které se mi chronicky vrací). Dost se mi od doby, kdy na to trpím zhoršila pleť a vlasy začaly padat, svědí mě pokožka hlavy, mám i lupy....Teď jsem zánět vyléčila, tak snad čas všechno upraví a vrátím se do normálního života.
sara66
Aknazuz: ahoj, mám úplně stejný problém....žádná menstruace, špatná pleť a padání vlasů....že mám candidu vím už dávno, teď jsem ji díky kaprylové kyselině a aloe potlačila, (samo + dieta), ale je to na dlouho....jestli půjdeš někam na testy nech si udělat test na chlamydie..pže ja ted po kapryl. kys. úplně bopmba pleť, dermatitida je fuč ale vlasy nic....pořád padají...tak jsem jela ke Klubalovi a zjistil mi ještě chlamydie, které se léčí blbě, způsobují taky poruchy cyklu a padání vlasů a ještě se to léčí ATB, což je zpět cesta ke kandidě...takže ti radím napřed vyluč, že nemáš chlamydie, pže pak je budeš léčit ATB a plísně budou okamžitě zpět...Je to dlouhá cesta, ale snad se na konec dohrabem....
ajjja
Jessie,
souhlasím s "plešatou kráskou", jsem z Pardubic, i u nás jsou tytéž postupy, jaké popisuješ. Naději Ti přesto dám.
Už jsem to tu psala. Obvodní mi doporučil měnit kožaře tak dlouho, až Ti nějaký pomůže. Mně se to vyplatilo.
Specializovaná klinika je i u nás - stejný postup jako pražská. Ale zapadlý nenápadný kožař, ordinující 3 dny v týdnu, s dvěma pacienty v čekárně, se se samozřejmostí pustil ochotně do léčby.
Aknazuz
Sara66: A jak poznám, že bych mohla mít ty Chlamidie? Jak bych je mohla vlastně chytit?

Nedávno mi dělali na gyndě test, sestřička mi pak řekla, že mám výsledek výbornej, ani žádnej zánět že tam dole nemám, tak nevím.
sara66
Aknazuz: nemusíš mít vůbec žádné příznaky....já měla to padání a poruchy cyklu....někoho ale třeba pobolívají klouby,zvýšená teplota, nebo tak...to mě sice občas jo(jen ty klouby), ale zase jsem si říkala koho ne, tak jsme to neřešila a bohužel jsem odhalila až tu chronickou formu, které se nedá úplně zbavit...Nebo dá, můžeš mrknou na chlamydie.info, jenže podle mě půl roku na ATB ti tak zničí organismus a rozjede plísně tak, že je to z bláta do louže....četla jsem, že jedna ženská vyléčila candidu a chlamydie pomocí tinktur od Mgr.Podhorné, asi to po přeléčení ATB zkusím....Jinak záleží, který chlamydie...jsou pnemumonia ty se přenášejí jak chřipka...napiješ se po někom z flašky, nebo na tebe někdo kýchne...prý to má taky skoro 80% populace, ale někomu to imunita zvládne potlačit a někomu ne...my jsem oslabený HA, což je půda pro plísně, to ti oslabí imunitu a chlamydie mají volno se zabydlet...a pak jsou trachomatis, ty se přenáší většinou pohlavně, ale často si to lidí vozí z lázní, nebo si půjčíš ručník, sedneš na záchodový prkýnko, atd...No na netu o tam najdeš hodně. A na gyndě, i když nejlépe z krve, ti musí udělat testy přímo na chlamydie, u kontrolních testů to nedělají....mě dělala nedávno doktorka testy na vše možný a vše v pořádku včetně hormonů...a až Klubal mě přišel na chlamydie...tak to zkus a uvidíš
Aknazuz
To je šílený, by mě zajímalo, jak člověk může dostat takovou kvasinku do střev? Asi tím, že začne brát HA a oslabí se mi nějak systém? Možná?

Abych to uvedla na pravou míru, mě už vlasy padaly, asi rok....a pak najednou zázračně přestaly, nevím, jak jsem toho docílila. Pak byl rok pokoj, vlasy paráda, cyklus paráda, pleť ani nemluvím....no a teď poslední půl rok jsem do toho ase spadla, a nevím jak se to stalo.

Že by moje tělo tenkráte přepralo kvasinku a vytvořilo si imunitu s tím, že teď byla něčím porušena a kvasinka se přemnožila. Navíc když mi padaly vlasy poprvé, tak jsem neměla lupy, teď jich mám hrozně moc. Ani s pletí a s cyklem jsem problémy neměla, ale to bych mohla přisuzovat tomu, že jsem brala HA na lepší pleť, která mi zároveň ten cyklus držela pravidelnej. Jen ty lupy si vysvětlit nedokážu, možná jsem předtím používala lepší šampon...nevím, dost věcí mi tu nesedí.

Ale kvasinku mám určitě, objednala jsem si tu kyselinu, v pondělí jí snad budu mít, zatím popíjím lapacho a baštím lactobacillus.
sara66
Aknazuz: já tady o těch hclamydiích vždycky viděla, různý upoutávky, jako pozor, může to být chlamydie...jsem si říkala co to zas je, mě stačí candida...no a teď mám ještě tohle:-(Ale fakt si ty testy vyžádej, pže já tady jak ****** buduji střevní mikrofloru a zabíjím plísně a teď mi nasadí ATB...takže budu zas na začatku:-(

Jo je to přesně tím, že bereš HA a nebo se dost špatně stravuješ a nebo obojí dohromady...HA ti naruší prostředí a udělá, že máš velký chutě na cukry, ty pak miluješ sladkosti a už to jede....no já to mám podobné...po vysazení HA padaly, nasadila jsme sarapis a líp jedla spravilo se to...ale teď je to tu zas:-(Kolik ti denně asi pada?at mám srovnání....
blanka
Ahoj holky. Ty chlamydie mají na tom určitě velký podíl. Já sama jsem je měla před devíti lety a léčila jsem se i s manželem. Doktorka mi tehdy řekla, že jsem je dostala kvůli HA, tenkrát jsem je začala zrovna brát. Asi měla pravdu, HA oslabuje imunitu. Teď chodím už ke třetímu gynekologovi a jemu jsem zapomněla říct, ať mi udělá testy na ně. Tenkrát mi vlasy nepadaly. Četla jsem o chlamydiích jaké jsou příznaky tak třeba např.: pálení v pochvě, pálení močové trubice, bolesti při pohlavním styku, bolesti v podbřišku a v zádech. Někdy se ty potvory dostanou i do očí, na plíce, do uší... Bývá i nepravidelná menstruace nebo krvácení mezi cykly. Jak jsem si to četla, úplně jsem se zhrozila, mám všechny příznaky!! Jen nevím, jsetli se mohou po několika letech opět vrátit zpět. Asi bych měla skočit za svým gyn. a požádat ho o vyšetření.
Aknazuz
Já bych řekla, že mi jich každej den vypadne tak kolem 40ti, sem tam možná víc, jindy zase míň. Nejhorší je to při mytí, to jich je tak 200, ale umývám hlavu jednou za pět dní, asi.

Já doufám, že tu Chlamidii nemám, to bych se zbláznila. Kromě té nepravidelné menstruace a padajících vlasů na mě žádný příznak nesedí.

Dost si tu nepravidelnost vysvětluju i tím, že jsem měla právě ty kvasinkový záněty....a tělo se vzpamatovává.

Jak jsi na tom ty? :)
ola
ahoj holky...trochu z jinýho soudku, ale taky na tom něco je..trochu dlouhy, omlouvám se..
Zdá se, jako by se ženské problémy zvětšovaly. 40 až 60 procent všech žen na západě trápí PMS. Kromě toho je také trápí pletorické příznaky a menopauza. Něco se u žen děje a je to zcela alarmující. Je důležité, aby měla žena správnou hormonální rovnováhu, která je nezbytná k tomu, aby mohlo její tělo zdravě fungovat a čelit mnoha stresujícím faktorům.
Výzkum ukázal, že velká část žen ve svých 30 ti letech ( a někdy i v mladším věku) dlouho před tím, než se měla dostavit menopauza, občas během menstruačního cyklu neměla ovulaci. Když není ovulace, znamená to, že není žluté tělísko a nevytváří se progesteron. Následuje nedostatečnost progesteronu a z toho pak pramení mnoho dalších problémů. Jedním z nich je dlouhodobá- měsíc trvající přítomnost estrogenu( estrogen nebyl vystřídán progesteronem) se všemi možnými vedlejšími efekty, které může estrogen způsobovat, jak bylo výše uvedeno. Dalším je obecně neznámý problém s progesteronovou rolí v procesu osteoporózy. Protože progesteron stimuluje osteoblast, který má za úkol organizovat tvorbu nové kostní tkáně. Takže vlastně je to progesteron, který stimuluje novou kostní tkáň a v každém věku se tím podílí na obnově osteoporózy. Ztráta progesteronu ve svých důsledcích vede k tomu, že se netvoří osteoklasty a tím se zhoršuje proces osteoporózy.

Třetí důležitý problém úzce souvisí se ztrátou progesteronu a stresem. Stres kombinovaný se špatnou dietou může zastavit ovulační cyklus. Následně se nevytvoří progesteron a ten je také spjat s tvorbou hormonů, které tělo potřebuje v boji proti stresu, neustále se opakující stres stále více blokuje ovulační cyklus, a tak se tento zrádný proces stále více prohlubuje.

Dalším významným faktorem přispívajícím k nerovnováze mezi estrogenem a progesteronem je prostředí, ve kterém žijeme. V průmyslovém světě ponořeném do petrochemických derivátů. A ty jsou všude- ve vodě, ve vzduchu, v potravě. Jsou to chemikálie obsahující pesticidy a herbicidy ( DDT, dieldrin, heptachlor..) a stejně tak různé plasty a PCB . Jsou to látky, které napodobují estrogeny- jsou v tucích rozpustné, nepodléhají biologickému rozkladu a těžko se z těla vylučují. Hromadí se v tukové tkáni jak zvířat tak lidí. Ty chemikálie mají zvláštní schopnost napodobovat přírodní estrogen. Dostaly jméno - xenoestrogeny. Ačkoliv jsou to cízí chemikálie, přesto mohou obsadit estrogenové receptory v těle a vážně zasahovat do přírodních biochemických změn.

Stále se množí výzkumy, které odhalují alarmující situaci ve světě, zaplaveném množstvím hormonálních napodobenin.

Nedávno vyšla kniha Our Stolen Future ( Naše odcizená budoucnost) od autorů Theo Colburn z World Wildlife Fund, Dianne Dumanoski z Boston Globe a Johna Peterson Meyera, zoologa, kteří identifikovali 51 hormonálních napodobenin,z nichž každá je schopna uvolnit příval vedlejších efektů- snížení produkce spermií, omezení buněčného dělení a omezení vývoje mozku. Tyto napodobeniny nemají pouze souvislost s nedávnými objevy, že počet spermií klesl v celosvětovém měřítku o 50 % , když porovnáváme roky 1938 a 1990, ale také souvisejí se zvýšeným výskytem deformit pohlavních orgánů, rakoviny prsu, prostaty, varlat a neurologických nemocí.

Dr. Lee objevil shodné téma týkající se ženských stížností na utrpení a často vysilující příznaky PMS a menopauzy: příliš mnoho estrogenu nebo - jak to osobně označil termínem- estrogenová nadvláda.

Nyní místo estrogenu hrajícího základní roli uvnitř dobře vyrovnané symfonie steroidních hormonů v ženském těle začal vytlačovat do pozadí jíné hráče, tvořící biochemické disharmonie.

Hormonální antikoncepce nebo HRT je tou poslední věcí ve světě ženského těla, kdy je potřeba více estrogenu. Potom, když se objeví estrogen - dominantní příznaky, co se předepíše ? Více estrogenu! Křehká přírodní estrogen-progesteronová rovnováha je zásadně změněna předávkováním estrogenu. O to více se prohloubí nedostatečnost progesteronu.

Dr. Lee byl schopen vyrovnat estrogenovou dominanci přírodním progesteronovým krémem, který vtíral do kůže. Přírodní progesteron, derivát cholesterolu, je vyroben z mexického yamu nebo ze sojových bobů. Jejich aktivní ingredienty přesně molekulárně odpovídají vlastnímu tělnímu progesteronu.

Je zajímavé, že v zemích Asie a Jižní Ameriky, kde ženy jedí jak divoký yam, tak i sojové boby, se tolik problémy neobjevují, na rozdíl od žen západního světa.
Doplňování přírodním progesteronem upravuje ten skutečný problém: nedostatek progesteronu. U přírodního progesteronu není znám žádný vedlejší příznak, ani nebyla zaznamenána žádná toxická hladina. Přírodní progesteron zvyšuje libido, chrání dělohu před rakovinou a proti fibrotickým procesům v prsu, pomáhá chránit proti rakovině prsu, udržuje děložní sliznici, hydratuje ji a prokysličuje kůži, změní růst obličejových vousů a řídnutí vlasů, působí jako přírodní diuretikum, pomáhá eliminovat deprese a zlepšuje pocit zdraví, zlepšuje spalování tuků a udržuje v těle energii, brání krevním sraženinám a je důležitým předhormonem pro ostatní hormony , které jsou důležité pro sex a proti stresu. Dokonce ovlivňuje dva důležité příznaky menopauzy- návaly a suchost poševní sliznice.
A je ještě jedna významná výhoda přírodního progesteronu, které bychom měli věnovat trochu více pozornosti. Většina lidí se domnívá, že estrogen ženu chrání proti osteoporóze- je to jeden z největších marketinkových bodů- které ženy povzbuzují v užívání HRT - a to definitivně není tento případ!
Počáteční studie, u kterých se předpokládala ochranná funkce estrogenu, byla založena na hrubých vědeckých omylech.

Kanadský badatel Jerilyn Prior endokrinolog University of British Columbia ve Vancouveru a jeho kolegové informovali The New England Journal of Medicine, že estrogenová role u osteoporózy není prioritní. V jejich studiích u ženských atletek objevili, že osteoporóza se vyskytuje ve stupni, který odpovídá progesteronovém úbytku, dokonce i v případě, když je jejich estrogenová hladina v normě.
Předtím prováděli výzkum u neatletických žen. A ukázaly se tytéž výsledky. Přestože obě skupiny menstruovaly, neměly ovulační cykly, a proto měly progesteronový úbytek. Došlo k poznatku, že anovulace a krátká fáze cyklu se nyní vyskytuje u více než 50 % severoamerických žen, které mají menstruační cyklus během posledních reprodukčních let. Bohužel tento důležitý objev zůstal bez povšimnutí v medicínské komunitě.

Byl dokonce identifikován progesteronový receptor na povrchu osteoblastické buňky ( kostní tkáň- stavební buňky). Nikdo předtím neobjevil receptor na osteoblastu pro estrogen. Pravdou se jeví to, že kostní ztráty jsou způsobeny nedostatkem progesteronu.
Tyto výsledky byly verifikovány tříletou studií u 63 žen ve věku po menopauze, které trpěly osteoporózou. Ženy, které užívaly vtíraný progesteronový krém, zaznamenaly v průměru 7 až 8 procentní kostní nárůst v prvním roce, 4-5 procentní ve druhém roce a 3-4 procentní nárůst ve třetím roce ! Neléčené ženy této věkové kategorie ztrácely kostní masu v průměru 1 a půl procenta za rok ! Takové výsledky nedosáhla žádná forma HRT.

Dr. Lee věří, že užívání přírodního progesteronu ve spojení se změnou dietního režimu a živovotního stylu dokáže zastavit osteoporózu a navíc může nastartovat zpětné pochody vedoucí ke zlepšení denzity kostí i u žen 70 tiletých a starších.
V tomto bodě je důležité zvýraznit rozdíl mezi přírodním progesteronem, který produkuje tělo, a syntetickým progesteronem, který se nazývá progestin - jako je v případě Provery, Duphastonu a Primulutu. Je VELKÝ rozdíl, jak působí v těle.
Syntetický progesteron vykazuje velkou škálu vedlejší příznaků a některé z nich jsou docela závažné. Sem patří: bolesti hlavy, deprese, otoky, zvýšené riziko vrozených defektů a předčasných porodů, poruchy funkcí jaterních, citlivost prsů, zvýšená krvácivost, akne, mužské ochlupení, nespavost, nadváha, plicní embolie , premenstruační syndrom.
A co je nejzávažnější ? Progestiny nepřinášejí tělu vnitřní fyziologický prospěch, tak jak to dělá progesteron, a v tom důsledku tělo nemůže fungovat v hlavních biosyntetických pochodech a naruší se mnoho základních procesů v těle. Progesteron je nezbytný hormon, který také hraje důležitou roli ve vývoji zdravých nervových buněk a mozku a funkcí štítné žlázy. Progestiny blokují schopnost těla tvořit vlastní progesteron a také blokují vlastní využití přírozeného progesteronu v základních životních procesech.
Historie hormonů je jistě velmi komplikovaná. Až do této doby byla pro ženy západního světa k dispozici pouze jedna verze. Byly vrženy vážné pochybnosti na účinnost a vhodnost estrogenu a progestinů ve všech formách, v jakých existují. Ženy trpí mnohými problémy.
Co komplikuje tu hormonální historii, je to, že předepsaná léčba na uvedené problémy ještě více situaci zhoršuje. Bez pochopení dalekosáhlých vedlejších efektů estrogenové dominance a progestinu doktoři chybně diagnostikují příčinu těchto zhoršených stavů. Často předepisují další léky s katastrofálními vedlejšími příznaky.
Bez adekvátních znalostí, poučení a přístupu k přírodním produktům se ženy snadno stanou kořistí rozsáhlých kampaní nadnárodních farmakologických společností, které si na svou stranu přesvědčivě získaly doktory a stejně tak vládní instituce.
Je na čase, aby ženy věnovaly větší odpovědnost svému zdraví a životnímu stylu. Největší zbraní proti ignoranci jsou znalosti. Je čas položit trpkou otázku svému poskytovateli zdraví, požadovat odpověďi a ochotu prošetřit bezpečnost alternativních přístupů. Je očividné, že se ženy musí podílet na vzdělávání svých doktorů.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 49 . 50 . >>
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Padání vlasů u žen a další ženské problémy....

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáš Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání simple bulletin board miniBB™ © 2001-2020  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2020