Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Podle této studie jsme nejplešatější národ na světě:)

Autor Podle této studie jsme nejplešatější národ na světě:)
inna
No tak to abych řekla pradvu taky nechápu, proč kdekdo, kdo by měl podle lékařů (nadbytek stresu, nedostatek spánku, vitaminu) měl mít minimum vlasů, jich má víc než my tady.
-Anorektičky - když vidím jejich fotky tak žádná nemá takové pěšinky a prosvítající hlavu.
-nedávno jsem viděla dokument jak se žije ve vězení v Thajsku - tam se musí zažívat tolik stresu, že by měli být plešatí všichni.
Proč když já jdu k Dr. že mi padaj vlasy, řekne, že je to stresem a pak vidím všude lidi, kteří zažívají stresu opravdu hodně, ale na vlasech se to neprojevuje.
David
kokotar
no u nás ten bezdomovec má pleš :)))) ty si vosel, že to pořád nechápeš ... ach jo. Končim, to nemá cenu ;-)
tohle ne
k*okotare neda se to kvantitativne srovnavat, jelikoz jiny rasy maji odlisny genovy usporadani. napr. negrodini rasa ma jinou svalovou strukturu, proto jsou cernosi mnohem vic muskulaturni rasa apod. co treba kdybys prestal jenom rejt do druhych? nebo je to na tebe moc tezkej intelektualni vykon? skoro bych rekl, ze podle tech nesmyslu, co tu pises ano. Jednoduse nelze vzit 10 lidi, kazdyho z rozlicnych podminek (at uz rasovych, spolecenskych apod.) a delat statistiku kde se jak plesati za rok apod. nesmysly
kokotar
Cituji: David
no u nás ten bezdomovec má pleš :)))) ty si vosel, že to pořád nechápeš ... ach jo. Končim, to nemá cenu ;-)


dneska jsi me zvalcoval - koneckoncu tezko se da souperit s tvoji vyprofilovanou argumentaci - zvlast to, ze u vás ten bezdomovec ma ples - tak to je silny statisticky udaj - to se vzdavam, to hned potvrzuje tvoje teorie o urputnosti cinanu a o zredeni plesi
David
ne u čiňochů je to tím, že oni tím prostě tolik netrpěj -.)
ty argumente :)) za to ty si svojí rejžovou teorii prokázal, že oni ne :))
David
my vysvětli proč můj děda má v 75 pomalu víc vlasů než já :)) páč nemá aga a je z matčina strany chytráku... jídelníček máme hodně podobnej :o) a tím je salám :-D
David
akorát na mě asi ten salám působí trošku jinak :*))
kokotar
Cituji: tohle ne
k*okotare neda se to kvantitativne srovnavat, jelikoz jiny rasy maji odlisny genovy usporadani. napr. negrodini rasa ma jinou svalovou strukturu, proto jsou cernosi mnohem vic muskulaturni rasa apod. co treba kdybys prestal jenom rejt do druhych? nebo je to na tebe moc tezkej intelektualni vykon? skoro bych rekl, ze podle tech nesmyslu, co tu pises ano. Jednoduse nelze vzit 10 lidi, kazdyho z rozlicnych podminek (at uz rasovych, spolecenskych apod.) a delat statistiku kde se jak plesati za rok apod. nesmysly


porad jsi nevysvetlil, proc se to neda srovnavat mira androgenni alopecie u cinanu a spanelu?
inna
tohle ne
Ale i přes to, co píšeš, se takové studie a statistiky běžně dělají a jsou i vodítkem pro řešení různých problému.
tohle ne
protoze se musi poukazat prave na biologicky odlisnosti jedn. ras, snad se shodneme, ze Cinani a Spanele nejsou stejna rasa:) tezko pak lze bez tohohle dulezityho faktoru postavit narody ruznych ras do jednoho zebricku. Myslim, ze uz prve sem to vysvetlil dostatecne, aby se to dalo pochopit
kokotar
rasove odlisnosti tedy nedovoluji delat komparativni studie. to je mi novinka, to abychom vsechny studie napr. nemoci srdce hodili do kose, kdyz se neberou v potaz rasova kriteria


vy jste dvojka kandidatu ved, to jsou veci
David
kokotar
tywe tohle sem tu já vůbec nepsal :D
studie si dělej na co chceš, když tě to baví :))
já jsem psal to, že nezáleží na tom co jíš, ale na tom jestli to máš v genech nebo ne! U nich se to holt nevyskytuje tak často, ale určitě to není tím, že mají jinou stravu než my!
inna
Přesně. Nechápu proč jde tedy do výzkumů tolik peněz, to ještě nikoho nenapadlo, že prostě jde jen a jen a pouze o rasouvou odlišnost.
Veškeré studie a bádání by tedy mělo být jen od hranice ke hranici.

Dokonce i zvířata se zkoumají, a sem tam se přijde na to, že např. to a to zvíře netrpí na některé nemoci. Např. u žraloka bylo snad zjištěno, že netrpí na ....- no tak to jsem zapomněla :-( Ale když se prodávají potravinové doplňky ze žraloka, možná by stálo za to, udělat něco z číňana :-) Stejně je jich moc.....a třeba by nám to zachránilo vlasy :-)
David
no LOL :))) no myslím, že u nich to číslo je taky celkem nezanedbatelné...
inna
Davide jasně že to máme všichni v genech. Ale přeci jenom se to dá (snad) všemi možnýmy faktory ovlivnit.
Jen na ty faktory přijít :-)
David
no s tím souhlasím... teď už to jen vypátrat :o)
ahojahoj
Zdarek, neví te tady nekdo něco o vízkumu indiánů v této souvislosti. Asi mají jen ženský hormony, nebo ty mužský nějak metamorfovaly :), jelikož plešatýho indiána jsem ještě neviděl, A to samé eskymáci, to jsou však taky příbuzní SA indiánů.
Zdar a pleši lesk.
ahojahoj
výzkumu samosebou, je o ostuda. :)
Lucifer
Strava má vliv na kvalitu vlasů a určité látky také na aga. To je prokázané.

Věřím víc přírodě než chemii a vlasy mám na lopatky.
leni
To srovnávání Číňanů s evropanama příjde trochu divné. Číňani a jiné asijské národy mají úplně jiný typ vlasů než běloši (jsou tři zákl. typy - evropské vlasy, orientální a černošské,klidně si to ověřte) takže proč by i vypadávání nemohlo být jiné? A zrovna evropské vypadávánjí nejčastěji. Takže spojovat to s požíváním tamní stravy mi příjde stejně chytré, jako dokazovat, že čeronši mají kudrnaté vlasy proto, že jedí něco jiného. Korektní by bylo, kdyby rozlišovali mezi bělochy a mezi ostatními. Např. jaké procento asiatů v Čechách má pleš ve srovnání s procentem plešatých asiatů v asijských zemích? To by pak mohlo i o něčem vypovídat.
Lucifer
leni
To, že mají jiný druh vlasů je fakt, který nepopírám. Každopádně to, že jejich vlas má jiný tvar a sílu neznamená, že se nemůže na cibulky navazovat DHT.
Černoši mají kudrnaté vlasy proto, že mají v genech, že povrch vlasů bude takový, aby byly kudrnaté. Tudíž jde o tu mrtvou tkáň, kterou vlas je. Cibulky mají stejné a zde jde hlavně o cibulky.
David
tady to zase někdo nepochopil .)
tohle ne
tady neco psat je kolikrat hazeni perel svinim, s prominutim :)
Richard
leni
Nemáš pravdu, že asiati mají proti padání genetickou výhodu. Důkazem Tvého omylu je, že asiati žijící v USA nebo Evropě trpí andogenní alopecií ve stejném procentu, jako všichni běloši okolo nich. Je to tím, že jejich strava se přizpůlsobila okolí. Milá kolegzně, projdi si někdz vietnamskou tržnicí a prohlédni si, jak mají místní rákosníci často prořídlé vlasy, jaké mají krásné kouty a kolečka na zátylku. Kdzž se podíváš pozorně, zjistíš, že poloplešatých Vietnamců je na tržnici minimálně polovina z nich. Přitom Vietnamci, kteří žijí ve Vietnamu trpí plešatostí sotva v 5 procentech, téměř tam tahle nemoc neexistuje.
kokotar
tohle ne

tak ty jsi ubozak - nazyvat sve intelektualni exkrementy perlami a ostatni svinemi, to staci

David je pouze hloupej, ale zavada na charakteru je horsim nedostatkem.
tohle ne
dik kokot*are, zase si me pobavil:) zrejme tvoje intelektualni vysiny ti nedovoluji znat bezna metaforicka uslovi, ale u tebe me to zas tak neprekvapuje a Richarde, to co pises pravda skutecne neni, ikdyz ja zas vietnamsky trznice neobchazim tak casto jako ty, ale fakt je, ze moc proplesatelych Vietnamcu jsem jeste nepotkal a jestli ty jo, tak treba ty, kteri by plesaty byli, ikdyby zili v Asii a ne u nas. Strava na konkretne na vlasy pusobi az druhotne (pokud ne jeste "pozdeji")... videl jsi uz plesaty cernochy v Africe - konkretne ty, jez ziji v naprosty chudobe, casto nemaje co do ust? Myslis, ze to je stravou? Primarne je tohle vsechno dano geneticky a jestlize ruzny rasy maji ruzny genotyp... proto jsem taky na zacatku psal (a tom tohle tema je) - ze bez prihlednuti k tomuto faktoru se nedaji kvantitativni data usporadat do jednoho zebricku, coz zde hafo lidi vubec neni schopno pobrat... proto i ten muj predchazejici metaforicky vyrazivo, ktery opet nebylo kymsi pochopeno... je to smutny... nekdo se holt jen chce navazet do jinych, protoze sam nema cim prispet, howgh
leni
Cituji: Richard
Důkazem Tvého omylu je, že asiati žijící v USA nebo Evropě trpí andogenní alopecií ve stejném procentu, jako všichni běloši okolo nich. Je to tím, že jejich strava se přizpůlsobila okolí.

No právě, kdyby se na tohle zaměřil ten výzkum (což neudělali, a vůbec, ty jsi to statisticky přesně zjišťoval? Není to tedy důkaz ničeho, protože jde o tvůj subjektivní názor. Můj subjektivní názorna tuto věc dále), tak by to bylo v pořádku. Ale prohlašovat to rovnou, bez ohledu na možné genetické odlišnosti je nekorektní. Takže správně by to bylo takhle: Zjistí se procento plešatých tady, tam, číňanů, bělochů atd. Potom se reprezentativní vzorek jak plešatých, tak vlasatých všech ras vyzpovídá, co jedí. V tom článku jsem si nevšimla, že by se těch pánů někdo ptal na životosprávu, když je počítali. POTOM TEPRVE by mohl někdo vážně a s dostatkem důkazů vyplývajících z výzkumu tvrdit, že asiaté plešatějí málo díky stravě. Do té doby je to jen propaganda asijské kuchyně.
Mimochodem, netvrdím a nikdy jsem netvrdila, že plešatění nemůže být způsobeno stravovacími návyky. Jen mi ten výzkum příjde nedotažený.
Brandon Coutu
Samozřejmě, že je to dáno geneticky. A samozřejmě, že když máš geneticky dané kouty tak to můžeš ovlivnit tak max z deseti procent za celý svůj život. Pokud ale budě jíst správně celý život (což tedy přesně nevím jak), tak svůj genový potenciál ovlivníš zase o nějaké minimální procento, které předáváš dále. Je také pravodu, že ve většině případů se dědí vlasy po genetickém kódu, kterým je jako přenašeč matka.

Proto můžu maximálně hádat, že to je nějaká kombinace životního stylu, do kterého by mohly patřit např. pohyb, strava, klimatické podmínky, stres. Kde se tyto faktory prolínají po generacích a díky tomu se může určovat míra plešatosti u potomků, kterou už potom samotný jedinec skoro ovlivnit nemůže.

Já osobně si myslím, že je to dáno hlavně veškerými živočišnými produkty, které už pár tisíců let konzumujeme. Tyto proteiny zajišťují růst buněk a díky tomu se jako lidé neustále fyzciky větší a silnější. Jsme ale také díky tomu více náchylnější na srdeční choroby a zvyšuje nám to riziko rakoviny.

Zajímala by mě nějaká studie kolik bylo plešatých lidí třeba před 20 tis. lety...


Anebo můžu být také úplně vedle, protože šimpanzi k tomu mají sklony také. A ty po generacích pořád stejně...

Ŕíka se, že muži s vyšší mírou testosteronu mají větší předpoklad k tomu, že budou mít zdravé potomky.

Všchno píšu jen z mého laického pohledu a mého vnímání.
maartheen
Asiaté mají menší produkci pohlavních hormonů, méně problémů s prostatou, více vlasů.

Jestli je to jen genetikou, těžko říct.
<< . 1 . 2 .
Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Podle této studie jsme nejplešatější národ na světě:)

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání free forum software miniBB™ © 2001-2018  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2018