Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Posilňovanie a vypadávanie vlasov

Autor Posilňovanie a vypadávanie vlasov
poklop
Ahoj , v poslednej dobe som si všimol úbytok vlasov . Cvičím už pár rokov ale nikdy som ten úbytok niako nespozoroval lenže poslednou dobou som zvýšil intenzitu tréningov, aj jedálniček mám nastavený tak , aby som mal zvýšenú hladinu testosterónu. V našej rodine nemáme gény na plešatosť ( z dosť početnej rodiny je plešatý len jeden strýko) , vždy som mal husté vlasy ale nedávno som si všimol že už nie sú husté ako kedysi ,kúty sa mi zväčšili a aj línia ofiny ako keby začala ustupovať . Myslím si teda , že to bude kvôli zvyšenej hladine testosterónu. Objednal som si Biovea Saw Palmetto extrakt 240 proti tvoreniu DHT. Aké máte skúsenosti s týmto produktom ? Myslíte že to vyrieši môj problém ? Prípadne čo by ste my ešte doporučili ? Mám 20 rokov a celkom ma tento problém trápi a chcem to riešiť čím skôr.
nevimmm
Doporučuju si pročíst toto fórum a pokud umíš anglicky, tak především pročíst na stránkách www . immortalhair . org sekce Home, Theory in Practice, MPB Regimen a rovněž fórum.

S příčinou nebo následkem úbytku vlasů se dá bojovat několika způsoby - vlasová transplantace (drahá; často nevypadá dobře; problém je, když máš transplantaci vlasů, ty transplantované ti na hlavě zůstanou, ale ostatní ti padají dál...), chemikálie (Finasteride atd. - často vedlejší účinky; po vysazení vlasy padají znovu a rychleji než předtím), manuální metody (masáž skalpu, dermarolling, scalp brushing atd. - v podstatě zastánci manuálních metod věří, že vypadáván vlasů je způsobené nedostatečným prokrvováním skalpu, a že masáže atd. to spraví... spousta lidí tvrdí, že s touto metodou slaví úspěch, že mají měkčí skalp, zastavený výpadek a kvalitnější vlasy a někteří dokonce hlásí nový nárůst) a poslední, ale to hlavní, co mě teď napadá, je úprava stravování + výživové doplňky + změna de facto celého životního stylu.

Úprava stravování + výživové doplňky + změna de facto celého životního stylu - Ta nejnáročnější a nejkomplexnější varianta, výsledky můžou být vidět až po měsících, ale na druhou stranu to funguje a má to pozitivní vliv na celý organismus. Pokud o tom chceš vědět do detailu, pročti si na tomto fóru příspěvky, resp. témata založena uživateli k o k o t a r (psáno dohromady) či mickey a dalších, ale především bych být tebou zamířil na již zmíněný immortalhair.

Ve zkratce: stravování a životní styl lidí v dnešní době není zdaleka ideální. Dochází k zanášení organismu těžkými kovy a jinými toxiny, nedostatečnému příjmu minerálů a vitamínů, problémům se štítnou žlázou, k nadměrnému estrogenu v těle, inzulínové rezistenci, fibróze skalpu, candidě, nadměrnému stresu, problémy s dásněmi a zuby atd.

Cílem je dostat do sebe to, co tělo potřebuje, nedostat do sebe to, co tělu škodí, mít dostatek pohybu, spánku a odpočinku a minimum stresu.

Čemu je dobré se vyhnout: rafinované cukry, kondenzované mléko a mléčné výrobky, především tvrdé sýry, lepek, alkohol, cigarety, junk food, káva a řada dalších věcí.

Při zvýšené tělesné zátěži, například když teda cvičíš, se určitě vyhni cukrům - během a po cvičení. Taky se snaž cvičit maximálně 45 minut denně. A doporučuju se vyhnout stravě bohaté na sacharidy k večeru a před spaním.

Co můžeš kromě supplementů zmíněných na immortalhairu zkusit do sebe dostat? Dýňová semena, panenský kokosový olej nebo bio jablečný ocet.

Je toho spousta a spousta co se dá na našem životním stylu změnit ve prospěch vlasů a zdraví celkově. Musíš nastudovat, protože já bych to tu mohl vypisovat celou noc. Nakonec zmíním dvě věci, nad kterými spousta lidí obrací oči v sloup (a zároveň je takové docela choulostivé se o tom bavit), ale já i spousta dalších vidíme, že vlasům prospívají, resp. že dokonce sami o sobě dokážou úbytek vlasů naprosto zastavit a dokonce i obnovit růst. Jedná se o omezení či až naprostou abstinenci masturbace a především ejakulace z masturbace a dále pak o studené sprchy. No, můžeš si o tom přečíst na netu a udělat si názor sám, já si však myslím toto: 1) abstinence od ejakulace z masturbace může pomoct s vlasy především mužům v mladém věku (teenageři, dvacátníci...). 2) mužské tělo je za celou historii navyklé ejakulovat de facto pouze při pokusu o rozmnožování, no v dnešní době porna na internetu atd. u mnohých dochází až k over-ejaculation, kdy muži ejakulují třeba i 6krát denně po desetiletí. 3) Myslím, že následkem toho dochází k permanentnímu nedostatku řady důležitých minerálů a k hormonální imbalanci. 4) Když už ejakulovat, tak časově co nejblíže k ránu a co nejdále od večera... Pozor, v žádném případě netvrdím, že je ejakulace špatná, ale prostě myslí, že když člověk po dekády ejakuluje několikrát denně každý den, tak potřebuje aspoň na pár měsíců oddych. Důsledky abstinence? Naprosté odeznění inflamace skalpu po několika dnech abstinence, minimální výpadek, po delší době rašení malých vlasů na holých místech a řada dalších věcí mimo vlasy - zmírňování únavy, zlepšená soustředěnost a spánek, zvýšené sebevědomí atd. - koneckonců, je to záležitost úzce spojená s činností hormonů v těle.
poklop
Ďakujem pekne za rady ,určite to vyskúšam. Ale ja osobne si myslím že mám celkom zdravé stravovanie , sladkosti v podstate nejem , málo cukrím/solím , nefajčím , alkohol len príležitostne.
husar
Já bych doporučoval hlavně nečíst moc tohle fórum, pak je velká šance, že nenarazíš na vědecký poznatky úchylů typu kokotar a hafo dalších
Nikkee88
poklop
Ale ja osobne si myslím že mám celkom zdravé stravovanie , sladkosti v podstate nejem , málo cukrím/solím , nefajčím , alkohol len príležitostne.


No tak popravdě, padání vlasů může mít různé důvody, od genetických až po nemoci jako je třeba alopecie. Pokud mohu doporučit, tak navštiv dermatologa, se kterým toto proberete a on ti navrhne nejlepší možnou léčbu. A do doby, než ti léčba zabere, tak zkus třeba kosmetické řešení jako je Toppik - www toppik sk
lam0
Nevimmm udělal narozdíl od vás dobré pointy. S tou ejakulací má naprostou pravdu. Pár lidí ze zahraničí sledovali nárůst vlasů po abstinenci, někteří z nich i více jak 1 rok. Sůl je dobrá a není třeba ji nijak extra omezovat. Cukr je ok, ale vzhledem k tomu, že okrádá tělo o živiny by se to s ním nemělo přehánět (je ok s čokoládou - extra minerálů). Nejíst Polynenasycené mastné kyseliny - zaručují metabolická stres. Jídlo smažené v těchto tucích tedy naprosto poškozuje štítnou žlázu. Tuky v avokádu, také PUFA, jsou stále nic moc, ale vzhledem k tomu, že jsou RAW...občas bych si dal, ale vážně je lepší to radši úpln vyloučit. Žádné rostlinné oleje. Jíst dostatečně kaloricky. Čti na immortalhair.com , je tam dost článků o všem a i sám se můžeš zapojit.

Největší úchylové jsou ti z vás, kteří si mastí palice různými chemickými blbostmi a užívají fin/dutas. Tito lidé po vysazení mají tolik vedlějších účinků (ale i při používání), že se modlí, aby to byl jen sen. A to nemluvím o extrémním vypadáváním vlasů, které tyto hlupáky čeká.
laksa
=DDDD toto forum je už jen sen...
wesc
Jediny co mi pomohlo je No Poo metoda . sampony jsou jen chemicky sračky .
slančo
No Poo?
co to ma ako byt?
Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Posilňovanie a vypadávanie vlasov

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáš Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání PHP forum software miniBB™ © 2001-2021  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2021