Transplantace vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Transplantace vlasů »

Příběh vlastní transplantace v GHO - na pokračování

Autor Příběh vlastní transplantace v GHO - na pokračování
Vlasatej i připlešlej
Stěhuji se do samostatného vlákna, kde budu prezentovat svůj příběh tak, jak jsem začal ve vláknu obecném. Dřívější příspěvky zkopíruji sem. Já: 30 let, NW 3 (dle doktora spíš silná, tj. kouty i počínající řídnutí linie; už v 18 letech jsem však byl NW2), velmi kvalitní dárcovské vlasy (dle doktora), nikdo v rodině nemá NW 6 či 7. Proto transplantace 500 štěpů (většinou tříštěpých, následují dvouštěpé a jednoštěpé; tedy nejméně 1000 vlasů - spíš víc), abychom se ustálili na NW 3 či dokonce posunuli na silnou NW2. Zde ovšem klasifikace trochu mate, koutově budu NW2 lepší než v 18 letech, liniově budu NW 3 (řídnutí přední linie při umytí a vyfoukání vlasů však patrné jen pod velmi ostrým světlem). Posun na NW1 pro nízký věk a dosažený stupeň na škále NW nedoporučen a ani nevyžadován z mé strany.
Vlasatej i připlešlej
20. 9. 2010 20:07:56
Dnes transka v GHO. Vynikající personál, který nepostupoval jen rutinérsky, nýbrž s až překvapivým nefalšovaným zájmem a pečlivostí. Klient pro ně není jeden z mnoha, ale volí individuální přístup. Připadáte si, jako že jste jejich nejoblíbenějším pacientem. Velmi milé.
500 štěpů do koutů: přes 2 hodiny odběr. Zprvu to utíká, ale poslední půlhodinku už to jednoho tolik nebaví. Pak chvíle pauzička. Někdo tu lamentoval nad bagetou a pokojem. Já naopak obojí chválím. Vybavení pokoje na úrovni tříhvězdičkového hotelu, nachází se tu vše, co potřebujete a možná i něco víc. Bageta čerstvá, docela mi to bodlo, bylo to přesně to, co jsem potřeboval. Na vepřo-knedlo-zelo jsem opravdu v tu chvíli chuť neměl. Pak snad pouhých deset minut dírkování. A necelá hodinka a půl sázení.
Nic nebolí. Snad píchání anestetika kolem uší je ne právě příjemné, ale zbytek nezpůsobuje žádný diskomfort. Mám víc než pět hodin po konci zákroku, kdy již anestezie odezněla, ale necítím žádnou bolest, pálení, svrbění, nic. Krvácivost žádná, štěpy nasázeny velmi rozumně, přirozeně a drží se, až se nechce věřit, že za dva týdny většinově vypadnou.
Když si člověk uvědomí, kolik lidí se mu musí věnovat a kolik materiálu se spotřebuje, tak si uvědomí, že to není drahé.
Ozvu se s výsledky, ale zatím spokojenost.
Vlasatej i připlešlej
22. 9. 2010 17:01:20
Více než dva dny po: Vlasy drží, dávám pozor. Některá místa hlavy jsou po anestezii ještě ne zcela prokrvená a jsou na omak lehce tupá. Jinak krom společenských omezení není žádný problém. Ten ostatně nebyl od počátku, protože jsem za několik desítek minut po zákroku bez problémů odřídil 300 km.
Dnes jsem poprvé podle návodu od GHO vlasy myl, tedy spíš kropil šampónovou vodou. Po stranách jsem nanesl šampón i přímo. Mezi kouty jsem to ale nezanášel, takže se tam pořád drží gel, který mi tam vpravili při zákroku, aby jim vlasy nepadaly mezi štěpy. Nemytím, ostříháním některých vlasů u koutů a předchozím tužením vznikl dojem, že jsem plešatější, než jsem kdy byl. Už se nemůžu dočkat, až pominou společenská omezení. Chci už si normálně umýt hlavu. Ten pocit jsem vždy miloval.
Dárcovská oblast nebolí, nešpiní polštář od stroupků, ale trochu polštář mastí od naneseného framykoinu.
Vlasatej i připlešlej
23. 9. 2010 10:56:57
Tři dny po: Myl jsem to už s větším grifem než včera. Konečně trochu pocit čistých vlasů, i když nikoliv ještě optimum. Co je nejpozitivnější po tomto umytí: nemám už téměř stroupky v příjmové oblasti, jen vlásky. Celá oblast je velice čistá.
Vlasatej i připlešlej
24. 9. 2010 07:34:06
Počátek čtvrtého dne po: Možná vidím trávu růst, ale zdá se mi, že ty nasazené vlásky jsou delší než při transplantaci. Vždycky mi vlasy i nehty rostly enormně rychle. S Folixilem se to ještě urychlilo. Musím chodit k holiči co měsíc. Možná je to jen sugesce nebo optický klam související s vypadáním stroupků, ale přijde mi, že fakt rostou. Ověřím to se spolehlivostí koncem příštího týdne. To by ale štěpy už měly začít padat.
Dnes končím s mazáním dárcovské oblasti. Stroupky tam nejsou, nic nebolí ani při dotyku. Ostatně bolest mě při ani po tomto zákroku vůbec netrápila. Spal jsem na odběrovém místě a nebyl v tom problém. Prášek proti bolesti, který mi dali, jsem naprosto nepotřeboval. Tupost při dotyku některých partií hlavy, o níž jsem mluvil, už odezněla. Hlava je normálně citlivá, ani ne moc ani ne málo. Mohu svraštit obočí a vše v pohodě. Zatím si nikdo ničeho nevšimnul, ale je pravda, že jsem do společnosti mnoho nechodil. S tím začínám až dnes. Hodlám tu pokračovat v pravidelných relacích.
Vlasatej i připlešlej
24. 9. 2010 19:54:29
Konec čtvrtého dne po: Téměř plné společenské vytížení. Nikdo nic nepoznal. Aby to tak zůstalo, bude tento blog jen textový a nikoliv doprovázený obrázky.
Příjmová oblast je velmi čistá, vyholený dárcovský pruh pohodlně překrytý. Jsem zvědav, zda v příjmovém místě bude po vypadnutí štěpů patrné zarudnutí. Tipuji, že pokud ano, tak spíš minimální.
Vlasatej i připlešlej
25. 9. 2010 11:29
Pátý den po: Dřív jsem měl pocit, že moje vlasy ovládají mě. Teď mám pocit, že já ovládám svoje vlasy. Předtím jsem až příliš často chodil k zrcadlu a česal to. Nyní vidím vlasy na místech, kde více než deset let nebylo nic.
Mám jenom poznámku ke case studies na GHO. Ty považuji poněkud za slabinu; dokonce mne maličko od zákroku odrazovaly. Tam jsou lidé s rozsáhlou pleší a fotky jsou jen po prvním či max. dvou zákrocích s několika sty štěpy (metodou FUE Vám jich udělají max do tisícovky za den, což na zakrytí větší lysiny nestačí). Po vlastní zkušenosti jsem ale přišel na to, proč tam nejsou prezentovány skvělé (konečné) výsledky. Tedy: člověk po jedné vyrostlé fázi přišel na druhou a byl vyfocen a následně mu bylo nasázeno druhé kolo štěpů. Fotky tak nikdy nedokladují finální stav. Každá z těch případových studií je vlastně jen poloviční, max. dvoutřetinová práce. Ten, kdo už nepotřeboval jít na druhé (další) kolo transplantace, se již na kliniku nevracel, a tedy výsledek není zdokumentován. Je to možná trochu škoda. Klinika by mohla někomu dát významně sníženou cenu, kdyby se rozhodl vrátit se na kliniku s narostlými vlasy čistě jen kvůli nafocení výsledného efektu, který by byl prezentován. Tím by byly ukončeny zdejší spekulace o tom, že nemá smysl podstupovat transplantaci v Česku, ale jen v zahraničí - viz před/po fotky. Nikoliv. Po stránce lékařské a estetické je GHO na srovnatelné úrovni jako zahraniční kvalitní kliniky, ale poněkud zaostává marketingová stránka. Oni totiž neprezentují the best of, jak by jeden čekal, ale jen meziprodukty.
Jinak já sám si stále myslím, že ty přesazené vlásky za těch pět dní povyrostly. Stále jsem ještě nebyl z té sugesce či klamu vyléčen. Tuhle domněnku ale můžu verifikovat/falzifikovat až v následujících dnech, kdy se opět ozvu s pokračováním příběhu. Potvrdit můžu ale definitivně to, že mne v prvních dnech po transplantaci neprovázely žádné komplikace, žádný otok, žádná bolest.
Vlasatej i připlešlej
26. 9. 2010 11:48
Šestý den po: Maličké stroupky po umytí vždy zmizí, ale před pravidelným denním mytím přece ještě trošku patrné jsou.
Ráno jsem měl první sex po. Partnerka mi při tom trošku hrábla rukou do vlasů, včetně koutů se štěpy. Šel jsem se pak podívat do zrcadla a nedá se poznat, jestli něco vypadlo. Snad jedno nebo dvě pidimístečka nejsou tak hustě nasázena, ale to může být jen sugesce nebo to může být způsobeno počátkem přirozeného padání štěpů. GHO jej sice avizuje až dva týdny po, na zahraničních webech ale někdy uvádí šokovou ztrátu již od konce prvního týdne.
rocnik1985
Rad budu sledovat tvou zkusenost s GHO.Fotky by pro fantazii nebyly spatne.Drzim palce...
Vlasatej i připlešlej
27. 9. 2010 15:11
Týden po - skoro na minutu: Děkuji uživateli Rocnik1985 a Dalisovi (na jiném vláknu) za podporu v psaní blogu. Fotky ještě uvážím. Patrně se zkusím nafotit a pak odhadnu, jak moc tam budu rozpoznatelný - toho se chci vyvarovat. Doteď si totiž NIKDO nevšimnul, že jsem byl na transce. Ne že bych to měl v úmyslu tajit, ale udělal jsem si pokus neříct to nikomu a zda si toho někdo všimne - ať už výslovně, nebo "bude jen divně koukat". A ono nic.
Dnes pravidelné mytí a už se budu opakovat: z obou koutů možná už něco vypadlo a možná taky ne. A vlasy v obou koutech už možná rostou a možná taky ne Každopádně dárcovská oblast je v dolním vyholeném proužku naprosto v pohodě i na nešetrný dotyk. Horní proužek, zasahující k uším, je trošku na omak citilivější a jsou asi dvě tři místečka, kde to po nešetrném dotyku i trochu bolí.
První týden je důležité období pro uchycení štěpů - a v jeho rámci jsou první dva dny doslova kritické. Definitivní ukotvení štěpů může sice trvat až dva týdny, nicméně v tom druhém týdnu už nehrozí, že bych štěp vyloupnul obyčeným dotykem. Po konci období extrémní opatrnosti (dva dny - absolutně bez kontaktu a pozor při spánku) mi teď končí i období zvýšené opatrnosti (raději se nedotýkat, trochu omývat menším proudem vody a stále raději spát spíše na zádech a méně na boku) a nastává období opatrnosti bez přívlastku.
Vlasatej i připlešlej
28. 9. 2010 16:21
Osm dnů po: Ta dvě nebo tři nenasázená pidimístečka, o kterých jsem psal, mohou být způsobena tím, že lehká strupoidní vrstva, která stále ještě trochu příjmovou oblast pokrývá, je přetržená právě na těch místech, což způsobuje jakousi minipěšinku.
Jeden nasazený vlas mi dnes se strupem při provádění jemné masáže vypadnul - dost možná došlo k přetržení vlasového vlákna, protože ten vlas neměl kořínek.
Vlasatej i připlešlej
30. 9. 2010 15:53
Deset dnů po: Můžu potvrdit předchozí domněnku. Ty přenesený vlasy rostou. Jako divý. Za pár dnů ale bohužel začnou padat (šoková ztráta). Nejsem si jist, zda šokově neztrácím i původní vlasy kolem koutů. Pozoruji v těch místech o něco vyšší výpadek než v místech jiných (např. po stranách). Měly by ale narůst zpět.
Můj režim pro rychlejší růst: Revitalon a Serenoa po jedné tabletě denně, Revita šampon denně a za pár dní začnu stříkat Spectral RS (bez minoxu). To jen na podporu růstu, potom ho vysadím. Na Revitě ale budu dlouhodobě, tabletky budu brát také, nicméně po každých třech měsících udělám aspoň měsíc pauzu.
Vlasatej i připlešlej
2. 10. 2010 16:59
Dvanáct dnů po: Hrůza. Šoková ztráta mnoha okolních vlasů a porucha mazotoku.
Vlasatej i připlešlej
2. 10. 2010 20:22
Konec dvanáctého dne po: Snad zlepšení. Ale ten uplynulý den a půl mě pořádně vylekal. Vlasy se mi úplně přestaly mastit a vypadaly, jako by je někdo natužil silným gelem. Nejhorší bylo to, že nešly umýt. To celou situaci naopak ještě umocnilo. K tomu velký výpadek na vrchu hlavy. Nevím, zda to nemohla být reakce na nějaký preparát. Vlasy teď už den a půl nemyju a vysadil jsem veškerou výživu. A zdá se, že se začínají promašťovat a hlavně - přestaly padat. Prubířským kamenem bude další umytí. Myslím, že takovýmto nebo obdobným úlekem si musí projít asi každý po transce. Představoval jsem si se strachem, že to dopadne tak, že mám nasazené vlasy v koutech a za nimi komplet výpadek. Snad se ale karta obrátila. Doposud jsem totiž neměl vůbec žádné problémy a vše šlo až příliš snadno. Tohle je první problém a snad ho překonám.
aneken
Držíme palce, úplná kriminálka to je!
Vlasatej i připlešlej
10. 10. 2010 12:54
Bez dne tři týdny po: Volal jsem do GHO, kde mi řekli příčinu. Šlo o infekci. Doporučen Nizoral šampon. Nyní snad už je vše ok. Nasazené vlasy stále drží a rostou!
Uranulre
Taky držím palce, na 90% chci jít taky transplantovat do koutů, ale pořád váhám, tohle mi pomáhá taky ke konečnému rozhodnutí!
Super
Ahoj,

Kdyby tohle byl face tak mas u me TO SE MI LIBI.Myslim, ze jsi nam vsem hodne pomohl a za to ti patri velky dik. Malo tech co neco dokonci a to mi tu vadi.Mam takovy problem, nevim jestli jit na transplantaci, je mi 26 a doporucili mi jen zahusteny pry cca 900stepu.Mam dotaz jak vypada to misto kde ti vlasy odebrali?je poznat ze byl proveden odber?Mam strach ze by to bylo poznat, proto docela vaham. Poradi ti jestli pockat jeste nebo jestli je cas jit na transplataci? Budu rad za tvoji odpoved a drzim palce. PS: kdyby mi nekdo poradil nejakou fajn kombinaci na zastaveni padani budu rad.Drtiva vetsina pise Regaine ale k tomu milion dalsich veci.Byl bych rad za nejakou kombinaci treba 3 pripravku,vitaminu apod. Ptz cert aby se v tom vyznal.Pouzival Alpecin plus Revital sampon a dopuju se zinkem jako silenec. DIKY CHLAPY .) vsak my se nedame a prijde cas kdy budeme mit vsichni zase hrivu jako ve 20ceti .)
Vlasatej i připlešlej
11. 10. 2010 16:12
Tři týdny po (na chlup): Díky za podporu všem (vopajslik, aneken, Uranulre, Super, SPcz...).
Popisovaná infekce byla nepříjemná a dočasně mě připravila o dost vlasů. Ty nasazené ale rostou perfektně. Až se divím, že ještě nepadají. Někteří pacienti (klienti) byli na třítýdenní metě už z velké části bez přesazených vlasů a mně snad skoro všechny (to jde ale těžko přesně poznat) stále drží. Nebudu nakonec jeden z minima šťastlivců, kterému šokově po přesazení nevypadnou? Zasloužil bych si to za ten problém s infekcí, který se naopak většině mužů po zákroku vyhne

K dotazu od jména Super: Ahoj. Ve 26 bych velmi váhal (i když se dělává i v nižším věku). Já sám jsem si dal v té době závazek, že do třiceti ne. Řekl jsem si, že pokud se mi do třiceti stav výrazně zhorší, vemu strojek. Pokud se mi ale nezhorší či jen málo, pak si dopřeju transku. Zkrátka a dobře je třeba odhadnout rychlost slábnutí vlasů. Ta snad bývá celkem rovnoměrná (i když bohužel ne ve všech případech). Já úbytek vlasů sleduji už 12 let a pořád toho na hlavě mám dost; postup je tedy plíživý, nikoliv rychlý, což je první plus. To druhé je genetická dispozice. Nikdo u nás v rodině, kam oko dohlédne, není NW 6 či NW7. Nejhůř NW5 - ale to už ve vyšším věku. Řada NW4, několik dokonce NW1-2. Třetí plus je počet dárcovských vlasů. V androgenně bezpečné zóně mám mnoho velmi kvalitních vlasů. Proto jsem do toho šel. Každý si musí položit na jednu misku plusy, na druhou mínusy. A teprve pak se rozhodnout.
Píšeš, že Ti doktor doporučil 900 štěpů. Mně doporučil jen 500 (na mé středně velké kouty), takže předpokládám, že máš buď velké kouty nebo difusní slábnutí po celém temeni nebo malé kouty a malé kolečko vzadu.
O odběrové místo se vůbec neboj. To mám po třech týdnech naprosto bez potíží. Žádný patrný úbytek vlasů, žádné stroupky či jizvičky. Ani týden po si nikdy ničeho nevšimnul, když tak lze od druhého dne po nosit mikiny s kapucou vzadu (zakryje zátylek). Tohle je opravdu nejmenší problém celé transplantace, podstoupíš-li ji prostřednictvím metody FUE. Proto bych taky nikdy nešel na strip. Vím, že u velmi velkých transplantací to jinak než stripem nejde, ale to není můj případ. Dělat malé stripy (kolem 500 štěpů) považuji za nesprávnou cestu. Ale ať se každý rozhodne sám.
Pokud jde o konzervativní terapii, opravdu fungují proti androgenní alopecii jen dvě (tři) látky. Všechno ostatní jsou nikoliv léčebné, ale kosmetické či podpůrné přípravky. Všechno ostatní tak vlasy nezachrání, v lepším případě zkvalitní ty stávající či drobně zpomalí výpadek. Všechno ostatní (tedy vitamíny, minerály, bylinky, laserové hřebeny, aminokyseliny atpod.) tak je jen doplněk základní léčby.
Ty jediné fungující jsou:
1) Finasterid či jeho výkonnější odnož dutasterid (látka obsažená např. v Propecii či Penesteru, lze ji brát ale také genericky - tj. v čisté podobě; podávaná perorálně v tabletkách a blokující přeměnu testosteronu na DHT, která, pokud máte geneticky citlivé kořínky vlasů, je pro vlasy likvidační).
2) Minoxidil (látka obsažená ve výrobcích Spectral DS, Kirkland, Regaine, Rogaine apod., také ji lze brát genericky; podávaná postřikem na postižené partie a prokrvující je).
3) Částečně také ketokonazol (obsažen v šamponech Revita, kde je jednoprocentní či Nizoral, kde je dvouprocentní; také on drobně funguje jako blokátor přeměny testosteronu na DHT).
Nevýhoda všech je, že je nezbytné je brát dlouhodobě - to znamená celoživotně, navíc ne u všech lidí fungujou, byť u většiny ano. Krom toho nefungují téměř vůbec, pokud jde o oblast holých koutů; tam pomůže jen transka. Nevýhoda prvních dvou je, že existují prokázané poměrně vážné vedlejší účinky u malého množství lidí, co je berou. Nikdo navíc nedokáže přesně odhadnout, co udělají v těle při dlouhodobém užívání, byť je řada lidí používá bez zjevných obtíží i deset let. Nevýhoda třetího je, že je řádově méně účinný než předchozí dva. Výhodou je ale jeho relativní bezpečnost. Já osobně beru jen právě ten třetí. Možná v budoucnu nasadím i ten první, ale to jedině až po dětech (nechci si předtím způsobit v extrémním případě až ireverzibilní impotenci).
Měj se.
Super
Zdravim te,

SUPER DIKY MOC!!!

No spis bych to oznacil jako difusní slábnutí po celém temeni.Nemam kouty jen jeden, ale ne vylozene kout spis par vlasu tam nejak spatne roste.Neni to nejak hrozne,ale venuji se profesionalne modelingu a chystam se do zahranici, kde chci prorazit.Takze do budoucna bych je potreboval mit jako par let zpet.Myslim ze to neni nic casoveho, spis to bylo behem roku, kdy jsem prozil hodne stresove obdobi,zaznamenal jsem ubytek.

Docela jsi me s tou impotenci vystrasil.Myslis ze kdybych bral vitaminy pouzival Revitu a k tomu ten Rogain o kterem vsichni hodne pisi.Bylo by to spatne?

Nejspis jsem se rozhodl jit k doktoru Kempnemu, GHO je fajn,jen ta cena...nemam nejaky spatny stav proto si myslim ze by mi i levnejsi metoda sazeni vlas po vlasu nevadila.
Nemel by jsi foto?Nebo email kvuli pripadne komunikaci,

Dekuji mnohokrat .) SES BOREC .)
Vlasatej i připlešlej
12. 10. 2010 9:51
Dvaadvacet dnů po: Stále žádný viditelný výpadek v koutech. Co se týče infekce, ještě stále to není úplně perfektní, ale zlepšení je velikánské. Také výpadek mezi kouty se zmírnil, byť ještě není tam, co byl před.

Super: Obecně platí, že největší estetický benefit transplantace je v situaci, kdy se nasazují vlasy na zcela holá místa (typicky do koutů). Při difusním slábnutí nemusí být pozitivní efekt tak evidentní. Pokud máš navíc vlasy "slušně husté" a chceš "extrahusté", pak bych transplantaci nedoporučoval a spíš se snažil vlasy vhodně stylovat a často mýt tou Revitou. To jim dodá objem. Pokud jsi ztratil vlasy kvůli stresu, dorostou zpět, budeš-li v pohodě, budeš se zdravě stravovat a dodávat jim vitamíny, minerály atd. Transplantaci bych doporučil jen v případě, že máš vlasy viditelně řidčí a to nenávratně. To posoudí doktor. Pokud Ti zákrok doporučil, asi ví, co dělá.
Ad impotence - jen velmi velmi málo mužů na finasteridu má s tímto problém a ještě většina z nich po jeho vysazení opět pocítí nárůst libida. Rogaine (minoxidil) má zas vedlejší účinky v podobě bušení srdce apod., ale poruchu potence nezpůsobuje. Doktor Hajduk Ti ho ale doporučovat nebude, protože nejde po příčině problému, ale jen po následku.
Pokud jde o rozdíl ceny GHO/Kempný. Ten pocítíš hlavně v situaci, kdy máš jednovlasé štěpy. Při trojvlasých štěpech je cena stejná. Navíc v GHO máš větší zázemí, vyšší specializaci jen na vlasy atd. Hlavní jejich benefit je tvrzená multiplikace vlasů - tj. rozmnožení (kdo ví, jestli to funguje). Zatímco dr. Kempný nabízí jen přesazení vlasů zezadu dopředu.
Fotku stále zvažuju. Možná se odhodlám.
Můj email máš v soukromé zprávě.
Měj se SUPER
Vlasatej i připlešlej
17. 10. 2010 10:41
Bez dne čtyři týdny po: Výpadek přesazených vlasů asi už započal, ale pořád není nijak dramatický a upřímně řečeno je těžko odhadnutelné, kolik toho padá. Většina vlasů normálně roste. Zkusím jít k holičce a uvidíme, co na to řekne. Dám vědět.
rocnik1985
A Jak vypadají příjmová i transplantovaná místa?Je to ješte videt?Nějaké stroupky,jizvicky...takhle po měsíci jestli je možné jít do práce?
Jsem rád,že někdo zůstava věrný tematu,kterým v nás ostatních vzbouzý naději!!!
Ta fota by zde neuškodila,Nemusíš celou fotku,co třeba nějak oříznout,nebo upravit?Když by byl čas,samozřejmě...
Tak zatím,držim palce a at to roste!!! nebo vypadne a roste!!!
Vlasatej i připlešlej
19. 10. 2010 13:46
Čtyři týdny a den po: Poprvé u holiče. Jsem ostříhán tak, aby kouty šly zakrýt. Kadeřnici jsem na to upozornil. Když mi myla a masírovala hlavu, tak se jen zeptala, jestli to nebolí. Nebolelo vůbec.
rocnik1985: Do práce chodím už tři týdny a není problém. Stroupky a jizvičky nemám žádné. Příjmová místa jsou lehce narůžovělá, jinak nic. Dárcovská bez potíží. V posledních dnech začínám pociťovat už zřetelný výpadek nasazených štěpů. Uvidím, kdy zas začnou růst. Co je ale nejpozoruhodnější: v dárcovské oblasti jsem si nahmatal spousty kraťoučkých vlásků, mnohem kratších než ty okolní, které byly při zákroku sestříhnuty a dnes už dorostly do více než půldruhého centimetru délky. Že by opravdu multiplikace???
Super
AHOJ

Jeste dotaz,byl jsem na konzultaci u dr. Kempneho a docela me to dostalo. myslim si, ze je to pro formu zahusteni mozna i lepsi forma "vlas po vlasu" ale jak jsi tu sdelil v pos. prispevku.multiplikace, o co jde?jaky to ma smer? zahusteni by mne vyslo cca na 75tis Kc coz je myslim slusna cena.Jen mam strach z tech odberovych mist, aby to nebylo poznat :/ Kempny mi take rikal, ze zadne vlasy nevypadaji ptz "sazi" vlas po vlasu.

Zajimalo by me co si o tom myslis ty?

Diky a foto klidne posli na email ,oriznu ti to a poslu zpet at si to sem muzes dat .)
Vlasatej i připlešlej
19. 10. 2010 18:30
Čtyři týdny a den po podruhé:
Nemá někdo zájem o Revitu?
Já jsem rok na Revitě a teď mi přišla větší zásilka ze zahraničí, ale asi nestihnu všechny šampony spotřebovat. Nechce někdo koupit fungl nové nerozbalené tři šampony celkem za 1000 Kč včetně balného a poštovného, pokud bude platba předem a bude odběr všechy tří kusů? Je to sleva 70 %. Pokud ano, ať mi dá vědět na soukromou zprávu.

Super: Multiplikace je namnožení vlasu, nikoliv jen přesunutí zezadu dopředu. Odběrová místa nejsou ale poznat při vhodném sestřihu už pár dnů po operaci. Měsíc po operaci je pak vše ok i při minimální délce vlasů, a to jak při multiplikaci, tak při pouhém přesunu. Vzadu prostě pouhým okem nepoznáš, že Ti tam chybí nějakej ten tisíc vlasů.

K fotkám: teď mám velký výpadek přesunutých vlasů. Fotky by nebyly vypovídající. Až se vlasy obnoví, nafotím to. To tady slibuju. Ale bude to trvat. Už se na to těším.
Vlasatej i připlešlej
24. 10. 2010 12:10
Bez dne pět týdnů po: Vlasy v koutech padají a padají. Už možná půlka (nebo ještě víc) vlasů je pryč. GHO uvádí, že tyto vlasy nebudou padat déle než osm týdnů po zákroku. Ve stejné době se pak začínají vlasy obnovovat. Tak je pořád čas. Jinak komplikace žádné.

P.S.: Revitu už jsem prodal, ostatní musím odmítnout a díky za zájem
Vlasatej i připlešlej
1. 11. 2010 13:10
Šest týdnů po: Dnes jsem byl na kontrole (věnovali se mi dva lékaři a sestra). Byli velmi spokojení s postupem hojení. Vzadu naprosto bez obtíží - dle primáře naprosté zhojení do původního stavu. Vpředu dle jeho odhadu vypadala půlka vlasů, v jednom koutu víc, v druhém míň. Teď už by neměl být výpadek žádný a vlasy by měly postupem času začít růst. Už aby to bylo.
Vlasatej i připlešlej
7. 11. 2010 18:54
Bez dne sedm týdnů po: Stále bez komplikací. A pozitivní zpráva je, že už začínají rašit malé vlásky namísto těch vypadaných. Ty vlasy, které přesun přežily a nevypadly, nadále rostou. Jsou ale stále ještě trochu slabší než původní vlasy okolo. Kosmetický efekt ovšem už teď je dobrý.
marty
Vlasatej i připlešlej
Ahoj, máš ještě k nabídce tu REVITU. Vyzkoušel bych to. Jinak 14.12.2010 jdu HT na GHO. Jedná se 800 vlasů na přední pleš. Myslíš si, že mohu odjet 26.12. na silvestra na hory aniž bych utrpěl duševní újmu ze strachu jak budu vypadat?
. 1 . 2 . 3 . >>
Transplantace vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Transplantace vlasů »

Příběh vlastní transplantace v GHO - na pokračování

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání forum software miniBB™ © 2001-2019  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2019