Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Propecia

Autor Propecia
tomik
Anonymní
Taky je nechápu proč řeší něco složitě, když to jde jednodušeji a levněji :-)
Anonymní
No jo, ale kde mám Penester sehnat??? Když mě obvoďák nevyhověl? Nemáte někdo tip někde na Moravě? Brno ,Zlín,atd.
Anonymní
A proč Vám OL nevyhověl? Penester je vázán na odbornost urologa, pokud ho předepíše lékař jiné odbornosti - OL, chirurg nebo třeba gynekolog, musíte ho uhradit v plné výši, tj. max. 535,50 Kč a tedy nezatížíte nijak náklady jeho ordinace. Je to pouze o ochotě.
Anonymní
a co ta propecia...proc se neda u nas sehnat, kdyz Penester je uplne stejny...levnejsi...a da se sehnat. A proc, kdyz mame "ceskou propeciu"..proc ji neprodavame do zahranici o polovinu levnejc nez propeciu..
Hanz
Tak mám pocit,že jste tady všichni z levného kraje,taky by se mi líbilo platit za Propecii 1200Kč,nicméně v karlovarském kraji za ní dávám 1700Kč,to je ranec,co?Odkud jste,že ji máte takto levně??Předepsal mi ji první dematolog, u kterého jsem byl,ale problémy přišly ve chvíli, kdy jsem přišel do lékárny,právě kvůli registraci.Už to vypadalo beznadějně,když mi jí v jedné lékarně zdárně objednali,prý ji mají pouze na jednom skladě,ale stále se k nám dováží:))Také jsem se snažil sehnat si Penester,Finex,nebo Proscar-všechny obsahují 5mg finasteridu a vyjdou vždy nejméně o polovinu levněji než Propecie .V lékárně je lze rozdělit do kapslí po 1mg a složení u Proscaru je pak naprosto totožné i co se týče pomocných látek jako v Propecii.Tento argument jsem použil u lékaře,který mi předepsal Propecii a odpověděl mi jen,že u těchto léků není popsána indikace na androgenní alopecii a mohou mít vedlejší účinky a že je tedy nepředepisuje.Tudíž myslím,že kožní lékaři po většinou ještě neznají účinky finasteridu a zřejmě mají obavy,že budou muset nést právní odpovědnost z případných závažných nežádoucích účinků,(které asi všichni znáte),jelikož tyto léky prý může předepisovat jen urolog.Což je všechno značně nelogické,protože jak už jsem řekl Propecii mi bez problémů předepsal a rovnou na 3 měsíce!!Jinak tady někdo psal,že Penester může předepsat kdokoliv,tak bych se chtěl zeptat odkud má tyto informace??Jinak bych varoval ty,kteří užívají Penester na andogenní al. v dávce 5mg,tato dávka poškozuje játra a ledviny,a proto smí být indikována pouze s dohledem urologa!!!
Anonymní
S tou poslední větou bych polemizoval. Urolog při léčbě Penesterem žádné biochoemické testy na funkcí ledvin či jater neprovádí, Penester v dávce 5mg/tbl. tyto orgány nepoškozuje o nic víc než jakýkoliv jiný lék.
komentator
hoši mám oodobnou zkušenost jako vy.
Chtěl jsem po kožní nějaké řešení abych se zbavil případně zastavil růst koutů. Dokonce jsem přímo chtěl předepsat propecii nebo nějaký lék na bázi finasteridu. dopadlo to tak, že se pořád vykrucovala a nabízela vichy a nutricap a podobné reklamní záležitosti měla tam materiály od deelerů..

Abych to ukončil rozhodl jsem se že si seženu lék na bázi finasteridu sám přes internet. POKUD BUDU ÚSPĚŠNÝ DÁM VĚDĚT.
komentator
A JEŠTĚ DOPLNÍM ŽE PŘEDPOKLÁDÁM ŽE MNE LÉČBA (FINASTERIDEM) BUDE STÁT ZHRUBA 180 kč na měsíc.

Generická forma proscaru...
komentator
pokud, ale někdo můžete doporučit konkrétního lékaře který by mi předepsal Penester na vypadávání vlasů tak sem s ním.

Jinak myslím, že púroblém proč Penester a propecii nechtějí lékaři předepisovat je to, že je problematika padání vlasů příliš nezajímá. Každý kdo má internet a chce problém vyřešit, tuto možnost má.
Dnes obecně kdo se o jakýkoli problém zajímá může mít lepší přehled než lékaři.
Hanz
Komu:Anonymní

Poslyš nevím zda jsi lékař,když tvrdíš,že žádná taková vyšetření urolog neprovádí,já jsem tedy u urologa nikdy nebyl,takže nevím jistě jak to je,ale tohle jsem četl,nicméně to je vedlejší.Co se týče toho zda finasterid ve vyšších dávkách poškozuje ledviny a játra-v podstatě máš ve většině pravdu,ale:))..finasterid je po velmi dlouhou dobu organismem dobře tolerován,ale v závislosti na velikosti podané dávky..u pacientů léčených dávkou 5mg se ojevily nežádoucí účinky sice jen v zanedbatelném procentu případů,ale u pacientů,kteří byly na dialýze se zjistil negativní účinek na činnost jater a ledvin,a proto u těchto pacientů musí být upravovány dávky a nikoli jen kvůli eliminaci fin. z organismu.Shrnuto to v podstatě znamená,že negativně působí i na zdravé paienty,což se ve většině případů neprojeví,pokud již nikdo více či méně nemá potíže s těmito orgány,nicméně možnost,že na některé pacienty bude mít fin. v dávce 5mg takto negativní účinky nikdy nelze vyloučit,proto by byla chyba užívat jej v takovéto dávce,když si ho jednoduše můžeme dát v lékarně rozdělit do dávek,které se indikují k léčbě androgenní alopecie.Jinak je to risk a organismus se jistě obtížněji vyrovnává s dávkou 5mg než 1mg,navíc je to úplně zbytečné,protože fin.neúčinkuje lépe nebo více v této dávce při léčbě a.a. a urolog si dává velký pozor zda k léčbě hypertrofie prostaty předepíše finasterid a cpát to do sebe,když touto chorobou netrpím,no nevím,finasterid není paralen,tak opatrně.
Hanz
Komu:komentátor

Nechceš se s námi podělit o tom jakým způsobem hodláš získat Proscar takto levně,pochybuju,že je to vůbec možný,aby ti neposlali jenom pěkně zabalené placebo??!!
Anonymní
To Hanz
Ano, jsem lékař a zabývám se androgenní alopecií její prevencí čí léčbou už delší dobu. Nejsem sice urolog, ale myslím, že mám o léčbě inhibitory 5alfa reduktázy čí hormon. léčbě celkem solidní znalosti. Obecně se dá říci, že léčba právě blokátory 5alfa reduktázy je na rozdíl třeba právě od hormon. léčby velice účinná a přitom je to metoda bez závažných vedl.účinků. Nevím odkud čerpáte své informace, ale působí to jako výsledky klin. studií. Nemám v úmyslu něco takového podceňovat, ale nemyslím si, že je to nutné naopak přeceňovat. Pac, kteří jsou dialyzováni, jsou v řadě případů polymorbidní a z nálezů u nich bych nedělal validní závěry pro zdravého člověka. Musím ale zcela souhlasit, že je zcela zbytečné a též neekonomické užívat více než 1mg finasteridu denně, proto lze náš dialog vnímat spíše jen jako akademickou diskusi.
Hanz
Komu:Anonymní

No že jste lékař by pro nás mohla být dobrá zpráva..můžu vědět odkud jste??Já teď užívám Propecii a nebudu si ji moct dovolit déle než 6měsíců a i tak za ní utratím hromadu peněz a otázka je,co potom??Takže pokud by jste byl někde z okolí a mohl mi předepsat Penester asi bych skákal 2 metry vysoko:))Ano informáce mám z klinických studií Finexu a Propecie+nějaké překlady z aj.Hormonální léčbou předpokládám že myslíte léčbu kortikosteroidními hormony.Myslíte,že Prednisolonum je vhodné k místní léčbě androgenní alopecie u mužů.Já osobně užívám nárazové farmakologické dávky dávky 1krát týdně navečer(Alpicort),jinak 6dní v týdnu minoxidil,pouze 1krát denně a denně samozřejmě 1mg finasteridu.Já tedy nejsem lékař a nejsem si jistý jestli někde nedělám chybu,Nebo jestli toho neužívám až příliš najednou-je možná nějaká kontraindikace finasteridu s minoxidilem?,co si o tom všem myslíte??Ještě bych se chtěl zeptat v jaké dávce užíváte Penester?Pokud mi tedy na sebe můžete dát kontakt,budu velmi rád.Předem díky.
tomik
Hanz
na CZV ve FNKV mi říkali, že Alpicort není vhodný pro muže.
Hanz
Komu:Tomik

Asi už půjdu doporučit mé kožařce aby vrátila diplom:))Ptal jsem se jí a ještě jednoho kožaře,jestli je pro mě vhodný a nic nenamítali,ale asi ho stejně vysadím,díky za upozornění.A chci se zeptat-ty navštěvuješ nějaké přednášky..pořádá CZV něco takového??Nebo jsi tam byl jen v ráci poradenských služeb,pomohlo ti to nějak??Je možné nechat se zařadit do výzkumu,neuvažoval jsi o tom??
tomik
Neříkala zas řa by Alpicort mužům škodil, al ejen že je nevhodný proože obsahuje nějaký ženský hormon nebo tak něco, už si to nepamatuju. Říkala mi to Havlíčková z CZV co má všude možně články po netu, asi jediná z CZV co takhle komunikuje ....
A sama říkala, ať hledám i na netu nové věci ...

V CZV jsem byl jen jednou, ale nic o nějakém výkumu nevím, ale kdyby něco takového bylo, tak bych se do toho klidně přihlásil :-)
Anonymní
Alpicort F obsahuje kromě kortkosteroidu ženský hormon estradiol. Pokud na sobě po delší aplikaci nepozorujete žádný přechodný vedlejší účinek-např. náznak gynekomastie/zvětšení prsou/, není třeba nic vysazovat. Aplicort F není pro muže kontraindikován, Vaše dermatoložka si může diplom s klidem ponechat.
Hanz
Komu:Anonymní

Příspěvky tady přibývají celkem čile,takže jste možná přehlédl ten můj,který je směřován vám,mohl by jste mi na něj prosím odpovědět,díky.(Je z 21.6.-08:53)A stím diplomem to byl jenom fór,jinak jsem s ní celkem spokojen.
Anonymní
To Hans:
Finasterid lze bez problémů kombinovat s minoxidilem, vzájemné interakce nejsou popisovány. Osobně si myslím, že kortikoidy andogenní alopecii nijak významně neřeší, podobně skeptický názor mám ale i k lokál.aplikaci minoxidilu, který působí prakticky jen jako vazodilatans v obl. místa aplikace a tedy zdaleka nepostihuje etiologii alopecie mužského typu. Podotýkám, že je to můj zcela privátní názor založený převážně na znalosti účinků těchto lokál.preparátů a pouze velice krátkodobé osobní zkušenosti. Sám užívám pouze 1/4 tbl. Penesteru 5mg denně. Ani já neznám v reg. Vysočiny, kde bydlím žádného lékaře erudovaného v problematice terapie androgenní alopecie. Pokud se týká celé ČR konzultoval bych výše uvedenou lékařku ve FN Král.Vinohrady nebo Dr.Hajduka či Dr. Fifkovou GHO Clinic Prague.
Hanz
Komu:Anonymní

No tak to k Vám mám z Karlových Varů stejně docela daleko,no nic mám smůlu.Dnes jsem navštívil dva obvodní lékaře,oba velmi dobře znám a žádal jsem je o předepsání Penesteru,ani jeden mi nevyhověl prý z následujících důvodů:porušení odborné způsobilosti(i když obvodní lékař napíše,že pacient hradí tento lék v plné výši jeho ordinaci stejně cena léku přijde k úhradě..je to prý něco jako trest za to,že lékař nezná hranice své odbornosti),dále že u těchto léků není popsána indikace k androgenní alopecii a v neposlední řadě obavy z nežádoucích účinků,možný vznik právní odpovědnosti a forenzních důvodů ze strany pacienta k podání žaloby-v soudním sporu by soud nemohl ošetřujícímu lékaři přiznat nevinu,neboť ten si tuto indikaci nijak neodůvodní.Porušení odborné způsobilosti však neplatí pokud si lékař Penester předepíše pro vlastní potřebu,je omezen pouze 5000Kč/rok.Bavíme se tady pořád o tom samém,ale asi to zřejmě nebude docela tak jak říkate.

Komu:for all

Takže přátelé,pokud chcete v dnešní době předepsat Penester zřejmě se musíte stát lékaři a doufat,že Váš DHT počká do doby než získáte diplom,jinak je jediným řešením Propecie.
Pavel
No řešením by byly internetové lékarny, přičemž se generické varianty léků absahujících Finasterid dají poříd za rozumnou cenu. Sám jsem o tom už uvažoval, ale platit kreditkou nehodlám, nehledě na poslední události. A netovou lékárnu, ve které by se dala platba provézt přímým převodem na účet, nebo pomocí nějakého virtuálního účtu neznám.
Nevíte náhodou někdo jestli není v některé ze sousedních zemí Penester, Proscar, nebo podobné léky k dostání bez receptu - jednou za čas bych si udělal případně výlet :o) ???
Anonymní
Hanz
Reaguji na Váš poslední příspěvek ohledně preskripce Penesteru. Z toho, co jste napsal platí pouze jedniné a známé, Penester nemá indikaci k léčbě androgenní alopecie. Nicméně pokud porovnáte nežádoucí účinky či kontraindikace tohoto léku např. s výše zmiňovaným Paralenem, zjistíte, že velké riziko při jeho užívání nepodstupujete. Ale k tomu zbývajícímu. Preskripční limit 5000Kč/rok platí pouze pro lékaře-důchodce, kteří neprovozují aktivní praxi. Pokud lékař předepíše léky mimo svoji odbornost a čitelně na rp. vyznačí, že celou částku uhradíte/stačí v místě dávkovaní doplnit hradí pac./ a Vy ho v lékárně skutečně plně uhradíte, tak v žádném případě se tento lék nedostává do nákladů ambulance preskrib.lékaře. Je to nesmysl, zdrav.pojišťovna funguje jako pokladna a pokud z ní neoprávněně nečerpáte, tak nemá žádný důvod k sankcionování. Toto není jen můj privátní, ale fakt podložený příslušnou vyhláškou VZP a dnešní konzultací s revizním lékařem VZP. Z toho vyplývá, že preskripce Penesteru více či méně opravdu záleží na ochotě lékaře. Při hledání toho správného Vám přeji úspěch. Pekný den.
Hanz
Anonymní

Já si také nemyslím,že při jeho užívání podstupujeme velké riziko,snad jsem ani nic takového přímo neřekl??Mým cílem bylo pouze upozornit na zbytečně vysoké dávky-v čemž se shodneme.S tím limitem 5000Kč to zřejmě bude fakt-mému lékaři je asi 70.Jinak na podmět toho co zde neustále prezentujete obcházím všechny doktory co znám,a že už mi jich moc nezbývá a s Penesterem to zatím stále vypadá velmi bledě,všichni pořád opakují to samé(mimo mou odbornost):((Pokud se mi jej nepodaří získat,zkusím si na int.objednat generickou Propecii,ale otázkou je jestli si pak člověk může být jist,že "nejí" Placebo?!
Hanz
tomik

Tomiku prosím Tě, ta doktorka se kterou si mluvil v CZV na FNKV s jmenuje Blanka nebo Michaela?..jsou tam dvě Havlíčkové,poraď mi prosím kterou mám kontaktovat.
tomik
Hanz
Michaela Havlíčková, nj vidíš já zapomněl napsat která, jsem si v tu chvíli neuvědomil že jsou tam dvě :-)
Anonymní
Zdravím všechny. Ctěl bych se zeptat jestli je možné užívat Propecii společně s přípravkem Dercos od Vichy a jaký máte názor na tuto kombinaci? Předem děkuji.
tomik
Anonymní
Podle mě je to nějlepší kombinace, VICHY (a ostatní přípravky) vlasy posílí, vyživí a podpoří jejich růst
a Propecia (Penester, ...) zamezí přeměně testosteronu na DHT a tím "ničení" vlas folikul (vlasů).
Hanz
tomik
Se vším souhlasím a jen doplním,že Propecia nejenže zabraňuje degeneraci vlasových folikulů,ale také podporuje růst vlasů a po 6měsících užívání můžete pozorovat nárust nových vlasů,přičemž nejvíce jich naroste v době mezi 1. a 2. rokem užívání.Po přípravcích typu Regaine,Neocapil,Anastim,Dercos atd sice také narostou nové vlasy(za předpokladu,že se vlasový folikul již definitivně nezměnil na vazivovou tkáň),ale tyto výsledky jsou velmi krátkodobé a po vysazení vlasy rychle vypadají,účinky finasteridu jsou dlouhodobější, a proto také déle trvá než vlasy vyrostou-jeho léčebné účinky lze ale samozřejmě těmito preparáty podpořit a prohloubit tak jeho účinnost.Takovéto výsledky je možné pozorovat u 2 mužů ze 3 tedy u 66.6%mužů!!Pokud vám alespoň nějaké nové vlasy nenarostou do roka je další užívání bezpředmětné,o vlasy,které vám ještě zbývají patrně stejně přijdete!!
Anonymní
Děkuji oběma za vyčerpávající odpověď. Ještě mám dotaz, nevíte ve kterou dobu dne je nejvhodnější užívání Propecie? Někde jsem četl že ráno. Co vy na to? Dík.
Braňo
Čaute,ja by som sa chcel spýtať,či používanie penesteru musí byť trvalé.A či po vysadení penesteru nehrozí znovu vypadávanie vlasov.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . 12 . >>
Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Propecia

Téma je uzavřeno, proto nemůžete odeslat příspěvek.
Přejít na forum: 

Pohání free forum software miniBB™ © 2001-2019  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2019