Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Šampon - citlivá, bolestivá pokožka hlavy

Autor Šampon - citlivá, bolestivá pokožka hlavy
rayleen
Dobrý den! Kromě extrémního padání vlasů se zároveň potýkám s poblematickou pokožkou vlasů. Nevím, jestli je to zároveň i příčina tak masivního vypadávání vlasů, protože pokožku hlavy jsem měla citlivou vždy, a vážné problémy s vypadáváním vlasů mám až zhruba poslední tři roky,.. nicméně v poslední době, možná v souvislost s bojem proi vypadávání pomocí Alpicortu, Bioaquanolu a tekuteho Panthenolu se vše zhoršilo naprosto nesnesitelným způsobem. Sice nemám vididelné lupy, ani zarudlá místa na hlavě,.. pokožka je ale výrazně přesušená, bolestivá na kontakt s čímkoli,.. dnes sem si v noci přeležela těch svých pár posledních vlasů a při česání jsem myslela, že se počůrám jak to bolelo.. Používám dlouhodobě šampon Redken Soothing Scalp, dříve mi pomáhal, ale problémy nebyly tak vážné, teď je bohužel bez efektu,. Ráda bych zkusila něco nového, nejlíp hned v pondělí, protože je to skutečně nesnesitelné, ale nemám absolutně žádnou představu, co.. máte někdo pozitivní zkušenost se šamponem určeným na podobné potíže ?
SabinaKlisova
Ahoj mám problém a potřebuji poradit..Neroustou mi vlasy..Od podlední návtěvy kadeřníka se mi vlasy ani nehnuly...Nemám žádný tvar a ani styl vlasů..Prosím vás kdo znáte odpověd,odepište:Jak mám urychlit růst vlasů...??Pomáhá zelina a ovoce..??Jak často si je mám mýt..?? Prosím odpovědět...
ppp
SabinaKlisova: Jestli chceš nějakou kloudnou odpověď, tak napiš víc.. Kolik je ti let? Měla jsi s vlasy už nějaké problémy? Kromě toho, že ti nerostou, pozoruješ jejich zvýšený výpadek? Nerostou ti po celé ploše hlavy nebo jen v nějakých místech? Proběhla u tebe v poslední době nějaká vysoce stresující situace, nemoc, radikalní změna jídelníčku či stravování? Máš dostatečný přísun živin? Nikdo odpověď nezná, dokud to alespoň trochu víc nepřiblížíš.. A bohužel často nikdo nic neví, i když člověk má všechna vyšetření a dostupné informace.. Vlasy jsou věda.. Tak se prosím trochu rozepiš..

Rayleen: Problém má podobný jako ty.. Sice jsem chlap, ze začátku jsem měl podezření na genetiku. Ale padalo mi to po celé hlavě.. I když na temeni to bylo výraznější, tam jsou vlasy vždy slabší.. Ale kouty se ani nehly, tak mi to nějak nesedělo a nevypadalo to na typický průběh AGA. No a pak jsem si uvědomil, že mé problémy s vlasy trvají od té doby, co mě začala zlobit vlasová pokožka.. Taky jsem nikdy neměl lupy nebo nějak výrazně rudou pokožku.. Ale prostě bolela. Uplně člověk cítí na hlavě ta místa, kde ty vlasy padají, že? V poslední době se mi to podařilo uklidnit.
A to mě dostává k radě pro tebe. Nemyslím si, že pouhýmm šampónem něco změníš. Zkus si zajít k lékaři a nechat si udělat všechny odběry. Pokud jde o pokožku, tak často může být zanícená díky konzumaci alergenů, o kterých to ani netušíš. Nech si udělat odběr na laktosu, soju, lepek a ostatní základní složky potravin, které by tě mohly dráždit. U mě zjistili, že mám citlovost na sóju a částečně i na mléko. No tak mléko kapu jen v malém množství do kafe (bez něj bych nevstal..) A teď koukám na vše, kde je sója a snažím se tomu vyvarovat. Baštím tuny zeleniny, sportuju, nejím raději moc bílého pečiva, a s tím tmavším to taky moc nepřeháním.
Šampon může a nemusí věci řešit jen povrchově. Pokus se na to jít systémově a pokus se změnit procesy v celém tvém těle. Vlasová pokožka je jen špička ledovce. Zatím se mi nepodařilo všechny vlasy obnovit, ale nový nárůst a posílení je velice patrné. A cítím se lépe i po všech ostatních stránkách. Doufám, že ti tohle nějak pomůže.
ppp
Rayleen: Jo ještě jedna věc. Tyhle odběry se dělají na gastru, tak si nech k tomu klidně udělat testy ze stolice na parazity. Jestli nemáš přemnoženou třeba Candidu..
rayleen
Ahoj. Děkuji za reakci! Co se týče alergií, tak testy mi nikdy nikdo žádné nedělal, takže můžu teoreticky trpět úplně čímkoli. Všimla jsem si už dříve několika příspěvků tady na fóru, kde se někdo zmiňoval, jak o alergi na mléko, tak o candidě. Uznáván, že zevnějšek je jenom odrazem toho, co se odehrává uvnitř, na druhou stranu mi ale oboje připadá dost nepravděpodobné,.. ale čert ví! Ty říkáš, že testy mám chtít, kde přesně ? Nemám jít ke kožní, ani k alergologovi ? Jsem z Prahy a žádného odborníka tady neznám, kromě několika kožních, kteří mi nepomohli,.. nemohl by si mi rovnou doporučit nějaký konkrétní kontakt ? Jinak já jsem spíš zastáncem toho názoru, že za všemi problémy je třeba hledat zpravidla tu nejprozaičtější příčinu. Jsem od miminka atopik, jako dítě jsem měla ekzém všude, to se časem omezilo na lokální problémy na rukou, ale v posledních letech se to opět zhoršuje. Ekzém na rukou mám téměř pořád, jsem nesnášenlivější vůči sprchovým gelům apod., nedávno se mi udělala taky taková bezvadná svědivá vydážka v podpaží... absolutně nechápu, čemu to přisoudit, jestli poruše imunity, nebo nějaké alergii, třeba na prach,.. nebo možná dokonce i na to mléko. Musím se totiž přiznat, že mléka denně vypiju min.0,5 - litr, a dopřávám si hodně mléčných výrobků,.. nikdy jsem ale žádné zažívací potíže ani jiné, tedy kromě vlasů, neměla, tak mě nenapadlo v tom hledat problém,.. Zatím jsem problém uzavřela tím, že je pokožka hlavy zkrátka vážně přesušená v důsledku nevyhovujícího šamponu, udělám pokus s nějakými zábaly, změním šampon, a pak už nebude čas na experimentování, vlasů mám již skutečně málo, takže plán B, který je čím dál aktuálnější, je vzít to na 3 mm strojkem, a začít od nuly...
ppp
Konkrétní jméno ti neporadím, jelikož mám do Prahy daleko a nikdo speciální mě nevyšetřoval.. Ale určitě bych šel na tu alergologii a na ty potravinové záležitosti a candidu na nějakou gastroenterologii.. Ať to máš konkrétní.. A koukám, že naše problémy jsou skoro jak přes kopírák.. Jako dítě jsem byl těžký atopik. Taky mám exém poslední dobou omezený především na prsty, i trochu v obličeji. Od té doby, co jsem upravil tu stravu, tak problémy téměř vymizely.. Takže bych být tebou nad tím vážně uvažoval. Taky jsem mléka pil i litr denně, hodně sýrů atd.. Vyloučil jsem to i s nadměrnou konzumací sladkého a problémy jsou téměř pryč. A strašně mi teď pomohla dovolená u moře.. Uplně neskutečně.. Hlavu jsem měl pořád namočenou ve vodě a není nic lepšího! Tak zkus ta vyšetření, nic za to nedáš.. Jsou to jen starosti navíc, ale myslím, že nebudeš litovat.. Minimálně budeš moct vyloučit tyhle příčiny a soustředit se jiným směrem..
rayleen
Určitě tě poslechnu a testy si udělat nechám, ale bojím se, že než i na ně najdu chvilku a přijdou výsledky spolu s nějakou radou, která než se ne/osvědčí, bude už pozdě, a s vlasy už budu dávno rozloučená.. Mám teď následující měsíc v práci velmi náročný, každý den pracuji min.deset hodin, a po večerech mě čeká učení na dost důležitou zkoušku. Takže se začínám psychicky připravovat na to, že to prostě "půjde dolů"... pokusím se konzumaci rizikových potravin omezit, ale bude to pro mě dost krušné.. Mám lednici plnou tvarohu, sirecku, mozarelly, cottage, activie, věčně se láduju ovocem, a úplně nejradši agresivnim typu kiwi, grepem, ananasem, jahodami, to abych to snad všechno vyhodila, eh,.. Přiznávám, že se mi do takové diety vůbec nebude chtít, ani až mi event. domněnku na nesnášenlivost potravin někdo potvrdí.. Jinak dovolená mi vždy taky nesmírně pomohla, aspoň na nějaký čas.. Letos jsem si ale bohužel letní dovolenou odepřela, s tím, že si vše vynahradím v zimě měsícem na Kostarice, až budu mít trochu volněji.. a je to znát, je to první léto v mým životě, kdy nebudu u moře, tělu to bude určitě chybět. Horší než teď už to ale snad být nemůže. O víkendu jsem byla na chalupě, kde jsem riskla umýt si hlavu obyčejným šamponem, vodou z vlastního zdroje, a dneska jsem myslela, že si tu palici snad rozškrábu do krve, vůbec se to nedalo vydržet. Hned, jak jsem přišla domů, napatlala jsem se tunou panthenol gelu, což trohu pomohlo, ale stejně je to věc.. Fakt mě to ničí!
ppp
Ani nevíš, jak tě chápu... Mě to také vždy zastihne v dobu, kdy musím podávat maximální výkon. Mám jen to štěstí, že jako chlap jsem to nakonec raději neřešil, vzal strojek a shodil to.. Pokožka se krásně nadechla.. Jestli máš na to sílu, tak to klidně shoď.. Vím, že člověk sám sebe nějak přijme.. Bohužel nás trápí, co okolí atd. Tak se neboj, prostě to svým nejbližším a přátelům vyklop, proč jsi to udělala, co tě trápí. Jsme přece lidi, každý máme nějaký problém. A já nebudu říkat, že tohle je banální, jak je zvykem. Prostě nás to také ohrožuje na životě - soukromém, osobním atd. Proto je důlěžité se s tím maximálně vyrovnat a to bez podpory ostatních nejde.

Ale není to tak hrozné. Prostě si nakup nějaké pěkné šátky a na chvilku změň image.. Třeba se ti to bude líbit.. Ona je tam jedna obrovská výhoda. Člověk nehledá vlasy na oděvu, na polštáři atd. Prostě žádné vlasy vypadlé nevidí. A věřím, že vidět vypadlých 50 vlasů na polštáři je mnohem horší psychická zátěž než následný pohled do zrcadla.. Když to u mě bylo nejhorší, stal se pro mě volně ležící vlas určitým symbolem. Spouštěčem paniky. Dokonce, když jsem se učil na zkoušku, tak jsem pentilkou omylem přejel přes papír a vzniklá slabá čárka hned přinesla negativní asociace. Prostě vypada jak vlas. Když jsem se znova vracel na stránku, kde byla, okamžitě to vyvolalo negativní pocity. Takže asi tak k výhodě oholené hlavy.

Ono je to totiž u nás atopiků trošku začarovaný kruh. Když nám padají vlasy, pokožka se nám víc mastí a více se zanítí.. To nás nutí hlavu mýt častěji a stupňuje se to.. Pokud jde o šampon, tak mě naprosto oslovila, po dlouhém hledání, vlasová kosmetika z henny. Uplně ta obyčejná z DMka (nebo Rossmann, nejsem si teď vůbec jistý).. Ten jejich šampon je uplně dokonalý. Vůbec mě po něm nesvědí hlava, méně se mi mastí pokožka a vlasy jsou pak takové silnější. A k tomu si dvakrát do měsíce udělám zábal z bezbarvé regenerační henny.. Taky naprosto super záležitost.

Teď mě napadá, jako rychlá pomoc, alespoň na týden si nasaď Alpicort.. Sice je to kortikoid, které neuznávám jako řešení.. Ale mohlo by ti to hlavu trochu přeléčit v té akutní fázi. Ale mám pocit, že je na předpis, takže stejně budeš k tomu doktorovi muset zajít. Jo a ještě si zkus dělat jemné masáže hlavy.. Pokožka bude pak pružnější a lépe prokrvená. Půjde ti tam více živin nejen ta růst vlasů, ale i na hojení pokožky.

Určítě toho jídla je škoda. Doufám, že tě nenavádím špatným směrem. Ale ty naše problémy jsou tak podobné, že by i to řešení mohlo být témeř stejné, jestli tedy existuje..

A jestli teď můžu trochu ze psychologické stránky.. Pokus se na ten problém dívat jako na výzvu. Prostě trochu jako koníček. Někdo tráví víkendy na zahrádce a pěstuje brambory. Ty zkus vypěstovat vlasy! Chce to maximálně pozitivní přístup. Pokus se každý stres vnímat a nauč se ho ovládat. Když jsi ve stresu, tak se zastav. Začni nad ním přemýšlet a zkus jej potlačit. Nauč se vnímat vlastní tělo a dej mu co potřebuje. Když budeš dlouhým úsilím na vědomé bázi potlačovat stres, tak časem tato reakce přejde do tvého podvědomí. Budeš pak vyrovnanější. Doufám, že to není úplný blábol. Ale tohle praktukuju asi půl roku. Z naprostého cholerika a neurastenika se ze mě stal vyrovnaný flegmatik.. Kterému to tedy ještě občas ujede..

Nějak jsem se rozepsal. Omlouvám se za případné chyby, nemám čas to po sobě už číst. Měj se zatím pěkně..
elfka
Kdybyste měl někdo zájem prodávám Quinafort od klorane - na padání vlasů a na rychlejší růst nových a pevnějších vlasů více na odkazu: http://www.manitera.cz/komplexni-pece-o-telo/kuze- vlasy-nehty/vypadavani-vlasu/klorane-quinafort-kur a-proti-vydavani-vlasu-pro-zeny-12-x-5-ml-p-19623. Na netu je to za 698 +poštovný Měla jsem dvě balení a jedno už mi pomohlo a z toho druhýho - je tam 12ampulek a já jsem z toho načla jen jendu a půl. Tak to prodávám za výhodné balení za 550kč 11 a půl ampulek. Je to zázračný přípravek, mám to z GHC kliniky.
nechám to za 550 +80poštovný, takže kdyby někdo chtěl jsem na mailu: e.laichmanova@seznam.cz
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Šampon - citlivá, bolestivá pokožka hlavy

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání light forum script miniBB™ © 2001-2019  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2019