Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Seborhea nebo psoriáza?

Autor Seborhea nebo psoriáza?
LUDMILA
Tyto dvě diagnosy se někdy dost pletou. Problém je, že seborhea by měla být infekční onemocnění - nutně zvyšovat imunitu a brát antimykotika. Psoriáza je asi autoimunní onemocnění. Takže jde spíš o to, imunitní reakce tlumit.
Máte s tím někdo zkušenosti. Vlasy padají u obou.
Aya
LUDMILA

Ahojky, zdravím.Pokud vím,tak seborhea ani psoriáza nejsou infekčního původu.Bohužel obě nemoci spadají do oblasti poruch imunitního systému,rovněž u obou genetické predispozice...U psoriázy velmi častý přenos ve formě dědičnosti na další potomky.U seberhoi může být podchyceno lépe dobrým lékařem.Imunita nelze dost dobře tlumit,myslela jsem si to taky.Ale tlumí se zvl. po transplantacích,kdy je třeba,aby se nevytvářely obranné mechanismy v těle proti orgánu či implantátu.Autoimunita se přesně musí zjistit,protože i tam obvykle,jako je psoriáza bývají problémy,např. játra,ledviny,klouby...atd.Na imunologii,popř. na endokrinologii ,se testy zjištˇují,kam se ,,usídlilo" centrum autoimunity.Jelikož na to se nabalují další autoimunitní poruchy a velmi často se prolínají,je těžké diagnostikovat prvotní příčinu.Obvykle,když se podaří zjistit prvotní problém,dá se i udržovat klidová fáze obou nemocí...T.j. psoriázy a seberhoi...Srdečně Aya.
Aya
LUDMILA

P.S.Zkušenosti trochu máme,naši nepokrevní příbuzní mají psoriázu,ale momentálně léta v klidové fázi... Aya.
LUDMILA
Máte někdo zkušenost s homeopatickou léčbou psoriázy nebo seborhey?
Prosím napište!!!!
Po kuličce Sulfuru nastalo strašné zhoršení, máme vydržet a nebo to antidotovat. Podat kortikoidy a zánět ztlumit. Prosím o pomoc informací.
Aya
LUDMILA

Nechci zdržovat,jen krátce.V tomto případě bych podala kortikoidy,lepší než čekat,až budou podány v nemocnici.Někdy homeopatie nezvládne vše,ale také ,pokud můžu,dávám na urč. problémy... Aya.
Monika74
Prosím poraďte, moje mamka má za ušima a na loktech lupénku, vím, že je dědičná, ale nikdy jsem s ní neměla sebemenší problém. Mám "jen" lupy v načervenalých ložiscích, které se už jednou přesunuly i do obličeje. Podle těchto příznaků, aspoň co jsem našla na internetu, jsem myslela, že mám spíš sebor. dermatitidu... jak se vlastně liší lupénka a s.d.?
Sassetka
Je mi 37 let, od dětství mám lupénku, po porodu se mi výrazně zhoršila, na tělo mi zabírají kortikoidní masti, bohužel, problém mám s lupénkou ve vlasové části. Díky tomu samozřejmě vypadávají vlasy. Díky své kadeřnici ze studia Fame jsem se dozvěděla o novém způsobu péče o lupénku ve kštici pomocí přípravků Kapyderm. V současnosti docházím na kúry do tohoto studia. Hned po první aplikaci došlo k výraznému zklidnění a odšupení postižených míst. S každou další aplikací se stav výrazně zlepšuje. Překvapení nad účinky léčby neskrývá ani manžel, který je praktický lékař a v ordinaci má mezi svými pacienty několik desítek pacientů s podobnými obtížemi.
LUDMILA
Sassetka
Znáš, jaké je složení přípravků, kterými Tě ošetřují ve studiu? Něco podobného jsme měly po Belosalicu a to je kortikoid s kyselinoui acetylosalycilovou - hrazený pojišťovnou. Kapydrm kosmetika patří mezi ty dražší na našem trhu. Inzerují i "bezplatnou" diagnostiku z vlasu ve svém studiu. Stále váháme, zda se tam vypravit. Ty bys doporučila? Fame - jedná se o pražské studio?
Aya
LUDMILA

Již několikrát zde byla reklama na Kapyderm,můžeš dát ,,Kapyderm" do vyhledávače a tam najdeš přesné složení přípravků i ceny,právě jsem udělala...Aya.
Sassetka
Belosalic velmi dobře znám, ale po jeho užívání lupénka recidivuje (vrací se) a použití kortikoidů má samozřejmě nežádoucí účinky. Při kúře mne ošetřují pouze přípravky Kapyderm, šampony, balzámy, organická rašelina, esenciální olej...složení výrobků najdete na stránkách Kapyderm, jedná se ale zejména o přírodní a minerální látky. Obtíže se mi velmi zklidnily, kúra spočívá v odšupení ložisek (organickou rašelinou) a následném vyživení pokožky zmíněnými přípravky. Cena jedné kúry je cca 500 Kč (u mne jsou potřeba 4 kúry a následně doma používat přípravky Kapydermu - šampon, balzam a ampule s výživnou kúrou). Kúra je navíc velice příjemná, bez jakékoliv bolesti či nepříjemného pocitu. Jedná se o pražské studio. Já osobně jsem velice spokojená, vysoce profesionální práce a individuální přístup.
anamorka
Ahojky všem.Mám nejméně 10 let sníženou fci štítné žlázy a s tím spojené padání vlasů, jejich lámavost, slábnutí a taky mám nepříjemné svědění vlasové pokožky s růžovými flíčky, ktere se někdy olupují. Nevím jak se to dá nazvat, neboť se lékařům spíše vyhýbám, ale myslím, že už před léty to kožní nazvala seborheou. Světe div se zabral mi velmi úspěšně jeden šampon co je volně prodejný v lékárně a ráda bych se podělila s ostatními. Snad se mohou používat názvy? Jde o DS Nodé od Biodermy. Vlasy mám pevné, hrubší a hlava nesvědí.Jsem nadšená. Padá mi při umytí místo obvyklého chuchvalce jenom tak 1é vlasů a při česání nejvíc pět, takže super! Doporučuju.
Aya
Anamorka
Nemám nic proti kosmetice Bioderma,ale jistě nám nechceš tvrdit,nic ve zlém,že hormonální padání z nerovnováhy či dysfunkce štítné žlázy upraví jen šampon.I sebelepší zevní přípravek nevyrovná chybějící hormony.Je nutné štítnou žlázu léčit na endokrinologii.Nejenom já,ale i ost. mají své zkušenosti.Každý den,již 6 let musím brát ráno nejnižší dávku Thyreotomu a Eltroxinu,t.j.1/2 tbl.Aya.
LUDMILA
Navštívily jsme salon Kapyderm. Bylo to na doporučení tady naší Sassetky. Mohu potvrdit, co píše Sassetka. Dcera se velmi vylepšila. Je tam velmi milý osobní a chápavý pracovník. Vlasy dostaly opět energii, ožily, přestaly padat. Pokožka se vyčistila.
Aya
LUDMILA
Nevím,ale trošku začínáme sklouzávat někam ,,jinam"...Objevuje se zde řada různých příspěvků,nemám mnoho času,ale sleduji.Skutečně nemocní lidé,endokrinní,hormonální a autoimunitní poruchy, vyžadují léčbu a pokud lze,i psychickou pohodu...Což je velmi těžké,zvl. pro mladá děvčata,jak čtu na alopecii-forum.A to pro všechny druhy alopecie.Vidím kolem sebe mnoho lidí,speciálně i ženy,které nevěnují a nemusejí ,,do sebe" investovat drahé přípravky.Nedělají výplachy střev,diety,o návštěvě salonů ani nemluvě...A přesto mají i v poměrně vysokém věku velmi kvalitní a husté vlasy.jsou,prostě a laicky řečeno,zdraví...Na duchu i těle,říkala moje babička...Nadměrné problémy s vlasy,pokožkou apod. je běh na celý život.Znám to od puberty,kdy se objevily první problémy.Naštěstí ,i přes 2 roky počátního ,dost úporného ,,boje" se svým ,,já", je výsledek dobrý.Na foru al.arety je otázka,zda jde o genetiku...Bohužel potvrzuji,ANO!Jak jsem zjistila,můj otec měl autoimunitní chorobu,sarkoidozu.Sportovec,vždy ve formě,štíhlý,léta zdravý...Jenže i v jeho životě přišel ,,zlom" a tento zásah probral autoimunitu k životu...A zde pomůže jen léčba a práce s vl.psychikou,nikoliv kosmetika...Bohužel.Aya.
zadna
Sebora - S tim dehtovym samponem bych to neprehanela, je to plne carcinogenu ktere zpusobuji rakovinu, vlasy myji uz pouze vodou smichanou se soli a jedlou sodou - stridave oblacno- na SD forech v anglicine je zminovano potirani peroxidem a nekteri prisahaji na rozpusteni aspirinu v samponu (v mem pripade v slane vode) nechat na hlave 10- 20 minut a splachnout vodou, konditionety na rozcesani vlasu nenanaset az k pokozce. Preju hodne stesti
Aya
Zadna
P.S.Dříve měl dost velký úspěch šampon se sírou,dost dobrý.Dehet má karcinogeny,dokázané u lidí,kteří s ním pracují...O.K.Možná by určité úspěchy mohla přinést mořská sůl,malá koncentrace,zvl. z Mrtvého moře.Aspirin tlumí záněty a zřejmě i inflamaci,ale nesmí být na něj alergie...Aya.
Pyridoxinka
[b]Ahojky všem
Ráda bych se s vámi podělila o zkušenosti.
Seba mě trápí od narození, což je přes 22 let.

Používám Belosalic roztok, je to kortikoid ale opravdu zabírá. Nikdy to nezmizí napořád, ale pravidelným používáním se to dá udržet.

Taky mám hodně dobré zkušenosti s aloe vera, je to přírodní a hlavně pomáhá. Vím, že se aloe teď hodně omýlá v médiích jako všemocné, ale ono opravdu je pokud víte jak ho správně použít.
Je fajn čistit tělo i zevnitř, na to je dobrý aloe vera barbadensis gel, který se pije, tak panáka za den. Cítíte se pak celkově líp. Přímo na postižená místa je skvělý aloe koncentrát, kde je 90 % dužiny. A kdo má třeba celkově suchou pokožku tak aloe krém s propolisem, který vám kůži promastí a i hojí.

Kdo by se o tom se mnou chtěl bavit a dozvědět se víc, tak budu moc ráda, těším se na vzkazy! Na mail nebo icq.
Mějte se hezky a bojujte!
Katka
Kathlin
Dobrý den, máte prosím někdo zkušenost s použitím chytré houby na lupenku?
Děkuji
Eva39
Když se mi lupénka v podobě fleků na nohách začala před 3 lety rozšiřovat, začala sem pravidelně jezdit k Mrtvému moři a používat přípravky Psoeasy, které obsahují minerály z Mrtvého moře. Bez kortikosteroidů a jsou teda vhodné i pro děti. Problémy postupně odeznívaly a dneska je má kůže téměř v pořádku. Pro prevenci na postižená místa používám tento krém 2x týdně. Krém je velmi příjemný, pěkně jemně voní po bylinách a dobře se roztírá.
Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Seborhea nebo psoriáza?

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání bulletin board software miniBB™ © 2001-2018  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2018