Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Serenoa plazivá, čili Serenoa repens a GS Triomen

Autor Serenoa plazivá, čili Serenoa repens a GS Triomen
tomik
Petr Swetr Kilometr
můžeš to trochu více popsat jak ti zašaly padat vlasy. Z ničeho nic najednou padaly zdravé vlasy a nebo např. postupně slábly a pak padaly ?
Je mi to divné nikde se nepíše o nežádoucích účincích GS Triomenu, možná na to u tebe mohlo mít vliv i něco jiného ...
Kolik jsi jich bral denně, že to u tebe nemělo výsledky na prostatu ?
Sasa
tomik
Cus,tak nevim,ale taky se mi to nejak nezda,nevidim jedinej duvod,proc by mely latky obsazeny v Triomenu zpusobovat vypadavani vlasu...
tomik
Sasa
Tak co, jak pokračuje výzkum ?
Máš nějaké vedlejší účinky ? nebo něco takového ?
Když jsem GS Triomen začal brát, tak se mi možná zdálo, že chodím častěji na záchod, zatím jsem nic jiného nevypozoroval.
Pavel
tomik

Já používám GS Triomen zatím měsíc, je pravda že sem měl ze začátku pocit že chodím častěji, teď mě to už ani nepřijde..... s vlasy zatím žádný obrat k lepšímu, je ale ještě moc brzo.
Jaký Triomen bereš? Já jsem si nejdřív koupil balení po 30 tbl. a bral ho 2* denně, teď sem si koupil na doporučení lékárnice balení po 60 tbl. , mělo by být silnější - je pravda že u většiny prvků je navýšený obsah na dvojnásobek, ale právě Sereona Repens je oproti 500mg na kapsli ve starším balení, nyní pouze 160mg (ikdyž tentokrát to nazývají extraktem - takže snad bude v konečném důsledku silnější).
Nemáš k tomu nějaké info???
tomik
Pavel
Já ho beru taky měsíc a zatím nic ... ale je samořejmě ještě brzo ....
Beru ten po 30 tbl. 2x denně.
Dnes jsem si koupil Triomen 30 a je v něm kartička: "Vyzkoušejte nový GS Triomen 60 kapslí" :-)
Budou to silnější dávky takže by nám asi stačilo 1 denně.
A když vyplním tu kartičku tak mi zašlou zdarma vzorek :-D třeba celý GS Triomen 60 :-D
Pavel
tomik

No to bych se divil :o) jedno balení stojí v partnerských GS lékárnách tuším 450 Kč, ale vzhledem k tomu, že by měl být silnější a je jich tam víc, tak to vyjde v konečném důsledku o dost laciněji... jenom pořád nevím jak je to s tím pro nás zásadním obsahem Sereony....
tomik
Pavel
Ještě jedna zjímavost, GS Triomen 30 tbl stojí v partnerských lékárnách 178 Kč v ostatních 215 Kč. To je docela rozdíl :-O
Já myslím že oba obsahují extrakt ze Serenoy ...
Jestli ale není třeba oněch 500 mg až velké množství které tělo stejně nespotřebuje, možná stačí 160 mg :-)
tomik
Tak první vliv serenoy se projevil velmi brzo, doufám, že ten další co mne zajímá se objeví také :-D

... je podávána pro mírné močopudné účinky a jako antiseptikum (proti zánětům).

Má také sedativní účinky (působí útlum organismu). Je používaná také jako afrodiziakum. Působí stimulaci růstu vlasů a pomůže Vám při léčbě nachlazení, kašle a chronické bronchitidy.
tomik
Můžete tady napsat kdo všechno jste se dali na experimentování se Serenou ?
Abychom věděli kolik nás celkem je a kdy jsme začali a jaké třeba pak budou výsledky ;-)

Já to beru od: 23.5.
týden jsem bral jednu denně a pak pořád 2 x denně.
Pavel
tomik

Tak já jsem začal asi týden po tobě...takže cca od 1.6. první balení jsem bral po dvou denně, teď to nové "silnější" balení jednou denně...
Pavel
Jinak Sereona je u nás ješte k dostáni v přípravku Revital Reviprost, který je složením hodně poddobný GS Triomen. Jedna ampule obsahuje 300mg - balení po 30ks stojí 140Kč.
V zahraničí je k dostání spousta doplňkových přípravků obsahujícéch Sereonu v různém množství od 160 - 1000mg na tabletu za zlomkovou cenu :(
tomik
Pavel
To je ono, přesně to jsem hledal, někdy jsem na to náhodou narazil, pak jsem to sem chtěl napsat, ale už jsem to nenašel.
Myslel jsem si, že je to od Walmarku a on to byl Vitar ;-)

Byl by dobrý v kombinaci s Revitalonem, ten obsahuje i methionin:
http://www.vitar.cz/revp_reviprost.phtml [143 Kč / mesic]
http://www.vitar.cz/revp_revitalon.phtml [220 Kč / mesic]
Pavel
Jinak jak čtu různé odkazy na netu na téma saw palmetto - získávám stále větší důvěru, že by to mohlo fungovat, zajímalo by mě vyjádření někoho povolanějšího na toto téma (mám na mysli anonymní doktory na tomto fóru...) :o)
tomik
Pavel
Myslíš, že s tím maj zkušenosti ?
Já jsem taky zvědavej co to bude dělat :-) ale už aby to zabralo ... jinak tomu budu muset asi narychlo pomoct VICHY nebo podobnými věcmi ... protože Regaine už ztrácí ten efekt :-D
Pavel
tomik

no četl jsem teď článek nějakého urologa na téma užívání saw palmetto, ve kterém varuje před tím že snižuje hladinu PSA, čímž může znesnadnit budoucí odhalení rakoviny prostaty - jestli jsem to správně pochopil. V tomto článku také zmiňoval že 5mg finasteridu denně snižuje hladinu DHT na 50%, tak by mě zajímalo jestli existuje podobná studie u saw palmetta a případně jaké je nutné dávkování....
Protože mě opravdu překvapilo že se u toho nového balení tak výrazně snížil jeho obsah.
tomik
Pavel
To já myslel že finasterid snižuje na 30 % (jako o 70%) při této dávce.

Máš někde odkazy na nějaké zahraniční zkoumání Serenoa repens ?
Možná toho není potřeba tolik ... proč by to jinak snižovali, když u prostaty to blokuje to samé jako v našem případě ?
Pavel
zatím nic pořádného nemám, hledám na Googlu, teď sem zase na nějakých polských stránkách četl že dávka 160mg 2x denně je plně dostačující......samozřejmě že všechno se točí okolo prostaty, ale to nám nevadí ;o)
Pavel
tomikThe systematic review of the clinical trials also showed that saw palmetto provided similar response as finasteride (Proscar) in terms of urine flow measures and urinary symptoms. A large, double-blind study (neither the patient nor the doctor knew which drug was used) involving 1,069 participants with moderate BPH was recently conducted with subjects treated with either saw palmetto or finasteride for six months. Similar efficacy was found between the two treatments in terms of self-rated quality-of-life scores and urinary symptom scores. The symptom score improved by 37% with saw palmetto and by 39% with finasteride; and the quality-of-life score improved by 69% with saw palmetto and by 73% with finasteride. Thus, it appears that the saw palmetto extract is more effective than placebo, and the extract is similar in effectiveness to finasteride for symptoms of BPH.


To by pro nás mohlo být taky povzbudivé...
Pavel
Saw Palmetto and Hair
I am often asked whether saw palmetto is useful for hair loss. I have not come across any studies in humans evaluating the role of saw palmetto in hair loss or restoring hair growth.
One of the causes of hair loss is excess DHT (a testosterone metabolite) in hair tissue. There is some speculation that saw palmetto is a weak inhibitor of the enzyme (5 alpha reductase) that converts testosterone into DHT in prostate tissue. However we don't know whether a similar effect would occur in hair tissue on the scalp, and if it did, what oral dosages would be effective. For the time being, one should not rely exclusively on saw palmetto for hair growth.

Hmmm tak toto už se nám zase do krámu moc nehodí....
Pavel
tomik

Dost aktualit z výzkumu je např. tady:

http://www.raysahelian.com/saw.html
Pavel
http://www.hairsite2.com/library/article226.htm

8-() tady sem narazil na pro mě zatím neznámý lék založený na Dutasteridu, který by měl být mnohem účinnější než Finasterid...
Akorát že jsem zatím našel nejlevnější Avodart za 155$ za 90 tablet - generické se asi jen tak rychle nebudou :o(
Pavel
tak generický Avodart se nazývá Dutas :o) jeho cena je vysoce nad cenami generického finasteridu, na druhou stranu do začátku na pár prvních měsíců by se to snad sneslo, pak naběhnout na čtvrcení penesterů :o)
Jinak na http://www.inhousepharmacy-europe.com/mens-health/saw-palmetto-article s.html mají již saw palmetto zařazené přímo mezi léky proti ztrátě vlasů, takže sme snad nešláply vedle :o)
tomik
Pavel
Jj, jen aby až na to přijdou i u nás, aby nám nezdražili GS Triomen :-D a ostatní léky :)

Přemýšlel jsem že bych si ji pořídil i domů :-) ale nevím jestli by v našich podmínkách dobře rostla a dávala plody o které mi jde :-ú
I když vlastně vydrží i teploty hodně pod nulu ...
Pavel
tomik

Přečti si na poslední zmíněné adrese http://www.inhousepharmacy-europe.com/mens-health/saw-palmetto-article s.html doel studie, nějak z toho porovnání Finasteridu se Sereonou nejsu moudrý, nejse si teď jistý jestli to dopadlo dobře nebo ne :o)
tomik
Pavel
no ehmmm s mojí angličtinou ... no nevím ...
to spíš budeš vědět ty lépe co tam je než já :-)
Pavel
aha no tak právě já z toho mám dojem že to Sereona projela :( ale zase se mě to nezdá vzhledem k tomu že je to prakticky na stránce kde ji prodávají , takovou reklamu by si tam snad nedali....Každopádně na ještě výše zmíněné adrese http://www.raysahelian.com/saw.html je toho opravdu dost, jsou tam i dotazy na nějakého lékaře na spojitost Sereony a léčbou vypadávání vlasů, tam se k tomu taky staví dost skepticky, že nic takového nebylo zaznamenáno :o(
Já jsem se teď stejně nadchnul pro ten Dutas :o), asi si na zkoušku objednám 90 tablet - našel jsem je za 90 euro :( měsíčně je to sice tisícovka, ale jestli vyházet ty prachy za VICHY, proti kterému nic nemám, ale asi neřeší podstatu problému, nebo za toto - tak je moje volba jasná :o)
tomik
Pavel
hele, mě je to divný, vždyť je to pro ná stejný účinek ne ?
Tak to musí blokovat stejný DHT :-) ? nebo je v tom nějaký rozdíl ?
Pavel
nevím, já jsu z toho teď zmatený, chtělo by to aby to omrknul někdo víc kovaný v angličtině, protože já tam jednou čtu že to je dobré, pak zase že to je v podstatě slabota a navíc snad nějak vázaná na prostatu, no nevím :o)
Jinak s tím Dutasem si to zase rozmyslím, teď sem četl na jednom fóru docela rozumné argumenty o zbitečnosti vyhazování peněz za tu drahotu.. :o)
Anonymní
cetl jsem ty studie na inhousepharmacy a zadna primo nepotvrzuje, ze by sereona extrakt snizoval hladinu DHT, nicmene ucinnost na lecbu BHT vetsinou potvrzuji. mechanismus ucinku muze byt jiny, ale mozna je to spise zpusobeno malym mnozstvim beta sitosterolu v extraktu (jak naznacuje napr. http://www.virileplex.com/prostate-health.htm) - mimochodem velmi dobry link venujici se problemu, je tam uveden vycet studii, ktere zase naopak potvrzuji ucinnost beta sitosterolu pri snizovani hladiny DHT.
tomik
Pavel
Ještě k tomu VICHY. Myslíš že opravdu neřeší také problém alopecie ?
např toto:
Aminexil působí na kolagenové pouzdro obklopující vlasový kořínek, zabraňuje tím jeho tuhnutí a udržuje jeho pružnost.

zkus si dát schávlně někde hleda: alopecia aminexil
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Serenoa plazivá, čili Serenoa repens a GS Triomen

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání forum software miniBB™ © 2001-2018  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2018