Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Serenoa plazivá, čili Serenoa repens a GS Triomen

Autor Serenoa plazivá, čili Serenoa repens a GS Triomen
Pavel
tomik

To jo, ale zásadní a hlavní problém asi přece jen bude DHT, všechno ostatní je fajn, ale asi jenom jako doplňek - aspoň já to tak beru...
Jinak Dercos mám taky, ikdyž jen šampón.... :o)
Sasa
tomik
Ahoja hoši,tak po dlouhý době jsem sem opět zavítal a mam takovej pocit,že se na nás toho valí čim dál tím víc,že se v tom člověk už pomalu začíná ztrácet:/Co se týše Triomena,myslim,že nezbývá než vydržet a přesvědčit se na vlastní...vlasy:),koneckonců vedlejší účinky nepociťuju a snad ani nějak zvlášť nejsou,takže co.. Jo a já právě četl,že narozdíl od Finasteridu hladinu PSA nesnižuje a že mechanizmus účinku je stejnej jako Finasterid.Dobral jsem 30tbl.balení,teď mám to po 90 a taky jsem tam objevil kupón na Triomen 'New' balení po 60..Až doberu i tohle,naposled koupím asi balení po 30 a jestli to nezabere,kašlu na to,ale z toho Finasteridu zrovna odvázanej nejsem.Vim,že spousty doktorů jsou, co se nových způsobů léčby určitejch problémů týče ,dost konzervativní,ale zatím jsem byl u 2 a rozhodně mi to nedoporučovali,je špatný,že se o tom ví tak krátce,je sice hezký,že to třeba rok někdo bere a je v klidu,ale vždyť to chcem brát pořád...No a další věc je ten závod s časem,protože testovat třeba rok něco neúčinnýho se na většině z nás podepíše asi už zřetelně:(Co říkate na šampon Pregaine?A ten Dercos,taky blokuje DHT v kůži(nebo co přesně dělá)??A nevíte,proč se Methioniny nedoporučujou brát třeba rok v kuse?
Pavel
Sasa

No s tou hladinou PSA máš pravdu, to jsem nakonec vyčetl taky, ale pokud jde o mechanizmus účinku, nejsem si jistý jestli fungují stejně.
V jedné z klinických studií podávali dobrovolníkům DHT, poté jedné skupině dávali Finasterid a druhé Saw Palmetto. U Finasteridu bylo prokázáno, že přímo snižuje hladinu DHT v těle, zatímco Saw Palmetto s DHT nic neudělalo (blokuje vznik DHT, ne přímo DHT).
Nevím jestli to má nějaký zásadní význam, nám by snad ona blokace vzniku měla stačit...je také pravdou že výtažky ze Saw Palmetta se objevují ve velkém množství přípravků proti padání vlasů, takže jistě pozitivní vliv mít bude...Já začínám mít z vlasů lepší pocit :o)
Jak ovšem sám říkáš, čas nás tlačí a nemůžeme si dovolit moc neúspěšných pokusů, já proto jen teď doberu Triomen co ještě mám a pak kolaboruju na osvědčený Finasterid. Souběžne se brát nemohou.
Co se týče nežádoucích účinků - jak jsem sledoval zahraniční diskuze - Finasterid do sebe rvou dlohodobě 5mg denně a o nežádoucích účincích se nezmínil zatím nikdo, nehledě na to, že časem snad spadne cena Dutasteridu na přijatelnější rovinu - tam už žádné vedlejší účinky zmiňovány nejsou. Nebo najdou zase jinou účinnější a bezpečnější látku.
Sasa
Pavel
Myslim,že význam to určitě má,jeví se mi to docela logicky:),je ale otázka,jak často a v jaký míře se DHT tvoří a co se stane,pokud do sebe hodíme kapsli Triomena..Já právě ty výtažky viděl jen v 1 přípravku,o kterym ale psali,že je 3000*účinnější než cokoliv jinýho,takže..:)Jakej Finasterid konkrétně a kde ho koupíš a za kolik už víš?Co je prosim Dutasterid?Ňákej ekvivalent Finasteridu?
tomik
Sasa
jsem rád že jsi mezi nás zas zavítal ;-) K tomu Pregaine, je dobrý v kombinaci s Regainem nedělá nic okolo vlasů a na pokožce jako jiné šampńy a tak podporuje vstřebávání Regaine, ale jinak asi jako samotný nic moc ...
To už raději šampon od VICHY.

Pavel
Já mám taky lepší pocit i když to co jsi zde psal pro mě bylo vždy jak rána ... :-)))
Pavel
Sasa
Když mrkneš do sekce Propecie tak to tam najdeš - nakupovat budu přes internet....Dutasterid je látka, která redukuje obě formy DHT, ale je podstatně dražší cca. 1000,- měsíčně....
Pavel
tomik

Proč rána :o) ???
Snažím se najít co nejvíc informací, i takových které se mě nehodí a dopátrat se ideálního řešení... Teď sem například našel článek, který mě zase dal brouka do hlavy ohledně Finasteridu a jeho účinnosti... viz. sekce Propecia :o)
tomik
Pavel
Já to nemyslel ve špatném, akorát že mě to vždy zaskočilo :-)
Hanz
Pavel

Pavle za prvé bych vás opravil,dutasterid je duální inhibitor 5-alfa reduktázy,což znamená,že eliminuje obě formy reduktáz a nikoliv DHT!!A za druhé na androgení alopecii a tedy přeměně testosteronu na DHT se podílí pouze alfa reduktáza 2.typu,1.typ má vliv pouze na růst tkáně prostaty,takže si rovnou můžete zakoupit alfa 1.blokátory a máte úplně to samé,ale podstatně levněji,nicméně na a.a.Vám to nepomůže!!Přesto si myslím,že dutasterid je opět velká naděje,jelikož ve velmi malých dávkách dokáže eliminovat takřka všechen sérový DHT,ale kdyby bylo třeba eliminovat takovéto velké množství DHT,nebyla by doporučená dávka finasteridu k indikaci a.a. 1mg,ale cca nějakých 7mg,takže se domnívám,že je to zcela zbytečné a může to mít za následek chemickou kastraci nebo také možná atrofii prostaty!!Čili finasterid je možná stále lepší alternativa.
Pavel
Hanz

Jsem rád že to slyším, je pravda že jsem úplný laik a už se v těch pojmech částečně ztrácím... :o)
O tom která z alfa reduktáz se podílí na alopecii jsem právě četl spory, proto v tom nemám jasno ... :(
Hanz
Pavel
Finasterid jak jistě víte je selektivní inhibitor alfa reduktázy 2.typu,jinak také testosteron reduktáza,takže už z názvu je zřejmé,že práve 2.typ zajišťuje konverzy testosteronu,takže já myslím,že v tom můžete mít jasno-kdyby příčinou byla alfa reduktáza 1.typu,tak by přeci fin. postrádal účinnost.A mimochodem v klinických studiích finasteridu si můžete přečíst,že byly na a.a. testovány i zmiňované alfa 1 blokátory..bezvýsledně-takže je to jasné!Mimochodem vy užíváte finasterid,že jsem Vás tak poťešil??
Pavel
Hanz
Ne, ale hodlám Finasterid začít užívat, konkrétně Finpecii....
Hanz
Pavel
No taky jsem uvažoval o nějakém generiku,abych ušetřil ale asi by se na tom šetřit nemělo.Já užívám Propecii,ale ta je hodně drahá,takže až ji teď doberu začnu s Proscarem(5mg finasteridu),který jsem si asi po 4měsících běhání opatřil(originál od MSD)ten je několikanásobně levnější,jelikož mi vydrží jedno balení na 4měsíce.Teď jsem ale uvažoval,že kdyby mi finasterid nezabral zkusil bych bez ohledu na to co jsem o něm říkal onen zmiňovaný dutasterid,jelikož v dávce 0.5mg,by neměl dělat větší neplechu než finasterid,i když mám tedy problém s tou dualitou,jelikož se jím už nezasahuje pouze do příčiny a.a. a je možné,že dlouhodobé užívání bez hypertrofie prostaty může být nebezpečné a vést právě k atrofii!Podotýkám,že jsou to jen mé domněnky.Propecii mám ještě na 2týdny,kdy již ukončím 3měsíc léčby a pokud se výpad ani po nasazení Proscaru nezastaví,chtěl bych nakoupit přes net-jenže je tu problém..v odkazu zahraniční intraktivní chat na výše uvedené webside jsem se ptal operátorky zda je možné bez problému tato léčiva nakupovat a dostalo se mi odpovědi,že všechna podléhají preskripčnímu omezení a tudíž potřebuji recept a pokud je někde nabízen finasterid volně může se jednat o placebo-nicméně jsem nepochopil jak mám nakupovat přes internet léky s receptem.Proto se chci zeptat zda už máte zkušenosti s nákupem přes internet a co k tomu potřebuji?!Díky za odpověď.
Hanz
Pavel
Teď jsem četl Váš článek v odkazu Propecia..bylo to velmi zajímavé a pochopil jsem z toho,že jste neměl na mysli spor,která z alfa reduktáz je odpovědná za konverzy testosteronu na DHT,ale spor zda se na ní podílejí oba izoenzymy.Je zde sice uvedeno,že za zbylých 30% DHT,který finastrid nedokázal v dávce 5mg eliminovat může být odpovědná alfareduktáza 1.typu,ale důležité je slovo"cirkulující",který se na našich problémech nepodílí tako jako ten,který vzniká v cílových tkáních-tedy ve vlasových folikulech(které jsou bohaté na reduktázu 2.typu,nikoliv 1.).Přesto však dutasterid prý vykazuje efektivnější farmakologické vlastnosti než fin. k ind.androgenní alopecie,jak jsem se před chvílí dočetl.Takže abych pravdu řekl teď si sám nejsem ničím jist-chtělo by to najít klinické testy dutasteridu na a.a.-já našel pouze na BHP a jen jednu malou bezvýznamnou studii týkající se vlasů.
Pavel
Hanz
Přesuňme tuto diskuzi do odpovídajícího tématu, ať je tu pořádek...
Mirek
Hanz
tady treba nabizeji Propeciu bez lekarskeho predpisu a jinak co je to PLACEBO. No proste nevim.

Jinak ty stranky jsou asi takove
http://www.ukonlinepharmacy.net/propecia.htm
Co na to rikas?
tomik
Mirek

Placebo vypadá úplně stejně jako lék a chutná úplně stejně, ale nic to není. Používá se na testování. Když je výsledek u pacientů kteří berou placebo a kteří berou lék stejný, tak je to tzv placebo efekt. Akorát si tělo myslí, že bere lék a samo si např. vyrábí potřebné látky ...

Sranda je v tom, že můžeš brát placebo a ono to zabere :-D
ale ta pravděpodobnost je hodně malá :-)
Pavel
Mirek :o)

placebo
[latina], farmakologický přípravek, který obsahuje pouze farmakologicky indiferentní látky, tj. neobsahuje účinné léčivo. Efekt vyvolaný přesvědčením nemocného, že je léčen, se nazývá placebová reakce.
Pavel
tomik
byls rychlejší :o)
tomik
Pavel:
ale jen o 7 sekund :-D
Mirek
tomik
Pavel
Dikas lidi jeste se urcite ozvu Mirek
tomik
Já rozhodně neodejdu od Serenoa repens, ale možná změním lék s obsahem Serenoa repens. Jen ještě dodám text od jednoho léku co píší o S.R.:

Působí jako močopudný prostředek a antiseptikum močových cest. Blokuje tvorbu dihydrotestosteronu (mužského pohlavního hormonu), který přispívá ke zbytnění prostaty. Může rovněž podpořit sexuální funkce.

Jen ještě přidám příspěvek tkerý někdo napsal pod jedním výrobkem obsahujícím SR:

Dobrý den, s výrobkem jsem velmi spokojen, jak již jsem měl zjištěno z literatury, pomáhá tento přípravek nejenom na prostatu, ale i na padání vlasů. Určitě až doberu tyto přípravky, objednám další balení.
Hanz
tomik

No já jen četl,že také působí jako duální inhibitor 5alfa reduktázy,obdobně jako dutasterid,ovšem v jaké míře nikde nepíší,takže otázka je zda to bude stačit pro naše účely,nebo jen pro někoho komu truchu padají vlasy??Nicméně si také myslím,že když už to bereš tak dlouho,že do toho 4.měsíce by se to mělo vydržet,i když Penester bys měl jistější,to je fakt.
tomik
Hanz
já se dnes rozhodl že jen Serenoa repens i kdybych měl možnost sehnat Penester, prostě to doberu, nejméně 6 měsíců to budu brát. Jsem zvědavý, jestli to bude mít nějaký účinek :-)
tomik
acdc
Já bdu brát asi jen 1 denně, když to porovnám s novým balením GS Triomenu tak to má více Serenoa repens a tkay se bere jeden denně a ostatní věci mám v Revitalonu.
V tom prostenalu nějak nevidím "pygeum africanum" to by mělo být také dobré na DHT.
Anonymní
neviete jaky je rozdiel v 300mg 10:1 extraktu a 160mg 4:1 extraktu saw palmetta ??
Petr
Ta Serenoa je na předpis, nebo se dá koupit?
Anonymní
kupit. v pripravkoch na prostatu. gs triomen / prostenal / reviprost / ...
Anonymní
neviete jak je to s tym extraktom ? (sorry chcel som len dost tat tento prispevok hore)
tomik
Anonymní
ja bych to taky rád věděl a taky by mě zajímalo jaká by vlastně měla být denní dávka SR :-)
Kde jsi viděl takto uvedený poměr, na čem je to napsané ?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Serenoa plazivá, čili Serenoa repens a GS Triomen

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání chat forum software miniBB™ © 2001-2019  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2019