Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Skull expansion

Autor Skull expansion
mackal
Zdravím, po čase jsem se rozhodl napsat příspěvek - dokonce založit nové téma.
Důvod je ten, že si po těch všech letech vlastních zkušeností a díky tomu, co jsem si přečetl a co vidím, myslím, že tvar a růst lebky hraje zásadní roli v otázce plešatosti.
Velmi stručně - na zahraničních fórech je to pěkně popsáno. Některým z nás lebka roste i po skončení puberty, lebeční švy "stále pracují". Označuje se to jako skull expansion. Muži s nevhodným tvarem lebky pak mají zvýšené napětí kůže na hlavě. To vede ke špatnému prokrvení a postupnému vypadávání vlasů. Na tomto růstu lebky se podílí zejména DHT. Ano - DHT, který je často uváděn za hlavní příčinu androgenní alopecie - je to jakási spojená nádoba. Když jsem si přečetl články na toto téma, začal jsem se rozhlížet kolem sebe. Možná je to kouzlo chtěného, ale ve svém okolí (na spolupracovnících, sousedech atd.) se tato teorie perfektně potvrzuje. Vidím např. na bratrských dvojicích, kde jeden má vlasy OK a druhý ne, že se liší tvarem lebky.
Když bych měl uvést několik typických příkladů ze známých osobností, pak by to byl např.: Bruce Willis, Marek Vašut, John Statham, Andre Agassi, Igor Timko, Aleš Lehký. Krásně je to vidět na některých fotbalistech a hokejistech - Jiří Štajner, Ivo Táborský, Michal Bílek, Tomáš Vlasák, Jiří Dopita. Když u všech těchto lidí porovnáte snímky ze současnosti s obdobím, kdy měli vlasy, tak uvidíte, jakým způsobem se jim změnil tvar lebky. Mohl bych jmenovat další - např. politické postavy z minulosti: T. G. Masaryk, V. I. Lenin.
A naopak lidé, kteří mají spíše plochý tvar lebky, nemají obvykle žádný problém s plešatěním. Kdo se zajímá o fotbal, tak si třeba mohl všimnout nedávno krásného kontrastu, kdy vedle sebe ve studiu seděli Luděk Zelenka a Jozef Csaplár. Anebo když jsem zmínil bratrské dvojice - příkladem může být Václav a Jan Neckářovi.
Na netu se dají najít nějaké rady/postupy, jak tento nevýhodný tvar lebky kompenzovat. Velmi zjednodušeně řečeno - cviky se obvykle označují jako detumescence therapy. Ale dají se najít zmínky i o různých pomůckách anebo operacích - kdy se lidově řečeno přetnou některé napínače kůže na hlavě.
nikolas11
Treba sa vzdelavat a zistovat stale nove a nove poznatky
Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Skull expansion

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání online community software miniBB™ © 2001-2019  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2019