Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Sněžení tekutým dusíkem

Autor Sněžení tekutým dusíkem
luci1
Ahoj všichni bojovníci!Prosím jaké kdo máte zkušenosti se sněžením dusíkem? Já moc nevěřím, že by mě to mohlo pomoct, ale jestli máte pozitivní hodnocení, sem s ním, třeba do toho nakonec půjdu..na můj vkus je to mj. časově (3x týdně k doktorce) náročné a nechce se mi platit tolik za poplatky(poplatky 30kč poplatek * 40 sezení) , i když do vlásků samozřejmě (neúspěšně) investuji tisíce.
Veve
Ahoj luci1,
začínám se sněžením příští týden. Tak pokud již na to chodíš, můžeme si vyměnit zkušenosti.
luci1
Veve
Ahojky, mně doktorka sice sněžení doporučila, nicméně ve mně nevzbudila důvěru, přišlo mi, že se mě chce jen rychle zbavit, tj. rychle předepsat sněžení a alpicort, aniž by se mnou něco konzultovala (teda kromě toho, jestli jsem měla operaci, jestli mám alergii a ty úvodní kecy). Během 7minut zvládla vstupní pohovor, zběžně mrknout na vlasy, provést sněžení, snažit se vnutit mi Alpicort, odmítnout dát mi poukázku na slevu na paruku. A když mi někdo řekne, že mám normální hustotu vlasů, i když mám na temeni jen pár chlupů a celou hlavu mám řídkou, myslím si své. A bohužel mi to otrávilo i to sněžení (plus teda fakt, že bych musela 3x týdně obětovat 2hodiny času). Takže zatím to nevypadá, že bych tam chodila, tedy bohužel, žádné výměny zkušeností :( Ale hodně štěstí, aby ti sněžení pomohlo!!!
Zlatá trichogram doktorka, já si tedy stěžovala i na ní (tedy na fakt, že ti nenápadně vnucuje jen určité značky přípravků), ale alespoň se člověku věnuje a probírá s ním vše, i způsob života, stravu a tak.
Lima
Ahoj Luci a Veve,
já mám pozitivní zkušenosti s tímto způsobem léčby alopecie. Chodila jsem na sněžení 1xtýdně cca 4,5 měsíce, užívala Alpicort F a aminokyseliny (Methionin). Moc mi to pomohlo, vlasy začaly růst. Na nejpostiženějších místech jsou sice šedivé, ale to přeliv nebo barva překryje. Hlavně že rostou. Jen mě ještě občas bolí vlasy u kořínků.
luci1
Lima
Ahojky, super, že ti to zabralo,gratuluju k novým vlasům! nicméně asi sama víš, že ne na každého všechno působí (a já už alpicort brala na začátku, tj. asi pžed 9lety) ..ale hlavně..alopecie areata se léčí jinak než androgenní (mně jí endokrinolog diagnostikoval, přestože mám hormony už ok). Pokud se jedná o ložiskové výpadky, tj. kolečka, znám úspěchy sněžení i z rodiny (babičce také vždy pomohlo), ale myslím, že u mě to asi bude trochu složitější.. a odradila mě hlavně kožařka, přijde mi, že když chce někoho odbýt, předepíše alpicort f už jsem kdesi psala, že mi nepadají vlasy nijak extrémně (trošku víc možná jo, ale ne po hrstích),ale problém je, že mi nerostou nové
jinak já mám šedý vlas naštěstí jen 1 (mrška se pořád drží)
Veve
to Lima a luci1:
Ahojky, tak to mě těší, že máš dobrou zkušenost, aspoň mě to trošku nakoplo. Jen, ještě se ujistím, máš diagn. alopecii areata nebo androgenní? Protože já mám androgenní. Celé temeno mám hodně prořídlé. Češu ti to nabok, tak to jde docela pěkně zakrýt, ale pokud se vlasy třeba namočí, je to děsné, člověk by někdy brečel, no vážně.
Na prvním sněžení jsem byla včera. Bylo to pěkně nepříjemné, ale co, dalo se to vydržet a jsou i horší věci. Doufám, že to bude mít efekt. Alpicort F mám taky předepsaný a k tomu ještě i Neocapil, mám to střídat. Problém je ale v tom, že jsem si dala Neocapil zatím 1x a srdce mi po něm bušilo tak, že jsem myslela, že běžím maraton. Je to ve vedlejších účincích, takže mám nejspíš utrum.
Jinak jsem ještě nasadila panthenol tablety, třeba to tím trošku podpořím a na vlasy dávám jen samé přírodní prostředky, nebo aspoň se o to snažím. Mě taky nepadají vlasy nějak extrémně, jak jsem třeba četla na jiném tématu, ale nerostou mi nové.
Holky držte se a ať rostou!!
Lima
měla jsem alopecii areata
luci1
Veve
Vypadá to, že jsme na tom podobně. Já si právě myslím, že sněžení zabírá spíše na areatu, na tu naši andorgenní (i když kdoví, jestli je diagnoza správna) si nejsem jistá ale chápu, že chceš vyzkoušet všechno možné. Držím palce, ať ti to pomůže!
Veve
Limo a luci1,
se sněžením má dobrou zkušenost má kamarádky, taky měla areatu a vlasy jí zase narostli. Potom znám 2 holky, co měly areatu a chodily na injekce panthenolu a dnes mají vlasy krásný a hustý a dlouhý skoro po pás, že by člověk nevěřil, že měly tento problém. Škoda jen, že už se injekční panthenol nevyrábí. Nevím proč ho stáhli z výroby, když pomáhal spolehlivě.
No a s tou mojí AA fakt nevím jestli mi to zabere, každopádně po jednom sněžení výsledky nečekám. A tak se snažím seč to jde.
Limo, jsme na tom dost podobně. Máš něco osvědčeného co ti pomáhá nebo jsi stejně jako já ve fázi zkoušení?
Veve
luci1
Chodím na sněžení již 4. týden a začínám pozorovat malé vlásky. Zatím jsou sem tam nějaký, ale hlavní je že jsou. Jinak budu informovat jak to dál vypadá s mojí AGA.
Veve
luci1
Stav vlasového porostu po 6. sněžení: v místech, kde mi sestřička aplikuje dusík vlasy zřídly, začínají se mi dělat lupy, ty sem mi dělaly naposledy v pubertě. Temeno i boky mi výrazně prořídly. Když se ale zaměřím detailněji, tak mi rostou malé vlásky, někde jsou silné, jinde slabší. Patlám na to lopuchovou vodu a neocapil. Občas mě přepadnou deprese, snažím se je zdolat jak se dá. Ve středu jdu k doktorce, která se zabývá alternativní medicínou, uvidím na co přijde a potom dám info.
A jak si na tom ty?
Zlatka
Ahoj Veve,
taky chodím na sněžení (teď to je 5tý týden a asi i poslední). Nemám nějak pocit, že by to cokoliv dělalo, abych pravdu řekla. Přijde mi to divné, že by to vypadávalo kvůli tomu. Protože sněžení udělá vlastně to, že ti podchladí pokožku hlavy a tím se tí stáhnou ty cévky a pak se zase teplem roztáhnou, takže by to mělo jako je prokrvit a podpořit...a mi sestřičky říkaly, že si dávají aji ony jen ta preventivně, že je to dobré... Ale že by to po tom o tolik víc padalo...snad ne... Jinak jsem taky na lopuchové vodě a neocapilu a krom toho ještě obden Alpicort. Jo a dneska jsem si za 1200 koupila Revalid na 3 měsíce, tak třeba to podpořím i zevnitř....
Veve
Ahoj Zlatko,
mě se po tom sněžení začaly vlasy "rozjíždět" do takových širokých pěšin, ale třeba po umytí to není vidět. Vidět je to vždy, když mám vlasy zpatlané neocapilem nebo lopuchovkou. To kapátko, jak píšeš, je u neocapilu hodně dobrý nápad, si mě inspirovala. Jinak mě ty vlasy padají pořád stejně, ale díky těm pěšinám to prostě vnímám tak, že mě vlasy zřídly. Jsem rozhodnutá to sněžení vydržet klidně i čtvrt roku, jestli do té doby nebudu úplně plešatá. Mělo by to mít podpůrný efekt, jestli to u mě funguje tak, že se cévky stáhnou a pak roztáhnou a vlas se uvolní a vypadne tak se mám opravdu na co těšit.
Zlatka
Veve:
Jj, kapátko určitě zkus! Ta houbička byla děsná :/ ale hlavně si dávej pozor, ať toho nedáš moc nebo ať od toho nemáš třeba čelo...musíš se s tím naučit zacházet (dost sem toho Neocapilu rlzně poztrácela, než jsem se to naučila
Já ti nevím ten dusík...na jakém principu si myslíš, že to funuguje ty? Jo a nevíš...nedá se třeba koupit ta láhev na domů? Abych nemusela furt do té nemocnice, to je děsná štreka. A ono na tom nic není jak tak vidim Kdybys o tom získala nějaké informace ještě, tak prosím dej vědět....
Veve
Zlatka:
Já myslím, že ten dusík má za úkol pokožku hlavy hlavně prokrvit. Po každé aplikaci mi "hoří" hlava a brní dobře tak 20 minut. Nehledě na to, že na některých místech, když mi to sestřička stříká na hlavu, tak to šíleně pálí a na jiných se to dá vydržet, prostě někde jsou místa citlivější. Jestli se ta láhev dá koupit domů, to opravdu nevím. Možná k tomu bude někde na netu nějaká informace, nebo i v lékárně by mohli vědět.
Zítra jedu k léčiteli, potom napíšu co a jak... Opatruj se.
Zlatka
Veve:
Ahojky, no já ti nevím, mi sestřičky vždycky říkají, kdyby to začalo pálit, hned mi řekněte...podle mě by to pálit nemělo. Teď v Lidových novinách vyšel článek o padání vlasů a tam psali, že právě ten dusík se musí umět dobře aplikovat, že se může stát, že ty kořínky zničíš, pokud je moc podchladíš... Protože jak jsem měla bradavice na nohách, tak mi je vypalovali právě tekutým dusíkem (a to pak pálilo), tak se na to ještě zeptej, jeslti je dobře, že to tak pálí. Třeba doktorky radši než sestřeičky. Aby ti nezpůsobili ještě větší zhoršení. Myslím na tebe, ať vidíš nějaký pokrok k lepšímu! A dej vědět, co ti řekl léčitel. Papa
Veve
Zlatka:
Ahoj, to je zajímavé co píšeš a myslím si, že máš pravdu. Mě to pálí hrozně, když mi to sestřička dává na hlavu a mám pocit, že ty vlasy opravdu zřídli, co chodím na to sněžení. Právě včera sem tam byla a opět děs, myslela sem, že mi zhoří hlava, jak to štípalo. Takže se zeptám až tam zase půjdu, i když teď po návštěvě léčitele přemýšlím, že tam už nepůjdu, jen za doktorkou na konzultaci a kontrolu. Sestřička mi vždycky říká, že se to má aplikovat do mírného zarudnutí kůže, to jen abys věděla, čím "krmí" mě. Jinak o léčiteli jsem napsala do jiné diskuze, tak si počti a drž se! pa.
Zlatka
Veve:
Určitě si to přečtu. Jinak já byla dneska taky na sněžení a ptala jsem se sestřičky na to, co kdyby mě to pálilo a ona mi hned zase řekla, že jí to musím hned říct. A mi to přide, jak kdyby ti na hlavu lili hrozně ledovou vodu a není mi to nepříjemné..potom to mám pár minut trošku červené tu hlavu, ale fakt to vůbec nepálí...možná malinko brní. Hej, nechoď tam už, jestli máš pocit, že ti to potom padá! Nic nestojí za to, aby ti vypadávaly další. Protože jak víme (my co se o vlasy tak strašně zajímáme ) kažý vlas naroste 10-20x za život a pak ten váček odumře, takže každé zbytečné vypadnutí škodí. Radím ti, ať tam nechodíš. Třeba máš nějakou přecitlivělou pokožku nebo to je nějaká nemoc u tebe, která to nesnese... Měj se v rámci možností hezky...a přeju ti ať máš pocit, že padají míň (miluju ten pocit...)
luci1
ahojky sněhové - snežené holky!
tak nejak jste mě pořád nepřesvědčily, že sněžení je skvělé já nakonec asi chodit nebudu, myslím totiž, že pokožka se dá prokrvit a stimulovat i jinými způsoby než sněžením, a hlavně časově méně náročnějšími (myslím tím dojíždění za doktorkou). Nicméně bych měla urychleně začít něco dělat, resp. vlásky by měly začít růst, já dělám co můžu , neboť jsem si "chytře"ostříhala vlasy pod paruku na cca 4cm...ale rozhodla jsem se, že paruku nosit nebudu (necítím se v ní a ani mi nesedne)..takže docela průšvih.. vypadám jak ufon..s androgenní alopecií stále se odhodlávám mezi lidi..přeci jen když jsou vlasy extra krátké, je to prořídlé vidět ještě víc... mám strasné kouty, kolečko vzadu, extra řídké temeno a řídké vlasy po celé hlavě... budu to řešit částečně šátky a doufat, že vlasy brzy dorostou a třeba i nějaký nový naroste (což se mi už pár let neděje) i když já osobně se cítím skvěle, je to hrozně praktické - spotřebuji méně šamponu, lépe se aplikují vodičky, vlasy jsou suché za 5 minut, nevidím, kolik mi je vypadne,... jen kdybych nemusela mezi lidi on tomu ani ten "střih" moc nepomohl...
Zlatka
luci1
Ahojky, jakto, že ti ta paruka nesedne? Vždyť si za ni musela nechat hodně peněz...to je to tak nepířjmné?
luci1
Zlatka
Paruka stála 6000kč + myslím cca 200-300 za melír a sestřih, což je myslím celkem slušná cena, je to na míru a z pravých vlasů. Musela ji hodně obrat, protože při prvním nasazení to byla hrůza, strašně nepřirozeně hustý a objemný.. Teď vypadá paruka snad přirozeněji, jenže se jí zas moc nepovedl ten střih, jak to škubala pořád víc a víc..Hlavní ale je, že se v ní necítím.. chtěla jsem, aby lidi nepoznali, že to je paruka.. Cizí by si možná nevšimli (i když tak hustou ofinu jsem snad ještě neviděla),..ale je to strašnej skok, když mám prořídlé vlasy a najednou chlup vedle chlupu. Ale byla jsem odhodlána si na ni zvyknout, jenže když jsem se ostříhala (aby paruka lépe držela a neklouzala), cítila jsem se kupodivu líp. Tak to chci ještě zkusit, za pár týdnů to trochu doroste (myslím délka), tak to snad bude zas o něco lepší.. a hlavně je bomba pocit, nepočítat vlasy po hrstech
Veve
Ahojky holky,
tak jsem se rozhodla že na to sněžení už chodit nebudu. Po každé aplikaci mě hořela pokožka hlavy a pak mi vypadlo dost vlasů, asi obranná reakce, nebo opravu alergická reakce?! No, nevím, ještě to půjdu zkonzultovat s lékařkou, ale sněžení již ne. Musela sem si jít do lékárny koupit panthenol ve spreji a stříkám si ho celý víkend na hlavu, abych tu pokožku trošku ozdravila, doufám že to k něčemu bude. Tak se držte a ať nám rostou!
Kateřina
Ahoj holky,

tak si tady čtu s tím, že snad narazím na něco, co mě uklidní a pomůže. Tedy abych se představila, 24 let - vlasy mi padaj asi od 16ti let, aniž bych chodila ke kožní, vím, že mám androgení alopecii. Totiž je to jasné, když k tomu mám genetické předpoklady - to je snad to úplně nejhorší - člověk si totiž uvědomuje, že nemůže léčit a bojovat s nemocí, ale s genetikou!!!
Měla jsem hodně husté vlasy, dnes mám hubený culíček, asi jako průměr náprstku. Celá hlava rovnoměrně prořídla a na temeni to ubývá trochu více.
Zkoušela jsem vodičky, šampony, vitamíny - ale snad žádný pořádný výsledky. Snažím se s celou věcí vyrovnat myšlenkama, že až bude nejhůř, nasadím paruku - nějakou drahou, ale pořádnou a budu si užívat dlouhých krásných vlasů.
Jenže ne každý den mě tahle myšlenka uspokojí, však víte co myslím - stačí jen vylést jeden den s trochu mastnou hlavou a vidět pár hustých lebek a je pohroma na světě!!
Mám přítele už 9 let, takže mě zná a miluje takovou, jaká jsem a asi mě i chápe, jak tím psychicky trpím. Ale i přes jeho ujišťování, že mě kvůli tomu milovat nepřestane a ani neopustí jsem stále nedůvěřivá a často dost lítostivá sama nad sebou!
Někdy si říkám, že kdybych aspoň byla jinak krásná, tak bych tohle zvládala, ale od malička mám se svým vzhledem problémy - pihy, křivý nos, křivé zuby, krátké řídké řasy, široké boky, malá prsa, krátké křivé nohy...
...dál snad nebudu ani pokračovat, určitě se najde nějaká spřízněná duše, která mě tady pochopí. Dnes se samozřejmě s tím ostatním kromě vlasů nějak smiřuju a snažím se vidět sama sebe v lepším světle, ale pořád to není ono. Shrnu to do jednoho: Myslím, že hůř povedený člověk ani neexistuje.
Uklidňuji se tím, že chodím, slyším, vidím, mám skvělou rodinu a přítele.
Prosím nepište mi, že jsem zakomplexovaná, to už mi říkal můj přítel a to, že to slyším mi nepomáhá s tím bojovat..
ale jinak se těším na Vaše reakce, pa a zdravím vlasům zdar!
corny25
Já už chodím na tekutý dusík asi měsíc a opravdu Vám to pomůže!!Je to trochu nepříjemné tím,že Vás hlava ukrutně štípe ale aspoň máte dobré znamení že cibulky protestují!Jenom musíte překousnout tu bolest jinak to není nic špatného!Určitě Vám to pomůže než aby Vám to nějak uškodilo!
corny25
Já už chodím na tekutý dusík asi měsíc a opravdu Vám to pomůže!!Je to trochu nepříjemné tím,že Vás hlava ukrutně štípe ale aspoň máte dobré znamení že cibulky protestují!Jenom musíte překousnout tu bolest jinak to není nic špatného!Určitě Vám to pomůže než aby Vám to nějak uškodilo!
Zlatka
Já na něj chodila 6 týdnů a výlsdek nulový...teda kromě toho, že mi to zabralo děsného času...tak zase názor z opačné strany
Veve
corny25
Ahoj, můžu se tě zeptat jestli na sněžení chodíš protože máš areatu nebo androgenní? A nemáš pocit, že ti potom vlasy padají mnohem víc než normálně? Mě se totiž zdá, že mi prostě vlasy po sněžení padají o moc víc než normálně a taky se mi udělali pěšinky na místech, kde mi sestřička dusík stříká. Takže jsem se rozhodla, že už na to chodit nebudu, dokud ještě se dá maskovat prořídlá místa tím, co mi na hlavě zbývá.
Udělala jsem však pozitivní zkušenost s panthenolem ve spreji. Měla jsem ho na vlasech asi 3 hodiny před umytím hlavy a vlasů v sítku bylo snad jen 10, a podruhé taky tak, takže si ho budu dávat před umytím vlasů pravidelně.
Tak ať vám rostou!
Veve
Ahojky holky,
tak jsem byla v pátek u doktorky, říkala jsem jí, co a jak, tak mi řekla, že to sněžení nemůže vlasům nijak uškodit, že je to spíš jen podpůrné a sestřička mi to má dávat na hlavu opatrněji a na místech, kde mě to hodně bolí, jí mám hlásit, že to pálí. Takže mi tedy nasněžila i v pátek, ale opatrně a poprvé to bylo tak, jak píše Zlatka, že to studilo a pak brnělo, ale nepálilo! Takže vydržím další měsíc a uvidím co bude. A co je nového u vás holky?
jade
Kateřina
K tomu tvému příspěvku, jak píšeš že hůř povedený člověk ani neexistuje musím říct, že já se cítím úplně stejně. Tak to jsme dvě nepovedené
luci1
jade
kdepak holky, je nás víc...
. 1 . 2 . >>
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Sněžení tekutým dusíkem

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání bulletin board script miniBB™ © 2001-2019  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2019