Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Syndrom polycystických vaječníků (PCO) a padání vlasů

Autor Syndrom polycystických vaječníků (PCO) a padání vlasů
Tynka
Zdravím, je tu někdo s tímto syndromem? Mně ho zjistili nedávno - vlasy padají šíleným tempem, chlupů přibývá, nemenstruuji, tloustnu... Máte to někdo? Čím se léčíte a jaké jsou výsledky?? Děkuji..
Mruška
Ahojky tak to jsme dvě já už mám zase tak tenký culík že mám z toho dost
umyju si vlasy a normálně je mužu vytahovat celé!! rovnou z pokožky né ulámané co ty?
Mruška
Od začátku roku kdy jsem je měla krásné husté mám cop tak poloviční.
Mruška
Zkouším různé lepší šampony atd ale nic nepomáháí už se ani nebarvím barvama a,el je to pořad stejné pokud někdo poradí co s tím budu také moc ráda
Tynka
Mruško, máš soukromou zprávu
Léňa2
Hezký den všem, tyto internetové stránky pročítám už asi 2 roky, ale tohle je můj první příspěvek.
Je mi 40 let a syndrom polycyst. vaječníků mi byl zjištěn ve 26-ti letech. Do dvaceti jsem neměla absolutně žádné problémy, vlasy nádherně husté, silné, vlnité, téměř do pasu dlouhé, kadeřnice o mě vždy říkávala - to je ta, co má vlasů pro tři hlavy. Pak mi najednou začaly pomalu, postupně padat. Nejdřív jsem myslela, že je to stresem ze zkoušek na VŠ. Po roce mi bylo jasné, že není. Vlasy padaly naštěstí pomalu, takže jsem je pouze zkrátila a koupila si v lékárně nějaké vitaminy a vodičky na masírování do vlasů. Ovšem pak mi najednou začalo houstnout ochlupení po těle a i se objevily první chloupky v obličeji. Na kožním mi řekli, že si mám zajít na elektrickou epilační jehlu, tak jsem pár procedur podstoupila. Bohužel k ničemi, chloupky rostly pořád víc a víc.
Pak mi na gynekologii předepsali Diane-35, která má antiandrogenní účinky. Ta mi hodně pomohla, vlasy přestaly padat. Diane jsem brala asi 3 roky. Ovšem pak jsem začala chodit k jiné gynekoložce (z důvodu přestěhování se) a ta mi Diane nechtěla předepisovat, že má prý mnoho vedlejších účinků,........mně ovšem vyhovovala a neměla jsem jediný problém. Dala mi pak nějaký Femoden, že prý je šetrnější. Já jako laik uvěřila a to byla chyba. Vlasy začaly brutálně padat, pak i slábnout a v obličeji začaly růst čím dál silnější a už i černé chloupky. Po několika měsících beznaděje jsem dostala kontakt na výborného endokrinologa, ke kterému mimochodem chodím dodnes. Ten mi udělal velice podrobné testy a ještě předtím se zděsil, jak mi mohla ta lékařka předepsat na mé problémy Femoden, když ten naopak vykazuje androgenní aktivitu. Výsledky ukázaly, že se mi v těle tvoří nadměrné množství mužských hormonů a v mém případě je produkují jak vaječníky, tak nadledvinky (bohužel ten Femoden k tomu ještě přispěl). Na vaječnících se objevily jakoby puchýřky (to je ten syndrom polycystických vaječníků) a ty právě produkují mužské hormony. Okamžitě jsem dostala antikoncepci s antiandrogenním účinkem, která tlumí to množení cystiček na vaječnících. A aby se utlumila i tvorba androgenů v nadledvinkách, tak jsem dostala ještě Androcur, beru 1/2 tablety 2 týdny v měsíci. Tohle vše asi za 4-5 měsíců zabralo. No a tuto léčbu podstupuji dodnes.
Bohužel vyléčit se to zatím nedá, pouze takto tlumit. Ale zachránilo mi to vlasy, mám je husté, i když jemnější než ve dvaceti. Chloupky po obličeji i těle rostou slabé a po tolika letech, co je depiluju, už se kořínky hodně zničily.
Tento syndrom prý způsobuje i tloustnutí a následně inzulínovou rezistenci. Tímhle zatím netrpím, ale kdoví, co by se dělo, kdybych léky vysadila. Raději to po poradě s lékařem nezkouším, naštěstí léčba pro mě nemá jediný vedlejší účinek.
Takže to jsou mé letité zkušenosti s PCO.
Tynka
Holky to tu opravdu není nikdo s tímhle syndromem? Nebo si prostě hormony změřit nenecháte ?
PavlinaZ
Ahoj,
já trpím také PCO, diagnostikovali mi to před druhým těhotestvím. Padání vlasů mne trápí již asi 10 let (postupné zhoršování) a už vím, že to je hlavně hormony, protože jsem vyzkoušela mnohé vitamíny, vodičky, bylinky atd. Nejsem asi tak těžký případ, mám pravid. menstruaci i ovulaci a také jsem dvakrát otěhotněla a mám dva zdravé syny, ale trápí mne zvýšené ochlupení, maz a hlavně padání vlasů. Po druhém porodu se to výrazně zhoršilo, dle ultrazvuku mám na vaječnících cystičky, hormony jinak ok. Problémy s váhou nemám a momentálně žádnou antikoncepci neberu, ale začínám o ní vážně uvažovat. Momentálně beru vitamíny na vlasy - Revalit, také Sarapis - kvůli fytoestrogenů - ten mohu doporučit hlavně na zlepšení menstruce a mám pocit, že mu také děkuji za otěhotnění v obou případech, dokonce se mi po něm trochu zvětšila prsa, ale vlasy jsou stále špatné. Beru dále bylinné kapky na posílení (jsem často nemocná), bylinné čaje, na vlasy dávám zábal ze žloutku a omývám kopřivou (vlasy se hezky lesknou), ale je jich méně a slábnou. Také jsem si objednala injekce Bepanthenu z Francie (prý zastaví padání vlasů) a bylinu saw palmetto, který prý blokuje vliv DHT na vlasy a chlupy (teprve jsem začala, tak nevím). Chci také k endrokrinologovi, aby mi ještě poradil, co s těmi hormony dále, příp. udělat novou kontrolu (je to již 1,5 roku od posl testů).
Přiznám se, že mne to moc trápí, pokud máte nějakou radu, moc to ocením. Myslím, že to nakonec bez hormonů nepůjde, protože během těhotenství byly vlasy i chlupy OK, poté postupné zhoršování. Jen se bojím těch vedl. účinků antikoncepce, protože ji asi budu muset brát na pořád.
Uvítám Vaše rady, zkušenosti. Také dám vědět, co pomáhá. Pokud znáte dobrého endokrinologa z Prahy a okolí - uvítám kontakt.
Díky Pavlína
Tynka
Ahoj Pavlíno,

děkuju za tvůj příspěvek. Musím tě ale povzbudit, protože podle mě jsi na tom výborně.. Pokud máš menstruaci, máš děti, nemáš problémy s váhou,.. já bych na tvém místě "jenom" kvůli ochlupení HA tedy nebrala.
Já jsem měla letos menzes jenom jednou, mám snad polovinu vlasů co loni a váha jde pořád nahoru - PCO umí být opravdu zákeřné. Přesto brát HA nechci, je mi jasné, jak by to se mnou zacvičilo po vysazení, nikdy už bych se z toho nevyhrabala..
Překvapuje mě, že ti zabral Sarapis, moc dobrých recenzí jsem na něj nečetla. Je hodně drahý, takže jsem si ho nekoupila, ale možná mu dám ještě šanci.
Na endokrinologii se chystám v prosinci v Praze na Karlák. Jinak žádného dobrého endokrinologa neznám. Odkud jsi ty? A kam jsi chodila doteď?
PavlinaZ
Ahoj Tynko,
díky za povzbuzení, vím, že jsou i horší případy této nemoci, ale když se podívám na fotky, tak vidím, jak hodně se ty vlasy zhoršily a navíc mám hrozný strach, že pokud to nechám dál být, začne prosvítat kůže, vlasy budou už tak slabé, že s tím nepůjde nic dělat atd.

Pokud se tobě ty těžkosti tak rychle zhoršily, tak je zase naděje, že se to při úspěšné léčbě, rychle zlepší. Doporučuju endokrinologii, dokonce jsem zjistila, že v endokr. ústavu na Národní mají nově nějakou poradnu pro hyperandrogenní stavy - mrkni na jejich stánky (odkaz mi to sem nedovolí vložit). Já jsem našla endrinologii na Budějovické, kde jsou schopni mne vzít již za týden - nevím, jak jsou dobří, ale léčí i tuto poruchu. Jdu tam příští čtvrtek. Já to doposud léčila jen alternativně. Za posledních 6 let jsem byla 2 krát těhotná, což byla vždy hormonální horská dráha - v těhotenství super, pak špatný a postupné zhoršování. HA jsem posledních 7 let, možná i déle nebrala, ale vím, že na vlasy a chlupy mi pomáhala. Taky zastávám přírodní směry a snažím se tělu pomoci i bez chemie, ale už jsem toho vyzkoušela fakt hodně a výsledky stále dost malé, neuspokojivé. Takže uvidím, jak dopadnou výsledky na endokrinologie a uvidím, co mi poradí, jakou léčbu. Jsem ochotná zkusit i HA.
Pokud jsi pro tu přírodní cestu, tak ten sarapis by ti určitě pomohl na zlepšení cyklu, já už po měsící až dvou užívání cítím, že se mi trochu zvětší prsa a cyklus je lepší, jak jsem psala, jsem přesvědčená, že mi pomohl při otěhotnění. V obou případech mi to sice trvalo o něco déle, skoro rok, ale povedlo se to nakonec přirozeně. Takže určitě to pomáhá, někdy lze koupit i výhodnější balení i ten základní sarapis bez sójy atd. Taky můžeš zkusit posílit játra, pročistit tělo - dobré jsou výrobky od fy Diochi (mám vyzkoušené), pomohly mi po porodu, kdy jsem byla hodně unavená.
Ale stále myslím, že v našem případě je základ vyšetření na endokrinologii a pak se uvidí dále. Já taky beru dále sarapis a to saw palmetto a taky piji hodně kopřivu, hodně piju vodu atd. Prostě se snažím žít zdravě.
Měj se hezky a držím palce, budu ráda, když se ozveš, jak se tvá lečba dále vyvíje, co příapdně pomohlo atd. Já udělám totéž.
Pokud bys měla další dotazy, tak se klidně ptej.
Pavlína - bydlím na Praze východ - Odolena Voda
Tynka
Ahoj Pavlíno,

poslala jsem ti zprávu.
T.
PavlinaZ
Ahoj Tynko,
bohužel, asi kvůli nějaké technickému problému, mi žádná zpráva na mail ani jinak nedorazila. Můj e-mail jinak je: zabranska_preklady@centrum.cz
Díky
Pavlína
Tynka
Ahoj,

na mailu to nebude, bude to v soukromých zprávách. ZKusila jsem to ted odeslat znovu a mělo by to být v pořádku. Když se přihlásíš tak vlevo nahoře vidíš takovou ikonku soukromé zprávy?
PavlinaZ
Tynko,
taky jsem Ti poslala aktuální zprávu.
Pavlína
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Syndrom polycystických vaječníků (PCO) a padání vlasů

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání web forum software miniBB™ © 2001-2019  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2019