Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Telogénne effluvium

Autor Telogénne effluvium
pavli61
Dobrý deň, chcem sa spýtať alebo nájsť tu niekoho s podobným problémom. Vo februári som zažila šok (mala som úraz) a o týždeň na to mi začali difúzne vypadávať vlasy a veľmi mi zredli. Problém je, že to pretrváva stále. Bolo mi diagnostikované telogénne effluvium. Nevedeli by ste mi povedať o TE niečo viac? Je to reverzibilné? Je šanca, že mi vlasy dorastú? Prestane to vôbec? Ďakujem vopred za vaše odpovede a rady. Pekný deň. Pavli
goldhelen
Vlasy by měly dorůst...
Redhound
Přesně, jak píše goldhelen, pokud je to "pouze" TE, pak je to zpravidla 100% reverzibilní. Trvá to ale déle, udává se většinou 6 - 12 měsíců než všechno doroste zpět, ale doroste to. TE samo trvá 2 až 4 měsíce, takže po takovou dobu mohou v důsledku prodělaného fyzického či psychického traumatu vypadávat vlasy (s odstupem cca 3 měsíců od té traumatické události). Podstatné je se nestresovat!!!
pavli61
Takže podľa tohto mam iba čakať alebo sa to dá nejako urýchliť alebo podporiť rast vlasov? Padajú mi už 4 mesiace aj pár dní. Bojím sa, že sa z toho môže vykľuť AA. Aj keď trichologička mi diagnostikovala TE. Tak neviem..
goldhelen
AA je způsobená hormonama,vlasy se mastí,pokožka někdy i svědí,vlasy řídnou nad čelem a na temeni a vyrůstají místo vlasů malé tenké chloupky...chlupy na těle sílí,a libido taky sílí
Redhound
Tak podpůrně lze samozřejmě brát vitamíny, methionin, zinek... AA se z toho vyvinout nemůže. Jak jsem už psal, je třeba se hlavně nestresovat, protože to se člověk pak dostane do takové spirály: vypadávají mu vlasy - stresuje se z toho - v důsledku stresu mu dál vypadávají vlasy - stresuje se z toho ještě víc...
pavli61
goldhelen
Ahoj, tak hormony mám v poriadku, aj keď sa mi vlasy mastia.aj ma svrbí pokožka, ale to je vďaka seboroickej dermatitíde, ktorú mám vo vlasoch. Mala.som ju aj v puberte, ale tak veľmi mi nevypadávali. A vlasy mi preriedili po celej hlave, no najviac.to vidno v kútoch, za ušami a.na temene. A nevšimla.som si, že by mi začali rásť nové vlasy.
goldhelen
No já mam taky seboreu a mam AGA..DHT mam 3,33 na ženu je to hodně...Jinak na zjištění žensých hormonů se má správně chodit 21 den od menstruce,jinak jsou výsledky zkreslené...testosteron mam například v pořádku ,ale DHT ne a málo progesteronu.
pavli61
goldhelen
A.kedy sa vám to objavilo? Resp. začalo vypadávanie? A v akom stave sú vaše vlasy teraz? Keď ste boli na vyšetrení tak vám povedali rovno, že máte AA alebo ste mali najskôr TE?
Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Telogénne effluvium

Téma je uzavřeno, proto nemůžete odeslat příspěvek.
Přejít na forum: 

Pohání bulletin board script miniBB™ © 2001-2018  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2018