Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Testosteron, DHT, inzulín... otázky trénování těla

Autor Testosteron, DHT, inzulín... otázky trénování těla
green
Zdravím všechny odborníky.
Vím, že jsem někdy četl nějaký thread ohledně tréninku a vypadávání vlasů, přesto ty některé komentáře byly spíše úplně od věci a trapné, tak zkouším založit nový. Nemusíte však do něj přispívat. Mám několik otázek, poznatků – a rád bych věděl, kde je pravda, anebo kdyby tu pár odborníků našlo nějaké studie.

Obecně je testosteron brán jako prohormon ke tvorbě DHT. Respektive přibližně 5 procent T se transformuje na DHT (podle wiki), což si myslím, že není. A také je taková obecná představa, že čím více testosteronu, tím hůře pro vlasové folikuly.
Testosteron by měl mít positivní vliv na vlasový porost. Otázkou je hladina inzulínu, čím méně testosteronu, tím větší odolnost vůči inzulínu, což má za následek využití většího množství enzymu 5-alfa-reduktázy, který pak přetváří testosteron na DHT.

Možná by šlo díky pochopení inzulínu s dht částečně bojovat. Ale netuším, v oblasti inzulínu jsem jak se říká nepolíbený

V podstatě mi jde o jednu věc. Máte nějaké studie týkající se hladiny inzulínu a produkce DHT? Spíše jsem potřeboval si tímto odpovědět na otázku, jestli větší hladina testosteronu (která při cvičení samozřřejmě je) má na následek produkci vyšší hladiny DHT. Podle mého názoru to tak není. I když rozumím, že některé suplementy jako kreatin (který prý nemá vedlejší účinky) hladinu DHT zvyšuje. Myslím, že je zakopaný pes ve spojení s právě určitou hladinou inzulínu v těle.
Tak pokud na něco narazíte, tak poprosím odepiště. Díky... green
green
No asi nikdo nemá informace. Nedávno jsem viděl dokument o testosteronu, a přišla mi legrační jedna informace. Anebo legrační, spíš zajímavá. Hladina testostenu by měla klesat, pokud je člověk ženatý, má dítě. Údajně při držení a chování i nějaké panenky hračky v krátkém časovém horizontu klesá. Takže vykoupíme hračkářství??? Samozřejmě pak je otázka DHT, jestli určitá nižší hladina testosteronu má vliv. Ale to bohužel nevím. Asi se to nedozvím To je tak na odlehčení. G. Ale zřejmě testosteron, DHT bude v nějaké návaznosti na inzulín, anebo sacharidy. Připadá mi to logické, ale opravdu nevím, jak se k tomu více dopátrat.
Vševěd
Tohle je téma na několik stran, ale zkrátím to na minimum: Klíčem k nízké hladině inzulínu a nízké hladině DHT je kombinace nízkosacharidové stravy a krátkého silového tréningu (do 25 minut).
green
Díky, Vševěde
lam0
Inzulinová rezistence je spíš způsobená PUFA. Čtěte od Ray Peat a ověřte si jeho úspěchy. Představitelem je Danny Roddy.
Jana007
To jsem zvědavá, zda se někdo bude řídit radou od D.Roddyho: mléčné koktejly a nejlépe ovocný cukr. Je to zcela opoziční názor k nízkosacharidové dietě. JJ, lidské tělo je však nevyzpytatelné. chtěla bych se ale hoši zeptat, zda si někdo nechal měřit hladinu DHT a kde? Pokud bychom byli schopni toto nechat běžně naměřit, tak teprve můžeme něco ofiko zkusit léčit.
Nikol1
Jana: hladinu DHT měří v Endokrinologickém ústavu v Praze na Národní třídě..
Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Testosteron, DHT, inzulín... otázky trénování těla

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání community script miniBB™ © 2001-2019  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2019