Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Tinktura na vlasy z kopřiv - dotaz?

Autor Tinktura na vlasy z kopřiv - dotaz?
Uranulre
Tinktura na vlasy z kopřiv - dotaz?[u][/u]
Udělal jsem si podle návodu co jsem našel tuhle tinkturu - jedná se o výhonky kopřivy nakrájené nadrobno, zalité v žitné pálence ( to myslím je naše režná)...podle toho co jsme vyčetl, mám nechat na slunečném a teplém místě v lahvi)..po 14 dnech je to hotovo...

Takže se chci zeptat, někdo kdo s tím má zkušenosti:
1) Kde to pak uskladnit a jeslti jen přelít tinkturu a zbytek vyhodit, nebo to nechat tak jak je???

2) Jak to aplikovat?

3) Zkoušel to už někdo?
ovca
a nespäsobí náhodou slnečné a teplé miesto hnilobný proces? vo všetkých receptoch na tinktúry čo som čítal sa písalo chladné a tmavé miesto ideálne špajz v byte
Uranulre
No zdá se že by to mělo, ale v tom lihu to asi funguje jinak ten proces, mám to z knihy, tak to tak dělám víš..ale nevím někde to zkusímještě vyčíst, zdá se, že tady s tím zkušenosti nikdo nemá, ale kopřiva dokáže vlasům hoodně poomoct!
mistule
Uranulre
Na podobném principu jsem si dělala lopuchový výluh:
bylinu zalít alkoholem, do tmavé láhve a dala jsem to na 14 dní do špajzu (pokojová teplota + tma), každý den zahýbala sklenicí, aby se to promíchalo.
Na sluníčko nebo do tepla - taky jsem to u pár postupů četla, asi by to tomu nic špatného neudělalo, možná naopak - alkohol je přece jako dezinfekce.
Kopřivou na vlasy nikdy nic nezkasíš, právě naopak!
Aya
Uranlure

Ahoj, kopřivu jsem kdysi pila vnitřně,ale spíše odvodnování,jinak nic.Záleží,kde jsi je nasbíral,jak jsou sušeny,apod.Hůře by Ti být nemělo,ale možná bych byla opatrná s tím alkoholem.Je-li vysoká koncentrace,může nejen vysušit pokožku,ale i stimulovat k vyššímu maštění,t.j. obrácený efekt,kdysi jsem při mastnější pleti tohle dělala na obličeji,výsledek byl mastná pletˇ,naštěstí již v normálu...Možná bych do toho namíchala trochu vlasové vody s mentholem nebo i s kafrem.Uklidnuje,příjemně chladí a taková kombinace neuškodí.Pro zajímavost...Viděla jsem výsledky u 4 starších lidí,co si mazali vlas.pokožku pravou,čerstvě odchycenou březovou štˇávou ze stromů v jižních Čechách.Můžu napsat,vynikající kvalita vlasů i množství!!! Dokonce ,,z ničeho",byli po chemoterapii a jedna pí. po tropické nemoci,něco si přivezla z venku,takže bez vlasů... Aya.
Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Tinktura na vlasy z kopřiv - dotaz?

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání simple bulletin board miniBB™ © 2001-2018  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2018