Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Vaříme pro vlasy - strava (potraviny, extrakty a jejich účinnost)

Autor Vaříme pro vlasy - strava (potraviny, extrakty a jejich účinnost)
Tomáš
Nedalo mi to neotevřít toto téma, které je tady stejně tak nějak rozkouskované.

Zelený čaj

Jedna z mnoha studií a zdrojů
Zelený čaj - studie na Hairloss-Research.org

V přírodním režimu který zmiňoval koko.... a který má obsažený IH je green tea - nejlépe extrakt. Má obsahovat 400 mg catechinů alespoň jednou denně. Podle studie výše je jeden šálek 50mg catechinů, tedy pokud ho chcete pít (jeví se mi to lepší a je to o pilule míň, navíc pro tělo přirozenejší), chce to vypít alespoň 6 a více šálků za den. Definice šálků je sporná, ale pokud to není velkej hrnek, tak dle mě stačí 2 konvice denně bohatě:-))) Navíc je to čaj kterej chutná i studenej a často i neoslazenej.

Podle různých studií blokuje/snižuje látka z Katechinů (EGCG) TNF-alpha, což je jeden z různých hormonů které jsou ve hře při AGA. A možná i snižuje TGF-beta, které taky hrají významnou roli při odumření buňek, které souvisejí s folikulami. Černý čaj obsahuje také určité katechiny, ale aby se z něj stal černý (vyrábí se ze zeleného čaje - zelený čaj je rostlina), tak se nějak musí zpracovat a upravit a tím o značnou část katechinů přijde, tudíž není zdaleka tak účinný.
civil
Dost dobré téma, IMHO.
JirkaVladko
Já si mylím, že nezáleží na tom, kolik šálku vypijeme...ale jaké množství do čaje přidáme. Tedy kolik lžiček zelené čaje. Já si kupuju zelený čaj sušené lístečky, myslim, že není nijak upravovaný a stojí okolo 30 Kč. Denně ho vypiju čajovou lžičku, tedy 1,5l zhruba ...většinou i více. 4erný čaj pak asi obden...když mám chuť.
JirkaVladko
Našel jsem článek, kde popisují, že skořice má blahodárný vliv na insulinovou rezistenci:
www.spotrebitel.cz/article/articleview/6893/1/141
Tomáš
JirkaVladko
To určitě ano, ale myslí se asi průměrnej čaj. Když by alkohol léčil tak taky nebudeš pít čistej líh:-)), je to jako dát si pět lžiček kafe do hrnku dostaneš to do sebe ale aby ti pak nevylítlo srdce:-)
JirkaVladko
No jasný, ale co je to průměrnej čaj? já nekupuju zelený čaj v sáčku, takže mi příjde dost podstatný, jestli si udělám výluh 1l vody ze dvou nebo jedný lžičky čaje. Takže kdo si dělá čaj jen třeba z velmi malého množství čaje, tak do sebe moc katechínu asi nenažene....to mě zajímá.....kolik lžiček
JirkaVladko
Tomáš
******* někde psal, že dává zelený čaj na pár sekund pod jazyk......a taky to není nějak rozvedené: jaké množství asi na jakou dobu a jak na to přišel, že se to tak má dělat.....to by mě taky zajímalo co na tom je...
Tomáš
Tak to ti nikdo neřekne. Já si koupil čaj kterej je taky v papírovym sáčku a je na něm napsáno kolik lžiček čaje se má dát do kolika ml vody, většinou to tak je.
JirkaVladko
...asi to tak bude
mickey
Já si teda myslím,že je lepší koupit trušku kvalitnější zelenej čaj,ono se dá udělat i víc nálevů třeba 3 u Japonských tak za 300,-Kč/100g i 5 nálevů a ten rozdíl v kvalitě oproti pytlíkovýmu odpadu je dost znatelnej myslím co se týče chuti i všech látek.On je možná i ten šestej nálev silnější než z toho pytlíku.
Márty
Já si dělám silný zelený čaj, polévkovou lžíci zaleju půl litrem vody a nechám 10 minut louhovat. Je to sice síla, ale žádné problémy mi to nečiní. Co se týče skořice, snažím se ji používat, ale bohužel, moc se jí sníst nedá, přitom pro léčbu IR by jí měl člověk konzumovat až několik gramů denně. Tady, vzhledem k její silné chuti, je problém, zvládnout potřebnou dávku.
kicker
Uvádí se, že ve 100g zeleného čaje je 14,2g katechinů. Pro dosažení 400mg katechinů bychom museli do sebe dostat 2,8g zeleného čaje. Otázkou je, kolik % katechinů se dokáže vyluhovat z toho čaje.
JirkaVladko
já kupuju taky někdy japonský čaj 50g okolo 30 Kč..a myslím, že je stejně kvaltní. 300Kč za 100g se mi zdá dost přehnané!!
Tomáš
Superfoods (super jídla)

Superfoods je název pro jídla, která obsahují vysokou koncentraci prospěšných látek v malém množství - tedy hodně antioxidantů typu Vitamín C, E, nebo látky které jsou důležité pro dokonalou funkci těla a pro potlačení a vyrovnání hladin hormonů, jako třeba zinek, hořčík, vápník atd. Prospěšné látky obsahuje samozřejmě každé syrové jídlo, ale toho byste museli sníst třeba tunu aby to něco udělalo. Aby tyto jídla ale k něčemu byla, tak samozřejmě je třeba je jíst pravidelně, tedy tak nějak každý den nějaké z nich co nejvíce (prostě je zařadit do pravidelného jídelníčku - je jasné že losos jednou za dva týdny nic neudělá).


Jednotlivé funkce a složení každého z nich (třeba ořechů, které jsou jedno z nej jídel) je možné rozepsat později. Ve skutečnosti je to s jídlem a AGA tak, že určité látky pomahají inhibovat všechno možné (nejen DHT, u které to začíná) a celkove regulovat organismus a hormony, čistit organismus apod.

- vlašské ořechy, mandle, lískové oříšky
- rajčata
- borůvky, maliny, jahody, ostružiny, brusinky
(tedy všechny berries)
- fazole
- brokolice, květák, červené zelí, kapustky
- dýně
- pomeranče, citróny, grepy
- divoký losos
- sója
- oves
- jogurt (tím se samozřejmě nemyslí ten od Danone nebo Jogobella:-)
- krocan, kuřecí prsa bez kůže (samozřejmě nejlépe bez hormonální úpravy)
- zelený čaj, černý čaj
- špenát
- jablka,m granátová jablka
- avokádo

- kakao (ne kakao které pijí děti k snídani, teda kakao v prášku plus mléko:-) ale čisté kakao)
- brusinky
- lňená semínka
- česnek, cibule
- zázvor
- olivový olej
- červené víno
- kiwi, ananas

Je jich určitě mnohem víc (např. typu tuňák který spadá do kategorie lososa), ještě to třeba doplním). Na některé pozor jako třeba na sóju, která je dost estrogenní. Některé zase ve velkém množství mají hodně velký glykemický index. Kouzlo spočívá v tom, že třeba dýňová semínka mají hodně zinku, který je prospěšný pro vlasy a nějak myslím blokuje nepříjemné hormony či procesy. Drtivá většina z nich má skvělé antioxidační účinky.

U stravy a AGA to není o tom, že by vitamíny samy o sobě podpořily vlasy tím že je vyživý - napak drtivá většina látek v pro vlasy prospěšné stravě funguje tak že usměrňuje, inhibuje a pracuje s hormony a procesy v těle. Superfoods a různá další příbuzná jídla pozitivně, naopak hranolky, šunky atd. mají tendenci hormony více rozházet a tudíž mají negativní vliv na AGA podobné hormonální choroby (akné třeba taky).

A stejně je to jako u látek které si někdo patlá na hlavu, třeba kopřivy samy o sobě vlasům nic neudělají, ale sníží klidně DHT a pak jsou z toho lepší vlasy.
laksa
Mam dotaz k tomu masu jak se ví ak BIO maso je bez hormonálních zasahu, ale kde se to dá kupit treba BIO kuře sem nikde nenašel:(
Márty
Cituji: laksa
Mam dotaz k tomu masu jak se ví ak BIO maso je bez hormonálních zasahu, ale kde se to dá kupit treba BIO kuře sem nikde nenašel:(

V některých prodejnách zdravé výživy mají Bio kuřata. Jou ale drahá. Prý je po bio kuřetech malá poptávka, a tak se dovážejí za drahé peníze z Němcka. Snad je časem začne někdo chovat i v Česku. Údajně farma Sasov z Jihlavy to plánuje.
Lukáš Vodička

Nevím jak hodně bio je "Sedlákovo kuře", ale mělo by být krmené jen kukuřicí. To mi zní jako bio. Občas ho mají u Alberta.
JirkaVladko
Tomáš
A jak je to s tou žlutou hořčicí (francouzskou)?..je to antioxidant, ale prý po hořčici se dělají beďáry?...neškodí tedy nějak?
laksa
jo ve zdrave vyživě:) ja tam nakupuju ale ještě sem tam bio kuře neviděl myslite že je na popatavku?:)
Márty
Cituji: Lukáš Vodička
Nevím jak hodně bio je "Sedlákovo kuře", ale mělo by být krmené jen kukuřicí. To mi zní jako bio. Občas ho mají u Alberta.

Krmení mají Selská kuřata určitě lepší, než klasická, lae Bio nejsou, to by bylo uvedeno na etiketě. Obávám se tedy, že i když jsou tyhle kuřata krmena přirozeně, tak pěstitelům nic nebrání urychlovat jejich růst pomocí hormonů, jak se dnes dělá běžně.
JirkaVladko
V poslení době si často kubuju saláty Ala Krab. Např. z Hypernovy, kde mi slečna naváží 15 deka a je to vážně lahůtka, ale ještě jsem nezjistil, co vše v něm je, ale nemyslím si, že by to mělo být nejhorší. Dnes jsem taky zjistil, že do salátu z červeného zelí (Hanácký) přidávají [vorčestrovou] omáčku a ta prý vlasům hodně škodí:(
JirkaVladko
Dost by mě zajímalo jaká jídla si děláte vy (taková co jsou zdravá, třeba masitá a hlavně rychlá..prostě když spěcháte a nemáte třeba večer čas na dlouhý vaření) ???
Tomáš
Třeba tuňák s rýží, hrášek s vajíčky apodobně. Nebo restaurace:-)
JirkaVladko
restaurace pro mě z finančního pohledu není zrovna přijatelná. Možná tak jednou za měsíc:(
JirkaVladko
Tomáš
A co marmelády? myslíš, že jsou vhodné?...alespoň ty domácí co dělá mamča..by snad být mohli....je tam sice ňákej želírovací cukr, ale to snad nebude nic hroznýho...co si o tom myslíš??
Tomáš
No já myslím že marmelády jsou celkově dost sladký... A hlavně jí přeci nebudeš jíst samotnou, většina lidí si to dá na chleba nebo rohlík a to už moc dobrý neni:-)
Acid
Vladko
Ježiš nepřehánějte to zase...Jasně z jedné lžičky marmelády na jeden rozhlík ti vypadne pul hlavy zbylých vlasů:-D.Pokud chceš dělat vše pro vlasy, nejez vubec cukr (a sl. sacharidy) a vynechej lepek jak se to tu píše.Budeš to muset nějakou dobu vydržet než zjistíš jestli to má vliv na vlasy.Hlavní věc je mít určitý stravovací režim. dlouhodoběPokud si chceš pochutnat, tak myslím že občasná konzumace marmelády či medu je zcela ok.
JirkaVladko
Tomáš
Rozhodl jsem se, že to asi také zkusím bezlepkovou dietu....a uvidim co to s vlasy udělá. Bude potřeba alespoň 3 měsíce vydržet co?....Jinak ale čemu spíše holduju, je vyvážená pestrá strava!!

Acid
No těch cukrů se bojim proto, že mě dost často svědí hlava:( Už s tím bojuju dlouhou dobu a zatim se to jen trochu zlepšilo...cukr a lepek jsem hodně omezil, ale zkusim ho vyloučit úplně, třeba zrovna to je toho příčinou!!..pak už nevím....
Jinak právě marmelády miluju, máma totiž dělá domácí a jsou vynikající, lae už jsem dlouho nejedl a dnes jsem si trochu dal...a přišla mě strašně sladká jak teď nejim moc cukr....tak proto mě to napadlo...
Acid
Vladko

Tak zkus ještě lepší šampon (neutrogena, nizoral), třeba je to šamponem taky.Jinak o lepku a škodlivosti vyloženě na vlasy sem nikde studie moc neviděl..s cukrem je to jiné.Myslím ale že vyloučit uplně se nedá a nebylo by to pro tělo moc prospěšné.Já osobně sem je omezil a vcelku sem zhubl, ale možná to bylo i stresem.Troška marmecky neuškodí.Sladka proto že nejíš sladký, je to normální.btw zrovna dneska sme dělali rybízovou:))
JirkaVladko
Acid
Neutrogenu i nizoral používám zítra mi příjde Revita:o) Jinak cukr jsem také omezil...ano vyloučit ze stravy úplně nejde a nedělají se mi žádné beďáry:) ale jen to časté svědění....právě proto alespoň na pár týdnu zkusim nějakou votrou dietu a uvidim jestli to pomůže, když ne tak začnu opět s vyváženou stravou!! celozrné pečivo....občas tu marmošku, nebo muslli nebo med trochu, ale žádné sadké tyčinky z obchoďáků....prostě žádné funkfood....
Rybízovou mám taky rád!!:) taky jahodovou, šípkovou - moc dobrá!! a z jablek a hrušek.. občas dělá mamča i třešňovou...všechny sou moc mňam!!:)
. 1 . 2 . 3 . >>
Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Vaříme pro vlasy - strava (potraviny, extrakty a jejich účinnost)

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání bulletin board software miniBB™ © 2001-2019  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2019