Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Vaříme pro vlasy - strava (potraviny, extrakty a jejich účinnost)

Autor Vaříme pro vlasy - strava (potraviny, extrakty a jejich účinnost)
Márty
tandy777
napiste recept na bezlepkovy chleba pre domacu pekaren


300 gr bezlepková mouka Jizerka
30 gr mouka pohanková
1 čaj. lž. soli
1 pol. lži. jablečný ocet
3 gramy sušených kvasnic
6 gramů jablečné vlákniny

Všechny suché surovniny promíchat, pak přimýchat vodu a ocet. Konzistence těsta by měla být pevná, aby se neroztékala. V pekárně se používá program pro bezlepkové pečení, trvá 1:58 minut. Delší programy by chleba spálily. Tento chleba je vyníkající a vlasům rozhodně neškodí, to mám odzkoušeno.
tandy777
Su rozne pece na pecenie? tato ma aky obsah pec??? a chleba je klasickej velkosti z toho alebo nejaky maly ?? lebo si len idem pec kupit tak chcem vediet aku... dik za recpt.

pekne vanoce
Richard
Hodně lidí bere doplňky omega 3, ale neuvědomuje si, že skoro všechny rybí tuky jsou nevhodně zpracované (rafinace, destilace, filtrace atd.) a takový doplněk je pak silně rakovinotvorný. Je na to několik studií a riziko rakoviny je obrovské, zvlášte souvislost rakoviny prostaty a levných omega 3 doplňků byla jednoznačně prokázána. Omega 3 je nejlepší suplementovat jen v přírodním stavu: sushi (syrové ryby), pravý kaviár (nejlepší zdroj omega 3, ale drahý) nebo za studena lisovaný fermentovaný olej z tresčích jater (technologie používaná již od středověku). Velice toxický může být i rostlinný zdroj omega 3 v podobě lněného oleje. Ten musí být lisován za studena a nesmí se užívat olej starší než týden, rychle totiž oxiduje! Lněný olej se taky nesmí mrazit, protože po rozmrazení je toxický. Mražení lněného oleje je velmi častá chyba!
V každém případě, kvalitní zdroj omega 3 je pro vlasy moc důležitý.
lam0
Dobrý příspěvek, Richard. PUFA jsou největší zlo a jednoznačně největším zabijákem pro vlasy je vysoký příjem rafinovaných rostlinných olejů (+masturbace..). Dalším zdrojem může být syrový vaječný žloutek (od domácích slepic) nebo syrové mléko od ovcí/koz (pasoucí se na trávě). I různé kvalitní (francouzské) nepasterizované sýry mi přijdou ok. Žádná reakce v podobě zamaštěné kůže ani ničeho jiného jsem si nevšiml. Tyto potraviny obsahují enzymy a díky vysokému počtu probiotických kultur jsou vhodnější než kdejaké chemické probiotika.Také jsou zdrojem vitamínu K2, který pomáhá odvápnit měkké tkáně (zvápenatěné skalpy plešounů). Odvápnění lze však provést mimo jiné i manuálně (scalp exercise, violet ray).
Terezka26
S tou prospěšností žloutků souhlasím, doporučil mi to léčitel, který problematice vlasů skutečně rozumí. Žloutky jsou dle něho jedním z nejlepších zdrojů zinku, lecitinu, a mnoha dalších a dalších látek. Denně sním tři syrové žloutky od domácích slepic. Kupované z obchodu nejsou vhodné.
JohankaDl
Richard
Hodně lidí bere doplňky omega 3, ale neuvědomuje si, že skoro všechny rybí tuky jsou nevhodně zpracované (rafinace, destilace, filtrace atd.) a takový doplněk je pak silně rakovinotvorný.


Doporučuji ti mrknout se na MaxiCor - http://eshop.farmax.cz/maxicor-tob-70-20/
Richard
Na snížení DHT pomáhá snít denně jednu čerstvou bobuli saw palmetto (druhý název serenoa repens). To však obnáší domácí pěstování palmiček, ale vyplatí se to. Mnoha lidem po bobulích saw palmetto přestaly padat vlasy. Sirové plody saw palmetto mají mnohokrát vyšší účinnost, než potravinové doplňky z této rostliny vyrobené. Během výrobního postupu se účinné látky poškodí oxidací a doplněk pak nefunguje.
asdfg
Saw palmetto má minimálny účinok na DHT
Orangutan
asdfg
Saw palmetto má minimálny účinok na DHT


V podstatě máš pravdu. Saw palmetto nesnižuje DHT, ale blokuje receptory v prostatě a vlasových folikulách, aby se na ně DHT nevázalo. Ono to tedy funguje, ale na jiném principu, než finasterid nebo duasterid.
Richard
Jedním z nejúčinnějších doplňků na vlasy je rostlinná omega 3 z mořských řas.
Vlásečnice

Richard
Hodně lidí bere doplňky omega 3, ale neuvědomuje si, že skoro všechny rybí tuky jsou nevhodně zpracované (rafinace, destilace, filtrace atd.) a takový doplněk je pak silně rakovinotvorný. Je na to několik studií a riziko rakoviny je obrovské, zvlášte souvislost rakoviny prostaty a levných omega 3 doplňků byla jednoznačně prokázána.


To je pravda, levné omega3 doplňky jsou velmi nevhodné. Na českém trhu jsou jen dva kvalitní výrobky bez rafinace, destilace nebo filtrace. Buď olej z tresčích jater od BLUE ICE nebo krill olej od MERCOLA. Nic dalšího v této kvalitě jsem na českém trhu neobjevila. Pak ještě existují doplňky omega3 rostlinného původu, tedy z mořských řas, ale to nemám zmapováno, jestli se dají v Česku sehnat. Omega3 je pro růst vlasů velmi nepostradatelná látka, ale je opravdu důležité držet se kvality. Jinak pokud nechce člověk brát doplňky, tak velmi dobrým zdrojem je máslo od krav pasoucích se na zelené trávě. dále žloutky od slepic krmených zelenou trávou. A samozřejmě ryby, ale pokud možno syrové, tedy sushi, protože tepelná úprava dost poškozuje omegu3.
zamestnanec1
Treba vyberat take doplnky s rozumom
<< . 1 . 2 . 3 .
Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Vaříme pro vlasy - strava (potraviny, extrakty a jejich účinnost)

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání forum software miniBB™ © 2001-2019  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2019