Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Vhodná antiandrogenní terapie pro muže?

Autor Vhodná antiandrogenní terapie pro muže?
Hanz
Po dlouhé době opět všechny zdravím!

Když už tady někdo načal téma hormonální antikoncepce a flutamidu rád bych k tomu něco málo dodal.
Tak především hormonální antikoncepce i když s obsahem antiandrogenu je vhodná výhradně pro ženy!Protože ani u mužské androgenní alopecie není v žádném případě pravidlem zvýšená koncentrace DHT ve skalpu,ve skutečnosti se může jednat o pravý opak (což je jeden z důvodů proč u někoho neúčinkují inhibitory alfa reduktázy) a tím opakem myslím vysokou hladinu estrogenů ve skalpu.Estrogeny obsažené v hormonální antikoncepci mají příznivý vliv na růst vlasů (opakuji pouze u žen),u muže tyto ženské hormony indukují androgenní receptor (na kterýse váží,indukcí se rozumí aktivace a zvyšování citlivosti pro DHT),což dále znamená,že zvyšují afinitu(přilnavost) DHT k takto indukovanému receptoru a dochází tím pádem k mnohem vyššímu zachycování DHT,ke gradaci jeho účinku a urychlení procesu androgenní alopecie.Vyjímky u kterých by taková léčba mohla být prospěšná lze snad vysvětlit vysokou koncentrací receptorů pro estrogeny(kde se může projevit jejich pozitivní účinek-je však třeba mít na paměti,že můžů s genetickou predispozicí k vysoké koncentraci estrogenních receptorů je zanedbatelné minimum,které se podle mě pravděpodobně projevuje feminními znaky,i když to není pravidlem),dále např. nízkou koncentrací přirozených estrogenů a kompenzačního účinku obsažených androgenů.Teoreticky zde může sehrát roli řada příčin,o kterých teď nemám páru.V každém případě je tato léčba dle mého názoru vždy spíše kontraproduktivní,pokud máte v anamnéze vysokou hladinu estrogenů bez predispozice k vysoké koncentraci estrogenních receptorů vyplešatíte o to rychleji a i kdyby ne ryskujete indukci.
Pokud jde tedy o DHT a androgenní resp. estrogenní receptory stojí za to zamyslet se nad jejich pravděpodobným poměrem a nad hladinami estrogenů a DHT,(jehož koncentrace tedy může být i velmi nízká a jeho účinek přesto tak silný) a s ohledem na to se rozhodnout pro vhodnou léčbu,i když asi těžko na něco přijdete,pokud se zjevně neprojevujete oním feminismem:))
Závěr zní:ženy převlečené za muže mají volbu!Muži neužívejte hormonální antikoncepci na androgenní alopecii!!!!!

Dál co se týče flutamidu a experta,který by ho tady doporučoval!Flutamid není čistý antiandrogen,nýbrž má i přímý cytostatický účinek(což znamená,že inhibuje růst rychle se množících buněk a zabraňuje tím syntéze vlasového porostu,který může následně ve velmi krátké době vypadat najednou do tří měsíců od vyvolávajícího podmětu-takové změny jsou vratné po vysazení flutamidu,ale regenerace může trvat až 12měsíců a pokud ho chce někdo užívat na aa může počítat i s tím,že se vlasy už nemusí chytit nebo se alespoň urychlí proces šíření.Takže i když jeho cytostatický účinek není tak výrazný a je více či méně kompenzován účinkem antiandrogenním rozhodně ho nedoporučuju.Maximálně transdermálně ve formě roztoku!


Přesto však existuje účinný(čistý) antiandrogen pro muže:
Cyproteronacetát-blokuje kompetetivním způsobem účinky androgenů na jejich cílové orgány,především inhibicí vazby 5-alfa-DHT na jeho cytosolový receptor.kromě toho má i účinek antigonadotropní a u žen účinek gestagenní.Důsledkem jeho působení je reverzibilní zábrana působení testikulárních i nadledvinkových androgenů na androgenní receptory vlasových kořínků a mazových žláz.Je velmi vhodný v kombinaci s jakýmkoliv 5-alfa-reduktáza inhibitorem a zabraňuje 20%nárustu testosteronu jež způsobuje finasterid i dutasterid,čímž se výborně doplňují.Jeho výraznou nevýhodou je,že blokuje i androgenní receptory v centrální nervové soustavě a tím dochází k výraznému snížení libida,výskyt tohoto nežádoucího účinku je 100%,na rozdíl od inh.alfa reduktázy.Útěchou snad někomu může být,že se projevuje s individuální výrazností.I incidence ostatních nežádoucích účinků včetně poškození jater a rakovinného potenciálu,jež mají inh.alfa reduktázy je výrazně vyšší+další nežádoucí účinky,které zde nebudu uvádět,protože nejsou důvodem k přerušení léčby.

Prosil bych i jiné názory či zkušenosti-díky!
Dead Kodet
Kua kdo si zac? :) mas nejake vzdelani v oboru nebo odkud si ziskal tyhle rekneme, neobvykle informace?
Dead Kodet
cyproteronacetat je chemicka kastrace je to tak ne ? :) to je to co zere spartakiadni straka ne?
Vlásky
OMG,
bože Hanz co to je ?
Závěr zní:ženy převlečené za muže mají volbu!Muži neužívejte hormonální antikoncepci na androgenní alopecii!!!!!
Kde jsi toto všechno vyčetl ?
Odkud jsi takové bláboly okopčil ?
Antikoncepce už žádné estrogeny dávno neobsahuje... :-)
A předpokládám že androcurem se zde léčit (vykastrovat) nikdo chtít nebude...
Muhajicek
Hanz

velice zajímavé...Jako ale nepochopil jsem.., jak by se toho všeho dalo využít :D
Hanz
Dead Kodet

Tak za prvé cyproteronacetát neznamená zdaleka chemickou kastraci,tu vyvolají pouze LHRH agonisté a cyproteronacetát se používá kontinuálně s nimi k potlačení vzestupu hladiny testosteronu,jehož výdej agonisté gonadoliberinu stimulují cca první 3 týdny léčby.
LHRH ag. se specializují výhradně na testosteron,přičemž cyproteronacetát potlačuje testosteron v mnohem menší míře a používá se k eliminaci nadledvinových androgenů tj.dehydroepiandrosteron a androstendion-oba v převážné míře konvertují na DHT!!!K potlačení libida dochází u cyproteronacetátu v důsledku jeho vazby na androgenní receptory v CNS,jak už jsem uvedl výše a ne v důsledku chemické kastrace,což je velký rozdíl,neboť v tomto případě jsou zachovány stabilní koncentrace testosteronu v krvi a účinek je zaměřen na potlačení jeho derivátů(také uvedeno výše).

Vlásky

Co se týče tvé poznámky,že hormonální kontraceptiva neobsahují žádné estrogeny rád tě vyvedu z omylu-pravděpodobně si měl na mysli,že neobsahují žádný estrogen,což dává té větě trochu jiný význam:))Hormonální antikoncepce obsahuje deriváty estrogenu(zkráceně estrogeny) např.přípravek Climen je kombinací estrogenu s progestinem,estrogen se nepoužívá,protože je u něj častá incidence mammárního karcinomu.A tyhle "bláboly",jak si to nazval mám od urologa s 25 letou praxí a pochybuji,že ty máš vyšší kvalifikaci.Je ale fakt,že nemám smysl pro humor:)
Hanz
Muhajicek

Dá se to využít proti androgenní alopecii:))Všichni máte strach z toho,že se vám nepostaví,pak ale nevim co tady vy vodičkáři a mastičkáři(čímž nemusím myslet zrovna tebe) děláte a čeho chcete dosáhnout,už vás vidim jak si něco patláte pět let na hlavu každej den,to není řešení.
Nejdřív něco musim vyzkoušet a pak to můžu kritizovat,za to nikdo nic nedá-všechny změny se dají vrátit a ten pokles libida je individuální.Já teď mám dutasterid,ale alternativa do budoucna není na škodu!!Jedině to že myslim dopředu mi zachránilo vlasy.
Muhajicek
Hanz

No tedy, já mám informace od kožaře a jsou taky zajímavé...podle něj rozhodně trvalé řešení „teda budoucnost“ nespočívá v blokátorech. Jinými slovy, kdo by měl mít koleno, pak jej dříve nebo později mít bude. Já osobně, co se týká budoucnosti, pokud teda už o ní budeme mluvit...věřím spíše v klony. A to z mnoha důvodů....tím hlavním je, že klonování může nejenom porost restaurovat ale součastně esteticky vylepšit do podoby, jež dotyční nikdy ani neměl..
Hanz
Muhajicek

No tak to máš tedy štěstí,já nepotkal kožaře,kterej by věděl o čem mluví.Kožaři nemají páru ani o koloběhu androgenů,natož o androgenní alopecii,pokud má v tomhle směru někdo z lékařů kvalifikaci,tak je to urolog a sexuolog.Ten názor je dost předpotopní a než se začnou klonovat vlasy,tak mi už budem pod drnem.
Malej skok do genetiky-střední škola:Androgenní alopecie-geneticky podmíněná to jest existuje pro ni tzv.vloha-vloha ale neznamená zdaleka plešatost,plešatost je tzv.geneticky podmíněný znak.K tomu aby se z vlohy stal znak je zapotřebí iniciace-podmět z vnějšího či vnitřního prostředí organismu.V tomto případě iniciace DHT.U eunuchů se androgenní alopecie nevyskytuje,neexistuje u nich iniciátor!Z toho vyplývá,že budoucnost je v androgenních blokátorech,které se zaměřují na cílové tkáně(budou tedy ovlivňovat libido jen minimálně),za předpokladu,že se proces alopecie zachytí včas!!Tohle si pamatuj,znamená to nejen,že nemusíme mít na hlavě koleno,ale také to,že moderní medicína může ovlivnit(inhibovat,iniciovat)jakýkoliv fyziologický proces,pokud k tomu má vhodné prostředky!
Muhajicek
Hanz

Obávám se ale, že takové "zaručené blokátory". které by něměly ony známé nežádoucí učinky jsou od nás vzdáleny možná více než ono kýžené klonování. A jak už jsem řekl, případná možnost klonování nabízí více.
Hanz
Muhajicek

Cituji: Muhajicek
klonování může nejenom porost restaurovat ale součastně esteticky vylepšit do podoby, jež dotyční nikdy ani neměl..


Promiň,že ti beru iluze ale s tím se taky nedá souhlasit:restaurovat samozřejmě,ale ten zbytek už neplatí,takhle to bohužel nefunguje,doktoři ti sice můžou vysadit vlasy třeba na zadnici,ale nikdy ti nedají lepší vlasy,než si kdy měl-vypěstujou ti je z tvojí DNA,což znamená,že jejich kvalitu ani vlastnosti nelze tímto způsobem ovlivnit a není možná ani úprava DNA-imunitní systém by ji odmítl.A co se týče estetiky,pokud tím tedy myslíš vlasové roviny,na ty si myslím nikdo nemůže stěžovat,vyjma výjimek s přirozeně vysokým čelem,ale těch je snad minimum.
Hanz
Muhajicek

Neřekl bych,ale o tom se můžem dohadovat do nekonečna.
Muhajicek
Cituji: Hanz
pokud tím tedy myslíš vlasové roviny,na ty si myslím nikdo nemůže stěžovat,vyjma výjimek s přirozeně vysokým čelem,ale těch je snad minimum.No jednak myslím vlasovou linii a také prostě od narození, tedy geneticky "řídké vlasy". Dále...stále tady povídáme o AA...je ale množství lidé po nehodě, uporná Seborea .....dále jiné onemocnění vlas. pokryvu...Klonování je univerzální...Jakmile přijde klonování, potom ve své podstatě mohou zmizet všechny vodičky na nejrozličnější vlasové neduhy.
Hanz
Muhajicek

Jednak ani není známa příčina univerzální,totální nebo areátní alpecie,které tady nastiňuješ a je tedy dost nepravděpodobné,že tyto geneticky podmíněné choroby lze vyřešit metodou genetického klonování vlastní DNA v níž existuje příslušná chyba!Pokud jde o lidi po nehodě máš pravdu,ale jak si řekl mluvíme tady o androgenní alopecii.
Hanz
Muhajicek
Pokud jde o seboroickou dermatitidu o té něco málo vím,trpím její slabší formou a faktem je že si se opět dostal do genetické podmíněnosti a iniciace androgeny-což nelze vyřešit klonováním.
Muhajicek
Cituji: Hanz
o seboroické dermatitidě něco málo vím,trpím totiž její slabší formou


No jasně.., pokud Ti z ní vypadá třetina vlasu---potom to v dnešní době hormonálně nevyřešiš....Klonováním si je tam prostě dosadíš jako strýček Pompo....:D--Klonování je univerzálním řešením...pokud ti tedy ovšem v zadní části zustane alespoň malé množství geneticky zdatnějších exemplařu...A ještě jedna věc..Například takovej výrobce Propecie se netají tím, že kouty vám po finasteridu nenarostou....Muj nazor je takovej, že budoucnost je v klonech a to nejenom na poli vlasovem....
Hanz
Muhajicek
Mám dojem,že to tady začíná být soutěž mezi námi dvěma o to kdo má větší pravdu,ale na takový blbosti vážně nemám čas.Viděl si někdy člověka s rozsáhlou seboreou?O zahradkaření vyprávěj svýmu dědovi.Onemocnění mazových žláz má androgenní příčinu,kterou klonováním neodstraníš,můžeš si tam sázet vlasy kolikrát chceš,ale moc si jich neužiješ,takové onemocnění je možné léčit pouze kauzálními metodami(protože jak si sám řekl,je velmi úporné a periodicky se vrací) nebo úpravami příslušných genů(což je velmi daleká budocnost).Propecia jednak není androgenní blokátor a jak sem řekl,aa je třeba zachytit včas,to že si můžeš dát upravit kouty ti nikdo nebere,mluvíme tady o trvalém odstranění příčiny aa a tou je jedině androgenní suprese.
Hanz
Muhajicek

Cituji: Muhajicek
...pokud ti tedy ovšem v zadní části zustane alespoň malé množství geneticky zdatnějších exemplařu...Mám dojem,že ti vůbec nedochází podstata věci,teď sem četl tu úpravu,kterou si provedl:Seboroická dermatitida nezávisí a nemá pranic společného s genetickou kvalitou vlasů,na pokožce poškozené seboroickou dermatitidou se ti bez androgenní suprese žádné vlasy neuchytí ať je jejich kvalita jakákoliv!!
gahan
Hanz
muzes mi prosim te napsat co je to ta seberoa? jestli ji nahodou nemam,diky
Muhajicek
Cituji: Hanz
na pokožce poškozené seboroickou dermatitidou se ti bez androgenní suprese žádné vlasy neuchytí ať je jejich kvalita jakákoliv!!A teď nevím o čem to mluvíš...Pan Hajduk a jiní mají nezanedbatelné procento lidí právě z řad lidí, jež trpí na SD...
gahan
co je to
sd?/
Hologram
V podstatě se musí dát za pravdu Hanzovi. Klonování vlasů, bez dodatečných genetických úprav nemůže vyřešit problém AA a o manipulaci s geny na takové úrovni si můžeme ledatak zajít do kina, ale je to jen scifi... Klonování vlasů "blízké" budoucnosti není v podstatě nic jiného, než jen trošku vylepšená transplantace. A tak jediná "léčba" i nadále bude spočívat v oblbování androgenů, jojo :-)
Clar
Hanz

Takže při léčbě seborrei doporučuješ i blokátor DHT (finasterid, dutasterid)?
Muhajicek
Hologram

hehe..jako pokud vám naklonují vlasy..ze zadní části, které jsou na dht prakticky rezistentní, potom zřejmě jakýkýkoliv genetický zásah je prakticky k ničemužný. To na jaké úrovni a jestli klonování bude...to ponechme na dnech a letech následujících..
Peter
ta transplantacia vlasov je az taka zla? ze cakate radsej na klonovanie?
Hologram
Muhajicek: mňo, dle toho co vím, ale neříkám že mám absolutní informace - je to jen moje hypotéza - tak ani tak nezáleží na vlasech samotných, jako spíš na pokožce a natom co se děje pod ní. A co čert nechce, tak právě na temeni hlavy a v její čelní části se pod ní - z hlediska androgení alopecie, děje něco velmi nekalého. Můžeš tam sázet vlasy jak o život, ale nakonec ti stejně zdegenerujou :-)
Muhajicek
Hologram

To máš to samé jako s transplantací..Vezmou ti vlas ze zadní části a předělají jej do přední části...dalo by se říct, že jej předělají do "minového pole" a přesto se jim vede dobře...Ono totiž s těmi vlasky ze zední části je to zajímavé v tom, že jim nejen DHT nevadí ale naopak jim vyhovuje...Pokud tady bude klonování..tak si nikdo na penestery ani nevzpomene...možná leda kvuli akutnimu akné..:D
Muhajicek
Peter
No pokud máš "jen kouty" a furu peněz..potom je transpl celkem ok...na větší plochy bych do toho nešel...
Hologram
Muhajicek: připouštím že možné i nemožné - může být úplně všechno :-D
Muhajicek
Cituji: Hologram
Muhajicek: připouštím že možné i nemožné - může být úplně všechno :-D


hehe..kua, myslim, že mi každopádně díš za pravdu - "už aby to bylo"
. 1 . 2 . >>
Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Vhodná antiandrogenní terapie pro muže?

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání easy forum software miniBB™ © 2001-2018  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2018