Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Vypadavání vlasů v 17 ?

Autor Vypadavání vlasů v 17 ?
Olik
Dobrý večer (den),

Doma se mi všichni leda tak vysmívají za to že řeknu že "plešatím" tak se raději zeptam i tady, protože doma mě naprosto ignorujou.

Je mi 17let a poslední dobrou (Asi 5 měsícu) zaznamenávám časté vypadávání vlasů, a bolest pokožky (na uplném vrchu hlavy) když třeba vitr profkoune vlasy, nebo když si vlasy prohodím, učešu, nebo zatáhnu. Když si rukou projedu přes vlasy 3-4 mi na ruce zůstanou.

Při umytí vlasu najdu přibližně 15-20 vlasů (Myju si je pravidelně každý den a řekl bych že pomerně kvalitními šampony.) . Při česání také minimálně 20-25. Přes den si myslím že mi vypadne také přibližně 100 vlasů. Mám je všude na klavesnici, v pokoji a kolik mám na polštáři když se ráno probudím ani nemluvim.
Vlasy jsem měl hustší než mám tedka, měl jsem dost husté vlasy, a připadá mi že poslední dobou už tak v dobrém stavu nejsou, vypadají spíše jako sláma, suché a zlámané.
Co se týče rodiny, tak mému otci je 40 a má pořád dostatek vlasu, mému dědovi 60 a jeho hlavě nenajdete ani šdinu, an jeho věk ma vlasů dost. Matka ma taky kvalitní vlasy, prababička taky. Děda z matčiny strany akorat trochu vlasů ztratil, ale řekl bych že to je spíše věkem, protože v mládi měl dobrou hřívů.
Neřekl bych že žiju nějak extra nezdravě, sportu moc nedavám Ale Me BMI je 21.1 takže co se týče váhy taky dobré. Vlasy sem nikdy nijak nebarvil, semtam žehličkou narovnal.

Přiložuju vám fotku vlasů (i celkově jak vypadají, aby jsme mi poradili jestli se mám připravit na nejhorší , protože mám opravdu strach. :/ Opravdu bych něchtěl bych plešatý v 18, protože mé vlasy jsou k mému stylu opravdu duležité a nadšený bych nebyl, avšak bych opravdu prosil o upřimnost..jestli je to v pořádku a jestli né tak aby jste mi poardili co mám dělat.
btw.: Můj kamarád ma 17 let a má puku vlasů dole, a vím jak je ve svém věku cetrem posměchu a jak vypadá na svuj věk, proto se tak bojím.
Upřimně děkuju moc za jakoukoliv odpoved, jen chci vedet jestli se mám na to připravit nebo né, děkuji moc předem.

tady jsou fotky, bohužel nemám 5příspěvků a ani se v těchto tématech nevyznám, nemam čím přispět.: opravdu by mi to moc pomohlo, kdyby jste se koukli na fotky.
Odkazy stačí zadat do prohlížeče a také so omlouvám za porušení pravidel fora, ale nemám jinou možnost.

Fotky vrchu hlavy: Zrovna umyté vlasy
http://img835.imageshack.us/i/iiimggg.jpg/
Acid
:-d v první řadě doporučuju psychiatra

a hned ve druhé vyšetření hormonů štítné žlázy a celkový rozbor krve, pak se o tom můžem bavit dál.....během toho jdi do lékárny a kup si kvalitní šampon na vlasy, který je nedráždí a myj si je 1x za 2dny.
Olik
No kjedna se mi spíše o to že ta bolest a svědění na vrcholu hlavy se stupnuje a už mi to upravdu neděla moc dobře
žaneta12
Ahoj taky mám bolest na vrcholu hlavy nevíte někdo z čeho to je? A nebo proč? Je to nepříjemné.
Čakec
Ahoj,
podobné potíže jsem měl kdysi na střední taky - bolest byla docela mírná, ale to svědění byla síla. Možných příčin a způsobů odstranění je určitě celá řada a jak už to tak bývá, u každého může zabrat něco jiného. Osobně bych doporučil:
1. Scalp masáž
2. Chlazení (chladná voda při sprchování, během dne klidně i led)
3. Kvalitní šampón (za sebe kofeinový Alpecin)
4. Pokud se to nezlepší, poradit se na kožním nebo v lékárně... tímhle bodem se dá samozřejmě i začít
+ docela dost je o tomto problému napsáno i na této diskuzi. Ještě nemám dost příspěvků, abych mohl vkládat odkaz - takže do vyhledavače na tomto fóru zadej: Bolí mě vlasy resp. kůže hlavy
Gebe
No tak pokud nenarazíš na dobrého kožaře, tak tě většina odbyde s receptem na Alpicort a Polytar, u mě to nezabralo, u mě zabral až Nizoral a šampony bez SLS. Jinak hodně (ne všichni) kožařů se s vypadáváním moc nemazlí (aspoň u chlapů), prostě vyšetření odbydou s tím, že se s tím musíte smířit a šmitec.
Proton
Hlava (nebo i tělo) tě s největší pravděpodobností bolí/ svědí z překyselení (Acidóza).
To též i velmi často způsobuje vypadávání vlasů.
Edam
Taky mám něco podobnýho, svědění až pálení vlasové pokožky, lupy apod.
O acidóze jsem dosud neslyšel, můžu se zeptat, o co se jedná? Jaký to má další příznaky?
Proton
Edam
Taky mám něco podobnýho, svědění až pálení vlasové pokožky, lupy apod.
O acidóze jsem dosud neslyšel, můžu se zeptat, o co se jedná? Jaký to má další příznaky?

Obecně pokud to shrnu..
Ideální pH krve je 7,4, takže tělo se snaží za každou cenu krev udržet na této optimální hladině v menších rozmezích (pod pH 7,0 by jsi již nežil).
Pokud ale svým chováním způsobuješ neustále překyselení těla, tím pádem se mění pH hodnota, a na to náš organizmus začne toto překyselení eliminovat tak že začne využívat zasádité látky (například vápník z kostí, apod..) z těla, aby za každou cenu docílil optimální pH hodnoty krve. Z toho vzníká demineralizace, únava, padání vlasů ale dobrým znakem je též časté svědění těla nebo vlasové části hlavy.
V překyseleném těle se daří mnoha nemocem, například i rakovině (pozor to neznamená že ji díky tomu vyléčíme) nebo candidě, apod..

Překyselení způsobuje nevhodná strava (ideálně by jsme měli přijímat 80% zásadité a 20% "kyselé" stravy), nedostatek kyslíku (čerstvý vzduch), stres, atd..

Jinak můj názor na to (též svědění/ bolest pokozky hlavy, lupy (ty se týkají spíše hub - Malassezia globosa/ candida), velmi časté padání vlasů) je ten že zásadní je opravdu dostatek kyslíku (ale ne ve vydýchaném bytě).
Ano sport je opravdu důležitý a vidím ten rozdíl na vlasech (v jejich vizuální kvalitě a v padání), když nesportuji nebo naopak.
Jako nejlepší vidím anaerobní a aerobní cvičení, líbí se mi Tabata trénink.
http://kickboxing.blog.cz/0810/tabata-a-dalsi-aneb -intenzivni-intervalovy-trenink-pro-sportovce
Online hodiny:
http://www.beach-fitness.com/tabata/

Ohledně stravy, tabulka která dělí zásadité a kyselé potraviny:
prostataforum.ic.cz/dieta.doc
Za sebe doporučuji dostatek Omega-3 nenasycených mastných kyselin.
Hlavně omezit cukr (ideálně jen na občasné ovoce), mléčné produkty, červené maso, atd..
Nepřejídat se a nejíst každou chvíli.


Spánek a stres je také nevyjímavě důležitý.
Spát ideálně bez přerušení do vlastního probuzení, tj. žádný budík.
Když spím málo hodin a to se ještě před spáním naláduji třeba chipsama, po probuzení jsou vlasy suché a více padají.


Samozřejmě na internetu lze o tomto najít dostatek informací.
http://www.celostnimedicina.cz/prekyseleni-organis mu-a-zradnost-jeho-jednoduchych-reseni.htm
http://zdrava-vyziva.doktorka.cz/kdyz-pretahuji-ky seliny-zasadami/
http://zena.centrum.cz/zdravi/domaci-lekar/clanek. phtml?id=741729

Již vypadané vlasy (folikuly) ti to s největší pravděpodobností nevrátí, ale alespoň to zpomalí či či zastaví jejich zrychlený výpadek.
Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Vypadavání vlasů v 17 ?

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání simple bulletin board miniBB™ © 2001-2018  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2018