Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Vypadávání vlasů způsobené stresem

Autor Vypadávání vlasů způsobené stresem
Tommya

Zdravím bojovníci,
nebudu zde vykládat svůj životní příběh, který stejnak nikoho nezajímá.
Chci se zeptat na Vaše zkušenosti ohledně "stresových vitamínů" nebo jak to nazvat.
Jsem na Aswaghandě (sensoril), taurin, + IH regimen, ale abych řekl pravdu tak změnu necítím bohužel - myslím tím v náladě, naopak možná přílišnou blokací DHT je ještě horší...
Zřejmě bych chtěl vyzkoušet doplnit Serotonin a Dopamin (5-HTP + L- TYrosin) + mucuna pruriens bych si k tomu střihl.
Co doporučujute vy?
Předem díky!
luky521
Ahoj, mám podobný problém jako ty.. pročti si tyhle stránky http://www.rmalab.com/index.php?id=60 možná zjistíš jak na tom si a co pro to udělat
Potřebuješ vyrovnat mj. hladinu kortizolu - k tomu jsou přávě dobré adaptogeny (usnadňují člověku se vyrovnat se stresem) - jel jsem Ashwag. formou čaje a pomáhal, mám objednaný Sensoril tak ho testnu, dále je dobrá mučenka (adaptogen to asi není) - dávám čaj na večer, příjemně uklidňuje a navíc bojuje s aromatazou, důležitý adaptogen je i maca (neovlivňuje hladinu hormonů, ale podle mě hlavní funkce která má účinek na vlasy je že "vyživuje" žlázy, tedy i nadledvinky (viz odkaz), taky zvyšují serotonin) - To by potvrzovalo, proč je s macou znatelný nárust na čelem... protože vlasová linie je nejnáchylnější na stres, to znamená nejvíce to tam kvůli němu padá (pátrej na IH fóru).
Mucuna by mohla teoreticky pomoci, ale zvyšuje testosteron, tak si dej bacha ať ti pak nekonvertuje na estradiol (já ji zatím stopnul a asi ji začnu znovu s více antiromatazy). Jinak Kudzu je taky adaptogen, minimálně zvyšuje serotonin, ten obsahuje třeba i Nettle.
Jinak klasicky brát větší množství vit. c, b, mg, a další minerály...
Tommya

Luky521
Díky moc za vyčerpávající příspěvek, do tohoto tématu se musím ponořit.
Jinak nevím jestli mi Sensoril nepomáhá, ale myslím si to...
Pročtu.
Díky
aneken
Panove, zrovna vy to sledujete, ale prece jenom neco malo k teto otazce od IH ze vcera:

No, stress based hair loss is caused by neuropeptides, such as substance P, cannabinoids and others. Progesterone won't be much use, because progesterone is actually negatively effected by neuropeptides, especially substance P. When substance P is released, it prevents progesterone from converting into anti-anxiety neurosteroids.

The good news is that neuropeptides can be blocked by taking Curcumin & Resveratrol in combination.

http://immortalhair.forumandco.com/natural-hair-re growth-forum-f1/progesterone-t1049.htm
Lentil
aneken
Taky jsem "samozřejmě" četl, ale tady jde spíš o to, aby se vůbec zamezilo vzniku stresu a to podle mě Resv. a Curcumin nedokážou, ty spíš zablokujou jenom případný dopad na vlasy... Myslim že proti stresu by byla výborná damiana, kterou zde lehce recenzoval Kokotar, protože působí podobně jako THC ale THC neobsahuje... Tady na této stránce mají spoustu zajímavých bylin i damianu a další adaptogeny. URL
luky521
Když už se tady nakousl resveratrol.. opět se začíná diskoutovat o jeho účincích, není to už považován jen za antioxidant, ale účinný prostředek, jak minimalizovat dopad stresu (skrze substanci P)na vlasy, pokud je úžíván s curcuminem..
Jinak tady ho mají za slušnou cenu, http://multivitamins.sk/ttpharm/index.php?ID=2681
nemáte někdo zkušenosti s touhle firmou, tady na fóru se už diskutovala, zatím si nikdo nestěžoval a firma funguje už několik let... tak by to snad mohlo byt v pohodě, nedůvěru vzbuzují ty jejich stránky a názvy spolu s obrázky těch výrobků

Proti substanci P je taky capsicum (cayenský pepř), u něj jsou ale výsledky spekulativnější, obecně se doporučuje užívat s isoflavony.. Nedoporučuji ale užívat spolu s curcuminem, spolu mají antagonistický účinek..
balkonovy upir
luky521
niesu nahodou v kari obsiahnute spolocne?

to all:
mne proti stresu pomohlo kudzu
luky521
balkonovy upir
jsou takze to s tim asi neprehanet, ja misto kari pouzivam radeji samotnou kurkumu..

tady je co k tomu pise IH:
The other reason I removed Cayenne is because taking Curcumin & Cayenne together may impede glucuronidation (at least that is what a study showed). Also, from personal experience I feel that Curcumin & Resveratrol do a much better job at curbing stress based hair loss.
Tommya

Luky521
Resveratrol je mimo jiné také úspěšným blokátorem aromatázy
Tommya

Luky521
A speciálně NOW FOODS resv. je i úspěšným průjmovodičem, chcete-li mít každé ráno s***čku jak bič, tak nezbývá než doporučit


"EMODIN -

http://www.myresveratrolexperience.com/2008/05/sto mach-sensiti.html

Stomach Sensitivity & Resveratrol
As you research resveratrol you will come across other people's experiences which tend to vary drastically. However, a common statement is that by taking resveratrol people complain about diarrhea and stomach cramping. It has been said this can last for a few days until you get used to it or it can never go away. It is important to know the reason behind the "stomach sensitivity." The answer is most likely "Emodin!"

So what is emodin? It is a natural crystalline substance that belongs to the family of compounds called "anthraquinones." It is an inhibitor of protein tyrosine kinase, possesses antiviral, immunosuppressive, anti-inflammatory and anticancer effects. A common effect of consuming emodin is it's laxative effect which is typically noticed at doses as low as 10mg per day. This can cause diarrhea and cramping for some people who consume large amounts. (reference: http://www.myrevgenetics.com/kb_results.asp?ID=16 )

Emodin is often mixed with resveratrol by manufacturers and the amounts are not always disclosed. This is why it is important to know the source of your resveratrol and have its contents verified by reputable independent testing laboratories. Reputable companies will disclose the amounts of emodin in their products.

Personally, I have a sensitive stomach and prefer not to take a product with a high concentration of emodin. A reputable, 98% or higher, trans-resveratrol product should contain very little emodin. The trade off is typically in price as a 98%+ resveratrol product is typically more expensive then a 50% product.

The moral of the story... if you have a cast iron stomach emodin will probably not bother you. If it does there is a good chance you'll get used to it over time. Otherwise, us sensitive types have to pay up and get the 98%+ tResv."
aneken
Tommya
aha, to jsem netušil s tím blokováním aromatázy. to kdybych si přečetl včera, tak jsem si mohl ušetřit objednávku nettle, resveratrol už mám doma. jinak taky to pozoruju, že kombo resveratrol + kurkuma získávají na popularitě.
Tommya

Aneken
To je tak vždycky příteli, ale příště už budeš vědět Tak resv. + curc. vypadají opravdu slibně v diskuzích na IH, uvidíme...
Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Vypadávání vlasů způsobené stresem

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání bulletin board script miniBB™ © 2001-2019  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2019