Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Vypadávání způsobeno antikoncepcí?

Autor Vypadávání způsobeno antikoncepcí?
Tomáš
No tak počty v jednotlivých fázích, to je právě TE. To procento vlasů které roste a tak se odvíjí od toho stresu a různých šoků a dalších věcí.

AGA se diagnostikuje úplně jinak - třeba jeden doktor na nějakym blogu v US vždycky píše, že potřebuje pacienta vidět, aby mohl zkontrolovat MINIATURIZACI, což je to že na různých místěch trichogramem nebo nějakým speciálním foťákem či kamerou shlédne vlasy a uvidí, že třeba polovina z nich má o 1/2 menší tloušťku než ty normální. Navíc že jsou kratší.

Pokud jenom padaj ale ty nový co rostou jsou stejně silný jde o čistý TE. Někdy může bejt mega agresivní AGA, ale ta probíhá tak že prostě nerostou nový silný skoro vůbec ale jenom krátký vlásky.

Toho Omega 3 já beru zhruba 2.5 - 3 g, ale přímo EPA+DHA. Né tedy tuku. Třeba jedna kapsle má 1 g tuku, ale z toho je 180mg EPA a 120 mg DHA, tedy 300mg celkem.

Jedna dietoložka/doktorka mi říkala, že dávka co je napsaná na obalu je tak pro děti, pro zdravý lidi 1-2g (1-2 kapsle). Když má někdo problémy tak mnohem víc, ten kdo má třeba lupénku tak bere i 12 kapslí denně. Bezpečná hranice je prej 1000 - 3000 mg EPA+DHA denně, což je třeba v mym případě zhruba 8 kapslí denně (beru 3 kapsle jedněch omega, 3 kapsle dalších a 2 kapsle Cod Liver Oil kde je i Vitamín D). Doslova mi napsala Denní potřeba organisnmu je 1-3 gramy čisté EPA,DHA kyselin na den a většinou jedna klasická tableta s Omegou má tak 0.3 gramu. Chce to se podívat na složení kolik z toho rybího tuku je právě Omega 3 (a kolik má EPA+DHA) a podle toho vycházet.
Peťule
Tomáš

No právě, mně bylo hned divný, že když díky trichogramu zjistí, že 20% vlasů je v katagenu a telogenu dohromady místo 15% u zdravého jedince (ale to bylo před 1,5 rokem, teď by to bylo asi horší), že to není důkaz AGA. U žen je to fakt blbě diagnostikovatelné, protože když já mám vlasy 30-40 cm, tak brutální stres může způsobit TE, které "sejme" i vlasy o délce 20 cm a 10 cm... a jsou kratší, ale AGA by to neměla být.

Jasně, s těma omaga 3 to chápu, sama jsem to téma zakládala o DDD a terapeutických dávkách :-) Tak já přidám, protože když jsem dřív jedla 4 kapsle a víc, tak mě míň svědívala hlava... a byl tu problém s polykáním tolika věcí, jedla jsem víc kapslí než jídla :-))

V olivovém ojeli jsou taky omega 3? Dalo by se tím nahradit pár kapslí rybího oleje?
Tomáš
JJ v olivovym taky. Pomůže to a nějak se může snížit dávka, ale když by to bylo v oleji tak by to zase byly jiny Omega 3, takze by to nemelo skodit ho uzivat navic. Ale asi jenom v salatech? Aspon ja ho nejsem schopnej pit:)
Peťule
Tomáš

OK, tak zkusím i olivový olej. Já ho na lžičce klidně sním, nemám s tím problém, ale v salátech je samozřejmě lepší.

Jinak moje slavné TE se dnes při mytí zas vyznamenalo, zas hafo vlasů dole, naprostá většina dlouhé. Co popadaly nějaké velusové, tak těch bylo míň jak 10% určitě. Z hlavy mi trčí spousta nových vlasů, vypadají pigmentované, u kořínků silnější jak u konečků. Občas roste nějakej velusovej, ale to může mít i na svědomí Neocapil. Když zatáhnu vzadu, vytáhnu i 2 dlouhé vlasy. Fakt to asi bude především TE, protože před začátkem téhle hrůzy nebyla žádná hormonální změna. Duben a květen bylo zlepšení, při mytí padala tak polovina co teď. Pak najednou po začátku zkoušek 50% zhoršení.

Ještě dotázek: Máš pocit, že ti od TE pomohl Spectral? Já jsem s Neocapilem neměla nikdy žádné výrazné výsledky, tak přemýšlím, jestli ho nevyměnit za Spectral (drahý :-(() nebo Rogaine foam.
plešatá kráska
Cibulka

Vlasy mi začaly padat, ještě před HAK. Na endokrinologii mi našly zvýšený T, takže jasný AGA:-( HAK beru už přibližně tři roky, T mám v normě, dle testů spíš nižší a vlasy padají nestydatě dál. Podle gynekoložky, jsem hormonálně už v pořádku, že vlasy z toho padat nemohou. Blbost:-) Navíc, když vysadím HAK, tak se bojím, že se mi znovu zvýší T a vlasy budou padat mnohonásobně víc. HAK (Minerva) žádný rapidní účinek zlepšení neměla. Silnější blokaci T by už moje žíly nevydržely. Po létě zkusím vysadit HAK úplně. Tak se těším na tu pohromu:-( Vlasy padají poslední cca 3 měs méně, ale žádná sláva to není. AGA jak vyšitá bez TE. Mršky padají a padají, pomalu, ale jistě a za těch pár let, je to na mojí hlavě rapidně znát. Maskuju, jak to jen jde:-((
Takže hoky, kdo máte jen TE buďte rádi, vlásky padají sice ve velkém, ale zase brzo narostou:-))
Peťule
plešatá kráska

Pokud teďka bereš Yadine, tak můžeš k tomu zkusit ten Verospiron. Tahle kombinace mi na žíly nic nedělá, jsem na ní přes 3 měsíce a žíly mě bolely za tu dobu jednou, když jsem byla celej den v horku na podpatkách. Žíly przní hlavně cyproteron acetat, který je v Diane, Minervě, Chloe y Vreyi.

Jinak teďka psal Dead Kodet, že spirolactone (Verospiron) je na vlasy snad ještě účinnějších než ten chlapský finasterid.

U mě je to trošku jiné, protože já měla problémy až po tom hormonálním zásahu s HAK a nic kromě sníženého estradiolu a zvýšeného prolaktinu mi nikdy nenaměřili. Takže u mě výška T nemusí být ten problém, spíš disbalance.

S Yadine + Verospiron 100 jsem na 2 týdny dosáhla průměru 60-80 vlasů denně (oproti cca 150 bez hormonů), to se mi povedlo s Diane + Verospiron jen za cenu problémů s žílama.

Akorát vysazení pak trvá dýl, je potřeba postupně snižovat dávku spiro a pak až se zbavit HAK. Dobré zkušenosti tu s tím měla i Darca, když její nick zadáš do hledání, najdeš ty její příspěvky.
Kaca
Peťule, Ty jsi této problematiky znalá.. poraď.
Beru od ledna Vreyu a jsem šťastná. Přestaly padat vlasy a celkem hezky dorůstají, přestaly růst chlopuky, narostla mi prsa a vůbec největší efekt je pěkná pleť. Ale do budoucnosti se děsím toho, že budu užívat hormony do konce života...
Myslím, že na testosteron mi testy nikdy nedělali, mnohokrát hormonální profil, ale nevím, jestli v něm automaticky sledují i T. Jisté je, že mám nedostatek estrogenů i progesteronu, je toto důvod mých problémů (hlavně pleť a vlasy)???????????
Hodně mě zaujal ten sarapis.. je tu někdo, komu by to hormony srovnalo?
Žíly mám zatím v pohodě, žádné změny jsme nezaregistrovala..
Peťule
Kaca

Jo, nedostatek estrogenů a progesteronu by mohl být důvod padání vlasů. Jinými slovy, pokud jsi nepřišla zatím na jiný problém, bude to tohle. T nemusíš mít zvýšený, jenom je vyšší vzhledem k těm nízkým hladinám estr. + prog.

Sarapis někomu pomáhá, ale je to spíš alternativa pro ty z nás, komu HAK nepomáhá. Hormony jsou sice sviňstvo, ale já být na tvém místě a mít takový hezký efekt z té Vreyi, tak zůstanu u ní. Není to rada, ale já při těch hrůzách, co už mám s vlasy za sebou, bych volila radši klid při hormonech než nejistotu a riziko návratu problémů bez nich.

Vysazení je problém, ale myslím, že se to dá udělat přechodem na slabší HAK a postupně s bylinkama a přípravkama typu Sarapis úplně ven Z HAK.
Kaca
Peťule
díky, to bude nejrozumnější. Zatím zůstanu u Vreyi. Určitě jsi mě uklidnila i tou možností přechodu na slabší HAK + něco přírodního.. jsem klidnější, že nějaké cesty jsou, jestli ovšem budou fungovat, s tím se zatím nervovat nebudu :-)
Děti mám (po IVF) a další neplánuju, tak teď aby byly v pohodě žíly..
Děkuju!
Peťule
Kaca

Jasně, pokud v nejbližší době neplánuješ dítě a Vreya pomáhá přímo ušebnicově, tak si užívej klidu a nepadajících vlasů :-) Na žíly nemysli, ať nezačnou podvědomě :-)
ola
Čus holky, teď sem se bavila o vlasech s mojí mamkou..má jemný vlasy jako já a řikala, že v určitejch obdobích jí prostě vlasy fest padaly.. byla zdravá jak ryba, ale občas to prostě přišlo.. je fakt, že to nebyly cifry jako 500 po umytí, tak třeba 100, ale prostě mírně zvýšenej výpad, teď jí je 60 už x let po přechodu a vlasů má hafo.. mám pocit, že to fakt může bejt ňáká rodinná dispozice k většímu výpadu vlasů.. kterej se v různejch obdobích liší..mám pocit, že v momentě, kdy zaznamenáme zvýšenej výpad, se dostanem do ňáký hysterie, která to ještě komplikuje.. včera sem česala ségru a taky sem jí vyčesala tak kolem 70 vlasů.. asi tím, jak se bedlivě sledujem, to jenom zhoršujem.. ale samozřejmě tim vás nechci odvádět od ledajakejch vyšetření, určitě to k něčemu je, jen chci říct, že třeba moje ségra, která má fakt pěkný vlasy, tak je tudíž neřeší i když jí někdy taky fest padaj..každopádně já se chystám na endokrinologii a chci je tam řádně stáhnout o ňáký info.. tak se pak podělim.. :)
Peťule
Cituji: ola
asi tím, jak se bedlivě sledujem, to jenom zhoršujem..


Svatá pravda, když se vydržím nesledovat a nepočítat, tak mi padá míň :-) Mně dávají zabrat spíš ty šílený čísla při mytí, nebýt těch, tak na to zvládnu nemyslet delší dobu a logicky se to zlepší o tu míru, kterou způsobuje stres.

Jinak odhadmo tak do 100 vlasů při mytí mi mohlo padat i dřív, když jsem ještě neměla problém. Prostě vždycky po mytí jeden slepenej pramen v odpadu.

Mám spolubydlám taky padají zvýšeně, ale nenaučily se tím zabývat, takže z toho nemají depky a nehorší se jim to. Prej blažená nevědomost :-)
ola
Je to asi fakt.. ale na druhou stranu, sem vlastně nakonec ráda, že tohle fórum, kde sdílíme stejnej problém (pokud to teda vlastně problém je..), existuje.. doma, vždycky, když začnu o vlasech, protáčej voči, že zas otravuju.. ale na druhou stranu, jakmile vlasy ubejvaj, tak si toho holt nelze nevšimnout.. je to fakt od přírody nefér, že nás tohohle neušetřila.. já, starej ekolog, se k ní snažim chovat maximálně šetrně, a tohle je revanč :))
Peťule
ola

Já jsem si zas vždycky říkala, proč se tohle nemohlo stát nějaké "krávě" namyšlené peroxidce, co si ničí vlasy x let trvalou... a stalo se to mě, která jsem v životě neměla chemikálie na hlavě :-(
ola
peťule, příroda ztrestala tu "peroxidku" právě tim, že je kráva :)))jo, holt chlapi to v tomhle maj tak jednoduchý, stačí charisma, a je úplně co maj nebo nemaj na hlavě..:), chápu, že je to taky traumatizuje,(viz.jejich bohatý fórum) ale u nich ten vzhled je fakt druhotnej.., navíc znám pár plešounů, který sou naprosto úžasný a rozhodně tim body neztrácej .. (geňa Rumlena z Cimrmanů..apod.)
Holky, nechci dělat unáhlený závěry, ale už tak tejden, což je právě asi málo, používám takovou tu lopuchovou vodu proti padání a mám pocit, že se to mírně zlepšilo.. vřele doporučuju, navíc pěkně voní a je levná, až se člověk bojí :)
Peťule
ola

Ať žije lopuchovka!!!:-)))

Mně se to po ní taky vždycky lepšilo, ale naposledy jsem sehnala jen kopřivovou a s tou je to možná slabší. Asi udělám v Brně nájezd na drogérky :-)
Lady
ola

Tak moje maminka je na tom stejně jako Tvoje, vlasy jí padají s různými výkyvy už 30 let a pořád jich má na hlavě dost. A já vyvádím po necelých třech letech padání... ale zas je to otázka: zabývat se tím a řešit, nebo to nechat a pak se divit, až vlasy nebudou?
Peťule
Lady

V zájmu duševního zdraví je lepší se nezabývat, já už jsem se tím slušně psychicky rozložila a tím se to horší.

Jako pokud netrvají trvale, nebo při tom trvale zvýšeném padání neřídnou, tak je asi lepší nezabývat se. S věkem se totiž přirozeně zrychluje vlasový cyklus a prej se i mírně snižuje hustota vlasů. Ale to jde velmi pomalu a v podstatě nepozorovaně. Když pozoruješ řídnutí, tak už je to horší.
Cibulka
Holky takže jsem byla na gyndě prolaktin mám v normě (vůbec není zvýšený). Doktor mi stejně předepsal léky na prolaktin, protože ta sekrece z prsů vůbec nepřestává. Tvrdí mi, že by se to potom mělo uklidnit. Bavila jsem se s ním o HAK a říkal, že k tomu padání vlasů mohla dát určitý podnět, ale že by to s tím znovu nasazením neviděl zas až tak černě. Ale dál se spolu o tom budem bavit až budu znát výsledky endokrinologie což bude možná už zítra.
Holky myslím si, že u mě taky hraje velkou roli psychika. Špatně spím, nemám hlad atd....
Řekla jsem si, že to tedy zkusím neřešit. Tak mi držte palce až to nějak zvládnu.
Až budu znát něco nového tak se určitě ozvu.
Holky takže pevné nervy a my to nějak překonáme.:)
plešatá kráska
Peťule

Verospiron jsem si chtěla nechat předepsat od gynekoložky už před dvěma měsícema. Nechtěla mi ho napsat, že se už vůbec nepředepisuje a je to starý lék, a že by snižival hladinu T o tom snad ani neví:-))) No neva, tak mi ho předepíše někdo jiný. Jenže mezitím jsem byla u dvou léčitelů a snažili se mě od Verospironu + HAK odradit úplně. Že to není doživotní řešení, a že i přírodní cestou se dá hormonální rovnováha dát do pořádku. Nevím, jistý je, že čím více hormonů, tím hůře se toho zbavuje:-(((( Pořád váhám, ale jsem na cestě pomalu snižovat hormony.
Peťule
plešatá kráska

Aha, jasně, já jsem na ty léčitele zapomněla. Je to dost blbý rozhodování. Pokud najdeš nějaké ideální přírodní řešení, tak to bude super. A pokud ne, vždycky se můžeš k těm hormonům vrátit a pak ten Verospiron určitě aspoň trochu pomůže. Máš takové záložní řešení, to se vždycky hodí :-))
ola
Holky, taky sem teď nedávno pročítala knížku o józe a tam psali, že pro růst vlasů je dobrej stoj o hlavě nebo svíčka.. zkoušel to někdo z vás?? já sem včera prubla tu stojku, ale padla sem bokem :)) budu muset potrénovat.. jinak nemáte typ na ňákýho dobrýho senzibila léčitele, aspoň aby vypátral tu příčinu.. hned by bylo líp..
Peťule
Svíčku jsem kdysi zkoušela, jenže mně to nedělá dobře, dělá mi to šílenej tlak v uších (asi následky otřesu mozku z minulosti).

Ale existuje knížka od PhDr. Krumlovské "Jóga prstů", máme to doma, tam jsou dobré pozice, kterých se docílí různým propletením prstů. Taky na padání vlasů a psychickou vyrovnanost, metabolismus atd.
Cibulka
Ola

Já jsem byla asi před 3 týdny u Wojnara (u Ostravy). Mám dojem, že se nazývá juvenolog, ale nevím jestli to dobře píšu. Každopádně jsem tam šla na doporučení známých, kterým odhadl příčiny jejich problémů. On se ti podívá do očí (panenek) a podle skvrn na nich ti řekne s jakým tělesným orgánem máš problémy. U mě uhodl ty odeznívající gyn.záněty a taky uhodl že mám trochu problémy s trávením. Takže docela trefa do černého. Bohužel vlasy mi neuhodl, protože říkal, že hormóny tam nevidí. Napsal mi alespoň přímo na tělo čajovou směs různých bylin na pročištění organismu.
Peťule
Cibulka

Taky jsem byla u Wojnara, našel mi to samé (špatné trávení, slabší vaječník), vlasy nenašel!!! Když jsem mu o nich řekla, tak že je to prý metabolismem a dal mi čajovou směs (možná stejnou jak tobě :-))) Takže buď máme obě podobný problém, nebo není Wojnar zas tak vševědoucí... teď co je lepší?
Cibulka
Holky tak už mám HAK. Byla jsem na gyndě a doktor mi nejprve dal zkušební 1 měsíc Vreya. Doma jsem si přečetla příbalovou info. a okamžitě jsem k němu běžela znovu aby mi dal něco jiného. Na té Vrey píšou, že to není běžná HAK ale pouze hormonální léčba a jakmile vypadávání vlasů ustane tak se musí i ukončit léčba. Z toho mám tak trochu obavy abych si tím nezadělala ještě na větší problémy než mám. Doktor byl sice nasraný (usuzuji podle řečí sestřičky), ale vyměnil mi to za Yadine (tu jsem měla původně než jsem vysadila HAK). U Yadine jsem si přečetla že působí taky antiandrogeně tak mi držte palce aby to zabralo.
A jinak holky držte se ...
Radana
Čau děvčata,
ani nevíte,jak s vámi všemi cítím.Mě padají vlasy od roku 1999,to mi bylo 22.Mám dojem,že se mi vlasy mění co 3 roky.V současnosti mám dvě děti a k vyřešení padání vlasů těhotenstvím může jen říct - nesmysl.Samozřejmě v těhotenství vám pomalu nevypadne ani jeden vlas,ale 4 měsíce po porodu se nestačíte divit.Jedna známá mi říkala,že vlasy se mohou měnit až do dvou let po porodu.To je i můj případ.Když byl synovi rok a půl začli mi padat vlasy tak,že jsem za pár měsíců neměla téměř žádné.Dcera měla rok a půl nedávno a hádejte co jsem před třemi dny zjistila - správně - začlo to znovu.Jsem zoufalá,bojím se,že to bude zase takové.K vaší diskusi o HA můžu jen dodat to ,co mi řekla moje kožní lékařka.V mém případě se jednalo o Diane.Vlasy se při jejím užívání dostanou postupně do stejné růstové fáze a tím pádem se pak hromadně nachází i ve fázi vypadávání.Nakonec mi sdělila,že to v podstatě platí o všech HA.Chce se mi brečet nad tím,jak jen nám můžou lékaři předepisovat HA a přitom jsou to takové dryjáky.No nic děvčata,mějte se.Hodně síly nám všem!
alawa
Vanda
na akne je super fucidin je to krem s antibiotiky (nevysusuje jak ostatni kremy) taky mi nic nepomahalo jen tady to. vlasy me taky trapi, brala jsem taky Diane 35 zacaly mi padat vlasy v chomacich koupila jsem si revalid + zinek a je to o dost lepsi vlasy zhousty a rostou rychleji nove silne vlasy, ale pokud budes vedet o necem lepsim napis mi email alawa.alawax@seznam.cz diky
Empulinka
Zdravím všechny, mám taky problém s vypadáváním vlasů :-( Asi pred pěti měsíci jsem přestala brát hormonální antikoncepci, kterou jsem brala asi 4 roky. No a pak ty problémy s vlasy začaly. Vlasy se mi strašně mastí, proto si je musím často mýt, a pokaždé mi vypadne tolik vlasů!!! K hormonům už se nikdy nechci vrátit, po vysazení už nemám ani menstruaci! Nemáte někdo zkušenosti s přírodními léčivy, které by mohly pomoct organismu dát se do pořádku?Vím, že to může trvat roky:-(
Evi
Ahoj všichni, také mě trápí velké vypadávání vlasů. Brala jsem různé druhy hormonální antikoncepce zhruba 5 let OD 18 LET - poslední byla Yadine,kterou jsem vysadila po dohodě s gynekologem začátkem února tohoto roku a od té doby žádnou neberu a už brát nechci. Vlasy mi rapidně řidnou, a protože nosím krátké vlasy,je mi už i vidět lebka. Vlasy se mi i změnily mají tendenci se kudrnatět a na skráních jsou i krepaté. Můj obvodní lékař mi udělal testy na štítnou žkázu a na železo - jsou v pořádku. Díky vaší diskuzi jsem pochopila,že musím detoxikovat játra. MŮŽETE MI NĚKDO ŘÍCT JAK DLOUHO BY TA DETOXIKACE MĚLA TRVAT, ABY MI TO POMOHLO?????

DÍKYYYYYYYYYYY ZA RADU A HEZKÝ LÉTO!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Vypadávání způsobeno antikoncepcí?

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání web forum software miniBB™ © 2001-2018  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2018