Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Zajímalo by mě kolik je u nás plešatých žen

Autor Zajímalo by mě kolik je u nás plešatých žen
Lord_Denvil
Pelenka:

Moje holka ma stejny problem, jak ty. Mikropigmentací obočí ma. Vydrzi to asi 2 roky... Vypada moc pekne. Ani to (pry) moc neboli. Jako obycejna kerka.
Pelenka
Lord_Denvil:
Děkuji za reakci. Ráda bych se zeptala ve kterém kosmetickém studiu byla a zdali ho může doporučit. Děkuji
Lord_Denvil
Pelenka:

No, my jsme z vysociny a je to myslim uplne bezny kosmeticky salon bez jakekoliv specializaci.
Pelenka
Lord_Denvil:
Děkuji za odpověd, nejsem plně rozhodnuta zda-li mám tetování obočí podstoupit. Nosím brýle a ofina paruky obočí docela překrývá. Tužka na obočí nebo šedé stíny taky obočí také dokresluje.
Lord_Denvil
Pelenka:

No, nevypada to blbe. Ale je to otazka, jestli se te chce jit do tetovani...

Kdyz chces, tak rekni mail nebo icq a muzu te poslat nejaky fotky
Evelyn
mikropigmentace je totéž co permanentní make-up? Jestli jo, tak doporučuju. Půl roku jsem si malovala obočí a teď už rok mám od toho pokoj. Bolelo to asi tak, jako bych si rozškrábala komáří štípnutí, takže vydržet se to dá, a paní kosmetička mi namíchala krásně přirozený odstín. Jenom doporučuju, abyste se předem přesvědčili, že používá a) sterilní jehlu, b) že vám tu barvu namíchá na míru a c) jestli vám nabídne lokální znecitlivění gelem - to dost pomáhá a je to znamením serióznosti podniku.
alesek__
nejméně potřebná věc k životu a stejně bez zni nemužeme žit :( a to jsou vlasy...kecam mam par piv v sobě :)
Darka
Ahoj,
ráda bych se Vás zeptala na to centrum CZV. Chtěla bych se tam objednat, ale nemám o této klinice žádné informace. Mohl by mi někdo napsat jestli je dlouhá objednací doba a jestli se na té klinice za to vyšetření platí a kolik? A jestli byl někdo už vylěčen?
Děkuji Vám za odpověď.
Darka
Peťule
Darka

Já jsem tam nebyla, ale lidi na to spíš nadávají, že se to moc neliší od návštěvy klasického kožního.
Richard
alesek__
Sice v sobě možná máš pár piv, ale vystihnul jsi to perfektně. Naprosto s Tebou souhlasím.
Inna
Já tam byla - objednání trvalo cca 1,5měsíce - pěkně jsem si hodinu - no možná i déle vyčkala v čekárně a odcházela po zatahání za vlasy s Alpikortem, methioninem a injekcemi B5 (tenkrát ještě byli - dnes už se u nás B5 v injekcích nedostane).
Nedovedu si představit, že by to na jiném kožní vypadalo ještě hůř - to by museli přidat kopanec - jinam myslím, že je to snejný.
Jestli se platí nevím - tenkrát jsem neplatila nic.
Amálka
Potvrzuji předchozí úryvek, je to nanic. Byla jsem tam dvakrát, poprvé mi dala Alpicort s methioninem (jak tak na to koukám asi ani nic jiného nezná). Nakonec mi řekla, že u většiny žen s těmito problémy se stejně příčiny nezjistí a tím celou věc považovala za vyřízenou. Doubrou zkušenost mám se soukromými lékaři, vyšetření se sice plně hradí a je to pálka, ale za ten přístup a opravdovou snahu pomoci to stojí.

CZV NEDOPORUČUJI !
Peťule
Já chodím ke kožní do OL, bývalá primářka, a musím uznat, že je lepší než ti "obyčejní" kožaři. Poprvé jsem nafasovala Alpicort F, ale když to za měsíc nezabralo, tak mi nasadila hormonální léčbu Diane 35 a pozděj k tomu i Verospiron, protože samotná Diane nestačila. V romhle momentě se už většina "obyč" kožních cuká, že je problém jinde. Sice mi nedělala testy, ale obě jsme se nějak shodly na hormonální příčině (začlo to po vysazení antikoncepce a trichogram tomu nasvědčoval) a při horm. léčbě, co mám teď (Yadine + Verospiron 100), ty vlasy padají o polovinu míň, takže se asi trefila a docela to zabírá. Tvrdí mi, že na můj problém se hodí hormony a Neocapil. Methionin a vitamíny mi nedává, k přírodním lékům je skeptická. Ale mně to neva, já si vitamíny beru spíš na podporu zdraví a kvality vlasů a hlavně si je koupím v každé lékárně, ale ten Verospiron jen tak na doktorovi člověk neukecá.

Bádat nad příčinou je někdy utopie a nikam to nevede, protože z výsledků odběrů malo který kožní nebo občas i endokrinolog vyvodí příčinu. Nestačí vejít se do tabulek, ale hormony/minerály musí být taky mezi sebou v rovnováze. Pro mě je za těhle okolností důležitější najít vhodnou léčbu než pátrat po příčině.
Amálka
Cituji: Peťule
důležitější najít vhodnou léčbu než pátrat po příčině


Ale všechno má svou příčinu (nic se přeci neděje samovolně) a myslím, že zjistit příčinu je zároveň zjištěním vhodné léčby. Nemyslím si, že je vhodné experimentovat s různými léčbami a já osobně nechci zkoušet požírat léky a mazat si hlavu kdečím dokud mi někdo nevyvrátí, že to např. není ze stresu. Možná proto je léčba v této oblasti tak neúspěšná - léčí se následky, ale ponechává se mimo příčina.
Peťule
Amálka

Jo, já to chápu, ale mně už vyvrátili všechno možné příčiny kromě té hormonální a tu asi nikdo nepotvrdí, protože pokud nemáš 3x zvýšený testosteron, tak ti to žádný doktor nepotvrdí. Já jsem měla při testech velmi nízký estrogen a žádného doktora to nezajímalo (a to jsem jich obešla dost), prý to nic neznamená. Jedinou naději vidím ještě v MUDr. Klubalovi, ten se prý s pacienty o hodnotách z testů hodně baví a vysvětluje.

A příčina u mě není stres (protože vlasy padají i po klidných obdobích a stresovala jsem se od malička, ale vlasy na to nikdy nereagovaly), alergeny i imunologie negativní, minerálů mám dost a to je ještě i přesto beru, kožní ani kosmetický problém to není, stravuju se zdravě, na vyšší moc nevěřím... takže z toho vychází hormony. Navíc jediné, co mi docela zabralo, jsou ty HAK s Verospironem.

Když si přečteš příspěvky holek, co mají AGA, tak zjistíš, že bohužel jim žádnou oficiální příčinu nenašli :-( Tím nechci nikoho demotivovat, ale srážka s naším zdravotnickým systémem je kapitola sama o sobě...
Amálka
A mají tedy opravdu AGA? Není to jen výmluva? To je hrozně snadné najít něco, co je prakticky neprokazatelné, to bych dovedla taky.

K MUDr. Klubalovi chodím také, je fajn, rozhodně má zájem pomoci, ale nic převratného od něj neočekávej.
plešatá kráska
|Peťule

Ten MUDr.KLubal je z Olomouce?? ..Najít doktora, co se o AGA alespoň trochu zajímá je zázrak:-((
plešatá kráska
Darka

Do CZV jezdím, ale opravdu se to od jiných kožních neliší. Přesně jak popisují holky tady. Objednávat se musíš a je to bezplatné..ještě aby to:-)
Peťule
plešatá kráska

Ne, MUDr. Klubal ordinuje na soukromé klinice v Praze a vstupní vyšetření prý vyjde na 1500 Kč, kontroly už tak do 500 Kč.
Peťule
Amálka

Cituji: Amálka
A mají tedy opravdu AGA? Není to jen výmluva? To je hrozně snadné najít něco, co je prakticky neprokazatelné, to bych dovedla taky.

Holky, co tu dost psaly o AGA, to měly buď diagnostikované od doktora a nebo to tak zhodnotily samy, jelikož jim většinou řídlo temeno a zkracovala se délka života vlasů, vypadávaly i ty malé a chcíplé, občas nějaké akné a nefungující menstruace ... prostě AGA. Nebo se tomu taky dá říkat hormonálně podmíněná alopecie, protože testosteron můžeš mít OK, ale stačí ti snížený estrogen (můj případ) a vlasy začnou být díky té nerovnováze citlivé.

Já celkem chápu tvou skepsi k těm diagnózám, co doktoři chrlí, ale už jsem se celkem naučila být vůči doktorům imunní. Trápila jsem se skoro rok hledáním příčiny padání a výsledek nulový (obešla jsem 3 kožní a od každého jiná diagnóza), takže teď už se fakt zaměřuju jen na hledání optimální léčby. A až ji najdu, budu vděčná za vlasy zůstávající na hlavě, i když nebudu vědět, proč mi to padalo. Nemusím vědět všechno.
Peťule
Amálka

Jo, ještě jsem zapomněla, kromě 3 kožních, endokrinoligie, gynekologie, alergologie jsem vyzkoušela i léčitelku. Podle ní jsem byla tak strašně ve stresu, že jsem z toho měla sníženou imunitu a proto padaly ty vlasy... takže to je ještě 4. diagnóza, ale tu jsem nebrala moc vážně, protože ta léčitelka po mně chtěla věci, které byly dost v rozporu s mými principy - např. skoro mi zakazovala zelený čaj, kterému já ale hodně věřím, co se týče detoxikace a vlivu na krevní oběh.
plešatá kráska
Peťule

A to je všeobecnej doktor nebo na něco specialista? Ty jsi tam byla? Má s ním někdo zkušenosti tady? Je hodně drahej..Diky moc za odpověď:-)
Amálka
plešatá kráska
Je to imunolog, arelgolog a dermatolog. Udělá Ti podrobný rozbor krve, určitě nic neopomine. Ceny viz Peťule.

Peťule
Nevím zda samotný fakt, že máš nízký estrogen implikuje AGA. Podle mých informací má nižší hladinu 1/3 všech žen, je to dost běžné. Navíc dost záleží kdy během menstr.cyklu Ti tu krev odeberou, protože samotná hladina E je během něj dost kolísavá. Já sama jsem měla sníženou hladinu po vysazení HA, vše ostatní bylo OK. Teď už je normal, ale na vlasy to jaksi nemá vliv, tak nevím.

Ty Peťule, když jsi si tolik jistá, že jsou za tím vším hormony, proč je do sebe dále cpát?
Na druhou stranu musím říct, že Tě chápu, není to snadné to hodit za hlavu. Také jsem se kvůli tomu dost nabrečela, až teď, po skoro třech letech se mi zdá, že už kvůli tomu nemohu uronit ani slzičku (asi celková otupělost).
Peťule
Amálka

Já vím, že záleží na tom, v které fázi cyklu mi vezmou krev na hormonální odběry a gynekolog mi ty odběry vždycky podle cyklu naplánoval, takže tam se chyba nestala.

Já chápu, že to dost lidem může připadat absurdní, valit do sebe hormony "jen" kvůli vlasům. Jenže mně když to padá tempem 150 denně a nejde si toho nevšímat, protože pořád na tričku sbírám vlasy a děsím se pohledů do zrcadel, tak mi to totálně rozhazuje psychiku. Vyhodit z odpadu ve vaně 200 vlasů a pak dalších 200 vyčesat tak nejde udělat bez povšimnutí. Když mě z toho chytne deprese, tak většinou začnu brečet a mluvit o sebevraždě a podobných blbostech a přestanu myslet normálně... no prostě bez normálních vlasů mi nějak nejde normálně fungovat a tak je pro mě vysvobození, když dosáhnu toho, že padají daleko míň. To pak začínám zase žít normálně a bavit se s lidma o normálních věcech.

Přijde mi docela normální, že ve 20 chci vypadat dobře a udržet vlasy na hlavě. Navíc teď, co jsem vyměnila Diane za Yadine, jsem dost spokojená, je to daleko menší zátěž.
Amálka
Peťule
Já Tě chápu, prošla jsem si tím také. Také bych chtěla vypadat normálně, je mi 26, dodělávám letos práva a slibná kariéra nadosah, ale trochu mi to kazí ... Říkám si, až se půjdu ucházet o místo jak se na mě asi budou dívat? Mně to také není jedno, na druhou stranu si přeci nezničím zdraví jen kvůli vlasům. Ale držím Ti palce, ať Ti to pomůže.
Peťule
Amálka

Díky, já ti taky držím palce :-) Jsem na tom podobně, já studuju cizí jazyky, rýsuje se slibná kariéra tlumočnice nebo překladatelky, ale jaksi se mi nechce pracovat denně s lidma a přitom maskovat prosvítající hlavu.
tata
Zdravim vsechny, jsem otec 20 dcery, ktera behem nekolika mesicu ztratila vsechny chlupy vcetne vlasu, ras a oboci. Hledali jsem pricinu, take byla u vsech moznych lekaru a zatim nic. Je uplne v pohode, aspon se tak tvari.
Nejspise se to stalo tak, ze ji pritel hodne vystrasil, bafnul na ni tak ze si sedla na zem a hodne se lekla. Tri dny po tom ji zacali padat vlasy.
Jedna lecitelka rekla, ze se ji vlivem adrenalinu spalili vlasove korinky, kazdy hledame nejakou pricinu. Hraje zde asi take svoji roli dedicnost. Moje matka, tedy dcery babicka mela jednou malou lysinu na hlave, ale od te doby nemela problemy. To znamena, ze je zde klicovy faktor dedicnost a krizeni genu. Ja ani matka dcery jsme nikdy takove problemy nemeli.
Dcera ma porad kluka a me ted docela trapi problem, bude mit dcera dite, kteremu normalne porostou vlasy? Odpoved na tuto otazku jsem nikde v diskusi nevidel.
Projizdel jsem zahranicni servery a dost se toho da najit v anglictine, ale nasel jsem pouze jeden clanek o generaci rodiny, ktera nemela zadne vlasy ale to nemusi nic dokazovat. Take jsem se snazil patrat po pravdepodobnosti narustu vlasu a chlupu do puvodniho stavu, ale moc jsem se nedocetl. Nasel jsem pouze jednu statistiku a tu zde pro jistotu nebudu rozsirovat, nemusi to byt pravda. Jinak drzim palce, budte v pohode a pokud nekdo mate zkusenosti s tim, zda se autoimunni nemoc AA prenese i na narozene dite uvital bych vase postrehy. Dekuji
Peťule
tata

Dřív tady psávala Táňa a té taky vypadalo úplně všechno, až potom se pořídila děti a ani jedno z nich ten problém zatím nemělo. Tuším, že její kluci měli pod 10 let, ale jen tak matně vzpomínám.
Irena
Alexandra
Irena
Alexandra
Mám totální alopecii Obočí si líčím a nemám s tím celkem problém. Co se týká řas, jsem nepřišla na žádný rychlý způsob přilepení, jednou jsem to zkoušela a povedlo se, ovšem asi po 20 minutách ( jednotlivé řasy), což si každé ráno nemůžu dovolit. Prosím o typ a radu, či konkrétní typ řas, jak řasy přilepit. Musím přiznat, že mě to hodně často znervózňuje, když komunikuji s lidmi, ale zase na druhou stranu si myslím, že si toho nikdo asi pořádně nevšimne. Děkuji za všechny typy a zkušenosti.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . >>
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Zajímalo by mě kolik je u nás plešatých žen

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání bulletin board script miniBB™ © 2001-2018  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2018