Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Zhoršující se padání vlasů

Autor Zhoršující se padání vlasů
emmeken
Ahoj, dlouho jsem váhala, jestli sem napsat, ale už jsem totálně zoufalá. Přibližně před 3 lety mi začaly dost padat vlasy, na kožním nic nezjistili, na endokrinologii taky ne, řekli mi jen, že když si začnu léčit alergie, tak by se to mělo srovnat. Což o to, ono se to nějak srovnalo (ani nevím jak vlastně). Vlasy padaly pořád celkem dost, ale rostly nové a zdravé a byly poměrně husté. Bohužel před cca 2 měsíci všechno začalo nanovo, ale strašně postupně, takže jsem zezačátku nic nepozorovala. Pak se všechno zvrtlo naprosto příšerně. Běžně mi při česání vypadlo tak 10 vlasů, pak to bylo 30, pak 50, 100... a včera večer přes 200, ráno totéž. Naprosto hysterická jsem dojela za svou kožní (u níž se na padání vlasů léčím, beru methionin a Alpicort), ne že bych čekala, že mi dá nějakou zázračnou pilulku a padání přestane, ale doufala jsem aspoň v nějakou radu nebo aspoň psychickou podporu. Doktorka na mě ale už ve dveřích začala ječet, co tam vůbec chodím, že nárok na další návštěvu mám až za 2 měsíce!! Když jsem se jí snažila vysvětlit svoji situaci, tak mě vyhodila s tím, že mám jít jinam, ale stejně že mě nikde jinde nevezmou. To mě fakt dostalo.

Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenost s takovýmhle příšerným zhoršováním ze dne na den. Myslela jsem, že když začnu brát methionin a mazat se Alpicortem, tak se to padání aspoň ustálí, ale tohle jsem fakt nečekala.

Taky by mě zajímalo, jestli jde používat zároveň Alpicort a Neocapil (samozřejmě ne naráz). Chtěla jsem se na to zeptat své kožní, ale jaksi mě nepustila ke slovu.

Díky moc a omlouvám se za dlouhý příspěvek, ale potřebovala jsem se z toho aspoň vypsat, když už nic jiného (kromě věčného lítání po doktorech) nezmůžu.
bblackcat
emmeken
ahojky, mám též velký problém s padáním vlasů, u mě to začalo před 3 měsicema po vysazení hormonální antikoncepce, navíc se zhoršilo akné a cyklus je nepravidelný, na srovnání cyklu mi gyndařka předepsala progesteron, konkrétně duphaston, beru ho tři dny a děsím se co to udělá s mými vlasy, lépe řečeno zbytkem, tak o třetinu jsem už přišla. U doktora jsem s vlasy ještě nebyla, takže bohužel s tímhle ti neporadím, naopak jsem se chtěla zeptat jaký bereš přípravek s methioninem?Známá co má také problémy s vlasy byla v centru zdravý vlas, jsou v Praze, ale soukromý, takže platíš jen za konzultaci a jí práve methionin doporučili. Já se tam také objednala,, jenže mají dlouhé čekací lhůty, jdu tam až v listopadu, bojím se , že do tý doby budu plešatá. Pořídíla jsem si tablety reghaar a uvažuju o nějakém šamponu, jen jsem se ještě nerozhodla který. Přeji pevné nervy a hodně vlasů.
Dorka
Ahoj, to je hroznej přístup, myslím, že být doktor neznamená jen předepisovat léky, ale taky být zároveň psycholog a podle toho se chovat. Vidím, že Tvá kožařka má sociální inteligenci na bodu mrazu. Být Tebou, najdu si rychle jinýho doktora. Mně osobně začaly vypadávat vlasy asi před měsícem, nikdy jsem jich neměla moc, takže alespoň já to vnímám dost citlivě a jsem z toho zoufalá už teď. Jdu na vyšetření štítné žlázy, jestli to není od toho a pak uvidím. Jistý je, že plešatá chodit nechci. Přeju pevný nervy, ale vím, že je to těžký a člověk už za chvíli nemyslí na nic jinýho...
RALNA
bblackcat:

Ahoj, mně začali vlasy také padat a když tak nad tím uvažuju, tak to je po tom co jsem vysadila antikoncepci stejně jako u tebe. Také jsem si myslela, že to může být tím, že mám pořád problém s kvasinkami a to prý může také způsobovat padání vlasů, ovšem i tyto problémy s kvasinkami mi začali také s užíváním antikoncepce, předtím jsem s tím žádné problémy neměla. Sice mám také problém se štítnou žlázou, ale tou to určitě nebude, protože co jsem se začala léčit a brát léky, tak mi vlasy padat přestali, až teď zase začali.
Jinak k tomu co jsi si pořídila. Reghaar mi nepřijde zrovna moc účinný, asi bych zkusila Revitalon nebo mě teď docela láká zkusit Nutricap proti padání vlasů, má docela slušné složení. Obecně je tady někde v jedné diskuzi hodně chválen právě ten Revitalon. Stejně tak jsem se na těchto stránkách dozvěděla, že jediný skutečně účinný šampon proti padání vlasů je ten, který obsahuje ketokonazol. To je konkrétně Nizoral, Danket a pak ještě jeden, název už si moc nepamatuju, ale je hrozně drahý.
RALNA
emmeken:

A co zkusit změnit kožní lékařku? To se mi zdá asi jako nejlepší řešení. Já osobně bych tedy k doktorce, která by ke mně jakožto k pacientovi měla takový přístup, už nikdy nešla. Není to přece jediná kožní lékařka na světě.
bblackcat
Ralna: ahojky, děkuji za radu. Nakonec jsem šla ke kožařce, napsala mi třikrát denně methionin, potom mi doporučila dvakrát denně doplněk stravy biosil plus. Dále mi řekla, že šampon proti padání valsů žádný není, ja si přesto na doporučení kamarádky koupila dercos od vichy, je drahý, možná je to ten jak sis na něj nemohla vzpomenout? Když jsem jí povídala o problému s nepravidelným cyklem a že mi na gyndě předepsali duphaston, tak se lehce vyděsila a napsala mi dvakrát denně kyselinu listovou, že po ní se cyklus taky srovná a je přírodní. Ještě musím na vyšetření kvůli stítní žláze, mamka bere prášky, má ji zvětšenou.
Jinak problém s kvasinkama mám taky, lépe řečeno asi tak poslední dva roky (antikoncepci jsem brala deset let, takže po ní to není)u mě se to zhoršilo práve po vysazení antikoncepce, nenapadlo by me, že i tohle může souviset s padáním vlasů....
Reny
Doporučuji vyhledat na internetu info o kandydoze neboli přemnožení kvasinek v organismu. Tahle choroba může mimo jiné způsobit i padání vlasů, čehož si teď právě užívám.. Kandydozu způsobuje antikoncepce,antibiotika, stres atd. Informací najdete určitě dost, bohužel doktoři u nás tuhle chorobu zatím moc neznají, i když je velmi častá. Mně pomohl známý z Německa, tady jsem žádné léky nesehnala. Bohužel mám teď recidývu, což bývá časté, zvláště pokud přestanete držet dost přísnou dietu. Klidně poradím, pokud budete mít zájem. Jinak značka Vichy - brrrr!!! To by snad vůbec neměli prodávat v lékárně. My jsme z této značky dostali dermatitidu. Moje dermatoložka se vůbec nedivila,prý má dost takových "pacientů od Vichy". Nejlepší šampony, co jsem našla, má Logona, Weleda nebo Lavera. Stačí maličkost - zkontrolovat si složení výrobku. Všechny parabeny a PEGy jsou pěkné svinstvo a jsou jak v krémech, tak v šamponech.
RALNA
Cituji: bblackcat
Ralna: ahojky, děkuji za radu. Nakonec jsem šla ke kožařce, napsala mi třikrát denně methionin, potom mi doporučila dvakrát denně doplněk stravy biosil plus. Dále mi řekla, že šampon proti padání valsů žádný není, ja si přesto na doporučení kamarádky koupila dercos od vichy, je drahý, možná je to ten jak sis na něj nemohla vzpomenout? Když jsem jí povídala o problému s nepravidelným cyklem a že mi na gyndě předepsali duphaston, tak se lehce vyděsila a napsala mi dvakrát denně kyselinu listovou, že po ní se cyklus taky srovná a je přírodní. Ještě musím na vyšetření kvůli stítní žláze, mamka bere prášky, má ji zvětšenou.
Jinak problém s kvasinkama mám taky, lépe řečeno asi tak poslední dva roky (antikoncepci jsem brala deset let, takže po ní to není)u mě se to zhoršilo práve po vysazení antikoncepce, nenapadlo by me, že i tohle může souviset s padáním vlasů....


Ne, ne, Dercos od Vichy to nebyl. Ten jsem jednou také měla a nějak mi nevyhovoval. Co se padání vlasů týče, tak změnu jsem nezaznamenala žádnou a spíš mi to přišlo, že je mám ještě jemnější než když jsem ho nepoužívala. Jinak ten hodně drahý šampon jsem se dívala, že je Revita, ale vzhledem k ceně jsem si ho ani nekupovala. Šampony proti padání vlasů skutečně ten ketokonazol neobsahují (kromě té Revity), spíš ho dávají do šamponů proti lupům, takže jsem si koupila ten Danket a uvidí se....Případně ještě zkusím ten Nutricap tabletky proti padání vlasů. Doma mám sice nenačatý Revitalon, ale ty tabletky jsou tak strašně veliké a já mám problémy s polykáním prášků, takže ten bohužel užívat nemohu.
Ty kvasinky rozhodně mohou souviset s padáním vlasů. Bohužel antikoncepce může způsobovat problémy s kvasinkami. Antikoncepce jsou přece jen hormony a ty rozhodí organismus ať si doktoři říkají co chtějí. Já zkoušela různé prášky a po každých mi bylo tak hrozně zle, po jedněch jsem měla hrozný akné s boláky, přesto že jsem na akné nikdy netrpěla, po dalších zas hrozné bolesti hlavy a otoky nohou, depresivní nálady,no a pak ty kvasinky, kterých se nemohu zbavit. Antikoncepční tabletky jsem tedy přestala užívat úplně a jsem v pohodě, až na ty kvasinky.
Tak snad už jen zbývá si přát, aby to hrozné padání už konečně přestalo a ta naše léčba byla úspěšná. Pohled do umyvadla plného vlasů už mě začíná dost děsit.
RALNA
Cituji: Reny
Doporučuji vyhledat na internetu info o kandydoze neboli přemnožení kvasinek v organismu. Tahle choroba může mimo jiné způsobit i padání vlasů, čehož si teď právě užívám.. Kandydozu způsobuje antikoncepce,antibiotika, stres atd. Informací najdete určitě dost, bohužel doktoři u nás tuhle chorobu zatím moc neznají, i když je velmi častá. Mně pomohl známý z Německa, tady jsem žádné léky nesehnala. Bohužel mám teď recidývu, což bývá časté, zvláště pokud přestanete držet dost přísnou dietu. Klidně poradím, pokud budete mít zájem. Jinak značka Vichy - brrrr!!! To by snad vůbec neměli prodávat v lékárně. My jsme z této značky dostali dermatitidu. Moje dermatoložka se vůbec nedivila,prý má dost takových "pacientů od Vichy". Nejlepší šampony, co jsem našla, má Logona, Weleda nebo Lavera. Stačí maličkost - zkontrolovat si složení výrobku. Všechny parabeny a PEGy jsou pěkné svinstvo a jsou jak v krémech, tak v šamponech.Ahoj Reny, nějaké rady by se mi určitě hodily. Kandidózu mám díky antikoncepci, do té doby jsem byla v pohodě. Jen si nedovedu představit tu přísnou dietu při mých 50 kg, to bych se za chvíli vytratila. Jinak jestli se mohu zeptat, jaké léky jsi měla z Německa? Můj gynekolog bohužel vůbec nebere tenhle problém vážně, přesto že se těch kvasinek nemohu zbavit. Myslela jsem, že dostanu předepsaná nějaká antimykotika a bude po problému, když už to mám tak dlouho, ale gynekolog mi je vůbec nechce předepsat, pořád mi dává jen nějaké čípky, které nepomáhají. Nejvíc mě znepokojuje právě to padání vlasů, jinak bych to snad ani neřešila. Pokud vlasy padají v důsledku kandidózy, nevíš jestli pomohou s tím padáním třeba nějaké ty tabletky na vlasy nebo šampony? Díky.
Márty
Cituji: RALNA
Můj gynekolog bohužel vůbec nebere tenhle problém vážně, přesto že se těch kvasinek nemohu zbavit. Myslela jsem, že dostanu předepsaná nějaká antimykotika a bude po problému,

Bohužel, čeští doktoři dělají s antimykotiky drahoty, navíc, je zde jen velice omezená nabídky, těchto léků. Neexistují zde tablety nystatinu, což je nejlepší antimykotikum. Jinak, přemnožení kvasinek má velice zásadní význam připadání vlasů.
JirkaVladko
RALNA
A jaké máš příznaky té kandidy?
RALNA
JirkaVladko:

Tak především takové ty typické ženské problémy, tedy výtoky. Měla jsem je tedy dost silné, teď už sice tolik silné ne, ale stále ještě ano. Jinak tedy to padání vlasů (to mě asi trápí nejvíc), občasné bolesti hlavy, bolavý konečník,vyčerpanost, hučení v uších, nafouklé břicho, občas průjem. Tohle vše jak jsem se dozvěděla prý s kvasinkami bohužel souvisí. Když mi gynekolog nepomohl, tak jse šla s těmito problémy k obvodí lékařce, ale podle ní tohle všechno je normální, jenže já takové potíže nikdy neměla. No připadala jsem si jako nějaký hypochondr, ale to nejsem, já sama nejlíp vím jak mi je.

Márty:

Prosím tě a ten nystain se tedy u nás vážně nedá sehnat? Jestli ne, tak to je docela škoda. Takhle mi nikdo nepomůže a jak to dopadne s mými vlasy ani radši nedomýšlím. Mohli by pomoci nějaké vitamínové tablety?
Reny
Vitamíny na kandydu bohužel nepomohou... Je potřeba ji zničit např. nystatinem a současně ji přestat"krmit", tzn. držet protikvasinkovou dietu. První měsíc velice přísnou, pak alespoň rok vydržet určité dietetické omezení: žádné cukry(ani med, ovoce, brambory), bíkou mouku,alkohol, kávu, nic smaženého, jíst co nejvíce syrové zeleniny atd. Jinak se to vrátí. Pouze dieta nemá smysl, musí probíhat souběžně s léčbou. Zároveň to chce posilovat imunitní systém, aby se nastartoval (echinacea apod). Kandydoza začíná ve střevech, která jednoduše řečeno perforuje a tím se dostane do krevního oběhu. Pak putuje krásně po těle a projevuje se různě. U mě to začalo mykózama "dole", pak nadýmání, svědění konečníku, bolesti kloubů, svědění v nose, zahlenění hltanu,šílená dermatitida,padání vlasů... Obíhala jsem doktory jak blázen a každý vždycky léčil jenom ten následek. Zásadní omyl, je potřeba komplexní léčba, zejména to vymýtit ze střev. Jsem půl roku po léčbě, bohužel jsem přestala držet dietu a mám to zpátky... Varuju tady všechny před hormonální antikoncepcí! V únoru jsem ji přestala brát a dodnes se z toho nemůže tělo vzpamatovat. Nechápu - kolik žen dnes trpí mykózou a stále to gynekologům v hlavičce "neseplo", že to má přímou souvislost s antikonc.
RALNA
Cituji: Reny
Vitamíny na kandydu bohužel nepomohou... Je potřeba ji zničit např. nystatinem a současně ji přestat"krmit", tzn. držet protikvasinkovou dietu. První měsíc velice přísnou, pak alespoň rok vydržet určité dietetické omezení: žádné cukry(ani med, ovoce, brambory), bíkou mouku,alkohol, kávu, nic smaženého, jíst co nejvíce syrové zeleniny atd. Jinak se to vrátí. Pouze dieta nemá smysl, musí probíhat souběžně s léčbou. Zároveň to chce posilovat imunitní systém, aby se nastartoval (echinacea apod). Kandydoza začíná ve střevech, která jednoduše řečeno perforuje a tím se dostane do krevního oběhu. Pak putuje krásně po těle a projevuje se různě. U mě to začalo mykózama "dole", pak nadýmání, svědění konečníku, bolesti kloubů, svědění v nose, zahlenění hltanu,šílená dermatitida,padání vlasů... Obíhala jsem doktory jak blázen a každý vždycky léčil jenom ten následek. Zásadní omyl, je potřeba komplexní léčba, zejména to vymýtit ze střev. Jsem půl roku po léčbě, bohužel jsem přestala držet dietu a mám to zpátky... Varuju tady všechny před hormonální antikoncepcí! V únoru jsem ji přestala brát a dodnes se z toho nemůže tělo vzpamatovat. Nechápu - kolik žen dnes trpí mykózou a stále to gynekologům v hlavičce "neseplo", že to má přímou souvislost s antikonc.No přísná dieta........jenže s mojí váhou držet ještě alespoň rok takovou dietu tak budu vypadat jak z koncentráku.
Jinak máš pravdu s tou antikoncepcí. Kdybych jí nebrala, tak jsem mohla mít klid, takhle mám něco, čeho se nemohu zbavit. Bohužel lékaři-gynekologové si dokonce dovolí tvrdit, že to s antikoncepcí nemá co dělat. S takovým názorem jsem se setkala na jedněch stránkách, kde je poradna, kde radí gynekolog. Dost žen tam uvádí, že začali mít problémy s kvasinkami v souvislosti s antikoncepcí (tedy že v té době se jim to rozjelo, takže jasný zjevný původ problému) a onen doktor si klidně tvrdí, že antikoncepcí to není, ta že to nemůže způsobovat.
Jinak tedy lék s nystatinem se dá někde v lékárně sehnat? Ptala jsem se na nějaká antimykotika v lékárně, ale žádná nejsou volně prodejná, vše jen na předpis a můj gynekolog mi nechce žádné napsat, i přesto, že vidí jaké s tím mám problémy, takže uvažuju nad změnou doktora.
S těmi vitamíny......já nemyslela brát vitamíny na tu kandidu, ale nějaké vitamínové tabletky na vlasy, jestli by mi pomohli zastavit to padání, když to je těmi kvasinkami.
Reny
Já po té dietě taky zhubla 10 kg, teď mám 55. Chce to vydržet aspoň 14 dní tu nejpřísnější, pak postupně přidávat celozrnnou mouku, rýži ve šlupce atd.Hlavně žádné cukry, sacharidy, alkohol. Hodně cibule, česneku, zeleniny, kysané výrobky. K vařenému jídlu kopec čerstvé zeleniny. Podporovat imunitu. Jinak vitamíny na vlasy určitě nic nezkazí. Ale ani moc nepomohou, pokud se neodstraní HLAVNÍ příčina.Dost často tady na těch stránkách čtu, co všechno každý baští za přípravky a výsledek nikde. Myslím si, že v takových případech se může jednat právě o kvasinky. Jinak já mám každé ráno k snídani b. jogurt+ čtyři lžičky semínek (slunečnice, len, sezam, konopí)- což je přímo minerálová bomba na pleť a na vlasy- a stejně mi začaly vlasy padat, protože se kvasinky vrátily. Teď mám dietu, užívám zvýšené biopronu, chlorellu a jiné mňamky. Piju hodně čajů, 3 litry denně (lapacho, sayonara, hanasaki, různé čistící a na podporu imunity).Bohužel léky už nemám. Jinak jsem měla před půl rokem z Německa Adiclair, což je v podstatě nystatin. Jednou mi kožařka napsala Prokanazol. Pleť se mi po tom krásně vyhojila, ale za 14 dní to bylo zpět. Brala jsem ho 3x, vždy se to vrátilo. Nepostihlo to kvasinky v širším spektru.
RALNA
Cituji: Reny
Já po té dietě taky zhubla 10 kg, teď mám 55. Chce to vydržet aspoň 14 dní tu nejpřísnější, pak postupně přidávat celozrnnou mouku, rýži ve šlupce atd.Hlavně žádné cukry, sacharidy, alkohol. Hodně cibule, česneku, zeleniny, kysané výrobky. K vařenému jídlu kopec čerstvé zeleniny. Podporovat imunitu. Jinak vitamíny na vlasy určitě nic nezkazí. Ale ani moc nepomohou, pokud se neodstraní HLAVNÍ příčina.Dost často tady na těch stránkách čtu, co všechno každý baští za přípravky a výsledek nikde. Myslím si, že v takových případech se může jednat právě o kvasinky. Jinak já mám každé ráno k snídani b. jogurt+ čtyři lžičky semínek (slunečnice, len, sezam, konopí)- což je přímo minerálová bomba na pleť a na vlasy- a stejně mi začaly vlasy padat, protože se kvasinky vrátily. Teď mám dietu, užívám zvýšené biopronu, chlorellu a jiné mňamky. Piju hodně čajů, 3 litry denně (lapacho, sayonara, hanasaki, různé čistící a na podporu imunity).Bohužel léky už nemám. Jinak jsem měla před půl rokem z Německa Adiclair, což je v podstatě nystatin. Jednou mi kožařka napsala Prokanazol. Pleť se mi po tom krásně vyhojila, ale za 14 dní to bylo zpět. Brala jsem ho 3x, vždy se to vrátilo. Nepostihlo to kvasinky v širším spektru.


Tak to máš dobrý, váha 55 kg je krásná. Já mám teď ale 50 kg a kdybych měla zhubnout 70 kg jako ty tak nevím..... vážit 40 kg fakt netoužím. Rozhodla jsem se tedy zatím hodně omezit cukry, takže už vůbec nesladím, nejím žádné sladkosti, zmrzlinu. Je to těžké ale dá se to. Pečivo se snažím vybírat jen celozrnné a maso hlavně kuřecí a přidala jsem hodně zeleniny. Také jsem nasadila bylinný čaj Antikandin a asi ho budu střídat s tím lapachem. A také jsem začala užívat PM Chlamydil, což je antibakteriální a antivirový přípravek. Snad něco z toho zabere. Stejně jak píšeš, tak i mně to začalo mykózama "dole", prostě stejný postup jako u tebe. Je škoda, že se u nás nedá koupit ten lék s nystatinem, když je tohle tak rozšířená nemoc. Naše zdravotnictví v tomhle asi zaspalo. Jediné co obsahuje nystatin je Fungicidin a to je pouze mast na lokální léčbu právě na ty ženské problémy, takže to asi celkovou kandidózu řešit nebude. Na vlasy zatím baštím pouze Panthenol, ale Nutricap se mi zdá lepší, tak ho zkusím, i když s tebou souhlasím, že je třeba nejdřív odstranit příčinu, ale přesto doufám, že to alespoň drobet zabere. Jo a také vtírám do pokožky hlavy lopuchový výluh.
Prosím tě nevíš jestli je možné do těch bylinných léčivých čajů dát alespoň drobet citronu nebo se to vůbec nesmí?
Radana
Zdravím,chci se zeptat těch co mají zkušenosti s kandidozou.Jak se dá zjistit,že tímto problémem trpím?Myslím tím,u kterého lékaře a co obnáší takové vyšetření.
Díky
Reny
Citron určitě nevadí. Rovněž nevadí, pokud si ho osladíš umělým sladidlem. Není to zdravé, ale paradoxně umělá sladidla nevadí. Když mám deficit sladkého, koupím si dia čokoládu. Ale bacha, většinou je tam hroznový cukr a to je špatné. Musí to být s aspartamem a podobně. Chlamydil je ok, také jsem ho měla. Určitě si ale kup nějaké laktobacyly a jez zvýšené dávky. Já mám biopron. Na internetu nabízí spoutu "zaručených" produktů, ale jsou to většinou vyhozené peníze, jak jsem už dříve zjistila. Jinak držím palce, vím, jak je to úmorné.

Pro Radanu: Zatím jsem v Čechách nepotkala lékaře, který by byl s touhle chorobou obeznámen,natož jí identifikoval nějakým vyšetřením. Ale určitě jsou mezi nimi i osvícení,jen je najít. Zjistit se to dá vzetím vzorků podle toho, kde je problém - stolice, gynekologické vzorky, hlen z krku atd. Nevím, jestli z krve. Ale diagnostikovat si to může člověk i sám. O příznacích se píše všude možně na internetu, stačí dát do hledáčku název. Většinou lidé chronicky trpí nejrůznějšími příznaky (mykózy, jakoby chřipky - napětí v krku a teplota, únava, dermatitida, bolesti kloubů, vlasy-padání, deprese....) a nezabírá běžná léčba. A předchází tomu braní antikonc., antibiotik, stres, nadměrné požívání alkoholu a cukrů. Antikoncepce, antibiotika a antidepresiva (včetně většiny prášků na bolest) ničí ve střevech přirozenou mikrofloru, likvidují vitamíny B. Pak se přemnoží candida, která normálně ve střevech přebývá. Proto je v případě požívání těchto léků zároveň brát např. B-komplex, probiotika atd.
Aknazuz
Mám otázku, co mohu udělat pro vyléčení kvasinek ve střevě? Zřejmě mi vlasy padají z kandidózy, bohužel. Je na to nějaký lék, nějaká opatření, poraďte prosím. Děkuji.
Aknazuz
Holky, ještě bych se ráda zeptala, za jak dlouho (asi, přibližně) se projeví na vlasech zlepšení po odstranění nějakého problému? Např. po tom vyléčení těch kvasinek? A naopak, jak dlouho trvá, než vlasy zareagují na negativní změnu a začnou padat?

Děkuju moc.
Reny
Cituji: Aknazuz
Mám otázku, co mohu udělat pro vyléčení kvasinek ve střevě?

Na internetu určitě najdeš protikvasinkovou dietu. Jinak zkus také www.candida.unas.cz , klikni si na diskuzi. Jsou tam zajímavé zkušenosti. Za jak dlouhou ti přestanou padat vlasy po vyléčení nevím, ale počítej s tím, že kandida je záležitost na měsíce, někdy roky. Bohužel se to často vrací.
Lelula
emmeken
dělej si vlasový zábal z Heny do něj přidej oliv.olej,vejce,med,citr.štávu,štávu ze zázvoru.zábal nech aspon 3hodiny na vlasech to opakuj aspon 2x až 3x do měsíce,oplachuj vlasy odvarem z kopřiv a šalvšje,věř přírodě ....
emmeken
Lelula

Díky za rady. Já bych se nejradši na chemii úplně vykašlala, ale bojím se, že u mě už je na bylinky a jiné přírodní preparáty moc pozdě. Kdybych to podchytila tak před čtyřmi měsíci, tak by to možná pomohlo, ale teď, když už plešatím (denně padá přes 500 vlasů, a to vysloveně v chuchvalcích), už bych tomu moc nevěřila. Nicméně na kopřivu se chystám jen co přestanu používat dehtový šampon od nové kožní. I kdyby nepomohla na padání, tak aspoň na maštění by pomoct mohla.

Jen tak mimochodem, všechny endokrinologické testy mám úplně v pořádku, jak taky jinak, že :-(. To mě z toho všeho deptá úplně nejvíc - jak mám sakra bojovat, když ani nevím proti čemu! Asi rezignuju a zkusím antikoncepci, no.
Lenkaa
emmeken,
jestli můžu poradit, podívej se na diskusi Vypadávání vlasů u žen. Já, Ajjja a Petrap zkoušíme bojovat přírodními prostředky, které jsou zadarmo a docela jednoduché (zábal Ti sice trošku zabere, pilulka je jednodušší, ale tomu já nefandím). Když si to pročteš, uvidíš, zda budeš chtít vyzkoušet, děláme derivační koupele a zábaly z uriny. Máš tam různé odkazy, věřím, že to stojí za to a já mám nesrovnatelně menší padání vlasů už víc jak měsíc a pokožku skoro (nebo úplně) čistou do lupů (po 10-15 letech padání a pokusů na nic). A to jsem na začátku a věřím, že zlepšování a čištění těla bude pokračovat. Dělám to teprve přes 2 měsíce..... Hodně štěstí.
emmeken
Lenkaa
Děkuju za tipy. Jak jsem včera psala, že příčinu padání neznám, tak to už není pravda, dneska jsem dostala zbytek výsledků a u mě za vším stojí nějaký autoimunitní problém, takže to holt budu muset řešit nějak s ohledem na tohle, jestli to teda půjde. Ale když se ukázalo, že za tím nejsou hormony, tak na HAK asi kašlu, i když mi ji gynekolog hned ochotně navrhnul :-).
macina
ahoj,mě padají vlasy3 měsíce jsem z toho zoufalá,kamarádka mi poradila abych brala pantenol od dr.mulera,docela pomáhá zatím,vlasy mám jemné a středně dlouhé,chtěla jsem se zeptat jak poznám ty kvasinky?asi hloupá otazka ale prosím odpověz te
ajjja
ahoj emmeken,
když jsem si dnes přečetla náhodou Tvůj první zářijový příspěvek, a zahlédla slovíčko – alergie, okamžitě mne napadlo, nejde-li o něco autoimunního a pocítila jsem impuls napsat Ti.
Když jsem se propracovala k Tvému poslednímu příspěvku …
Jsem na tom poněkud podobně. Vlasy mi padají dlouhá léta, ale dalo se to maskovat. K rapidnímu zhoršení došlo před dvěma lety v souvislosti s propuknutím silné alergie a astmatu. Nejprve jsem to dávala do souvislosti s inhalačními kortikoidy, jež mi tehdy nasadili. Odmítla jsem je dále užívat, bez nich jsem se málem udusila, bojovala s doktory. Jenže alergie se časem zmírnila a ustálila, žádné léky na ni neberu, vlasy však zůstaly dost kritické. Myslím si, že základ mých potíží je androgenního původu, ale ty autoimunní, se myslím k tomu přičetly. Co se týče absolvování vyšetření, jsem na tom díky neochotě lékařů velmi mizerně. Po dlouhých měsících se gynekoložka smilovala a řekla, že je ochotna nechat mi tedy udělat test na hormony, za předpokladu, že na měsíc vysadím veškerou léčbu. Asi se zbláznila. Bez veškeré léčby bych za měsíc neměla na hlavě nic. Musela jsem to ovšem přijmout, nějak jsem ten měsíc „skoulela“, jenže výsledky tím pádem budou zkreslené. Současně mi slíbila, že budu-li mít hormony v pořádku, na endokrinologii mi doporučení nedá. (Tam se snažím přes obvodního neúspěšně propracovat více než rok, v bláhové naději, že by s nimi byla lepší domluva).
emmeken, prosím, mohla bys mi napsat, kdo Ti nechal udělat ty testy na protilátky? Alergolog? Co konkrétně Ti zjišťovali? (Alergologa mám celkem ochotného, ale podle mých zkušeností je nejlepší jít za lékařem už s konkrétní jasnou představou, co od něho žádám, pak je jakási šance alespoň částečně uspět). Chtěla bych to také zkusit. Abych do sebe nervala zbytečně megadávky antiandrogenních léků. Ty mi sice zabírají, ale jen asi na 50 %, takže vlasy sice pomaleji, leč vytrvale řídnou.
A ještě – máš to padání nějak ohraničené, nebo je to rovnoměrné řídnutí?
Gratuluji Ti alespoň k diagnóze. Je to pokrok. Ve Tvém případě se dá špatně odhadnout úspěšnost léčby, reakce bývá dost individuální, ale myslím, že máš velkou naději. Tahle příčina padání bývá vratná. Člověk si sice někdy počká, ale šance tu je.
Předem děkuji, budeš-li ochotna trochu mi odpovědět. Nechť je Ti to za mne splaceno nějakou účinnou léčbou.
emmeken
ajjja
Ahoj, testy na protilátky mi kupodivu udělali normálně na endokrinologii společně s hormony a štítnou žlázou. Bohužel zatím nevím co přesně mi našli (doktorka mi řekla jen to, že mám zvýšené protilátky proti vlasovým folikulům v rámci autoimunity, ale abych pravdu řekla, moc nevím, co si pod tím mám představit a radši si o tom nechci ani hledat moc informací, abych se ke všemu ještě totálně nerozhodila psychicky, jako se mi to podařilo před cca měsícem po přečtení jednoho odborného článku o androgenní alopecii). Na konzultaci k endokrinoložce jdu až za dva týdny, tak uvidím, co mi řekne, ale předpokládám, že mě jen odešle někam na imunologii. Vlasy mi padají celkem rovnoměrně, i když vzadu a na týle je to prořídnutí mnohem výraznější než na temeni (ale i tam je to teď dost slabé). Vysloveně holá místa nemám.

Jinak znát diagnózu je sice na jednu stranu fajn, ale na druhou stranu - TAHLE mě tedy spíš vyděsila. Já už byla smířená s hormonálně podmíněným padáním a byla rozhodnutá jít do antikoncepce, která by mi snad aspoň na čas pomohla, ale teď ani nevím, jestli mi doktoři vůbec něco poradí. No nic, nechci hned házet flintu do žita, naděje je tu vždycky, i když třeba malá. Teď zrovna jsem si naplánovala krátkou dovolenou, ať se aspoň trochu odreaguju :-).

Až se dozvím, jaké konkrétní hodnoty mám zvýšené, tak to sem určitě napíšu. Třeba to pomůže jako vodítko.

Moc ti přeju, abys našla doktora, který bude opravdu ochotný tvůj problém řešit (takových je sakra málo, ale existují!) a něco, co ti opravdu pomůže. Hlavně neztrácej naději.
ajjja
emmeken,
velmi Ti děkuji za ochotu! Každá prožitá zkušenost je cenná, zvláště, je-li sdílena, a druhým dostačí natolik, aby o ni pokročili a nemuseli se s ní znovu a znovu vyčerpávat.
Je pravda, že diagnóza je jedna věc a individuální reakce druhá.
Já mám vypadávání geneticky po mamince, a i když u ní jednoznačně určili příčinu androgenní, (když se konečně ke sklonku života dala přesvědčit k návštěvě lékaře), vodičky typu Aplicort, jež se u této dg. rutinně předepisují, jí vypadávání prokazatelně výrazně zhoršují. Mně jakbysmet. (Dostala jsem ještě silnější variantu).
Myslím, že člověk musí zkoušet, na co zareaguje. Jen ta antikoncepce je poněkud kontroverzní. Bylo by dobré ji zkusit, v mnoha případech pomůže, i když v testech zvýšené hodnoty testosteronu neprokážou, jen vlasové kořínky mají zvýšenou citlivost. Na druhou stranu, obvykle, když už se s antikoncepcí začne, nelze skončit, protože se situace zhorší.
Já mám trochu sníženou štítnou žlázu. Bylo by dobré přidat jód. (Ve vlasové analýze ho také mám skutečně nedostatek). Přesto jsem si několikrát ověřila, že vezmu-li si tabletku jódu, nebo sním rybu, vypadne mi ten den a ještě několik následujících vlasů 3x více, než "normálně". Trochu si i testuji, nejde-li o reakci na jogurty, které tak ráda jím...
Ale už se nestresuji. Člověk časem přivykne na vše. Také - svět je striktně spravedlivý. Něčím jsem si to zavinila, nějak žila špatně. Je to jen zákonitá reakce. Patří mi to. Moje blbost, že jsem nepostřehla čím. Takže teď zkrátka bez bědování musím hnout kostrou, pochopit to, napravit to, a musí být zase dobře. Taková jsou pravidla. Ale asi to nebude zítra.
Ještě jednou díky, i Tobě přeji, aby to šlo co možná hladce a rychle.
Ale beze strachu to určitě půjde lépe! Bez zbrklých chyb.
emmeken
Tak mám za sebou dvě konzultace - u endokrinoložky a v Centru zdravých vlasů - ale upřímně nejsem o nic chytřejší než předtím.

Endokrinoložka mi řekla, že s těmi protilátkami stejně nejde nic dělat, jediné, co by připadalo v úvahu, je nasazení imunosupresiv, ale ta by mi prý udělala v organismu ještě větší bordel než už tam je, tak tuhle možnost hned zavrhla. Takže mi doporučila zinek, selen, methionin, zdravě jíst, nestresovat se a s antikoncepcí si nezačínat. Toť vše. Prý je tu reálná možnost, že se tělo vzpamatuje samo.

Doktorka v CZV mi řekla, že jediné, co by mi pomohlo, je celkové nasazení kortikoidů, ale ty by mi prý udělaly v organismu ještě větší bordel než už tam je, a tak nepřipadají v úvahu. Mám si sehnat Regaine (nemůžu si pomoct, ale mám pocit, že v CZV používají minoxidil jako univerzální zaříkávadlo na všechno - doporučili tam vůbec někomu něco jiného?). Toť vše a pokud prý budu mít pocit, že přijdu o všechny vlasy (jak povzbudivá představa), mám přijít.

Hm, upřímně řečeno nevím, co se mnou bude. Teď zkouším vydržet aspoň měsíc na přírodních vodičkách a vitamínech, tak uvidím, jestli to k něčemu bude. Fakt je ten, že po vysazení Alpicortu a Neocapilu to padá míň (proboha ať to nezakřiknu!!), takže se mi k těm dryjákům vracet fakt nechce.
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Zhoršující se padání vlasů

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání forum script miniBB™ © 2001-2019  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2019