O této diskusiDiskuze Více vlasů.cz » O této diskusi »

Změna struktury fora

Autor Změna struktury fora
Pavel
Zdravím vespolek.
Chtěl bych tímto zahájit širší diskusi o případných změnách vedoucích k větší přehlednosti fora. Jsem zaregistrovaným členem takřka od počátku, během posledních cca 8 měsíců došlo ale k obrovskému nárustu příspěvků i témat a mám pocit že dělení diskuze už pouze na konzervativní léčbu, transplantace vlasů atd. je nedostatečné. Více než 200 témat v balíku konzervativní léčby už je podle mého názoru hodně a dohledání konkrétního tématu je obtížné.... alespoň já už se v tom začínám ztrácet a to co plně dostačovala na začátku už považuju za nevyhovující...

Strukturu bych si představoval více členěnou např.

Konzervativní léčba --- Finasterid/Dutasterid
--- Ostatní blokátory DHT
--- Minoxidil
--- Ostatní topikální prostředky
--- Přírodní přípravky
Transplantace vlasů --- Klasická metoda "s jizvou"
--- Metoda GHO/DHI....

atd. možností je spousta, ale současný stav, bez jasné struktury vede k tomu, že se nezakládají nová témata pro konkrétní problém, ale všechno se řeší v jednom velkém mega tématu - kde je to sice pěkně po kupě, ale než se prolistuje člověk 20 podstránkami diskuse tak zapomene co bylo na začátku :o)
A nebo někdo založí konkrétní téma, ale to jakmile se dostane z první stránky a sejde z očí, je odsouzeno k záhubě :o)
Peťule
Pavel
Jako částečně máš určitě pravdu, ale zase na druhou stranu, všimni si:
-spousta lidí řeší kombinovanou léčbu několika prostředky, proto se ty příspěvky postupně odchylují od tématu. Takže když někdo bere Minox + přírodní prostředky + něco dalšího, tak stejně musí být někde mírně off-topic.
-noví uživatelé jsou zezečátku většinou tak zmatení, že založí nové téma (většinou totální blbost typu "padají mi vlasy-co mám dělat?") a ani nekoukají, jestli už téma existuje.
Pavel
Peťule

Ty máš částečně taky pravdu :o) problém kobinované léčby by se jednoduše spláchnul podtématem např. Moje léčebná metoda - ve které by si vytvořil kdo by chtěl téma, jehož název by byl kontkrétní a následující diskuze taky např: Moje léčebná metoda ----> Regaine + Biosil Plus + Revitalon

Možná plácám nesmysly :o) kdyžtak zapadne i toto mé téma právem v zapomění :o)
Lukáš Vodička

Napište i ostatní co si o tom myslíte.
Dead Kodet
Ja si myslim ze tu hlavne chybi sekce nazoru jednotlivych clenu. Mam na mysli, tu se furt lidi ptaj Hele franto co beres co ti pomaha jak si na tom .... Kdyby tu byla sekce kde ma franta svou stranku o tom jak bojuje s vlasy, tak tyhle dotazy odpadnou. Takovej miniblog jednotlivejch clenku, kde psat muze jen ten clen kteremu blog patri
Kubik
Dead Kodet
Jojo, něco jako je http://www.hairlosshelp.com/websites/jack/
Peťule
Cituji: nufar
A aj pre nových návševníkov by to chcelo urobiť nejaký tutorial.


K tomuhle se přimlouvám taky, nebaví mě neustále narážet na dotazy typu "Padají mi vlasy, nevím proč, co mám dělat?", když už se to tu řešilo milionkrát.
David
to už sem tu říkal před rokem a k ničemu to nevedlo :))
to nejdřív musí chtít pan H20
Lukáš Vodička

Cituji: nufar
A aj pre nových návševníkov by to chcelo urobiť nejaký tutorial.


Přiznám se, že nevím co tím přesně míníte. Protože jestli myslíte něco jako...
Cituji: Peťule
nebaví mě neustále narážet na dotazy typu "Padají mi vlasy, nevím proč

...tak takový tutrial tu máme. Jmenuje se Pravidla.
Lukáš Vodička

Cituji: David
to nejdřív musí chtít pan H20

A kdo brání vám Davide, když navíc zjevně mnohem lépe chápte co je potřeba, aby se tu lidé chovali jinak než je jim vrozené. Tak do toho, vymyslete to.
Peťule
Cituji: Lukáš Vodička
...tak takový tutrial tu máme. Jmenuje se Pravidla.

Jasně, pravidla jsou celkem věcná, ale navrhovala bych zvýraznit ten odkaz na ně. Já sem píšu už skoro rok, ale Pravidla upoutaly mou pozornost teprve nedávno. Prostě nějakou optickou fintu, aby si je lidi přečetli.
kirkland
Hlavní , co mi vadí na tomto foru je, že nikdo neví, co kdo užívá a jak dlouho. Pak docela hodně příspěvků je o tázání se pisatele co a jak dlouho. Představuji si, že by se vedle přihlašovacího jména , či pod ním zobrazila tzv soukromá tabulka, na kterou by svoji kůru popsali.
kirkland
Mám za to, že by se forum oživilo i obrázkem, zcela volitelným, jako na icq, ke každé přezdívce. I odkaz na soukromé stránky by nebyl marný.
Další co mi zde chybí je nemožnost vložení fotek. Řešil jsem to přez tomíka, ale s 50% úspěšností. Někde se to tady řešilo.
Peťule
Mně osobně ta grafika nevadí, ale nové se nebráním. Naprosto souhlasím s tím, že bude lepší, když tu každý stálý člen bude mít stránku, na které popíše svou léčbu a ta bude přístupná ostatním. Ušetříme si opakované dotazy a bude to přehlednější.
Kubik
ANO. Osobní stránky. A když, tak pro každého!
David
Kubik
:D
Lukáš Vodička

OK, díky za podněty. Vidím, že se nevyhnu upgradu (který je nutný pro instalaci některých doplňků) miniBB, na které to tu běží - a protože jsme jim do toho docela dost hrabali, asi to nebude snadné a moc se na to nětěším.

Struktura fora
Osobně si nemyslím, že vaše návrjhy toho moc vyřešily. Lidé jsou živelní, zvlášť když jsou někde poprvé. Když jsem to tu vytvářel tak jsem se samozřejmě díval na hairloss.com io jinam a viděl jsem právě spousty kategorií a velmi komplikovaně organizovaná fora, kam bych měl skoro strach něco napsat, abych náhodou neminul tu správnou škatulku. (navíc řada škatlek zela víceméně prádnotou a proto jsem došel k současnému jednoduchému stavu.)

Pravidla - tutorial
Po upgradu bude možné mít registraci s vloženu stránkou pravidel, se kterými je třeba souhlasit ještě před registrací. Takový malý disclaimer. Fukční to mám třeba zde: Podmínky členství
Jsteli to bude stačit, to se holt teprve uvidí.

Osobní stránky
Vyloženě blog v nabídce mniBB nevidím, ale po upgradu by mělo být možné:
1. Mít stránku o uživateli s více informacemi (a namísto současného odkazu člen pod vašimi jmény dám třeba info )
2. Mít podpis, který se bude automaticky vkládat a kde bude třeba i vaše sestavička toho, co berete. (Trochu se ale bojím, aby nebyla diskuse přeplácaná opakujícími se texty)
3. Mít ve svém profilu možnost ukládat a zobrazovat svoje fotky.
4. Uploadovat fotky do příspěvků (bez nutnosti odkazovat na jejich umístění jinde jak je tomu nyní)

Dále je asi možné i vytvořit forum (Vedle Konzervativní léčba, Ostatní, ...) nazvané třeba Osobní příběhy, kde by mohl přispívat vždy jen autor - alespoň myslím, že takovéto nastavení tu někde je. Tady ale vidím hned dva problémy.
a - miniBB nebude mít na tyto stránky žádné propojení (ani z profilu uživatele ani třeba z podpisu, kde by se to hodilo)
b -Ten druhý jsem právě zapomněl. Ach jo...

Zatím vše, LV
Evelyn
Ad struktura fóra:
Z jiných fór mám tu zkušenost, že noví příchozí stejně postnou svůj příspěvek do tématu, které je zrovna nahoře, a ti staří se stejně zakecají, kde je to napadne, na jakékoliv téma. Takže souhlasím s naším milým adminem.

Ad osobní stránky nebo profil - to zní vážně skvěle. A místo automaticky vkládaného podpisu, který by prodlužoval a přeplácával diskusi, by se mohl do odpovědí automaticky vkládat odkaz na tuhle osobní stránku, že? Takový profil mi přijde mnohem lepší než fórum Osobní příběhy.
Lukáš Vodička

Cituji: Evelyn
A místo automaticky vkládaného podpisu, který by prodlužoval a přeplácával diskusi, by se mohl do odpovědí automaticky vkládat odkaz na tuhle osobní stránku, že?

Hmm, třeba...

Myslí si to ještě někdo??
Peťule
Lukáš Vodička
Souhlas s Evelyn, radši jen odkaz na stránku, než tam dávat další info a prodlužovat tak příspěvěk.
David
PeťuleEvelynLukáš Vodička
no ono by to tak příspěvek neprodlužovalo, kdyby to bylo třeba v 70 % velikosti oproti nicku a hned za ním.... např. za pomlčkou!!!
Byla by to vlastně jen klíčová slova jako: minoxidil, finasterid, biosil atd... to se tam snad vejde ne? celé by to sloužilo jako link a po nakliknutí by se zobrazila další stránka s podrobnějšíma infomacema!!
David
btw ještě by nebylo španté mít v tom profilu šamblony a tím zabít dvě mouchy jednou ranou!
pak dovysvětlím jak sem to myslel... ted valim dom
David
ty šablony sem myslel následovně:
administrátor tj Lukáš by vytvořil společně s námi základní info například o Finasterdiu minoxidilu apod. to by bylo defaulně na výběr v malém menu v lecích co beru!!! já bych si z toho menu v administraci, když bych si vytvářel svůj profil, vybral ten lék co právě používám (popis už by u něj byl) a doplnil např. jen množství a od kdy ho aplikuju! Léky co by tam defaulně nebyly by si každý dopsal sám!!! mělo by to tu vyhodu, že by se ten dotyčny po nakliknutí toho linku v diskusi vedle mého jména, nemusel hned ptát co to je apod...

příklad: chci si vyplnit svuj profil:

1. vyberte stupeň vaší plešatosti
2. vyberte nebo vypište druh vaší plešatosti
3. vyberte ze seznamu léků, které používáte a odkdy (pokud tam lék není dopište ručně do příslušného políčka)
4. nahrajte vaše fotky (pokud nějaké máte)
5. prodělal jste nějaký chirurgický zákrok. například .... co si myslíte, že mělo vliv na vypad vašich vlasů nebo naopak transplntaci a v jakém rozsahu ..............
6 cokoliv, už nevím :d

pak OK a je to :)

u jména se mi pak znázorní například finasterid, spectral, biosil atd
po nakliknuti vyběhne můj profil s podrobnostma!
Lukáš Vodička

David

Sice tam vidím pár úskalí (třeba ten předvýběr přípravků do menu se mi moc nezdá) , ale v zásadě je to velice dobrý nápad.

Jelikož mým oborem není vypadávání vlasů trochu váhám nad tím jak spolehluvě sestavit výběr pro tyto položky:

1. vyberte stupeň vaší plešatosti
2. vyberte nebo vypište druh vaší plešatosti

(Sorry za tak pozdní reakci.)
Braňo
Lukáš Vodička
Kašdý uživateľ by mal mať pod svojim menom odkaz veci ktoré používa na liečbu a zároveň zhodnetený stav.To by bolo ok...Ľudia by čítali príspevky a keby sa mu zdal ten človek úspešny v liečbe len by sa pozrel na čom frčí...samozrejme dúfam,že by sa k tomu ľudia aj stavali férovo a svoju liečbu aktualizovali...Inka to som tu navrhoval už pekne dávno a navrhol som aj ankety a tie su stále zašite a málo viditeľne...
Janka51
Sdfsdfsd
O této diskusiDiskuze Více vlasů.cz » O této diskusi »

Změna struktury fora

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání community script miniBB™ © 2001-2019  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2019