Časní plešouni mají až 3x větší pravděpodobnost vzniku agresivní rakoviny... - Diskuze Více vlasů.cz

Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Časní plešouni mají až 3x větší pravděpodobnost vzniku agresivní rakoviny...

Autor Časní plešouni mají až 3x větší pravděpodobnost vzniku agresivní rakoviny...
prd
Rakoviny prostaty.

Bez prdele. Vyznívá to velmi nepěkně, ale zároveň se zdá, že vědátoři snad identifikovali gen, jehož poškození zkracuje růstový cyklus vlasů, a který -- funguje-li správně -- zároveň udržuje růst a dělení buněk v normě. Pojmenovali jej "Maspin".

Z článku plyne, že když jej deaktivovali u myší, myškám se vytvořila pleška a dostaly rakovinu prostaty.

Z výzkumu plyne, že pravděpodobnost vzniku rakoviny prostaty trojnásobně roste jen u mužů, kteří plešatí brzy -- během dvacítky a třicítky, a pouze u mužů, kteří plešatí vepředu i na vertexu.

(Což jsme bohužel prakticky my všichni.)

A aby to bylo ještě povzbudivější, ten nefunkční nebo špatně fungující Maspin dává rakovince úplnou zelenou, takže plešouni jsou náchylní k agresivním a víceméně nerušeným metastázám.
prd
Z důvodu vehementní ochrany proti spamu...
prd
Link na tu skvělou zprávu:

https://www.pcf.org/c/fallout-from-new-study-men-w ith-early-balding-may-be-at-higher-risk-of-aggress ive-prostate-cancer/
vlasyvhaji
Kdyz se zamyslim nad slavnymi co plesatieli od mladi jako Somr, Blaha, Filipovsky, Kemr, Vojtaano, Aggasi, Matus, Issa, Bares, Harris, Malkovich, Stewart, Statham, Devito, Nedved, sportovci jako Rachunek, Vokoun, Dopita, Koller... atd. Nevim o nikom ze by se lecil s rakovinou prostaty... co se tyce plesatosti je ohledne toho tolik clanku a testu na mysich ze by jsme meli vsichni vlasy zpatky 10x...
Uplne staci mindrak z hole hlavy na toz jeste mindrak z rakoviny ...
tom305
Taky jsem o tomhle slyšel. A taky jsem ohledně tohohle tématu zaslechl zmínku (nevím tedy co je na tom pravdy), že když tihle lidé užívají finasterid, tak to pro některé může být zároveň prevence proti rakovině prostaty ale když by tu rakovinu přece jen dostali, tak může být údajně díky tomu finasteridu pak ještě mnohem agresivnější než by byla normálně a obecně se spíš nedoporučuje lidem, kteří mají předpoklady pro rakovinu prostaty, aby ten finasterid vůbec brali. Nevím no nějak si obecně myslím, že asi není úplně dobrý, aby to lidi s predispozicema pro rakovinu prostaty vůbec brali, přijde mi to trochu jako kdybyste šli kolem vosího hnízda a začli do něj píchat klackem, kde rakovina je to hnízdo a finasterid je ten klacek - takhle je asi mnohem větší šance, že vás ty vosy z hnízda popíchají, kdežto když byste do toho hnízda nepíchali a jen prošli okolo, tak je zase lepší šance, že vás nepopíchají..
Na druhou stranu když už nic jiného tak je zase aspoň dobrá zpráva to, že se už dneska dá rakovina prostaty velmi dobře léčit a šance na vyléčení jsou velké - je to snad 3. nejlépe léčitelný druh rakoviny, základem je ale samozřejmě prevence a časté odchycení začátku nemoci.
vlasyvhaji
Precetl jsem si nekolik clanku a na spouste z nich se pise ze naopak plesati muzi jsou chraneni a je u nich mensi pravdepodobnost rakoviny prostaty. Spis bych veril ze fin nebude idealni....
Stromovka
prd
Z výzkumu plyne, že pravděpodobnost vzniku rakoviny prostaty trojnásobně roste jen u mužů, kteří plešatí brzy -- během dvacítky a třicítky, a pouze u mužů, kteří plešatí vepředu i na vertexu.


Mám štěstí, že jsem plešatá ženská, kdybych byla chlap, tak by mě rakovina prostaty neminula.
Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Časní plešouni mají až 3x větší pravděpodobnost vzniku agresivní rakoviny...

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáą Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání chat forum software miniBB™ © 2001-2024  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2024