Topikální (lokální) řešení - dermaroller a laserová helma - Diskuze Více vlasů.cz (1)

Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Topikální (lokální) řešení - dermaroller a laserová helma

Autor Topikální (lokální) řešení - dermaroller a laserová helma
aneken
Protože se mi situace na kebuli v poslední době začala zhoršovat (jakkoli sypu vitamíny), tak jsem se rozhodnul pro radikální řešení - vyzkoušet dvě hojně diskutovaná topikální opatření.
Dermaroller - "hřeben" osázený minijehlami, funguje na principu vytváření malých ranek, které by měly probudit, prokrvit a omladit kůži, při hojení by mělo docházet k obnovení růstu.
Laserová helma - diskutovaná zejména na fóru regrowth.com, jedná se o tradiční řešení osvědčené u mnoha laserových klinik, jež bylo některými zefektivněno a dotaženo do podoby, jež evidentně nese u překvapivého počtu lidí pozitivní výsledky.

Zvlášť laserová helma je poměrně nákladná záležitost, nicméně nechci se po pár letech ohlédnout a říct si, že jsem neudělal maximum. Zde bych vás rád seznamoval s výsledky a zajímalo by mě, jestli se někdo taky vydal touto cestou a mohli svůj postup porovnat.
aneken
Dermaroller jsem si objednal z Ebaye - http://tiny.cc/7Klqp, za 20 USD se to dá, i když víc by se mi to líbilo před rokem, kdy byl dolar za 15 Kc. Zaplatil jsem v neděli a dnes došlo, docela fofr (vypadá kupodivu úplně stejně jak na ebay).
LH jsem si objednal přes jejich hlavního propagátora - http://www.overmachogrande.com/. Dorazit by měla v prvním týdnu dubna.

Dermaroller začnu používat okamžitě; než začně působit LH by měl mít příležitost 2-3 měsíce na samostatné vyhodnocení. Nějaké vědecké podložení se o něm dá najít i na českém webu: http://www.lidovky.cz/ln_veda.asp?c=A070518_103526 _ln_veda_glu.

Jestli zde má někdo s těmito věcmi zkušenosti, ozvěte se. Taky jestli to vůbec někoho zajímá, nechci tu jen tak exhibovat, čas se dá využít i líp.
civil
Tos objednával přímo od OMG? Já jsem objednával od Nidhodge a musel jsem mu posílat formu, tak jsem se na to vybodl.
aneken
civil
Jojo, přímo u něho. Myslím, že teď se tomu věnuje nejaktivněji. Nid maká na nějakých těch svých vodičkách. Formu myslíš jako nějaký formulář? Stejně se myslím nakonec ukázalo, že v tom měl lehce bordel a nestíhal, tohle má imho OMG ošéfované trochu líp (jako druhý už nemá takový nával). Na maily mi vždy reagoval do pár hodin a velmi podrobně.
aneken
civil
Jo, asi máš na mysli formu/otisk hlavy, tak to bych se na to asi taky vybodl. OMG by něčemu takovému zřejmě vyhověl, ale defaultně vyrábí univerzální helmu s celkovým pokrytím (což mi jako diffuse thinnerovi) vyhovuje. Ostatně on dává přednost, že všechno nářadí a serepetičky zašle sám spolu s předpřipravenou vlastní helmou a člověk si to už diodama osází a propojí podle svého. Ale klidně udělá za příplatek i toto, takže člověk pak má "helmu na klíč".
Juraas
aneken
Ahoj, obe metody vypadaji trochu radikalneji - v prvnim pripade bych si ja radeji pockal na dalsi vyzkum, ale jestli ti nic jineho nepomaha, tak to asi za zkousku stoji (ackoliv mi to pripada jak mucici nastroj).
U te helmy - nemam toho sice nacteno nejak moc, ale mel jsem pocit, ze ucinnost je znacne relativni-Wiki rika: "Although there is no peer-reviewed evidence to support this claim, devices are sold that use a low level laser shone directly on the scalp.." a dále o Leimo laser "was recently approved by the TGA of Australia as a Class IIa Medical Device. It was approved for safety but not for efficacy of results".
Pripada mi, ze zatim jsou tak akorat dukazy o tom, ze to neskodi... Budu rad, kdyz mi to vyvratite
civil
Aneken
Na kolik tě to u omg vyjde a kolik diod? Do dermarolleru bych nešel, neustálého "zraňování" bych se bál, asi víš čeho.
aneken
Juraas
OMG, hlavní průkopník helem, tvrdí, že kliniky specializující se na laserovou terapii i laserové hřebeny mají velmi slabý výkon, který přináší minimální výsledky (za strašně moc peněz). I přes to, mají laserové kliniky poměrně velké úspěchy (teď jsem ztratil jeden odkaz na fotky, jestli najdu, pošlu později).
Jestli to chce někdo podpořit vědou, viz zde - http://www.overmachogrande.com/index.php?/omg/stud ies/long_term_1_year_results_of_lllt/, http://www.sunetics.com/clinicalstudies.aspx.
Přišel se způsobem, jak nasázec co nejvíce laserových diod na co malý prostor, všechno to dokumentuje na svých stránkách - www.overmachogrande.com. Sám už to užívá snad rok a půl a za tu dobu se k němu přidalo plno dalších lidí. Na těchto stránkách je shromážděno více než 50 pozitivních ohlasů.
aneken
civil
Nevím, čeho by ses u dermarolleru bál. Z různých ohlasů jsem narazil jen na jeden, který mluví o tom, že to naopak má vést ke ztvrdnutí kůže a imflamaci. Oproti tomu existují spousty svědectví o opačném efektu - omlazení kůže, ústupu imflamace a obnovení růstu. Opět, dermaroller se užívá už delší dobu a to nejenom k ošetřování vlasů, ale celkově kůže - léčení strií, jizev všeho druhu. To samé vlastně platí i o laserech - používají se na léčení světlem (fototerapie) nejen na vlasy, ale na spoustu jiných onemocnění. Sám zkusím cvičně ošetřovat jen polovinu vlasové linie, ať se pozná rozdíl.

Co se týče ceny helmy, tak je více možností - komplet helmu si může každý postavit sám, k tomu OMG i lidi nejvíc vyzývá, prý by to měl zvládnout každý, materiál k tomu nestojí skoro nic, na svých stránkách má podrobné postupy v pdf. k výrobě variant už za pár šupů. Jediným výdajem jsou pak diody a je na každém, kolik si jich koupí. Do 200 diod bere hlavní dodavatel 4 USD za kus, výše už to je 2,75 USD atd., od toho se pak cena odvíjí. Druhá varianta je, si u OMG objednat jenom helmu (125 USD) a diody po vlastní ose, další varianta helmu i diody (za 2,5, je velkoodběratel). Poslední varianta - prodá to celé sestavené, na klíč. Za sestavení, el. zdroj a materiál si účtuje 200 USD navíc.
Muhaj
Nějak se mi nepodařilo narazit na detailní záběr na tu helmu. Jde o to, že propagovaný hřebe n hairmax jakkoli asi méně výkonný se díky těm hřebenům dostane elegantně až na pokožku(respektive to světlo). Jak toto ale realizuje ta přilba. Mimo toho hairmax se chlubí desetiletým výzkumem a tahle přilba typu udělej si sám je opravdu velmi velmi zajímavá.
aneken
Muhaj
Laserové diody jsou umístěny cca 1 cm od pokožky hlavy, na hlavě helma stojí právě pomocí štětinek od hřebenů/kartáčů, čímž se umožní průchod paprsků až na pokožku. Doporučuje se nechat působit helmu 20 minut, věřím, že za tu dobu se světlo dostane i přes vlasovou pokrývku. Doručení helmy se mi uspíšilo, očekávám už počátkem příštího týdne, tak snad se mi pak podaří hodit sem nějaké foto.
Richard
aneken
Jestli zde má někdo s těmito věcmi zkušenosti, ozvěte se


Přímo já osobní zkušenost s Dermaroller nemám, ale nedávno jsem potkal kamaráda, který tutu hračičku používá a vsledky nárostu vlasů jsou u něho přímo zázračné. V životě jsem takový nárust vlasů na holých místech hlavy u nikoho neviděl. Jsem touto hračičkou přímo fascinován. Ještě dnes si ho objednám.
Petanek
to ANEKEN

rád bych se zeptal, jaká délka jehel je pro dermaroller nejvhodnější ? V nabídce je od 1 do 2,5 mm ?
aneken
Petanek
Co jsem si k tomu tématu načítal, tak mi vyšlo, že nejvhodnější je 1,5 mm, ten jsem si také koupil.
aneken
Aktualizace
1. dermaroller
- zatím jsem ho použil jen párkrát, mám ho 14 dní, zkušenosti zatím pozitivní v tom smyslu, že po něm nejsou stopy vůbec vidět. Zavisí čistě na vás, jestli chcete přitlačit nebo se jen tak lechtat po skalpu. Ještě se mi ale nestalo, že jestli jsem se "česal" večer, že by další den bylo něco vidět, leda tak opravdu mírné, téměř nepozorovatelné zarudnutí. Aplikuju jen na polovinu hairline, ať můžu srovnávat efekt.

2. laserová helma
OMG ji posílal v pondělí a ve schránce jsem ji měl už v pátek, to je fofr. Problémy s el. napětím nejsou, protože el. zdroj se dá přepnout za 110 V na našich 220 V (což už za mě udělal OMG). Je potřeba pouze adaptér s evropskou koncovkou, který jsem si teda koupil, ale až s helmou vidím, že nestačí. Momentálně odjíždím, ale příští týden si helmu poprvé dám na hlavu, tak se pak svěřím s pocity. Prozatím posílám fota.


DSC03987x.JPG
DSC03987x.JPG
DSC03989x.JPG
DSC03989x.JPG
DSC03991.JPG
DSC03991.JPG
aneken
Tím, že adaptér nestačí, mám na mysli, že se úplně nehodí na americkou koncovku, což není problém helmy, ale toho adaptéru. Kupuju hned nový a příští týden pošlu zase další fota už s nasazenou a fungující helmou. Zatím jsem si ji zkoušel a výborně sedí. Pro zvědavce: http://www.youtube.com/watch?v=IJTA5jc-KZU, tady vidíte autora celé myšlenky a tvůrce mé helmy s nějakými podrobnostmi.
aneken
Mám za sebou první laserovou seanci! Helma dobře seděla, i když těch 300 diod je už dost těžkých, takže ty hřebenové "štětičky", na kterých to celé drží, se mi mírně zarývaly do kebule. Každopádně není to nic nepřekonatelného, držel jsem se instrukcí OMG - 20 minut s čistou hlavou (lepší výsledky prý, pokud je mírně vlhká). (aha, teď jsem se podíval na video, které jsem tu postoval z youtube a tam je vysvětlené, jak si to správně nasadit, aby to co nejlépe sedělo...)

Problém je, že tento týden budu zase rozcestovaný, takže se mi nepodaří udržet kýženou frekvenci 3x týdně. Další nevýhodou je, že jsem byl rozcestovaný i v minulých týdnech, takže jsem nestačil dát dermarolleru takový náskok, protože jsem ho nepoužíval,, jaký jsem si představoval. Jestli se tedy podaří dosáhnout nějaké výsledky, těžko bude odlišitelné, čí je to zásluhou. Na druhou stranu dermaroller používám jen na polovinu hairline, to by mohlo být jistým vodítkem.

Příště postnu nějaká fota, jak vypadá helma v akci.
Proxim
Foto bude super Jinak kolik tě stála ta helma s poštovným?
Android
Vypadá to sice trošku jako ze star treku, ale snad to bude mít nějaký efekt, držím pěsti
aneken
Proxim
Jak jsem psal výše, výrobce pověsil na netu návod, podle kterého by měl být každý schopný si to sestavit sám. Také nabízí přehršli variant od dodání pouze základních dílů a zbytek člověk dodělá až po zhotovení celého výrobku, který pak stačí jen zapnout do zásuvky, což je pochopitelně nejdražší. Z mnoha důvodů jsem se rozhodnul pro tuto variantu. Ta s poštovným vyšla na 1,191.70 USD.
Může se to zdát hodně, ale říkám si, že jestli mi to ušetří love za pilule, nervy a jestli chci mít dojem, že jsem udělal pro věc maximum, tak nemá význam to odkládat do doby, než bych neměl co zachraňovat. Taky jestli to bude mít úspěch, vždy to můžu "pronajímat" nebo prodat nějakému známému. Zpráv o účinnosti je více než dost a kdo čte zahraniční fóra, tak ví, že konstruktér helem je fakt solidní člověk.
aneken
Android
Díky, budu informovat. Tento týden plánuju dodržet doporučovaný režim - 3 dny (s odstupem) po 20 min, tak můžu začít počítat dobu do prvních výsledků.
aneken
Něco k vědeckému podložení laserové metody: http://www.overmachogrande.com/index.php?/omg/stud ies/long_term_1_year_results_of_lllt/. Jinak jsem viděl i lepší úspěchy na stránkách laserových klinik, ale ono stačí si srovnat i tady ty fotky, zvlášť s těma z "alternativního vesmíru", s těma od lidí, kteří brali placebo, jak se to vyvinulo za 12 měsíců jim.
aneken
Opět se hlásím, snažím se udržet třikrát týdně frekvenci laserování a mezi tím tu a tam zarolluju. Ani s jedním nemám potíže. Pro představu postuju fotky. V pátek jsem se byl nechat ostříhat, nic veselého to nebylo, ale o to jsem raději, že už mám v ruce ten laser.

DSC04002x.JPG
DSC04002x.JPG
DSC04003x.JPG
DSC04003x.JPG
DSC04004x.JPG
DSC04004x.JPG
sexyy
Jezisi to je ptákovina...
lukso
Ahojte. Máte niekto záujem zakúpiť magnéziový olej zo stránky http://www.puremagoil.com ? Nebudem tu vysvetlovať na čo to je dobré, aspoň pre inšpiráciu pozrite tu.
Je to z časti spojené s používaním laserovej helmy. Je tam dosť vysoké poštovné a veľké balenia sa oplatia viac. Tak ak by mal niekto záujem, ozvite sa. Kúpim, rozdelíme.
aneken
Mam za sebou nejakych pet tydnu s laserem a dermarollerem, tak prubezna zprava:
- clovek si na oboji zvykne, neni to nijak na obtiz, zautomatizovalo se mi to
- nijak mi to pokozku na hlave neposkodilo, ani jsem nezaznamenal zvyseny vypadek vlasu, rollovani nijak zvlast bolestive neni, normalne se po tom da vybehnout ven (ale treba to jen nedelam dostatecne dukladne)
- vysledky jsem po tak kratke dobe ani necekal, zaznamenal jsem ale jeden (hehe) vlas, ktery mi cerstve rasi uplne ve predu vlasove linie a je evidentne zdravy a tlustejsi nez jeho okoli; netvrdim, ze to je zasluhou laseru ci dermarolleru
- ocekavam komplikace s cestovanim o prazdninach, helma je se svou konstrukci neprenosna, takze tam budu mit vypadky; dermaroller je prakticky, jen jsem zvedavy, jestli me nezadrzi nekde na letisti a nebudou vyslychat, jake jsem mel s tou srandou plany

Cili vlasum to zatim nijak neskodi, na vysledky budu cekat dalsi tri mesice. Na konci prazdnin mam v planu zajit za trichologem, abych mel v ruce nejaky "vedecky" dukaz o dopadech na vlasy. Jestli to neco dela, tak by to melo byt po tom pul roce prokazatelne.
Tommya

Anekene jak pokračuje tvoje léčba?
aneken
Stále to tady sleduju a čtu, nehodlám se vypařit jako lidi, kteří nás "opustili" a my teď nevíme, jestli to vzdali, nebo našli zlatý grál a už je to tady pustilo. Co se týče léčby, tak pokračuju s IH, dermatrolem a laserem. Problém je, že v posledním 1, 5 měsíci jsem kvůli prázninám nemohl laserovat, jak bych potřeboval, takže stále nemůžu říct, že bych to soustavně používal alespoň čtvrt roku. Dieta šla taky do pytle, což mě štve ještě víc, když má člověk na návštěvě přítelkyni nebo rodiče a ti umí vařit jen z těstovin a brambor, to je pak těžké. Nejbližší dva týdny to nevypadá o moc líp, chjo. Každý měsíc si ale fotím hairline, takže dokumentaci budu mít, zatím ale viditelné výsledky hlásit nemůžu, nebyly k tomu podmínky. Uvidíme v říjnu. Prohlásit můžu ale, že se mi skalp míň potí a taky mi vlasy rychleji rostou. Regrowth nebo ústup šedin zatím nepozoruju.
Zero2zero
Aneken

dik za info. Mnohi ludia z fora pravdepodobne uz zalozili rodiny a neriesia nejake vlasy, alebo taky Mickey uz asi povedal vsetko, co mohol a Kokotar si uz patentuje "konecne riesenie"
mitr
A pak jsou tací, kterým zde byl zakázán přísup
. 1 . 2 . >>
Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Topikální (lokální) řešení - dermaroller a laserová helma

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáą Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání light forum script miniBB™ © 2001-2022  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2022