Soja - Diskuze Více vlasů.cz

Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Soja

Autor Soja
Peter
A co soja? Co equol, lecitin, atd....
Pitie sojoveho mlieka, prazena soja, sojove pecivo, sojove boby to nepomaha? Napiste svoje skusenosti a poznatky. Ja som zacal pit sojove mlieko plus prazena soja tak uvidime...
PX1
Pročítal jsem si literaturu a závěr je asi takovýhle: jsou tam látky funkčně účinné jako estrogeny. Ale ne přímo, pravděpodobně je nutná přeměna těchto látek ve střevě pomocí bakterie, kterou má jen někdo. Některé studie žádný účinek na hladinu DHT neukázaly, jedna ano, cca o 10% klesla, ale kupodivu stačilo na tenhle účinek jíst jen sojový protein a ty fytoestrogeny tam ani být nemusely. Sečteno a podtrženo, vypadá to divně, ale možný je všechno. Když už, tak bych vsadil na sojový extrakt (bývá v kombinaci s extraktem z jetele), který je doporučován ženám v přechodu:-), tam je těch účinných látek přeci jen víc.
tomik
Peter
Já se snažím už asi půl roku donutit k tomu abych koupil něco se sojou :)))
Je dobře, že jsi s tím začal, ber to pravidelně a např. za 6 měsíců napiš svoje zkušenosti. Nemůžeme brát všichni všechno, tak těžko zjistíme jestli např. soja funguje ;-)
hony
Já na blokaci DHT zkouším jíst již 8 měsíců toto: odkaz na web
Kvalita vlasů se mi zlepšila a vlasy vapadávají méně. Dokonce dorůstají i nové vlasy, tak z toho mám dobrý pocit.
Dostupnost téměř v každé sámošce, cena: zanedbatelná a člověk si celkem i pochutná. :o)
Peter
zaujímave, určite to skusim, ja mam z tej sojy tiez dobry pocit, celkovo sa citim ovela lepsie, zdravsie, som ovela menej unaveny a ma to vplyv na rast svalov, mozno nie velky ako nejaky kreatín, skor by som to prirovnal ku mega massu, vlasy sice padaju menej ale aj tak vela, ale este tomu neni ani mesiac takze....
Peter
hony

a bereš to tak ako tam píšu? alebo bez pauzy týždeň
Kukuška
hony

A co dáváš na lebku? Není to spíš způsobené vnější aplikací? A zkus popsat svůj stav, třeba ti ani moc vlasy nepadají.
hony
Peter Každej den to nejím... dá se říct tak obden ráno večer nalačno jak tam píšou.
hony
Kukuška Vlasy mi padaj od 18 let to je již 10 let a je to už dost vidět :o( Na palici nic nematlám ani nikdy nebudu. Spíše zkouším takovéto věci (dýně a občas taky soja). No vlastně jsem si koupil před týdnem Alpecin C1.
Janko
Zkoušel jsem různé sojové produkty, extrakty atd. a moc to nepomáhalo, až při rozhovoru s naší lékařkou jsem se dozvěděl, že by to údajně mělo fungovat (výtažky ze sóje), ale jsou nutné obrovské dávky a doporučila mi radši čistý sojový lecitin, který sama bere na cholesterol. Tak jsme se domluvili, že mi to objedná z www.aminomax.cz .
Zatím jsem ve fázi zkoušení, jím jej teprve asi tři týdny, denně 15g sojoveho lecitinu a posledních pár dní mi celkem vypadává míň vlasů. Vždycky po koupaní ve vaně zůstávalo až hrozivé množství vlasů, teď bych řekl tak třetina.
Budu to brát dál a až dojím to půlkilové balení, ozvu se s pocity a výsledky.
Janko
Omluva - překlep v číslech, lecitinu beru 10g denně. A ještě to má jeden pozitivní efekt, který se těžko dá popsat, prostě celkově se cítím víc vitální (méně unavený) i při celodenní honičce v práci.
Wok
Mimochodem kdo chce zkusit soju tak jak sem tady cetl tak v pripravku hair booster je 100 mg sojoveho proteinu.

Tak asi takle. V každym krame pro fitnes seženete proteinovy napoj a tam je sojoveho proteinu 30 gramu na 100.

Takže bych se nebál že hair booster bude stačit
Wok
A soja nepůsobí na hladinu DHT ale blokuje účinky DHT takže nevim kdo/co to tu nahoře psal.
A jestli jste někdo viděl pořad pod pokličkou tak tam na potíže s prostatou + s vlasy právě doporučovali soju.
A těch 30 g na 100 g :
Těch 100g je denní dávka toho proteinového nápoje.
Wok
A pokud jde o to že enzymy na trávení soji má jen někdo ( což je dle mě stejná blbost jako když řeknete že brambory stráví jen někdo) tak ty enzymy tam maj taky
Wok
Ale podle všeho jsou stejně lepší do zlatova opečené sojové placky z mouky. Obsahuji vice tech izofloofnatu
Joffrey
K tomu sojovému lecitinu, ten sám o sobe nevyvolá ve střevech produkci equolu. Neobsahuhe daidzein, ze kterého vzniká equol. Nejlepší je nejspíš konzumace samotných sojových bobů, nijak zvlášť upravených.
Fenixik
Bájný a nejasný equol ..no jo..kdyby tak byl pro nás vhodně využitelný..:)
Soja jako taková spíš bych řekl..nebude pro náš problém zrovna nejlepší.

V jedné knížce,co nedávno vyšla,které bych nerad dělal reklamu,ale je celkem v poho,píše Petr Fořt např.zhruba toto:
Vycházejme z nedávného varování ministerstva zdrav.Izraele doporučujícího požívat sóju a sójové produkty jen střídmě.
Současně vydalo varování před použitím sójových náhrad mateřského mléka.Na prvním místě je diskutována kyselina fytová , protože omezuje vstřebávání železa .Tento efekt není až tak zásadní.Kromě toho nadměrný přísun železa není nic ideálního.Některé látky v sóje a sójových produktech obsažené zhoršují trávení přítomných bílkovin.Zdá se to být nepříjemné,ale nakonec se naštěstí ukázalo,že jde o látky užitečné,když ne přímo prospěšné.Mohou sloužit jako ochránci před nádorovými onemocněními v celé šíři.Pozor na vysoký obsah kyseliny močové podobně jako ve zvěřině a vnitřnostech.

Pokračuje:
Pokud bych chtěl být vysloveně skeptický,citoval bych z materiálů dr.Johna MacArthura,který se zabýval problémem negativního působení sójových produktů(především tofu jako nejoblíbenějšího výrobku)a konstatoval,že pravidelná konzumace tofu(2krát týdně)je příčínou zhoršení kongitivních funkcí u starších mužů pocházejících ze smíšených manželství Američanů a Japonců na Havaji.Fytoestrogeny považuje za škodlivé,protože simulují přirozené lidské estrogeny,a tak způsobují hormonální poruchy.
Velmi nepříznivé důsledky má použití sójového mléka u kojenců a batolat.Antinutriční faktory,které nebyly odstraněny dostatečně dlouhou tepelnou úpravou,poškozují mozkovou tkáň.
Kromě toho zhoršují činnost štítné žlázy,což je obzvlášť nevhodné v případě žen v přechodu.Kyselina fytová BRÁNÍ VSTŘEBÁVÁNÍ ZINKU-je likvidována pouze dostatečně dlouhou fermentací.

/Autor kromě tohoto uvádí i jiné připomínky okolo sóji.
Vesměs to celkově vyznívá jako spíše pro sóju mírně negativně(z čehož nebudou mít radost hlavně producenti sojových produktů a sóji,kteří se jí snaží poslední léta tak usilovně zpropagovat).

Přesto některé součásti či výrobky ohodnotil jako použitelné ba možná přínosné.Např.:
Fermentované produkty-příklady
- Tempeh , Miso , Shoyu (sójová omáčka -ale pouze kvalitní a jen některá-záleží ještě na dalších věcech u ní), Natto (to označil za prospěšné avšak nechutné :D)
Problémy u fermentovaných např.:vysoký obsah glutamátu a kuchyňské soli,vysoká cena a nezvyklá chuť.
Dále možná sójový olej by šel přežít(poměr omega 3 a 6 je snad příznivý), sójová bílkovina -respektive z ní izoflavony (avšak genistein je sporný)či protein(nepodařilo se zatím zjistit,co z toho má příznivý vliv),hydrolyzát sójové bílkoviny(prý imunostimulační) a konečně sójový lecithin -ten doporučuju i já:)Avšak na jednu stranu je v kdejakém výrobku(v některých lécích či doplňcích stravy jako pomocná látka,čokoládě,atd.)a na druhou stranu pro nějaký znatelnější efekt by bylo potřeba takové látky přijímat ve velkých dávkách a často mnoho týdnů.
Jako relativně nevhodné či zbytečné jsou prakticky všechny další produkty sóji.A samotné sójové boby mají výrazné antinutriční faktory a konzumovat jen občas a ještě dlouho vařené(nejprve asi na 8hodin namočit do studené vody a pak až pár hodin vařit do velkého změknutí-i tak tam ale částečně některé nevhodné látky zůstávají).Musím ovšem z vlastní zkušenosti uznat,že pokud Vám nevyvolá zažívací obtíže či nadýmání,tak docela hodně dokáže někoho zasytit:)To je ale tak vše.

Tady na fóru především ještě tyto další 2 zbytečně oddělená témata se zabývají rostlinou sója :
Sója
http://www.vicevlasu.cz/soja-2-130-0.html
Jezte sóju (a dalších 6 rad)
http://www.vicevlasu.cz/jezte-soju-a-2-50-0.html
Lucyel
A co když mám alergii na soju???????? nejaka alternativa?
Lukyno1

Já užívám za studena lisovaný bio sojový olej.... Soja má 50 g bílkoviny na 100g výrobku, takže je i skvělá při posilování. A já z ní mám velmi dobrý pocit. Přijde mi, jak zde již psali ostatní, že mi po užívání padá méně vlasů.
Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Soja

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáą Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání simple bulletin board miniBB™ © 2001-2022  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2022