Kouty a plešatění - co mám dělat? - Diskuze Více vlasů.cz

Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Kouty a plešatění - co mám dělat?

Autor Kouty a plešatění - co mám dělat?
filipasd
Zdravím, už dlouho mi kamarádi říkají že každý den mám míň a míň vlasů a docela dost mi kvůlu tomu klesá sebevědomí. Je mi 19 let. Už pár let se snažím tomu zabraňovat, poslední rok se mi zdá že mi už tolik nepadají. Snažím se používat vhodnou vlasovou kosmetiku a různý přípravky. Například alpecin ale chtěl bych aby mi vlasy začly znova růst kde nerostou. Nějaká pomoc? Foto přikládám

1
1
2
2
3
3
dbb2275
Tomuto kosmetikou nezabráníš. Mě je 20, a já plešatím, věř mi, ještě hůř než ty, ostatně se můžeš podívat na mé vlákno. Já už asi 4 měsíce nevím, s čím začít. Nejlepší řešení, aspoň pro většinu lidí, je rozhodně finasteride nebo dutasteride, JENŽE vedlejší účinky těchto látek nejsou žádná sranda. Máš tu i topikální řešení, jako topikální finasteride, RU58841 a co já vím, co ještě. Je toho moc a na každého to působí jinak. Někomu to zničí erekci, jiný má deprese, bolesti hlavy a někdo nic. Po 4 měsících, kdy čtu každý den především zahraničí fóra mi nějak došlo, že musíme i riskovat. Momentálně jsem rozhodlý pro finasteride, ALE dávkování 0.25mg, je to málo, většina tady dává tak 1-1.25mg, ale ze zahraničích diskuzí je toto podle nich celkem dobré řešení, jelikož výsledky jsou téměř stejné, ale s tím, že údajně vedlejší účinky jsou menší a už jen možná z logiky, si není sranda zahrávat s velkými dávkami. Dále do toho musíš používat pořádné šampóny - Revita, Nizoral. Není to finančně žádná sranda, ale radši dám za měsíc ten litr s tím, že mi to udrží vlasy než za rok mít kolečko na hlavě, už teď nosím všude kšiltovku a jsem z toho celkem psychicky KO. Je to shit, že to musíme řešit, ale jak říkám... čtu už 4 měsíce každý den něco a prostě na každého působí něco jiné. Ten finasteride nemusí působit vůbec a pokud ano, tak treba až po pár měsících pořádně. Ale měl by si samozřejmě do toho zařadit i ty šampóny. Mohl bych ti napsat nestresovat se a bla bla... Stejně to nezměníš, to vyplyne ze životní situace, já jsem ve stresu tak i tak pořád se mi zdá Roky se tu mluví o látce CB03-01, která údajně nemá vedlejší účinky a čeká se na to jako na vysvobození, ALE jsem klidný, moc šancí tomu nedávám, rozhodně ne v roce 2021, kdy to má být údajně dostupné. Zkus prostě třeba ten finasteride, nechci tě do toho nutit, menší dávky a pokud začnou působit vedlejší účinky, tak to zahoď a zkus zase něco jiné. Nic jiné nezbývá ani... Já to tak udělám a budu doufat. Třeba budeš mít štěstí a budeš je mít úplně minimální nebo se začnou projevovat až za rok, dva, tři nebo pět... Ale o to jde, udržet to co nejdéle a pak doufat, že něco vyjde. Hodně štěstí.
Majkha
filipasd
Zdravím, už dlouho mi kamarádi říkají že každý den mám míň a míň vlasů a docela dost mi kvůlu tomu klesá sebevědomí. Je mi 19 let. Už pár let se snažím tomu zabraňovat, poslední rok se mi zdá že mi už tolik nepadají. Snažím se používat vhodnou vlasovou kosmetiku a různý přípravky. Například alpecin ale chtěl bych aby mi vlasy začly znova růst kde nerostou. Nějaká pomoc? Foto přikládám


Vzhledem k tomu, že je ti teprve 19 a podle fotek už seš skoro úplně plešatý, tak to máš dané geneticky a nic s tím udělat nemůžeš. Musíš se s holou hlavou smířit, protože máš čistě mužskou plešatost. U nás žen je to jiné, my proti padání vlasů můžeme úspěšně bojovat, ale pokud má mladý kluk v 19 letech skoro holou hlavu, měl by se s tím smířit.
Shaman

Majkha - konecne rozumny, pravdivy nazor Viz dorustani vlasu u zen po chemoterapiich atd.
aneli123
Filipasd,máš hezkou hlavu,nech to tak jak to je a netrap se tím,bude ti slušet i jen pár cm vlasů.
dbb2275
Bože tady je každý chytrý... Třeba to máš geneticky, třeba ne. MŮŽEŠ S TÍM PRAVDĚPODOBNĚ NĚCO DĚLAT! Dívej se, jsem na tom stejně a ještě hůř a mě taky psali, že mám pěknou hlavu, ať to shodím, ale děkuji nechci. Prostě zkusím ten Finasterid 0.25mg, možná to zastaví vypadávání, časem nějaký regrowth se třeba povede a na kouty máš jediné řešení - transka. Vím jaké to je, tudíž hledej řešení, musíš to prostě zkusit, i podstoupit riziko. Jakmile ti začnou skákat vedlejší účinky, tak zkus třeba snížit dávku, zkusit jiné řešení (třeba topikální) nebo komplet jinou látku.
Thomas12
Finasterid, Dutasterid a další "léky" na oddálení plešatosti užívají většinou muži, kteří nemají přítelkyni a nebo nežijou sexuálním životem, protože kdo bere, tak ví, že to dokáže sexuální život dost znepříjemnit. Je ti 19 a podle fotek vidím, že ty "vlasy" už nejsou žádný zázrak, takže být tebou to shodím a neřeším. Začít v 19ti s hormonálními léky, které ti značně ovlivní funkčnost penisu.. No, nevím, pochybuji, že ženy preferují spíše vlasy, než pořádně funkční penis Na někoho to samozřejmě vedlejší účinky nemá (já mezi ně patřím), ale s touto léčbou jsem skončil. Důvod? Byl jsem na tom jako ty, ještě hůře a bral jsem to přes rok spolu s Minoxem. Výsledky byly ty, že se vlasy trochu zahustily, ale na vlasovou linii a celkově předek, kouty to mělo vliv minimální. Takže pokud už je někdo ve stavu, jako jsi ty, nemá smysl ani začínat, ale samozřejmě to zkusit můžeš. Přestat s tím můžeš vždy, ale pokud budeš mít vedlejší účinky, tak být tebou přestanu hned, jak je pocítím, za těch pár vlasů, co ti to udrží na hlavě, to nestojí
Jediná možnost je tedy Transka, která je ale dost finančně nákladná a budeš muset jí podstoupit několikrát, protože ti stále budou vypadávat vlasy a tím víc i řídnout kštice.
Jediná účinná, cenově dostupná metoda proti vypadávání vlasů a bez vedlejších účinků je žiletka, když to sjedeš, nemá ti co padat
dbb2275
Na přední část hlavy údajně celkem působí RU, ale co jí vím, co je na tom pravdy, no... Proč to nezkusit. Teď tu vyšel článek o tom, jak minimalizovat vedlejší účinky například, krok za krokem a třeba to nebude taková hrůza, no. Já si sám sebe plešatého nedokáži představit třeba.
Thomas12
Tahle léčba má smysl, pokud ještě člověk má na hlavě celkem hustou hřívu, tím si jí na hlavě udrží pár let déle, ale pokud už je na tom někdo, jako tady tazatel, tak už je to dle mě zbytečné, protože kouty a celkově předek se ti už nezahustí a vážně si myslím, že je lepší tu hlavu oholit nebo alespoň sjet strojkem a ukázat, že si vyrovnaný, sebevědomý člověk, než chodit se 100 vlasy na hlavě a mít z toho mindrák. Genetika je holt svině. Nejlepší je se s tím smířit co nejdřív, ale pokud se s tím někdo smířit nechce, zkusí všechno, nechá v tom dost peněz a část zdraví a za nějaký čas stejně zjistí, že to vlastně bylo k ničemu. Vím, jaké to je být bez vlasů v mladém věku, když všichni vrstevníci mají husté hřívy a každý měsíc nové účesy, ale prostě nezbývá ti nic jiného, než se s tím smířit. Čím dřív se s tím člověk smíří, tím lépe. Samozřejmě pokud má člověk dost peněz na rozhazování, tak se to řeší tou transkou a nebo takovou nalepovací parukou, která nejde ani rozeznat od vlastních vlasů, ale pochybuji, že v 19ti bude mít 80tisíc na transku nebo několik tisíc na paruku a na přelepování každý měsíc.
Shaman

Mám k těm parukám nějaké dotazy, prosím o odpovědi. :ú

1) A jak je to vlastne s tou kvalitni parukou? Jde s tim skotacit na bazene nebo na koupalisti /sipka do vody, potapeni/? To prece tim tlakem vody musi povolit ne?

2) Jakým způsobem má udělané vlasy Donald Trump? Jeho vlastní vlasy to podle mne nejsou.

3) A dá se udělat paruka z pravých lidských vlasů? Popřípadě kolik to stojí.
asdfg
Ked som ja zacinal s liecbou bol som na tom cca rovnako, ak nie horsie, nic nieje stratene dolezity bod je ako bude reagovat na liecbu a ake vedlajsie ucinky bude mat.

Ano je pravda fin a dut maju negativny vplyv na sexualny zivot ale to sa da vykryt latkami ktore som rozpisal vo vlakne, zalezi len natom kolko si ochotny obetovat tomu aby si mal vlasy
Szlahoun
To samé, jako jsem před nedávnem doporučil dbb2275.

Tady nemá smysl používat nějaké vodičky, to ti nepomůže.

Takže finasterid 1 mg denně a čekat. Kde to zabere dobře, tak neřešit, kde to moc nezabere, tak podpořit místní aplikací blokátorů DHT, třeba kyseliny azelaové (např. ve Skinorenu, to neuškodí). Neokapil nedoporučuji, to je pak navždy.

Nečekej, že ti vlasy začnou růst tam, kde nejsou. Přesněji řečeno, ony tam jsou pořád, ale místo vlasů jsou to jen vlastně chlupy. Problém tedy spíš zní, jak přimět ty chlupy, aby se z nich zase staly vlasy, ale vlasová cibulka zmohutněla... Trochu to na to zabere, ale ne moc.

Vliv finu na sexuální funkci není až tak velký, takže dokud se to nezkusí, tak nevíš, ale pak můžeš vysadit. U dudasteridu je to horší, ten ti zlikviduje skoro veškerý DHT, do toho bych nešel.

Nebo si prostě založ imago na holé hlavě. Dobré oblečení, zajímavé brýle a třeba vhodně zvolený šátek dokáží vykouzlit mnohem víc než nějaké háro, když už nejde jinak. Hlavně život žij a kašli na to, co říkají druzí! Hlavu hore!
prd
Řeknu ti samé věci, které se ti nebudou líbit.

Přestaň řešit, jakou pilulku po zbytek života polykat, přestaň řešit, kolik ti ubylo vlasů tento týden, měsíc, rok, tudle dekádu a tak dál.

Bohatě stačí jedna jediná pilulka -- červená.

Až ji polkneš, dojde ti, že hovno sejde na tom, co máš na hlavě. Je ti 19. Padej na vejšku a makej na tom, abys měl něco v hlavě.

Za nějakých 10 až 15 let pochopíš, že lepší rada prostě neexistuje. Pokud s tím totiž budeš smířený a vyrovnaný, budeš mít ohromnou radost, když se za dvacet nebo čtyřicet nebo šedesát let konečně urodí funkční metoda boje s MPB. Ale ne proto, že uleví tobě, nýbrž proto, že se celému problému "pleška" s chutí zasměješ a dojde ti, že už žádnou transplantaci nepotřebuješ, protože jsi něco dokázal.

Samozřejmě... Můžeš si taky zvolit momentálně jednodušší cestu a začít svůj mladý organismus ládovat sračkama, věnovat hodiny denně brouzdání na fórech, jako je tohle, a pak zjistit, že jsi ztratil dvacet let života nesmyslem.

Moje rada zní, kašli na vlasy a makej na sobě uvnitř. Buď plešatý NEO.
peterb85
Nemyslim si, ze si plesaty a mal.by si to.brat strojcekom..trochu mi to pripomina moj stav..tiez mam podobne kuty..kt. si idem dat dorobit a znizenie vlasovej linie Uzivam fin..nie je to slava s nim, ale na vlasy mi zabera uz okolo 0,5mg..ked pouzijem vlakna na vlasy, tak ani nie je na prvy pohlad poznat, ze by som mal nejake problemy s vlasmi. Urob ako citis..ale si medzi nw2-nw3, to je este skoro holit hlavu kvoli tomu.
Shaman

To: prd

"Samozřejmě... Můžeš si taky zvolit momentálně jednodušší cestu a začít svůj mladý organismus ládovat sračkama, věnovat hodiny denně brouzdání na fórech, jako je tohle, a pak zjistit, že jsi ztratil dvacet let života nesmyslem. "
- každý má nějaký koníček. Někdo ztrácí čas vyhledáváním informací o kulturistice, láduje se ještě vetšíma sračkama, co mu zhuntují orgány a ve 40ti bude litovat... Atd. Někdo vyhledává adrenalinové sporty, cyklistiku atd. Každý je jiný a baví ho něco jiného. Takže bych neřešil co kdo dělá a proč to dělá. Někomu prostě plešina na hlavě nesluší, protože má třeba řídké vousy, obočí, odstáté uši a bůhvíco ještě. V těchto případech se s tím těžko smiřuje.

"Až ji polkneš, dojde ti, že hovno sejde na tom, co máš na hlavě. Je ti 19. Padej na vejšku a makej na tom, abys měl něco v hlavě. "
- pokud není vyloženě ten typ, co mu jde učení "samo", tak ze stresu a biflování na vejšce, bude mít vlasů ještě méně, než kdyby se nemusel po nocích učit a jít nevyspaný na zkoušku nadopovaný kofeinem.
- ale z dlouhodobého hlediska je lepší, to těch 3-5 let přetrpět, než dělat někde na stavbě nebo v průmyslu, s přilbou na hlavě 8-10 h denně.
peterb85
Fin, minox, vhodny uces a vlakna. Mozes si tak predlzit radost z vlasov a makat na sebe vo vsetkych oblastiach mozes aj tak. Nevies co pride o 5 rokov na trh. Mozno nic a mozno liek na kt. vsetci cakame. Vlasov mas dost. Skoda o ne prist nezaujmom.
davidsvoboda
Super
Szlahoun
Minox bych do toho vůbec netahal. Asi rok a půl jsem jej používal samostatně. Vsadil bych jen na finasterid a dále dobrou péči o vlasy. Finasterid by měl zastavit ten výpadek, případně jej hodně omezit. Na péči o vlasovou pokožku se mi osvědčil Biohar na řidčí partie a březová vlasová voda z DM drogerie (je to asi ze sedmi bylin, nejen břízy). A pak, jak jsem doporučoval výše, kyselina azelaová, která snižuje DHT v pokožce.

Každopádně si nemyslím, že nejlepší řešení je se na to vykašlat. Každý to má jinak, sám víš, jak to cítíš. Hlavně musíš být v pohodě a každý k tomu můžeme dospět jinak.
tomoni
Tak minox urcite pomoze ale na kuty nie, skor ten vertex, tiez som prvykrat nasadil fin bez minoxu a vysledky skvele... teraz idem takmer rok na minoxe vertex sa mi zatiahol dokonca barber mi povedal ze vzadu mam taky pasik s vlasov asi kde nanasam hlavne minox, ze este take nevidel... ale kuty a predok sa prerieduje cim dalej viac... takze mam balenie topikalneho finu tak asi ho skusim... a uvidime..zufalost obcas prinuti ku "strasnym veciam"...
Thomas12
Začít minox je peklo. Ze začátku ti to bude připadat v pohodě si 2x denně každý den na hlavu piplat mastnou vodičku, ale věř mi, že po půl roce tě to bude tak obtěžovat, že bys to nejraději vysadil, ale pokud vysadíš, budeš na tom ještě hůře, než si byl před minoxem, takže jak jednou začneš minox, už na něm musíš být po celou dobu, co budeš chtít alespoň částěčně udržet vlasy. Být tebou, vyzkouším první Finasterid, jaký na tebe bude mít vliv. Pokud nebudeš mít vedlejšáky, vydrž na něm tak rok a uvidíš, jestli ti na vlasy zašlape. Pokud ne, pak jedině zkusit do toho ještě ten minox, ale jak říkám, nedoporučuji to, protože po čase ti to bude akorát na obtíž. Na kouty a linii nejlépe účinkuje právě kombinace Finu + Minoxu. Někomu to nepomůže v koutech vůbec, někomu to zas zašlape perfektně. Mě to třeba z 2/3 kouty vrátilo, jelikož jsem začal s léčbou poměrně brzdy a neodkládal jsem to.
Čím dřív začneš, tím větší máš šanci na zlepšení koutů, protože ještě je alespoň minimální šance kořínky obnovit. Jinak minox bych bez finu ani nezačínal, pokud minox, tak jedině spolu s finasteridem, jinak to nemá smysl.
Taky je možnost místo vodičky koupit pěnu, je sice dražší, ale na aplikaci mnohem rychlejší a jednodušší a nemáš potom 3 hodiny mastnou hlavu jak po vodičce.
tomoni
Tak mozno casom vyskusam tu penu, ked sa odhodlam na opat na fin.. jak pisem ja som bol na fine 2 a pol roka, a slapal skvele, len raz som urobil osudovu chybu a to ze som pocas uzivania finu mal subezne proti kandidovu dietu a tam su silne preparaty /grepove kvapky, oreg. olej/ a asi sa s finom nepohodli, a narobilu mi to strasne kozne problemy na tvari, ako keby mi horela tvar a strasne sa mi vyhadzala tvar...a skusil som to este druhykrat po tejto skusenosti a problemy boli pododbne... takze som sa zaprisahaval ze fin uz nie, ale...tvrdis ze minox samotny je shit, takze vysadit minox a zacat fin, ale uz pokracovat subezne ?
Thomas12
Mě naopak fin udělal pokožku lepší, hlavně mi pomohl od akné. Pokaždé, když jsem fin začal, tak se mi během prvních dnů udělaly takové velké beďary na krku, které po týdnu až dvou zmizely a pak už nic. Zkusil si být na finu delší dobu, jestli se pokožka nezlepší? Ono to může být způsobeno tím, že jak začneš fin, tak se ti rozhodí v těle hormony, takže to může mít reakci na tu pokožku, než si tělo zvykne. Minox bych určitě nevysazoval, pokud nechceš přijít o vlasy. Pokud si na Minoxu už rok jak píšeš, tak pokračuj dále a vyzkoušej tu pěnu. Ráno můžeš dát pěnu a večer před spaním klasicky vodičku. Minox samotný má minimální účinek, protože padání vlasů nezastaví, ale naopak spolu s Finem má super účinky. Fin zastaví vypadávání a minox podpoří regeneraci a růst nových vlasů. Důležité je u toho vydržet delší dobu a nečekat, že vlasy začnou růst po půl roce. Ztráta vlasů taky trvá několik let, stejně tak je to i s jejich obnovením. Já jsem v kombinaci s finem a minoxem měl super výsledky, ale jak jsem psal, 2x denně každý den piplat na hlavu sr*čky, to za chvíli člověka unaví a obtěžuje a představa, že si to musí člověk na hlavu dávat každý den několik let v kuse, aby si udržel vlasy, to je děsná představa Proto je lepší zůstat jen na Finu a počkat, jaké bude mít výsledky a až potom zařadit Minoxidil. Ale na obnovení koutů jedině fin spolu s minoxem, aby byl účinek co největší.
Minox je jako steroidy. Se steroidy si svaly taky udržíš po celou dobu, co je bereš. Když je vysadíš, až o 80% hmoty příjdeš, stejně tak je to s minoxem a vlasy. Minoxidil je takový steroid pro vlasy
tomoni
Tak ja kupujem minox ktory rychlo schne... takze s tym nemam problemy...skor vidim ako v kutoch a predna linia ustupuje a vlasy slabnu, naopak vertex sa mi zatiahol. a s tym patlanim minoxu 2x denne mas pravdu, niekedy v noci davku proste vynecham lebo sa proste nechce... ale rano povinne...
aneli123
Tomoni,jaký používáš minox?
tomoni
Dualgen-5 Fast Dry... nema najlepsie vysledky podla ich sranky ale rychlo schne...a tiez minox sam o sebe zazraky asi neurobi... ale...
aneli123
Nejvíc mě štve ta mastnota po každém kromě pěny. Jdu na to kouknout dík
aneli123
Tomoni ,nedá se sehnat u nás?Nechci objednávat přes cizí weby,nebo jak ty to řešíš?
tomoni
Objednavam to priamo z USA, zatial som nemal ziadne problemy s objednavkou...
aneli123
Tomoni,vadilo by ti vzít mi jeden? Samozřejmě zaplatím poštovné atd
tomoni
Tak ono je problem ze mozem objednat iba tri kusy...
Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Kouty a plešatění - co mám dělat?

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáą Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání open source forum script miniBB™ © 2001-2022  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2022