Často kladené otázky - Diskuze Více vlasů.cz

Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Často kladené otázky

Autor Často kladené otázky
Dead Kodet
Ztrácí MINOXIDIL časem účinnost ?
=======================

Minoxidil a vůbec všechny přípravky nejsou lék, jsou to přípravky. Minoxidil sám o sobě má tu vlastnost ze roste vlasy, ale jen do určité míry. navíc on nezabraňuje progresi plešatění, on jen roste nějaké vlasy. jinak řečeno minoxidil zastupuje a dokáže do určité míry nahradit růstové signály které jinak dodávaly by zdravé buňky (které díky aga umřely). takže, supluje růstové signály, to znamená ze aga bude postupovat, on ti dá jen nějaký čas navíc.

Příklad: začneš relativně brzy v okamžiku kdy ti aga snědla 30% vlasu, tzn. začínáš na svých 70% brát minoxidil, tzn. v roce 0 máš 70% vlasů a zrovna jsi začal. mas štěstí a on ti dává 20% vlasu zpět ... v roce 1 mas tudíž 90% svých vlasů, ... v roce 2 už to bude 85, v roce 3 to bude 80, v roce 4 75, v roce pět 70 (tzn. zhruba tam, kde jsi začal) v roce 6 pak už budeš na tom hůř než si začal… Spousta lidi pak udělá chybu a vysadí minoxidil bo si řekne už to nefunguje, omyl, během 4 měsíců budou ne na 65, ale na 45 či chvilkově díky šoku a tím vyvolanému telogen effluviu i trošku hůř.

Minoxidil není lék, nezastavuje ani nezpomaluje progresi aga. Pro drtivou většinu lidi neztrácí časem účinnost i když to tak díky progresi agy může vypadat, a je velký omyl ho po 5ti letech vysadit.
Dead Kodet
Minoxidil a finasterid - jak dlouho budou účinkovat?
====================================

Je možné, že časem aga se stane agresivnější, to neznamená, že lék přestal fungovat to znamená ze aga se zhoršila. Obecně čím starší jsi když ti začaly padat vlasy, tím větší šance na mírnější a stabilnější průběh máš. Čím mladší jsi, tím větší šance ze jednoho dne ti vlasy budou padat ještě víc než teď.

Nedá se to generalizovat ze by to tak platilo u každého, ale už jen čistě statisticky vzhledem k době kdy aga bude u tebe se rozvíjet je jasné, ze čím více času má (než zemřeš), tím lépe pro ni a tím více škod napáchá.

Existuje též jisty věk (asi 70 let) po němž už se aga zastaví jakoby, vlasy budou jemné, budou sede, ale většinou pokud ten starší pán má jen kolečko, už nikdy nebude mít úplně holou hlavu ani kdyby žil do 110ti. To alespoň naznačují některé studie.

Není jich na tohle téma mnoho proto ani já sám nechci dělat žádné definitivní závěry a určovat kdo bude či nebude plešatý. Záleží to až na mnoha faktorech. Nicméně máme tu studie 5ti lete finasteridu a


graf finasterid a minoxidil v case
graf finasterid a minoxidil v case
Dead Kodet
Výše zmíněný graf pochází z http://www.hairloss-reversible.com/hair_news_index/hair_news17.htm .

Zde jsou zodpovězeny i další mýty:

Když začnu brát finasterid, mohu přestat s minoxidilem ?
========================================

Odpověď zni, nemel bys. Oba přípravky funguji na úplně jiném principu. a jejich účinnost se sčítá. Finasterid nebude schopen udržet ti minoxidilem indukované vlasy, stejně tak minoxidil nebude schopen udržet ty finasteridové v případě vysazení. Účinnost se sčítá, pokud jeden vysadíš o jeho podíl přijdeš.

Je pravda ze minoxidil ani finasterid nefunguji vepředu v koutech ?
===============================================

Funguji tam stejně jako jinde, problém je v tom ze vepředu v koutech je x-krát více androgeních receptoru než jinde na hlavě a právě o tato místa přijde většina mužů nejdříve.
to znamená ze to není chyba finasteridu či minoxidilu, minoxidil a finasterid dokážou k životu přimět jen ty vlasy které přestaly růst nedávno, je velmi obtížně přinutit k plnohodnotnému růstu vlasy co nerostou už rok, je prakticky nemožné přinutit ty co nerostou už 3.

Pro zvýšeni účinku minoxidilu v oblasti koutu (kde je potřeba opravdu intenzivní stimulace / regenerace) se doporučuje přidat retin-a. Retin-a je lek na akné, akné má stejně biologické příčiny jako aga (androgeny), s minoxidilem pak funguje jako katalyzátor růstu a obecně násobí minoxidilovou účinnost pro většinu lidi. Retin-a je na předpis ve většině zemí. Předepsat ho na akné může obvoďák. Sehnat se dá na internetu (inhouse pharmacy třeba - viz Google) i bez předpisu.
Dead Kodet
Jak zvýšit pravděpodobnost a míru úspěchu?
==========================================

90% lidí mělo po 5ti letech užívaní finasteridu stejně nebo více vlasů než na začátku. Studie ukázaly že ti úspěšnější se od těch neúspěšných statisticky významně lišili v míře inflamace. čím menší inflamace tím lepší výsledky.

Co je to inflamace a jak s ní bojovat?
======================================
Inflamace je podráždění na úrovni buněk. Teorií proč tento jev vzniká často právě u mužů kteří ztrácí vlasy je hodně. Nejvýznamnější často poukazují na roli imunitního systému protože si lidé brzy všimli, že přípravky které potlačují imunitu rostou vlasy. Omezování imunity na systémové úrovni je bohužel život ohrožující. Naštěstí existují i jiné metody jak bojovat s inflamací. Mezi přípravky omezující inflamaci patří: copper peptidy (peptidy mědi chcete-li, == tricomin, foligen, spectral dnc, revita), emu oil (revita + tuna jiných), ketoconazole (nizoral a podobné šampóny), pyrithione olamine (neutrogena t-gel ale i tuna jiných šampónů), salycilic acid (kyselina salycilova, opet neutrogena např. dále scalpecin přípravek proti svědění.). Další důležitým faktorem je stravování, obecně nezdravá jídla a zejména cukry(na výrobcích často maskované pod označením karbohydráty) v jakékoliv formě, inflamaci zhoršují (navíc mohou způsobit tzv. insulinovou resistenci, která vlasům nesvědčí taktéž). Naopak rybí tuk a některé jiné (v našich končinách poměrně exotické) potraviny ji potírají. Rafinovaný cukr je často i v džusech, takže bacha na reklamy. Ne vše co se tváří zdravě, zdravé je. Pro více informací ohledně inflamace a stravy doporučuji číst posty od uživatele k.o.k.o.t.a.r, který používá IH režim. Jedním ze základů IH režimu je i potírání inflamace.

Jak poznám inflamaci?
=====================
Inflamaci doprovází ve většině případů svědění skalpu. Občas lupy či seborhea. Není to ale podmínkou. Vyjmečně lidé pozorují i mírné zarudnutí kůže v postižených oblastech.
Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Často kladené otázky

Téma je uzavřeno, proto nemůžete odeslat příspěvek.
Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáą Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání forum software miniBB™ © 2001-2024  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2024