Dělá někdo v České republice transplantaci vlasů na světové úrovni? - Diskuze Více vlasů.cz (2)

Transplantace vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Transplantace vlasů »

Dělá někdo v České republice transplantaci vlasů na světové úrovni?

Autor Dělá někdo v České republice transplantaci vlasů na světové úrovni?
MaxH
Fůha, tak tři roky se mi čekat nechce. Proč tato rada? Můžeš to rozepsat, prosím?

Dr. Couto má:
Waiting time: consultations early 2020, transplants in 2023.
FUE: 3€ to 5€ / graft, depending on the number of grafts and technique used
Takže dlouho bych čekal a štěpy dražší než ASMED.

Feriduni:
Na svých stránkách o ceně píše, že nelze stanovit jinak než po osobní konzultaci, ale googlením jsem zjistil, že chlapík, který u něj absolvoval transplantaci 2500 štěpů, zaplatil cca 10 000 Euro. To je cca o 100 000 Kč víc, než co dám u Dr. Erdogana v ASMED. To je celkem dost.
volbeat
Prd:
Taky mě toto moc zajímá, tak klidně se rozepiš jestli můžeš. Já chci jít za ty cca 2-3 roky, zatím jedu Toppik protože jsem necelej NW3 a zatím to jde vzhledem k mýmu účesu. Z těch elit, co tu vypisoval iwos, mě zaujal ještě Christian Bisanga z Belgie, jeho výsledky vypadají solidně. Ale na Dr. Couta jsem taky slyšel samou chválu. Chtěl bych jít někam v Evropě, Turecko ne-e, a klidně si zaplatim třeba 200k, jen aby to bylo pořádně. Lidi si běžně kupují auta za půl mega a na vlasech budou škudlit a jezdit někam na levný turecký kliniky... nechápu.
iwos
Ty negativní komenty na Erdogana mě překvapily.
Já sem hodim vodkaz na server hairtransplantnetwork. Je to seznam nejlepších světovejch chirurgů (podle názoru provozovatele serveru). Tendle server mi přijde celkem objektivní a neměl by tam bejt žádnej šmíráckej doktor. Ale kdo chce bejt do tohodle seznamu zařazenej musí tomudle serveru poskytovat pravidelně info a z tohodle důvodu tam chybí Španělé Lorenzo a Couto a Brazilec Tykocinski kteří ke světový špičce určitě patří.
https://www.hairtransplantnetwork.com/consult-a-ph ysician/hair-transplant-surgeon.aspPo kliknutí na ten modrej vodkaz co jsem dal tak na další stránce kliknout na: "Consult a Physician" a potom na "Recommended Physicians" a měl by ten seznam naskočit.

A pak u vybranýho doktora můžete kliknout na "View profile" a na další stránce na "Patient Results" a naskočí tam stránka s fotkama desítek pacientů Před/Po který ten doktor dělal.
prd
Maxi, tak to je na prd (haha).

Můj důvod je čistě spekulativní. Dal bych čas Replicelu.

Je fakt, že pokud by fungoval tak, jak si slibujeme, s jeho pomocí by pak šla upravit / doladit jakákoli transka. Ale přijde mi smysluplnější udělat tím celý předek než pak dohušťovat transku a vybranej donor

3 roky proto, že ta doba by rozhodně měla ukázat, jestli to fakt někam směřuje, případně v Japonsku už by to snad mělo i šlapat. Takže raději šetřím chechtáky na novou technologii (která je zatím spíš jen příslib než cokoli jiného).

Zase pokud někdo neřeší desetitisíce nebo dokonce statisíce, tak mu to asi může být celkem fuk, protože když vyjde Replicel, tak pak bude mít vrabce v hrsti i holuba na střeše. Proč ne.
Raduna007
No tak ty vysledky ASMEDu v poslednich mesicich me taky dost prekvapily a mozna to je jeste na zvazeni jestli to bude dobra volba. No moc ti to nezavidim MaxH to rozhodnuti.

Me osobne zaujal tenhle typek ale je to az v Los Angeles..

http://www.lahairclinic.com/

https://www.youtube.com/channel/UCREE_00jx5pHTgJZz zYGYWg/videos

Vite nekdo o nem neco, nejaky reference..
prd
Ti snad tuším na YT mají i videa přímo ze "sálu"?

Tam je ale asi třeba počítat s obrovskou pálkou.

EDIT: Jsi rovnou poslala odkaz. Mně se tam asi nejvíc líbila transka toho asiata.
Raduna007
Ten číňan se mu povedl ale je vidět že má kvalitní vlasy v dárcovský oblasti a výsledek se očekává dobrej, pokud mu to bude dělat někdo zkušenej, což tenhle týpek asi bude..

No tak uz jsem nasel cenu.. Vysledky vypadaj pekne ale je to za raketu..

FUE Transplantace vlasů náklady Los Angeles

Vyholené:
Dárce & příjemce $ 6,00 / štěp

Částečně oholený $ 12.00 / štěp

VIP:
Vyholené nebo neoholené (určí) $ 18.00 / štěp
prd
Jojo... Kalifornské ceny. Je to jasný, fůra celebrit, filmových hvězd a miliony povrchních lidí posedlých vzhledem. Tam je poptávka jak prase, takže si to můžou dovolit pěkně šponovat.

My si zas poslechnem California Dreaming... cestou do Turecka
MaxH
Pánové a dámy, jestli tu nějaké máme. Tak jsem se nakonec rozhodl následovně – pojedu na transplantaci na kliniku ASMED Dr. Erdogana. I přestože:
1. z diskuzí na zahraničních fórech jsou svědci případů, kdy výsledky nejsou vždy 100% a není to už takový etalon kvality jako kdysi býval
2. existují v zahraničí doktoři, kteří toto renomé mají a zatím ho neztratili a nejsou takové pochyby jako v případě ASMED
3. existují levnější alternativy v Turecku (např. HairExpert), kdy můžu mít transplantaci za 60 000 Kč (za 1500 štěpů, to by na mých 2500 štěpů vyšlo na 100 000 Kč), zatímco v ASMED za 2500 štěpů dám 160 000 Kč.
Ke každému bodu uvedu důvod, proč jsem se tak rozhodl:
ad 1) je to sice větší riziko, ale vzhledem k tomu, že mám dost vlasů v dárcovské oblasti a můžu jít na transplantaci víckrát, jsem ochotný toto akceptovat s tím, že případně aspoň někdo vyzkouší, jak se řeší ta doživotní záruka 95% uchycení, kterou tato klinika dává. Ale v té vymahatelnosti záruky jsem spíš skeptický.
ad 2) ano, jsou v tomto ohledu lepší, ale když jsem šel hlouběj, tak tam čekal háček. Hlavně v podobě ceny. Přece jenom ASMED, ačkoli je to teda vlasová celebrita, tak má překvapivě nízké ceny (65 Kč za štěp) a to je oproti těm top alternativám jako Couto nebo Lorenzo skoro na polovině jejich cen.
ad 3) říkám si, že když dám skoro polovinu peněz za službu, která zahrnuje delegáta a jinou administrativu (případ HairExpert), tak je logické, že aby na tom měla tato cestovní agentura nějakou marži, tak se někde musí šetřit. No a kde se ušetří? Pochopitelně na klinice, která si bude účtovat méně peněz, ale pokud platí základní rovnice „větší cena=vyšší kvalita“, tak namísto transplantace za 160 000 Kč, kterou platím přímo klinice, budu mít ve výsledku transplantaci za cenu dejme tomu 80 000 Kč, když odečtu 20 000 Kč jako marži HairExpertu. Nevím, no. Někde se pak na té klinice musí ušetřit, aby se jim to rentovalo. Tipuju, že na personálu, který má nižší ohodnocení, menší motivaci a dovednosti.

Nějaké myšlenky než to konečně podepíšu a pošlu zálohu?
prd
Pokud bezvýhradně akceptuješ dražší=lepší, pak je to celkem jasné. Na druhou stranu teda musíš zůstat v Turecku a nevztahovat to na celý svět, protože pak by z toho ani Koray nevyšel moc růžově.

Zrovna tak můžeme vycházet z možnosti, že Koray prostě těží z toho, že to dělá déle a má tím pádem větší (nebo vůbec nějaké) renomé, kterému ostatní kliniky (byť třeba kvalitativně srovnatelné) musí konkurovat mnohem nižší cenou.

Vzhledem k tvé filozofii mi ale ten Erdogan nakonec asi připadá jako ideální kompromis mezi nějakou "zárukou kvality" a cenou, která je sice poměrně vysoká, ale zdaleka ne extrémní (když teda srovnáváme s celým světem).

Takže za mě hodně štěstí, jdi do toho a pak se přijď ukázat
MaxH
Ano, chápu, co jsi chtěl říct tím, že renomé může a jistě i dáno tím, že Erdogan je na trhu dlouho. Jiné kliniky můžou mít stejně kvalitní služby, ale jejich pověst se nestihla rozšířit. Ale tak už to prostě od nepaměti chodí, že platíš za značku. A značka=tradice, určitá jistota. „Milions of customers can’t be wrong“ jak se říká v Americe. I Mercedes se ti může po pěti letech začít kazit víc než sousedova Škodovka. Ale je tam menší šance. A když nemáš na Rolls-Royce, tak si ho koupíš.

Jinak určitě se ukážu případně průběžně ještě poreferuju, jak se věci vyvíjí.
Brandon Coutu
Jestli chceš do Turecka tak mrkni na kliniku HLC v Ankaře. Je taky hodně doporučovaná. Určitě stojí na zváženou a kvalitou bude srovnatelná s ASMED. Je i trosicku dražsí 2,7 Euro za grafit.

Jinak pokud bys chtěl opravdu kvalitu tak jedna z nejlepších klinik je určitě Maitland Clinic(UK) a Hattingen(SWI). Obě dělaj opravdu přirozené přední linie.

Jinak Španělé jsou asi vlasy posedlí, protože jsem obepsal tak 20 klinik po Evropě a ve Španělsku byla čekací doba u těch kvalitnějsích vždy minimálně rok. Všude jinde maximálně 4 měsíce
David1985

Čekací doba 4 měsíce bych řekl, že je u dobrého doktora ještě dobrý spíž bych zpozorněl kdyby mě někdo řekl hele zítra nebo příští týden na tebe máme volno tam něco nebude hrát do karet U Dr. Serkana Aygina v sezoně (září-duben) se běžně čeká na řadu 2 až 3 měsíce v letní měsíce se dá na kliniku dostat i za 1 až 2 měsíce
volbeat
Brandon Coutu: Do Turecka ani ve snu, rozhodně někam po Evropě. Nejvíce mě zaujal Juan Couto ze Španělska, Belgie taky nevypadá špatně, o UK jsem ani nevěděl, že tam mají solidní kliniku, tak to prostuduji. Ještě chci vydržet cca 2 roky s tím, co mám, takže tak za rok se někam objednám a budu počítat rok než se dostanu na řadu . Fakt dám raději 200k elitnímu evropskému doktorovi, než 80k Čechovi, který mi zařídí za 40k podprůměrnou operaci a za zbytek poznávací výlet po památkách Istanbulu . A taky je možné, že za ten rok nebo dva přijde něco novýho (Replicel?), i když tomu moc nevěřím.
Brandon Coutu
Voltbeat: Jen v Istanbulu je cca 350 klinik zabývajících se transplantacemi vlasů. Hodně se tam jede na výkon, proto dělají stránky třeba v deseti světových jazycích. Ale určitě se jich tam najde i pár kvalitních cena je samozřejmě jakousi vizitkou.

Na druhou stranu více než polovina HT chirurgů ze západní Evropy jsou přistěhovalci. Ať jde o Anglii, Belgii nebo Švýcarsko. A teď jsem zrovna myslel v těch kvlaitních klinikách, protože o ty se zajímám. Jen chci říct, že klinika na západě nemusí nutně znamenat 100% výsledky.

Klinik je teď tolik, že třeba já už to sleduji tak rok a pořád nejsem úplně rozhodnutý. V Belgii, Anglii, Španělsku je nespočet klinik o Turecku ani nemluvě, takže doporučuji třeba kanál Joe Tillmana na youtube, který se tomu velmi dopodrobna věnuje a už v desítkách klinik viděl na vlastní oči jak se operace provádějí.

https://hairforlife.info/de/andreas-kraemer tento člověk ti dá také velmi podrobné info o klinikách a celkově o HT jako takové, před čím si dát pozor a co vše to obnáší.

Jen nezapomínej, že existuje reklama a tvoje rozhodnutí je to nejdůležitější. Internet je plný informací a tohle už je zákrok na celý život.
Brandon Coutu
Jinak tuším teď někdy v březnu vnikla nová klinika v Aténách od dvou největších světových expertů na HT. Bisanga Cole Hairtransplant. Mají prý své vyškolené techniky, ale můžes si zabookovat termín kdy tam bude jeden z nich a operaci povede.

Cena za grafit je 2,5 Euro což je směšné, protože třeba v BHR clinic v Belgii kde Bisanga operuje je to 5,5 Euro za grafit včetně DPH.

Přemýšlím nad nimi jen mám trošičku obavy, že je to nová klinika a tamní technici nebudou mít takové zkušenosti s transplantacemi. Ale psali mi, že vše důležité povede doktor, kdyz si ho zabookujes. Extrakci, určí vlasovou lini a RCT.

Dělal jsem cenové srovnání. Momentálně vybírám mezi 6 klinikami. Ceny jsou jen informativní, záleží kolik grafitů je potřeba pro transplantaci. Jedná se o provedení metodou FUE.

Dr. Feriduni - 5,5 Euro za grafit včetně VAT
Dr. E.Ball(Maitland Clinic) - 5,5 Euro cca
Dr. Bisanga(BHR Clinic) - 5,5 Euro cca
Dr. Muresanu(Hattingen Hair) - 4,3 Euro (jeste si nejsem jisty jestli s daní nebo bez)
Dr. M. Statius Muller(transhair) - 2,8 Euro
Dr.Bisanga a Dr.Cole (BisangaCole) - 2,5 Euro

Takže ceny od těch nejlepsích jsou opravdu podobné. Teď momentálně zjišťuji více info o té nové klinice v Aténách. Jména jsou fajn, ale ta cena mě pořád zaráží, prý chtějí být dostupnější více lidem, tak nevím.

Můj favorit je tedy E.Ball z Portsmouthu. Je kladně hodnocen klienty a i experty z oblasti. Jeho přístup je prý mimořádně profesionální a působí na videích dost seriózně. Výsledky vlasové linie jsou velmi přirozené a dbá na to aby přirozeně vypadala i za 10-20 let. Mít v padesáti rovnou vlasovou linii a nízké čelo tak to asi nebude působit moc důvěryhodně.
Raduna007
Jinak jsem koukal na HLC kliniku v Ankare a ty vypadaji taky na solidni úrovni. Podle hairforlive se doktori z HLC Gökhan Dogan, Özgür Öztan, Akin .. účastní různých seminařů, dokonce mají v HLC školící (tréninkové) centrum, kde se snaží předat své zkušenosti dalším lékařům.

Cena 2.7 za graf kde je možné dosáhnout na slevu 10%, což je 2,43 a podle dostupných informací výsledky mají dobrý. manuální extrakce, používají lupy, extrahujou max za den 2000 štěpů další až druhý den.. takže si myslím že to budou dělat taky na trochu vyšší úrovni.

Možná by stálo taky za zvážení...

...

https://www.hairtransplant-trainingcenter.com/abou t-httc/

Výcvikové centrum pro vlasové transplantace bude pravidelně prezentovat vedoucí lékaře celosvětového průmyslu transplantace vlasů, aby nabídli odborné kurzy a workshopy s praxí na pacientech. Výzkumné centrum HTTC - Transplantace vlasů v Ankaře / Turecku je založeno Dr. Gökhan Dogan - Turecko / Ankara a ve spolupráci s nezávislým poradenským centrem pro transplantaci vlasů Hairforlife - Švýcarsko / Kreuzlingen.


Výcvikové centrum pro vlasové transplantace bude pravidelně nabízet navržené tréninkové programy a kurzy pro lékaře a zdravotnické asistentky, které budou prezentovány a prováděny mezinárodně uznávanými lékaři na klinice v Ankaře. Dr. Özgür a jeho tým se cítí potěšeni, že vás mohou přivítat v Centru pro transplantaci vlasů. Informace o programu a lékařech získáte na adrese info@hairtransplant-trainingcenter.com
Brandon Coutu
Raduna 007... Stačí se podívat kdo založil to centrum. Dr. J. Cole. Jeden z největších expertů a inovátorů v oblasti transplantačních technik
Raduna007
Brandon Coutu: Toho jsem si také všiml a je vidět že HLC je součástí tohoto centra a výsledky mají taky pěkný. Tady bych se toho taky možná nebál a cena je taky 'přívětivá'.

Dr.Bisanga a Dr.Cole (BisangaCole) - 2,5 Euro taky není špatná cena, s vědomím že to dělaj profíci.

Já osobně pokud bych šel do TV tak max do 2,5 eura vic bych asi nedal..
Brandon Coutu
Raduna007...Njn záleží na každém kolik chce investovat. Já osobně jsem takhle intenzivně zajímal o léčbách a transplantacích už před 4 lety. Nakonec používm jen jednou denně minox a nejaké šampony a situace je tak nějak ustálená.

Ŕekl jsem si, že to nechám a o HT se začnu zajímat až po třicítce. Teď je mi 32 a koukám jak se ty "transky" za pár let rozšířily všude po Evropě. Napsal jsem si 10 otázek co chci aby mi řekly o mé vlasové situaci, klinice, ceně a jak by se to celé mělo odehrát.

Obepsal jsem 5 klinik, které jsem si vybral asi z 50, na které jsem koukal A ještě vůbec nevím jestli do toho půjdu, jen čekám jestli se to tak nějak vyvine samo
Brandon Coutu
Co se týče klonování a jiných možností, je jasné, že jednou něco přijde. I kdyby to mělo přijít třeba do dvou let, tak než se to zavede na trh a bude to dostupné i pro nás s našimi platy tak si myslím, že to je jesště nejméně 7 let čekání. Takže já bych se z toho čekání asi zbláznil
ČeskoTurecko

MaxH
Nějaké myšlenky než to konečně podepíšu a pošlu zálohu?


Jako ostatní na tomto vlákně se také velmi těšíme, s jakými dojmy se z Turecka vrátíte a jak budete spokojen s výsledkem. Jak tu už bylo napsáno, u Vás to bude velmi jednoduchý zákrok, ale i tak bude zajímavé porovnání, zda se je nějaký diametrální rozdíl v kvalitě, za takovou vysokou cenu.

Profesně nás to velmi zajímá a budeme moc rádi, pokud se o své zkušenosti také podělíte s ostatními.

Nenapsali Vám náhodou, ve kterém Radissonu budete v Istanbulu ubytován?

Jinak je vidět, že zákrok dlouho zvažujete a vše má to logiku. Jen u toho budu 3. bychom rádi doplnili, že jsou i jiné alternativy. Rozhodně neplatí, že čím vyšší cena, tím také automaticky vyšší kvalita.

Dále může klinika/nemocnice na nějakém trhu spolupracovat se zprostředkovatelem, a přitom nikde nešetřit, jak píšete. Může nabízet všem super služby. Je to dáno tím, že nemocnice/klinika ušetří za marketing na trhu, kterému nerozumí a ráda zaplatí za to, že má někde kontakt, na který se mohou lidé kdykoliv obrátit ve svém jazyce atd. a tím efektivně získá více klientů. To jen ve zkratce.

Jinak Vám samozřejmě přejeme, ať jste s výsledkem spokojen, ať Vám to roste jako z vody a také ať si užijete Istanbul!

Pak se moc těšíme, že dáte vědět, jak to vše dopadlo.
MaxH
Tak jsem zpět z ASMED s třemi tisícy štěpy v částech, které vidíte na obrázcích. Myslím, že pro zkušené lidi v oblasti vlasů jsou fotky to nejdůežitější a je jasné, že nejdůležitější jsou fotky po 12 měsících. Tak si ještě budem muset počkat.

Co ale můžu mimo fotek poznamenat na adresu ASMED kliniky je, že je to skutečně high-end prémiová služba. Aspoň tak to působilo na mě i na kluky, se kterýma jsem se tam potkával na snídaních, obědech, večeřích a v průběhu dne. Lidi z celého světa a tak nějak z vyprávění jsem pochopil, že výběru věnovali velkou pozornost. Poslední den, co jsem tam byl přijel dokonce nějaký kluk z Kanady, který už tam byl podruhé. Takže lidi se jim tam vrací a to ještě víc podpořilo moji důvěru v ně. Jeden Frantík tam byl na opravě vlasů zpackaných v jiné klinice.

Funguje to tam jak dobře namazaný stroj. Nepočítal jsem to, ale celkově jsem za ty čtyři dny potkal cca 30 různých lidí a do toho nepočítám uklizečky, pianistku, violoncelistku a kytaristku. Jo, nekecám - při večeři nám každý večer zpívala krásná holka s kytarou a v lobby, když jsme čekali na schůzku s Dr. Erdoganem, hrály dvě krásné holky na piano a cello. 30 lidí je můj odhad, ale co chci říct, je to, že každý úkon dělá profík a dedikovaný člověk. Měl jsem celkově z té kliniky pocit, že si uvědomují, že personál je klíčová komponenta a už jenom díky té ceně, kterou klientům účtují, můžou si dovolit personál zaplatit na Turecko jistě velmi slušně a ten je pak spokojený a motivovaný.

Co se týče samotné transplantace. Ze zdejšího fóra ale i z youtube videí jsem věděl, na co dávat pozor a jak poznat dobrou práci a plánování. Tak třeba zásada, že do přední linie se dávají single-grafts, že klinika používá mikroskopy apod. Neměl jsem pocit, že by v tomto ohledu něco chybělo. Všechno mají komputerizované a na při samotné extrakci se počítá jaké různé štěpy se vytáhly (jednovlasové, dvouvlasové… ) a ty se pak roztídí a podle dokrorova plánu implantují tak, aby to pak vypadalo co nejpřirozeněji. Jako v podstatě spousta věcí, co jsem tam zažil u operace je na jejich stránkách (hlavně ta videa), tak je zbytečné, abych to tu popisoval. Všechno se snímkuje ve vysokém rozlišení, mají software, který spočítá kolik má člověk na hlavě štěpů a vlasů, takže měl třeba vyšlo, že mám 2,2 vlasů na jeden štěp, což prý ze mě dělalo ideálního pacienta. Všechno je strašně high-tech a to se mi líbilo. Mohl jsem pozorovat na vlastní oči, jak ten program je schopný přesně identifikovat ty vlasy a fakt to fungovalo.

Suma sumárum jsem tam nakonec teda nechal 192 000 Kč za 3000 štěpů. Těším se na celkový výsledek. Štve mě teď ta holá hlava a že nemůžu sportovat. Ale co - je to investice.

Ještě jednou díky členům fóra za vaše příspěvky, které mě k tomu kroku dovedly.


foto3__9.jpg
foto3__9.jpg
foto3__8.jpg
foto3__8.jpg
foto3__7.jpg
foto3__7.jpg
MaxH
Ještě přidám fotky před zákrokem.

foto3__1_2.jpg
foto3__1_2.jpg
foto3__2.jpg
foto3__2.jpg
foto3__3.jpg
foto3__3.jpg
prd
Maxi paráda. Díky za zajímavý vhled do Erdoganovy kuchyňky.

Na první pohled to teda vypadá hodně povedeně. Určitě se na to nevykašli a choď se periodicky ukázat.
MaxH
Jo? Zdá se ti to hodně povedené? To rád slyším. Mně se to taky líbí. Jediné, z čeho jsem byl trochu rozčarovaný je ta hairline, kterou mi Dr. Erdogan nakreslil. Prakticky kopírovala už moji stávající linku a já jsem si vždycky myslel, že mám kouty. Doufal jsem teda, že mi ty kouty, ta úplně holá místa, zaplní. Ale vlastně co on udělal je to, že v místech, kde vymezil modrou čárou tu oblast, "zatravnil" štěpama, aby byla hustší. Podobně to měli i další dva kluci, se kterýma jsem tam paralelně byl. Taky byli překvapení, že jim spíš vlasy v prořídlých částech zahustil, ale linku moc nebo vůbec dolů neposunul.

Ona je to ale tak trochu umělecká práce - navrhnout správně tu linku. Často mají klienti představu, která neodpovídá tomu, co by na jejich obličeji vypadalo dobře. Dr. Erdogan se dívá na symetrii obličeje a podle toho dělá ten design. Typicky pro bělocha 30+ je strašně nepřirozené, když má například rovnu linku jako mají černoši nebo asiati. Důležitý je taky ideální poměr vzdáleností hrany vlasů, očí, nosu, úst, brady.

Na kunzultaci se mě doktor zeptal, jak si představuju, že by to mělo po transplantaci vypadat. Ale já jsem mu řekl, že naprosto věřím jeho úsudku a jeho praxi. Tak mi nakreslil linku, postavil mě před zrcadlo a já říkám "Ok." Já si to totiž fakt těžko umím představit, jak moc s tím budu spokojený po zarostení. A moje úvaha je taková, že radši mít hustý předek ikdyž s vyšší linkou než mít nízkou linku ale řídkou. A já jsem ten předek a vrch opravdu potřeboval zaplnit. Takže proto to moje "Ok".
volbeat
Vypadá to dobře, ale upřímně si nejsem jistý, zda jsi vůbec transku potřeboval! Abys pak nelitoval, že ti doktor vyškubal donor vlasy, kde asi budou jizvy. Je to stejně paradox, ty seš NW1 a dáš 200k za operaci, ostatní NW4-5 borci jdou za 80k někam, kde je v podstatě riziko 50/50. Mimochodem, to nesportování mě docela zarazilo, to je kvůli pocení? A jak dlouho bys neměl sportovat?
Raduna007
Ja si také osobně myslím že to nebylo potřeba. Pokud bych byl v tvé situaci, tak bych určitě s tím počkal jak se to bude vyvíjet a zkusil bych klidně třeba ten program, který jsrm podstoupil já a myslím že tobě s tvými vlasy kde máš NW1, kdy je doporučováno začít co nejdřív dokavat se dá zachránit co nejvíc vlasů, určiťě mel kvalitní výsledek a pomohlo by ti to. Vždycky ta transplantace je až ta poslední varianta mezi těmi který se dají vyzkoušet. Ale neznám žádný detaily nic takže to je takový subjektivní pohled.

Podle té fotky která neni tak kvalitní to vypadá, že máš víceméně kvalitní černý vlasy, na obrázku vyfocené v mokrým stavu takže to evokuje že máš holá místa.Pokud bys sem dal lepší foto, suchý vlasy a třeba načesaný dozadu tak by to vypadalo jinak.

Sám píšeš že sis myslel že máš kouty a Erdogan ti defakto zkopíroval stávajicí linku, takže zřejmě tvá domněnka byla trochu mylná a pokud by to snížil tak by to nebylo přirozený asi podle tvaru tve hlavy ty kouty co sis myslel že máš jsou vlastně úplně normální stav. Tak ti to jenom zahustil když už si tam byl ale třeba to nebylo tak potřeba ale je to kšeft pro něj, tak proč tě poslat domu bez zákroku ale je to jen takový můj pohled, který nic neznamená. Jinak to máš pěkný a ať to roste.Hodně zdaru.
volbeat
Raduna007: Mimochodem, všiml sis toho, jak my - lidi kteří trpí/řeší vypadávání vlasů - jsme přehnaně citliví na vlasové linky, kouty, temena... Např. já se jednoho dne zděsil, že mi rychle vypadávají vlasy a pak jsem se podíval na svoje 3 roky staré fotky, které ukázaly naprosto totožný stav mých vlasů. Ale dříve, před těmi třemi roky, jsem to prostě neviděl. Je to něco jako deformace z povolání, ostatní lidi, kteří mají normální zdravé vlasy, si těchto věcí prostě nevšímají. Je to podle mě podobné, jako když má někdo komplexy třeba z velkého nosu - pak kouká všem lidem na jejich nosy, detailně si je prohlíží a porovnává je s tím svým
prd
Jo, přijde mi to udělané fakt dobře a na pohled to tvarově působí přirozeně. Hairline bude v pohodě. Hlavně aby se chytlo maximum štěpů a pěkně to zarostlo.

Kdybych do toho někdy šel taky, rozhodně si nenechám udělat NW0 s hustotou á la Rákosníček. Tohle je esteticky úplně v pořádku.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Transplantace vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Transplantace vlasů »

Dělá někdo v České republice transplantaci vlasů na světové úrovni?

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáą Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání bulletin board software miniBB™ © 2001-2023  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2023