Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Finasterid výsledky

Autor Finasterid výsledky
twisp01
Laksa No. A neni to spis tim, ze ses proste starší? Tezko odlisit co je efekt finu a co efekt normálního poklesu testosteronu vlivem veku. Kolik ti je? V 26 uz na to furt nemyslíš jako v 16ti a taky bez cviceni zacne clovek pribirat. Nekdo vic nekdo min. Proste treba jen starnes
neyo
Ahoj,

moc Vás prosím, už jsem se jednou ptal, ale nedostal jsem úplně uspokojivou odpověď.

Nemáte náhodou někdo nějakou pozitivní zkušenost s vysazením finasteridu/dutasteridu po dlouhodobém užívání a nahrazením něčím méně drastickým?

Po doporučení zatím užívám 2x denně vrbovku v čaji, ale nejsem si tím úplně jistý.

Nemáte prosím někdo zkušenost ještě s něčím jiným? Saw palmetto? Něco ještě kromě diety?

Předem moc díky!!
demizonek
RU58841
neyo
Výsledky koukam super, vedlejší účinky asi zatím záhadný.

Kde se to dá sehnat?
Apache
neyo
Pokud hledáš něco, jak sám píšeš, "méně drastického" než fin/dut, tak RU58841 rozhodně nebude ta pravá volba.
twisp01
Pokud jeste nemas zadne deti, tak neoficiální hormonální pripravek jako je napr to RU je fakt jako hladit hada bosou nohou. To jsou hormony, fakt zadna sranda. Kdyz se neco zvrtne, tak ti nikdo nepomuze. Doktoři ten přípravek neznaj, protoze se oficiálně neprodává. A kdyz ti treba nevratne neco poškodí a nebudes moct mit do konce zivota decka, tak si na žádným anonymovi nekde z fora nic nevzmes.
neyo
Apache, twisp01, děkuju moc za zprávu!

Po zkušenostech a Avodartem bych asi už do žádného rizika znovu nešel, ikdyž to určitě na nějakou dobu splnilo svůj účel.

Takže pokuď si člověk nechce huntovat zdraví, tak mu nezbývá, než pít vrbovku a sledovat jak mu vlasy postupně mizí?
Mark
A jaké zkušenosti?
neyo
Viz příspěvek o stranu dřív
Matrix
5 příspěvků
Matrix
5 příspěvků
Matrix
5 příspěvků
Matrix
5 příspěvků
Matrix
Čau, užívám finasterid už asi 5 let s určitým přestávkami (půl roku beru, měsíc si dám volno).
Ale poohlížím se po něčem s méně sides e., co by mi vlasy mohlo udržet, jelikož nechci brát fin do konce života... ,ale nic lepšího (v poměru cost-benefit) se stále ne a ne objevit.

Máte někdo zkušenosti s užíváním finasteridu topikálně?
Já kupuju minox na Biovea, ten nejlevnější 5% - Foligain.
Jelikož obsahuje alkohol, tak ten fin podle mě stačí už jen nadrtit a prostě to v tom minoxu rozmíchat, jakože si myslím, že nic víc snad není třeba, ta látka přesycená přece není (je tam jen 50 mg minoxu na ml).
Ted jsem koukal, že se na Biovea pomalu objevují i první topikální přípravky, které kombinují monoxidil a finasterid - ale jsou všechny okolo 1000 Kč na měsíc (viz třeba: http://www.biovea.com/cz/product_detail.aspx?PID=5 959&OS=204&KW=minoxidil&cp=4&NAME=NR-11-HAIR-REGRO WTH-TREATMENT-12-MINOXIDIL-2-fl-oz-60ml).
Fin tam je v 0,1%, což je 1 mg na 1 ml.
Vzhledem k tomu, že ten flakonek má 60 ml, tak v tom stačí rozpustit jen 12 tablet Penesteru (12 x 5 mg).
Na druhou stranu, raději tam rozpouštím méně, tedy 3 tablety, jelikož podle studií vím, že 0,2 mg snižuje DHT víceméně úplně stejně jako 1 mg.

Myslím si, že by mohlo být řešením na něco takového definitivně přejít...
Zkoušel jste to tady někdo?

V tomhle roce na to byla i jedna studie:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC431488 1/

Bohužel, ti "umělci" v ní neměřili hladinu testosteronu a DHT, ale alespoň subjektivně konstatovali, že jako udržovací léčba by topikální fin snad i mohl být jistým řešením...

V té studii tedy byli lidé, co užívali 1 mg finu po dobu dvou let - dosáhli nějakého výsledku (maximálního nárůstu), a pak přešli na topikální kombo fin-minox.

Co si o tom myslíte?
Matrix
Ten odkaz tam hází za osmičkou mezeru (tu umažte)... http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC431488 1/

První odkaz taky nejede :/, ale můžete si lehce vyhledat ve vyhledávači na Biovea, je to: NR-11 HAIR REGROWTH TREATMENT 12% MINOXIDIL (2 fl oz) 60ml
Matrix
Ještě jsem našel tohle:


Does Topical Finasteride work?


Dr. Richard Lee made a cocktail of minoxidil with finasteride in it 10 years ago. According to his clinic experience, it works a lot better than minoxidil alone at the same strength. The results are similar or even better than using the same strength of minoxidil together with oral finasteride pill (1mg) while with less side effects.


In the 7th World Congress on Hair Research, a Dutch research group reported the effect of topical and oral administration of finasteride on DHT levels in scalp and serum. The results are shown in the Table below. It shows that when 1 mg of topical finasteride (once a day) controls DHT level in scalp more effectively than 1 mg of oral finasteride. It reduces DHT level in scalp by 71% while the oral finasteride only decreases by 51%. Meanwhile, both administrations decrease DHT level in serum by almost the same degree (~70%). This is understandable, as the topical finasteride is applied to scalp directly and finasteride concentration in scalp is expected to be higher than when the same amount of finasteride is administrated orally. This study also suggests if you get side effect from oral finasteride, you will most likely get side effect from topical finasteride.


Interestingly, the results also shows that when you applied 0.5 mg topical finasteride twice a day (total amount is 1mg) is actually less effective in controlling DHT level in scalp, compared to applying 1mg of topical finasteride once a day. The former decrease the DHT level in scalps.

There are some other studies that show similar conclusion. In 2012, a Thailand group compared the efficacy and safety of the 24 weeks application of 3% minoxidil lotion (MNX) versus combined 3% minoxidil and 0.1% finasteride lotion (MFX) in men with AGA. Results show the MFX group had significantly greater improvement in than the MNX group in the hair regrowth, and no side effect was reported (see the details of this study below, study 2).

....
Jako je fajn, že topikální fin může být ještě účinnější než orální, ale ty sides ef. tam teda budou asi stejný, když to snižuje hladinu v séru stejně.

http://www.minoxidilmax.com/product_html/minoxidil _15_NO_PG_plus.php
Matrix
Ted mě tak napadlo...
co experimentovat s množstvím mezi 0,01 (neúčinné, úroven placeba) a onou úrovní 0,2 mg (účinnost 1 mg)?
Bohužel, jediná studie, kterou jsem našel, byla s dávkami 0,01, 0,2, 0,5, 1 a 5 mg, tedy nezkoumala se účinnost dávky např. ve výši 0,1 mg na hladinu DHT v séru a skalpu.

Dávka 0,2 mg sníží DHT v séru cca stejně jako 1 mg, tedy mezi 65-70 %, to je však pro mnohé dost riskantní z hlediska sides ef., ideální by bylo snížení třeba mezi 35-40 %. Někde jsem četl, že saw palmetto (v doporučené dávce a kvalitě, což nevím, co je) je asi třetinově účinné co finasterid, pokud jde o DHT ve skalpu, tam fin udělá cca 51% snížení DHT, takže SP třeba mezi 15-20 %.
Kdyby dávka 0,1 mg vedla ke snížení DHT ve skalpu třeba o 35 %, ale v séru o 50 % a méně, bylo by to celkem dobré, ne? To celkem dobré beru z hlediska sice menší účinnosti, ale větší bezpečnosti.

Asi se ptáte, proč nebrat rovnou 0,1 mg orálně? No, já si myslím, že z těch tablet je celkem nemožný udělat takový souměrný dávky, ale při rozpuštění v minoxu by ta přesnost mohla být přeci jen vyšší. Na 0,1 mg finu na 1 ml by stačilo ve flakonku rozpustit 6 mg finu, tedy jednu 5mg tabletu a jednu 1mg. Eventuálně čtvrtinu 5 mg, tedy celkově 6,25 mg.

Co si o tom myslíte?
Díky.
laksa
Toto by mě taky velice zajímalo....?
twisp01
To jsou vsechno statisticke vysledky. Tj na nekoho ucinkuje bezvadne a na nekoho klidne vubec a ve výsledku to da ty procenta. Takze ti zbyva to zkouset, bohuzel kvuli cyklu odrustani vlasu a pomalem a zpětném projeveni výsledku zjistis co ti zabira az ti bude 50. A vo tom to je. Proto existuji stale stovky zazracnych preparatu.
Matrix
To neříkáš až tak úplně přesně. Ty procenta jsou celkem jasný, v séru snižuje 1 mg finu DHT o 65-70 % dle jedince. Otázkou pak je, jak moc vysoké má ten daný jedinec DHT + či je v jeho případě vůbec problémem ono vyšší DHT + v jaké fázi plešatění se daný jedinec nachází - od tohoto všeho se pak budou odvíjet i ony výsledky.
Ale víceméně - finasterid ať už více či méně dobře účinkuje u 90 % chlapů se zděděnou formou plešatění (zvýšený DHT + zděděná citlivost vl. kořínků na tenhle hormon).
V současnosti je to prostě pro plešatící chápky mého typu s vysokým DHT ta jediná účinná volba. Druhá nejlepší volba je minox, ale ten (podle studie) ať už více či méně dobře účinkuje jen u třetiny chlapů, tedy u většiny bude mít podstatně horší výsledky na nárůst/udržení vlasů jak fin.

Já vyzkoušel mnoho různých preparátů, některé neúčinkovaly vůbec, některé ano, ale jen částečně a ne zcela uspokojivě.
Zkoušet bych to asi chtěl, ale celkem mě sejří, proč tu nejsou už i nějaké studie s nižšími dávkami - nechápu to, jsem snad jediný?

Ale souhlasím s pointou tvého příspěvku..., na trhu je spousta neúčinných sraček, než se tím vším člověk probrodí, tak zchudne o pár desítek tisíc Kč a několik "generací" vlasů (aneb životní cyklus vlasů a jejich omezená schopnost regenerace - vl. cibulky v životě vyprodukují jen určitý počet vlasů - pak už zbývá jen nekonečné období s pleší (když opominu transplantace, paruky či styl alá plešoun, který někomu ale sedí).
Darksider
Zdravím,
užívam dudasterid už 4 mesiace a zatiaľ mi vlasy ešte neprestali vypadávať... Neviete náhodou niekto kedy to asi tak začne zaberať??? Užívam konkretne Dudasterid Cipla, myslite že je to plnohodnotná alternatíva k Avodartu??? Mám skúsiť radšej originálny Avodart?
Braňo1
Ahojte. Ako sa vám darí s finom a dutasom? Ja budem na fine 3 rok s malou prestávkou. Fin dosiahol vrchol asi po 1,5 roku. Potom sa stav stabilizoval a vlasy mi ostali také doteraz. Prihodím neskôr aj foto ako predtým.
Braňo1
Foto

1.JPG
1.JPG
image12.JPG
image12.JPG
image13.JPG
image13.JPG
Braňo1
Pokiaľ mi tento stav vlasov ostane,budem spokojný. Predsa len mám 31 rokov už mám iné priority ako mať dokonalú vlasovú líniu ako v 18-tich. Keby sa stav zhoršoval, prejdem na Avodart.
desperatos
Braňo máš to v pohodě, u mě stejnej průběh jako u tebe, fin to drží ale účinek postupně slábne. Myslím, že kdybys sis nechal ještě udělat transplantaci, tak bys měl vlasy jak v 18, bez známek vypadávání.Nemusela by být ani nijak veliká.
Braňo1
desperatos
Transplantáciu som zvažoval keď bol môj stav najhorší a to bolo asi pred 4 rokmi. Myslím si že už top nejaké rapidne nebude v zmysle vypadávania a posúvania vlasovej línie.A keď budem mať 40 rokov, určite už nebudem riešiť vlasy. Som rád, že som vlasy udržal do tohto stavu. V podstate vlasy mi začali ubúdať od 19-20-tich. Vtedy to bol pre mňa a psychiku problém,ale nebolo nič vidieť do 27. Potom so zabojoval finom a zmenou minoxu na 5%.
Push
Prvy mesiac na fine, zatial nepozorujem ziadne dramaticke zmeny k lepsiemu co sa tyka novych vlasov, no vypadok sa vsak znizil na minimum a vlasy su nepochybne tmavsie a plnsie energie, k tomu si kazdy tyzden prechadzam hlavu dermarollerom. O dalsi mesiac pridam aj nejake fotky.
Mam 21.
asdfg
Necakaj ze po mesiaci uvidis nejaku zmenu min 6 mesiacov
asdfg
Brano pekne to mas byt tebou porozmyslam o transke na prednu liniu a mas o vlasy vystarane na 10 rokov samozrejme ked budes pokracovat vo fine
asdfg
twisp01
aneb životní cyklus vlasů a jejich omezená schopnost regenerace - vl. cibulky v životě vyprodukují jen určitý počet vlasů - pak už zbývá jen nekonečné období s pleší


Zaujímave je že som pred mesiacom som čital zaujímavý článok kde sa muž liečil na nejakú chorobu teraz si nespomeniem akú, samozrejme bol starý a plešinu už mal nejakých tých pár rokov, začal užívať orálne flutamid čo je vlastne niekolkokrat silnejší antiandrogen ako fin/dut a začali mu rásť vlasy na hlave normálne plnohodnotné vlasy žiadne peach fuzz.
<< 1 ... 63 . 64 . 65 . 66 . 67 . 68 . 69 . 70 . 71 . 72 . 73 ... 85 . 86 . >>
Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Finasterid výsledky

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáš Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání open source forum script miniBB™ © 2001-2021  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2021