Androgenní alopecie u žen související se špatným trávením - Diskuze Více vlasů.cz

Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Androgenní alopecie u žen související se špatným trávením

Autor Androgenní alopecie u žen související se špatným trávením
Maija
[b][b]Několik let jsem na tomto webu nebyla a bohužel nemám čas se všemi vlákny probírat, abych zjistila, jestli už zde takové neexistuje. Proto jsem si dovolila založit nové s tím, že mě administrátor eventuelně smázne nebo přesune jinam.

Bude to dlouhé, jinak to nejde, ale budu se aspoň snažit psát heslovitě.

Od svých zhruba 18 jsem 10 let trpěla androgenní alopecií.
Během té doby jsem přišla o 2/3 vlasů, z výrazně husté kštice, která se musela prostřihávat zbyl tenký ocásek, kouty, prořídlá pěšinka. Předtímjsem denně zaregistrovala zhruba 5 vypadlých vlasů, na polštáři třeba ani jeden, poté padalo denně zhruba 60-150 vlasů, takže už jsem je ani nemohla nosit rozpuštěné. Doktoři, jak jste to možná mnozí též zažili, mě neustále odpálkovávali, že padání vlasů je normální, že normální je výpadek do 100 vlasů denně. Možná je, ale vlasy musí současně dorůstat natolik, že úbytek nebude vidět. Poslední roky se mi již vlasy výrazně tenčily a slábly a často vypadly s celým mazovým váčkem, tzv. bílou kuličkou na konci. A svědily, opravdu takový ten pocit, že vám tu hlavu něco "žere". Bohužel to byly ty protilátky proti folikulům.

Vyzkoušela :
1./metody : akupunktura, laser, čínská medicína, ambulantní kožní lékaři /nevím, jak je to dnes, každopádně před pár lety byli všichni jen pro pláč nebo na pěst - v oblasti vlasů totální diletanti a často i ignoranti/, Centrum zdravé vlasy /to samé - "padání vlasů je normální, dědičné, pak se s tím dá dělat jen málo" a podobná moudra/

2./ Doplňky stravy a léky : samozřejmě B vitamín injekce, methionin, antikoncepce, všechny možné vitamíny, minerály, MSM, melatonin, řecké seno, dýňová semínka, esenciální mastné kyseliny jako lososí, pupalkový, brutnákový olej atd., chlorofyl, byliny, pivovarské kvasnice... - opravdu vše, co se dá, chodila jsem sem i na zahraniční weby, objednávala ze zahraničí to, co tu tehdy nebylo k dostání.

3./ Topikálně : Spectral RS i DNC, Revita, Neocapil, Regaine, Thymuskin, Vlasy S. Po Vlasech S mi opravdu sílily vlasy. Tím myslím jejich tloušťku. Bohužel po čase stejně vypadly. Tyto vlasy vypadaly tak, že třeba několik cm od kořínku byly výrazně "tlusté", pak přešly v tenčí. Tzn. po užívání Vlasů S mi rostly silné vlasy, zbylá čast vlasu byla tenká neboť rostla už před jejich užíváním. Se tedy logicky domnívám.

4./ Vyšetření : všechny pohlavní hormony, hormony štítné žlázy, vitamíny atd. v pořádku. Zjištěny pouze protilátky vlasovým folikulům. Ten test jsem si vydupala na imunologii, v Centru zdravé vlasy mi řekli, že prý stejně není průkazný. Absolvovala jsem i vyšetření alternativní medicíny na takové ty plísně, kandidy apod. Hydrocolonterapie ukázala, že mám veliké množství tzv. "střevního hlenu" /omlouvám se, nicméně je to regulerní termín/ ze špatně natrávené potravy, v němž se hromadily chuchvalce toxinů. To pro mě žádné velké překvapení nebylo, špatným trávením jsem trpěla od malička, od dvou let těžká senná rýma, postupně se trávení stále zhoršovalo a zhoršovalo a dost mě omezovalo v běžném životě. Nakonec už jsem trpěla vcelku nepříjemnými bolestmi, kolonoskopie na interně ovšem nic neprokázala.

5./ během těch deseti let mně vlasy přestaly padat jen 2x, vždy když jsem jedla převážně jen syrové ovoce a zeleninu. Tehdy jsem si to ovšem nedala do spojitosti.

6./ Suma sumárum : Po deseti letech výše popsaného úsilí jsem začala postupně přicházet na to, že za mou androgenní alopecií, není ani DHT, ani jiná hormonální disbalance, ani dědičnost, nýbrž potravinová intolerance. Zmínka o tomto druhu ženské androgenní alopecie, tj. že se protilátky nemusí tvořit vždy jen kvůli přítomnosti DHT, ale i kvůli nevhodné stravě, na kterou má tělo alergii a tudíž se brání tím, že proti ní tvoří protilátky všude možně v tělě, byla před lety i na tomto fóru.

Začala jsem vylučovací metodou jednotlivých skupin potravin jako veškeré mléko, sója /pečivo a ostatní sacharidy a cukr jsem nejedla už dávno/ a pořád nic. V té době jsem už užívala Vlasy S, po kterých mi sice rostly kvalitnější vlasy, ale nakonec stejně zase předčasně vypadly. Stále se mi totiž tvořily ve vlasových cibulkách ty protilátky a proti nim prostě žádný topikální přípravek neměl šanci...Problém byl uvnitř a stále přetrvával. Nakonec jsem omezila na absolutní minimum i veškeré rostlinné tuky - semínka a ořechy, které jsem jedla kvůli zinku a mastným kyselinám - samozřejmě, že kvůli vlasům - a teprve poté mi vlasy definitivně přestaly padat. Později jsem se dočetla, že někdo nemusí dobře trávit ani tak zdravou věc, jako jsou právě tyhle tuky. Alergenem tak může být i jakákoli jiná "zdravá" potravina, jakékoli ovoce či zelenina. Na interně se dělají tyhle testy na potravinovou intoleranci, čítají asi 200 položek, ale prý nebývají přesné.. Pokud tedy máte podezření, že byste něčím podobným mohly trpět, je potřeba se uchýlit k této vylučovací metodě. Taky je dobré nasadit detox.
Moje strava sestává v podstatě jen z občasné ryby, jinak ovoce a zelenina. Jako je to drsný, ale jednak já jsem na převažující podíl ovoce a zeleniny byla již roky zvyklá, je mi to blízké a velmi mi to obohatilo život, ale i kdyby tomu tak nebylo - já bych vyzkoušela absolutně cokoliv. A když říkám cokoliv, myslím cokoliv.

7./ Nechci, aby můj příspěvek způsobil iluzi, že všechny typy ženské androgenní alopecie jsou způsobeny špatnou stravou a dávat planou naději. Pouze jsem popsala svůj případ.
Příčin padání vlasů je moc a alopecie může dost poznamenat život, což tu určitě psát nemusím.
Podle mě je ale příčina většinou uvnitř /vyjma mechanického poškození vlasů/ a to třeba i v případě padání vlasů kvůli lupénce, psoriáze a dalším kožním problémům.
Padání vlasů není nemoc, která je jen tak sama od sebe, je to pouze v e d l e j š í projev nějakého problému, který se děje uvnitř. U mě to jako u malé byla těžká pylová alergie coby reakce na alergeny v potravě , ke které se věkem ještě přidala androgenní alopecie. Proto jsou ti kožaři většinou na houby a chození k nim ztráta času. Na ta potřebná vyšetření vás může poslat i jiný lékař.
Minoxidil může účinkovat, ale je to pouze blokátor, neléčí příčinu.

Doufám, že jsem některým z vás dala naději, vím, jak je potřebná. Držím všem palce !!! Prostě nenechte se odradit, hledejte, hledejte, dokud nenajdete tu pravou příčinu. Až ji najdete, teprve potom můžete optimálně řešit její následky.

P.S.: Vše jsem popsala tak zevrubně, jelikož je to můj poslední příspěvek zde, již se sem vracet nebudu. Mějte se krásně.
kety
Ahoj, a prosímtě jak jsou na tom tvé vlasy, dorůstají, nebo jak....díky
tyna228
Několikrát jsem o tomhle už uvažovala, všechny testy mám v pořádku, a co mě tak napadlo půl roku poté co jsem dlouhodobě trpěla plynatostí mi začaly ty vlasy vypadávat. Stravovala jsem se nevhodně, jedla jsem co mi přišlo pod ruky, a možná, že to je ta příčina, už rok se ale snažím stravovat ,,normálněji" ale je to pořád na stejném bodu, tak nevím co ještě víc..jíst jen zeleninu a ovoce nezvládnu. Jste na tom někdo podobně?
Lenka61
Ahoj Maija, píšete, že se už sem nebudete vracet ...jestli někdy, zeptala bych se jen, jak doplňujete bílkoviny - jíst rybu jen občas, myslím, že bych přísun bílkovin měla minimální a jsou potřebné. Jinak Váš "příběh" je hodně podobný mému, i s přítomností pylové alergie, všechny testy mám stále v pořádku, na nic se nepřišlo, takže jsem vlastně zdravá... Možná bych se na Vaši dietu též dala, mně ale už vlasy dlouho nepadají, jen nerostou nové a trvá to už 20let. Takže si myslím, že vlas.cibulky už asi odumřely ...Moc Vám držím palce
misandrea
Ahoj, to co píšete dává celkem smysl, postupně se snažím se taky nějak s těm potravinama na tohle dostat. U mě je problém, že díky tomu, že jím většinou zeleninu a ovoce, tak jsem hodně hubená, pod 18 BMI, což takováhle váha není zase dobrá pro kosti, které mi také řídnou, i když jsem mladá. Proto prosím, jestli se tu ještě ukážete, odpovězte mi, jak jste na tom s váhou, jestli jste hodně zhubla, jak to řešíte. Děkuju moc
GABKAX
Ahoj, Taky se stím samým probl- trápím. Prořídlé temeno, beru vše možné a nic. Když si ale vzpomenu kdy to začalo tak asi změnou stravy. Kdysi kdy jsem jedla vše i nezdravé, tak jsem měla vlasy husté a hodně. Padat mi začaly kdy jsem začala jíst zdravěji, hlavně ty bio potr. a jogurty ořechy. Měly bychom pátrat samy a radit si zde. Doktoři moc zájem nemají. Neví si rady.Gabka
Majkha
Souvislost androgenní alopeacie a špatného trávení je jasně prokázaná nejen u žen, ale i u mužů. Ve skutečnosti většina nemocí začíná od střeva, je na to několik studií.
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Androgenní alopecie u žen související se špatným trávením

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáą Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání bulletin board script miniBB™ © 2001-2022  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2022