Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Nový uživatel

Autor Nový uživatel
Unyhhox
Zdravím Vás kolegové,

je mi téměř 24 let a řídnutí vlasů pozoruji od 21 let. Před třemi lety se mi rozjela artritida a doktor mi nasadil prednison (kortikoidy) po kterých mi začaly vlasy dorůstat. Po této zkušenosti mi došlo, že musí existovat něco, co by mi mohlo s řídnutím pomoci. Před 4 měsíci jsem se ze zvědavosti pustil do vyhledávání informací, jak s tím bojovat. Vlasy mi řídnou na celém vršku hlavy od čela až po vortex. Řídnou mi rovnoměrně, až na vortex, kde je řídnutí progresivnější.
Celá hlava mě svědí a mám lupy. Někdy svědí méně a někdy více, že bych si rozdrásal kůži. Navštívil jsem dermatoložu, a ta mi oznámila, že mám infekci na skalpu, tak mi předepsala roztok zvaný BELOSALIC, což je lokální kortikoid.

Jako první mi ve vyhledávači vyběhl finasteride, ale vzhledem k jeho negativním vedlejším účinkům, jsem se rozhodl ho nebrat a hledat dál. Další možností byl minoxidil, který má nějaké vedlejší účinky, ale ne tak drastické, jako finasteride. Objednal jsem tedy minoxidil 5% a nyní ho používám již 4 měsíce. Pozoruji viditelné dorůstání vlasů. Současně s minoxidilem používám šampon Alpecin, který mi byl doporučen, ale jsem septický ohledně jeho účinnosti. V sekci "Často kladené otázky" jsem se dočetl, že podobné příznaky, kterými trpím, odpovídá inflamaci a že pro to je nejlepší 2x týdně používat NIZORAL šampon a po zbytek týdne Regenpure nebo Revita. Zde nastává otázka. Preferujete Regenpure nebo Revita a kde jej objednáváte? Oba šampóny jsou extrémně drahé, takže bych preferoval lepší z nich zakoupit na nejlevnějším místě Jak dlouho takový šampón vůbec vydrží? Slyšel jsem, že do jisté míry se dá ovlivnit vypadávání vlasů vítamíny, ale nemám takový rozpočet, abych mohl dávat 2000 Kč měsíčně na léčbu AGA, která se vyléčit nedá, když jsem stále "chudým" studentem. Můj základ bude tedy Minoxidil + jeden z vybraných šampónu a potom bych Vás dále požádal o sugesci něčeho dalšího, co je účinné a není extrémně drahé?

Dále jsem slyšel, že se pracuje na anti-androgenním topikálním léku zvaném CB-03-01. Podle zpráv, co jsem přečetl, už měl dávno vyjít, ale už se o něm nějak nemluví, i když na něj každý z nás čeká. A jak to s tímto lékem vlastně je? Jeho účinnost bude taktéž časově omezená? A kdy očekáváte, že vyjde? bude drahý? Jak moc účinný lék to je? zastaví nebo jen zpomalí vypadávání? Nemáte náhodou informace, na které jsem já nenarazil?
Ještě mě napadá jeden dotaz. Všichni nadávají, že po použití minoxidil roztoku je hlava mastná po dobu cca 4h, což je doba, po kterou minox schne. Před nedávnem jsem byl v Anglii, kde už jsem minox používal. Ráno jsem nanesl minox a šel pěšky, cca 20min, do práce. Vládlo celkem větrné počasí a než jsem přišel do práce, tak vlasy byly suché, nemastné. Proč tedy lidi nepoužívají fény na vlasy? Jednou jsem vyzkoušel fén po nanesení minoxu a hlava byla suchá do minuty. Pokud někdo bude tvrdit, že je to tím, že z fénu jde horký vzduch, tak to asi záleží, jaký fén koupíte. Teď na testovačku mi byl půjčen fén, ze kterého šel vzduch o teploty vzduchu v tropickém počasí, což si myslím, že je ok.
Pokud Vás napadá cokoliv, čím byste mi mohli pomoci, tak bych to opravdu ocenil. Mockrát děkuji za Vaše rady.

Zdar a sílu!
Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Nový uživatel

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáš Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání forum software miniBB™ © 2001-2022  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2022