Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Vypadávání vlasů - lysiny, "plešky"..co s tím?

Autor Vypadávání vlasů - lysiny, "plešky"..co s tím?
Simmy171
Dobrý den. Asi před dvouma měsícema mi začaly hodně padat vlasy, ale takovým způsobem že se mi začaly dělat takové lysinky na hlavě, některé větší, některé menší. šla jsem s tím na kožní, doktorka mi předepsala nějakou vodičku - Belosalic, myslím. a poslala mě na krevní testy. Měla jsem to už jako malá asi v deseti letech,ale ne v takové míře. Tak se chci zeptat jestli s tím má někdo zkušenost, co pomáhá nebo tak.. Vlasů jsem měla vždy hodně, a hodně husté. Ted jsou vcelku prořídlé a na pěšinku si musim různě přehazovat vlasy,aby nebyly vidět ty plešky.. Děkuju za pomoc a za rady.
Barin
Zdravim. Moje přítelkyně začala mít problémy s padáním vlasů. Je to asi dva měsíce, co na to přišla kadeřnice, když ji dělala účes na ples. Má na temeni pak dole u krku několik míst úplně holých. U krku je asi největší. Zhruba 4 cm2. Pak má ještě na pěšince několik malých holých míst. A vlasy ji stále dost padají. Byli jsme prvně u praktické lékařky a ta ji neudělala žádné testy a rovnou ji poslala na kožní. Šli jsme do nemocnice do Jihlavy a tam nás sestra rovnou poslala pryč, že prý je to ze stresu a že by musela dojíždět na sněžení, tak ať si dojde k lékaři v Brně (zde chodí do školy). Tak jsem vyrazili i sem a lékařka řekla to samé. Od té doby chodí každý týden na sněžení. Také ji předepsala nějaké mléko, že si ty místa má tímto mazat. Pak nám poradila i aby si koupila v lékárně nějaké přípravky se zinkem, nakoupila slunečnicová semínka a jedla gumové bonbony...Podle mého je to sněžení účinné maximálně na ty místa, která jsou holá. Ale nechápu, proč někdo neudělá nějaká vyšetření. Vždy nás jen odbyjou s tím, že je to ze stresu. A ona si přitom neuvědomuje, že by měla mít nějaké stresové situace. Nebo aspoň ne takové, které neměla kdykoli předtím. Ten největší stres nastal až teď s tim padáním. Každé ráno máme na prostěradle chumáč vlasů. Ona je z toho dost špatná. Proto píšu místo ní. Prosím odpovězte, co si o jejim problému myslíte. Neměla jste něktará stejné problémy.....Ještě jsem zapoměl napsat, že má mírně zvýšenou funkci štítné žlázy na kterou má předepsaný jodit, která bere asi rok. A v její rodině problém s padáním vlasů není. Teda alespoň co vím já, tak i obojí prarodiče s ním problémy neměly (myslím babičky, u dědů to podle mě bylo odpovídající s věkem). Tak to je asi vše.
Dead Kodet
To co popisujete je alopecia areata. Bohuzel na to neni zadnej univerzalni lek. jen vam kozarka muze predepsat par veci ktere mohou pomoci ale tez nemusej. jedna z tech veci je to snezeni. Symptomy se muzou zhorsit az do situace kdy muze prijit o vsechno ochlupeni na tele. Hodne casto ale to vse prejde samo a vlasy zas dorostou. Nepanikarte, stres ji rozhodne nepomuze. Jsou to jen vlasy, na svete umiraj lidi kazdej den. Nejpravdepodobnejsi scenar je ze to samo zase doroste zpet.

Co muzete udelat je hledat studie a vyzkum na tema alopecie areata. Je spousta studii a nektere z nich vam muzou dat voditko co pomaha a co ne.
Evelyn
Barin
Ale nechápu, proč někdo neudělá nějaká vyšetření. Vždy nás jen odbyjou s tím, že je to ze stresu. A ona si přitom neuvědomuje, že by měla mít nějaké stresové situace. Nebo aspoň ne takové, které neměla kdykoli předtím.

Jo, to je totiž oblíbená fráze. Když doktoři nevědí, co to je, tak hodí vinu na stres... já zažila ohavné stresy asi před osmi lety - a měla jsem tehdy vlasy jako hedvábí, vlnité do pasu, žádné pleše a žádné padání. Alopecie se mi začala výrazněji projevovat až o několik let později v okamžiku, kdy jsem se začala cítit konečně spokojená se životem a přestala jsem stresy mít. Tak tolik k teorii stresu u alopecie areaty... jediné, co tam obvykle je, je nějakým způsobem zapojená imunita nebo štítná žláza.
jila
Po face-liftingu mě vypadaly vlasy v oblasti jizev. Narostou mi znovu?
Corry
Zdravim, jsem po sundani prodlouzenych vlasku, vzdycky jsem jich mela maloucko a hodne jemne (proto jsem je chtela mit alespon na chvili huste a dlouhe ) slysela jsem o jakych si vlasovych laserech, pry to vazne pomaha a vlasky po tom rostou a sili.... muzete mi nekdo poradit kde to v Praze najdu, a nema s tim nekdo zkusenost?? Dekuji moc.
veronikadob
Dobrý den všem
V 18 letech mi byla diagnostikována alopecie areata (zřejmě ze stresu, jinak jsem prošla samozřejmě všemy možnými i nemožnými lékařskými testy a byla jsem samozřejmě zdravá) v 19 mi již byla diagnostikována alopecie totalis, tudiš jsem měla hlavu a nejen hlavu, ale i celé tělo jako kolena). Prošla jsem si od léčby alpicortem, neocapilem, dusíkem, ozařování, vysazení antikoncepce, přes léčitelé, nakonec jsem skončila v Praze na Královských vinohradech na vodičce difencipron. Jistě Vám nemusím popisovat můj psychycký stav. Kdyby někoho zajímaly nějaké podrobnosti, ptejte se. Důvod proč Vám píši je, že dnes je mi 21 let, nevím čemu tomu mohu vděčit, ale vlasy mám zpět. Chci zapomenout, na tohle mé šílené období, proto ať již symbolicky uzavřít tuhle etapu, nebo s velkou důvěrou, že se nemoc nevrátí, bych Vám, kteří na svůj zázrak ještě stále čekají , ráda nabídla mé zbylé paruky (a že jich bylo nespočet, paruka mohla byt drahá jak chtěla (nejdražší za 16 tis), odkud chtěla (nechala jsem si poslat z Číny i s USA) a stejně mi vydžely max. půl roku, a příslušenství k nim. Už to prostě nechci mít doma . Všem Vám přeji hodně sil, neztrácet naději, pevné nervy a hodně opory a porozumění od okolí.
http://aukro.cz/kovovy-skladaci-stojanek-na-paruky -i1845005501.html
http://aukro.cz/kompletni-kosmeticka-sada-na-umele -vlasy-paruky-i1845005668.html
http://aukro.cz/cerna-krasna-synteticka-paruka-i18 45006166.html
http://aukro.cz/hneda-paruka-50-cm-pravy-lidsky-vl as-i1845006500.html
http://aukro.cz/tmave-hneda-paruha-z-lidskych-vlas u-strih-rihana-i1845006730.html
http://aukro.cz/tmave-hneda-paruha-z-lidskych-vlas u-strih-rihana-i1845006748.html
Lyssa
veronikadob
Ahoj Verčo, nevím jestli sem ještě chodíš nebo ne, ale moc bych tě chtěla poprosit o rady a zkušenosti ohledně léčby. Je mi 25, a před 2 lety s emi alopecie objevila poprvé - byla jsem těhotná a bylo hodně stresu ohledně toho jestli si mimčo nechám nebo ne. Po porodu to zarostlo samo, ale nyní cca 3 měsíce zpátky to začlo... Lékaři mě varovali, že přijdu o vlasy všechny, kola mi splývají do sebe, prostě asi nemusím popisovat jak se cítím. Hledám odvahu oholit si hlavu a koupit paruku... Léčím se na KV difencipronem, momentálně mám na něj alergickou reakci - mokvající puchýře po hlavě... Zatím místa nezarustají.
Prosím napiš nějaké rady a zkušenosti
a nakonec MOOOOC gratuluji, že už máš vlásky zpátky!!!
Pá Míša
Attovide
Už pul roku mě trápi tento druh padani vlasu. Sice nvm čím to je ale už toho mám hodně i na tvaři vypadaneho. I vousy a zhoršuje se to. Muže mi někdo poradit co stim. Ke kožnímu chodim na vymražovani ale zatím bez útlumu. Ale téma je tady už staré tak bych byl zvědavy na výsledky jak dopadli lidi předtím. Pomaha něco? Osobně si myslím že se mi to nezlepší dokud budu dělat co dělám. Ale nějaký typ by se mi hodil
Rabu
Dead Kodet
Nepanikarte, stres ji rozhodne nepomuze. Jsou to jen vlasy, na svete umiraj lidi kazdej den. Nejpravdepodobnejsi scenar je ze to samo zase doroste zpet.


Souhlasím. Důležité je se nestresovat. Psychika je neuvěřitelně mocná
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Vypadávání vlasů - lysiny, "plešky"..co s tím?

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáš Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání chat forum software miniBB™ © 2001-2022  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2022