Objektivní názor - plešatost - Diskuze Více vlasů.cz

Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Objektivní názor - plešatost

Autor Objektivní názor - plešatost
davjin
Dobrý den, vím, že je zde spousta podobných diskuzí (hodně jsem jich i přečetl a zároveň se omlouvám, že zakládám další), ale rád bych znal z priložené fotografie váš názor, zda-li u mě začíná na temeni plešatost, problém je, že mám i hodně světlé vlasy, tak to celkem i prosvítá a kůže je vidět - tak jsem to měl celý život a už někdy v 15ti jsem to měl tak nějak podobně jak teď, ale zdá se mi, že se to za posldení rok trochu zhoršilo a při umývání hlavy, jsem si všiml, že mi v poslední době padá hodně vlasů.

Zároveň se chci zeptat na nějakou dobrou kliniku v ČR, kde Vám udělějí testy - rád bych řešil za včasu. Zvažoval jsem Clinical helath and hair v Praze, ale recenze byly spíše takové, že z lidí spíše tahají peníze za drahé přípravky. Na finanční stránce mi až tak také nezáleží, spíše aby to mělo 100prct výsledek a bavili se mnou na rovinu a chtěli pomoct a bylo vidět, že personálu záleží v prvé řadě na spokojenosti zákazníka.

Děkuji za pomoc


ple.jpg
ple.jpg
Lebkoun
davjin
rád bych znal z priložené fotografie váš názor, zda-li u mě začíná na temeni plešatost


Samozřejmě, že je to pleš. Vždyť Ty máš hlavu holou jako koleno. Kup si paruku, vypadá to hrozně.
Statham333
Ťažko povedať, vidím tam nejaké presvitanie, ale to je možno spôsobené farbou tvojich vlasov.
Zatiaľ to iba pozoruj.
asdfg
Tiez si myslim, ze to je AGA, zatial pozorne monitoruj, urob si foto kazde 3 mesiace, ak bude skalp coraz viac presvitat tak je to AGA.

Zatial mozes pouzivat sampon s ketoconazolom, odporucam Regenepure
davjin
Zdarec,
posílám po více než půl roce fotky a myslím, že se to zase trochu pohlo - posuďte sami a to je to ještě focené při denním světle, když sedím někde pod světlem nebo zářivkou, tak je to ještě větší hrůza. I mám pocit, že mi teď dost padají vlasy, stačí lehce si je prohrábnout a už to lítá...rád bych s tím už konečně začal něco dělat, šel do nějaké poradny nebo tak, ale vůbec nevím, jak to teď funguje, když je všechno zavřené......zkouším různé šampóny (měl jsem za 300, ale třeba i za 1200,- a nic moc..........na podzim pokud to bude volnější bych rád možná uvažoval o nějaké transplantaci, což podle všech diskuzích, co jsem přečetl je nejefektivnější a navíc si myslím, že by to třeba nebylo tak moc drahé, když tam toho zase ještě tolik toho nechybí. JAK ŘÍKÁM CHCI TO HLAVNĚ ŘEŠIT ZA VČASU, DŘÍV NEŽ BUDE POZDĚ, CO BYSTE PORADILI, MÁTE TEĎ NĚJAKÉ NOVÉ ZKUŠENOSTI V OBDOBÍ KORONA, ZNÁTE DOBRÉ STUDIO KDE PORADÍ ATD? a nepište prosím, ať se na to vykašlu, já plešatý být fakt nechci
davjin
Toto je ktomu příspěvku, nevím proč se fotky neodeslaly, když jsem je nahrál
tom305
davjin
Ahoj, ze všeho nejdřív před nějakou transplantací bys měl vyřešit samotnou příčinu padání, tzn. pravděpodobně nasadit co nejdřív finasteride, dutasteride nebo RU (třeba přidat i minoxidil), počkat cca rok zda se ti padání zastaví a až potom, pokud budeš mít vypadávání stabilizovaný, řešit případně tu transplantaci. Za nějaký drahý šampony nemá smysl moc utrácet, většinou nikdy nepomohou, kup si obyčejný Nizoral v lékárně a 1-2x týdně používej, ten bývá na tenhle případ nejideálnější. Dělat to opačně (nejdřív transplantace a pak řešení vypadávání) není optimální, protože třeba bys pak přišel na to že finasterid/dutasterid nemůžeš po transplantaci například brát kvůli vedlejším účinkům nebo že ti zkrátka nezabírají a tím pádem pokud ti bude AGA pokračovat, tak ta udělaná transplantace by bohužel nemusela mít žádný smysl - pokud třeba nemáš dostatečně velkou dárcovskou oblast na případnou další transplantaci nebo pokud se ti AGA v nějakým stádiu sama od sebe nezastaví.
Nebo nevím v jakém stavu to teď máš, je tu jen ta jedna první fotka a z ní to na transplantaci řekl bych zatím opravdu není
Kontra12
Tom305- všichni tady říkají začni s finasteridem a potom jdi na trasplataci. Jenže fin a nic podobného nejsou marťánci. Nikdo to to jen tak neprodá. Vše je na předpis. A když máš agu už ve 20 tak si v háji. Protože žádný doktor ti fin a nic takové nepředepíše kvůli toho že si ještě ve vyvinu. Takže se nemas jak proti age branit. A kdyz jsem to chtel koupit nekde po nekom, tak ti to taky nikdo neproda. Aga v mlade veku je proste ztraceny boj.
tom305
Kontra12
Ano to bohužel, s předepisováním finu v ČR může být ze strany lékařů někdy problém, kolikrát se to tu už řešilo že lidem nechtějí ten fin nikde předepsat. Těch lékařů, co to bez nějakých problémů předepíší, moc asi holt není. Ale jak jsem zmiňoval, začít brát fin před samotnou transplantací se jeví asi jako ta nejlepší/nejrozumnější volba, viz. důvody co jsem psal výše v minulém příspěvku.
Někdo tu pak i tehdy zmiňoval, že fin objednává z nějaké online lékárny odněkud v zahraničí (Anglie nebo něco podobného) kde to jde prý normálně bez předpisu, ale to nevím jak funguje nebo nefunguje, s tím žádné zkušenosti nemám.
Balding18
Ahoj, tu Anglii už bohužel zatrhli. Nejspis SUKL...
anezka41
Nemyslím si, že plešatost je nějaká hrozná vada a pokud ne zachytí na začátku, lze efektivně řešit.
bezkoutu
Kontra12
Tom305- všichni tady říkají začni s finasteridem a potom jdi na trasplataci. Jenže fin a nic podobného nejsou marťánci. Nikdo to to jen tak neprodá. Vše je na předpis. A když máš agu už ve 20 tak si v háji. Protože žádný doktor ti fin a nic takové nepředepíše kvůli toho že si ještě ve vyvinu. Takže se nemas jak proti age branit. A kdyz jsem to chtel koupit nekde po nekom, tak ti to taky nikdo neproda. Aga v mlade veku je proste ztraceny boj.


Nepočítej s tím, že fin je nějaký zázrak. Lidi ho přeceňují, protože výrobce mu udělal obrovskou reklamu, ale skutek utek.
tom305
bezkoutu
Zázrak to obecně řečeno pravda asi nebude, ale to nic nemění na faktu, že je to dodnes stále nejúčinnější léčba AGA - bohužel, nic lepšího není a ještě hodně dlouho nebude. To, jestli mu výrobce dělal tehdy před cca 20 lety nějakou reklamu nevím, ale dnes - a také vzhledem k tomu, že je to lék výhradně na předpis - tak jediná reklama na finasteride jsou příspěvky od lidí na forumech podobné tomuto. Finasteride (generika) dělá dneska kdekdo, je to poměrně levný na výrobu a i často ty tablety ti proplatí pojišťovna když přineseš recept do lékárny, tak myslím že původní první výrobce na tom dnes vydělává leda minimum
uasf
Ahoj všem ve skupině,

Můj příběh tady možná ještě dohledáte, vlasy jsem řešil asi v roce 2012 kdy to začlo to mi bylo asi 24 let kdy u mě začinala AGA. Dva roky jsem se tim trápil, zkoušel veškeré dostupné prostředky půsty, očisty, veganství a kde jaký totální blbosti. dokonce jsem týden užíval avodart ale pak jsem mel tlak na hrudi a hrozně jsem se potil. Trvalo mi dva roky, kdy jsem si řekl, že za tu námahu co jsem do toho investoval to nestojí a normálně jsem se na to vykašlal, i když budete jíst zdravě a dělat všechno možný tak tím akorát ztrácíte čas protože je to dlouhodobě neudržitelný, prostě genetika a výsledky nikdy nebudou odpovídat času co jste do toho věnovali. Ano i já jsem si myslel, že být plešatý je nemyslitelné u mě, že zrovná já budu vypadat jako kokot. Kdybych mohl vrátit čas a poradit svému mladšímu já, tak mu dám pár facek dám mu antidepresiva at se vzpamatuje protože vím jak to s psychikou zacloumá... Dnes i kdyby byl zázračný lék, že mi vlasy dorostou tak ani nevim jestli bych je chtěl, už bych to nebyl já který přijal "novou identitu". Vše tohle píšu pro ty mladší a nový z Vás kteří jako mladí bohužel nezvládají ještě svoje emoce a tuhle v podstatě proměnu svoji identity berou negativně. Jestli si myslíte, že když jste plešatí tak o Vás nezavadí žádná holka tak jste na omylu a popravdě ani nevidim rozdil když jsem vlasy měl a nyní kdy je nemám. Moje rada zní, kašlete na to, přijměte to! nedokážete to? tak potřebujete od někoho pomoct a nepodceňujte psychiku neni nic špatnýho kvůli tomu brát na pár měsícu antidepresiva nebo pokud jste v pohodě tak začít cvičit, běhat což vám taky zvedne serotonin. Změňte svůj šatník, styl, cokoliv, můžete vypadat dobře a elegantně i když jste plešatí. Berte to jako radu od někoho kdo ví jaký to je, co zkoušel dost věcí aby si udržel aspon to málo co zbylo a nakonec zjistil že svoji energii by měl věnovat jiným věcem. Přeju všem psychickou pohodu a hlavně přijmout sebe jaký jsem a jak vypadám. S pozdravem UASF
HrdyPlesoun
uasf
Můj příběh tady možná ještě dohledáte, vlasy jsem řešil asi v roce 2012 kdy to začlo to mi bylo asi 24 let kdy u mě začinala AGA. Dva roky jsem se tim trápil, zkoušel veškeré dostupné prostředky půsty, očisty, veganství a kde jaký totální blbosti. dokonce jsem týden užíval avodart ale pak jsem mel tlak na hrudi a hrozně jsem se potil. Trvalo mi dva roky, kdy jsem si řekl, že za tu námahu co jsem do toho investoval to nestojí a normálně jsem se na to vykašlal, i když budete jíst zdravě a dělat všechno možný tak tím akorát ztrácíte čas protože je to dlouhodobě neudržitelný, prostě genetika a výsledky nikdy nebudou odpovídat času co jste do toho věnovali. Ano i já jsem si myslel, že být plešatý je nemyslitelné u mě, že zrovná já budu vypadat jako kokot. Kdybych mohl vrátit čas a poradit svému mladšímu já, tak mu dám pár facek dám mu antidepresiva at se vzpamatuje protože vím jak to s psychikou zacloumá... Dnes i kdyby byl zázračný lék, že mi vlasy dorostou tak ani nevim jestli bych je chtěl, už bych to nebyl já který přijal "novou identitu". Vše tohle píšu pro ty mladší a nový z Vás kteří jako mladí bohužel nezvládají ještě svoje emoce a tuhle v podstatě proměnu svoji identity berou negativně. Jestli si myslíte, že když jste plešatí tak o Vás nezavadí žádná holka tak jste na omylu a popravdě ani nevidim rozdil když jsem vlasy měl a nyní kdy je nemám. Moje rada zní, kašlete na to, přijměte to! nedokážete to? tak potřebujete od někoho pomoct a nepodceňujte psychiku neni nic špatnýho kvůli tomu brát na pár měsícu antidepresiva nebo pokud jste v pohodě tak začít cvičit, běhat což vám taky zvedne serotonin. Změňte svůj šatník, styl, cokoliv, můžete vypadat dobře a elegantně i když jste plešatí. Berte to jako radu od někoho kdo ví jaký to je, co zkoušel dost věcí aby si udržel aspon to málo co zbylo a nakonec zjistil že svoji energii by měl věnovat jiným věcem. Přeju všem psychickou pohodu a hlavně přijmout sebe jaký jsem a jak vypadám. S pozdravem UASF


Amen! Krásně napsáno! Díky ... Každej si to ale musí v hlavě srovnat sám no.. Já si na plešku zvyknul až na druhej pokus.
Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Objektivní názor - plešatost

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáą Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání chat forum software miniBB™ © 2001-2022  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2022