Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Zajímalo by mě kolik je u nás plešatých žen

Autor Zajímalo by mě kolik je u nás plešatých žen
veronikadob
Dobrý den všem
V 18 letech mi byla diagnostikována alopecie areata (zřejmě ze stresu, jinak jsem prošla samozřejmě všemy možnými i nemožnými lékařskými testy a byla jsem samozřejmě zdravá) v 19 mi již byla diagnostikována alopecie totalis, tudiš jsem měla hlavu a nejen hlavu, ale i celé tělo jako kolena). Prošla jsem si od léčby alpicortem, neocapilem, dusíkem, ozařování, vysazení antikoncepce, přes léčitelé, nakonec jsem skončila v Praze na Královských vinohradech na vodičce difencipron. Jistě Vám nemusím popisovat můj psychycký stav. Kdyby někoho zajímaly nějaké podrobnosti, ptejte se. Důvod proč Vám píši je, že dnes je mi 21 let, nevím čemu tomu mohu vděčit, ale vlasy mám zpět. Chci zapomenout, na tohle mé šílené období, proto ať již symbolicky uzavřít tuhle etapu, nebo s velkou důvěrou, že se nemoc nevrátí, bych Vám, kteří na svůj zázrak ještě stále čekají , ráda nabídla mé zbylé paruky (a že jich bylo nespočet, paruka mohla byt drahá jak chtěla (nejdražší za 16 tis), odkud chtěla (nechala jsem si poslat z Číny i s USA) a stejně mi vydžely max. půl roku, a příslušenství k nim. Už to prostě nechci mít doma. Všem Vám přeji hodně sil, neztrácet naději, pevné nervy a hodně opory a porozumění od okolí.
Chtěla jsem se vložit odkazy k mým parukám na stránkách aukra, ale protože jsem nově registrovaná, systém mi nechce dovolit vkládat odkazy na stánky. Pokusím se tedy vám cestu popsat. Najedete na stánku aukro, pod hlavním nadpisem je šedý vyhledávač, kliknete na ,,pokročilé´´ záložka Najít uživatele, napište Veronikadob, oranžové Nabídky uživatele v pravém rohu, tam již mimo oblečení najdete kompletní nabídku mých vlasků, doufám, že to někomu z Vás pomůže.
Marge
Čau Verčo.Jestli se teda tak jmenuješ.Si velký šťastlivec(ale ať to nezakřiknu),že ti vlasy narostly a přeju ti,ať ti už zůstanou.Co tu čtu,tak se to většinou po pár letech vrací.A jak ti narostly?Stejně jak si měla nebo jsou řidší?A po jak dlouhé době ti začly růst?Já su tu nová, teprve nedávno mi diagnostikovali A totalis.Paruku mám týden,vlasy padají cca půl roku,teď pomalu přicházím o obočí a řasy takže krušné chvíle mám ještě před sebou.Ty ale tímto příspěvkem dáváš holkám aspoň nějakou naději ,že narostou.I mně.Jak si řešila obočí a řasy?Marika
MarekKošice
zuzka
Kofein – prevence plešatění
Výsledky nejnovější německé studie ukazují, že ošetřování vlasové pokožky produkty s obsahem kofeinu zpomaluje u mužů ztrátu vlasů.
Profesor Peter Elsner, člen vědeckého pracoviště na Jena Univerzity, říká, že stimulační účinky kofeinu se nejvíce uplatňují u těch mužů, jejichž vlasové kořínku jsou přecitlivělé na testosteron, který podporuje plešatění. Výsledky studie si ovšem nemůžeme vykládat v tom smyslu, že muži, pijící kávu budou ve stáří ušetřeni holé lebky. Kýžených výsledků se dosáhne pouze přímým vtíráním kofeinu do pokožky hlavy. Adolf Klenk, z kosmetického výzkumného střediska Kurt Wolff, říká: „Komu se nelíbí metoda přímé masáže a chtěl by kofein přijímat pouze ve formě kávy, musel by denně vypít 60 až 80 šálků tohoto nápoje. To je minimální množství, které by se dostalo až k vlasovým kořínkům.“ Klenk také doporučuje všem mužům, kteří se bojí ztráty své kštice, aby s péčí začali již v mládí.


A čo tak urobiť si tinktúru z kávy ?
Ja som si ju spravil, používam zatiaľ 2 týždne každý deň. Tinktúru podľa klasického receptu (1:5 ......1 diel zrnkovej kávy : 5 dielov 40 a viac % alkoholu).
Mám to na hlave väčšinou 2 hodiny. Každý druhý deň k tomu pridám aj panenský kokosový tuk (lebo som mal aj lupiny DLHOROČNE, no po pár použitiach tejto metódy ich už NEMÁM !!!)
Neviem síce ako to bude s vlasmi...či prestanú padať.... DÚFAM, ŽE ÁNO. Budem v tom pokračovať.
Kávu inak vôbec nepijem. Som zvedavý, či sa mi dostáva kofeín do krvného obehu cez vlasovú pokožku.... Ja som na kofeín dosť citlivý (kofeínový "nakopávač" ma skoro zabil...), ale nepociťujem žiaden prílev energie a ani bolesti hlavy po aplikácii kávovej tinktúry na hlavu. Aplikujem takých 10-15ml (po častiach) a vmasírovávam asi 5 minút.
Výroba (dozrenie) tinktúry trvá 21 dní, ideálne v tme (robím si ju v skrini).
PEKNE VONIA.
Dávam si ju na hlavu ráno alebo na obed, pred spaním som to ešte radšej neskúšal...
Xartis
Veronikadob - ahoj, vím, že je to už spousta let, co jsi zde byla naposledy v diskuzi, ale přesto to zkusím, možná odpovíš.
Nejdřív - upřímně gratuluju, že ti vlasy zase narostly. Vím dobře jaká je to psychická zátěž - zvlášť, když člověk nemá odnikud aspoň trochu podpory. Taky trpím na vypadávání vlasů a pokaždé, když se to zhorší nebo najdu trochu víc proplešatělé místo jsem z toho na prášky Vlasy byly vždycky mou ozdobou, ale teď... škoda mluvit.
Proto by mě hodně zajímalo, co ti pomohlo.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 .
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Zajímalo by mě kolik je u nás plešatých žen

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáš Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání open source forum script miniBB™ © 2001-2021  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2021