Bolí mě vlasy resp. kůže hlavy - Diskuze Více vlasů.cz (1)

Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Bolí mě vlasy resp. kůže hlavy

Autor Bolí mě vlasy resp. kůže hlavy
bora
Prosím Vás o pomoc lidičky. Máte někdo stejný problém? Bolí mě kůže na hlavě, nemůžu se jich ani dotkout, mít, nosím je jenom volně. Nemůžu je mít v gumičce. Tohle je spojené s padáním vlasů. Vypadne mi za den přes 100 vlasů. Nidky jsem to neměla a ani se nedočetla o stejném problému. Jsem z toho zoufalá, trvá to 3 měsíc.
Aya
Bora

Ahoj, dnes mám chvíli čas,tak jsem na PC.Tvůj problém znám a máš pravdu,popisuje to zde více uživatelek,ale lékaři skutečně tohle nějak neuznávají...Bohužel,v akutní fázi padání mívám tyhle bolesti pokožky taky a to takové,že jsem nemohla ani ležet nebo i spát.Je to zřejmě nervového původu,zvýšenou únavou či zátěží.Nemusíš být nervák,je to svalovým napětím a to ovlivnuje,jako žaludek,střeva,bolesti hlavy,apod.,neurovegetativní soustava.Tu máme predisponovanou,dá se do určité míry ovlivnit,ale jen cvičením,relaxací nebo v akutním stavu sedativy.Mně pomáhá masáž,taky svalové cvičení ,zde popsáno ,,scalp exercise" na foru www.,ale hodně,jako na každé otoky či bolest,oplachy hlavy po umytí nebo i bez šamponu,studenou až ledovou vodou.Po mytí dej trochu octa do posl.lázně.Můžeš i střídat-teplá a studená voda na pokožku,t.j. rozšíření-stažení=prokrvení pokožky.Asi bude nutné i něco brát,vitaminy či mazat atd.Jestli Tě nepálí pokožky,jen bolí,tak o inflamaci nejde.To je pálivý zánět,při kterém pokožka zarudne a spíše pálí...Bereš něco,máš vyšetření z endokrinologie a kolik je Ti let?Myslím,zda-li více než 18,pod tuto hranici některé léky nejsou dobré...Srdečně Aya.
Aya
Bora

P.S.Na stažení oteklé pokožky z hlavy a srovnání imunity bych Ti zatím doporučila Wobenzym,hodně z nás pomohl,mně osobně dost... Aya.
bora
Ahoj a dík, je mi 25 a to pálení tím to asi začalo. Co je prosím tě inflamace?
bora
popíšem ti probém, začalo to pálením pokožky mněla jsem i flek červený, teď už je prič. Bolest kůže příšerná přišla pak. Byla jsem u kožní doktorky a tá mi předepsala metionin a apricol. Nic z hoho mi nepomohlo ani na padání ani na pálení ani na bolest kůže. Bojuji s tím už dlouho, jak píšu 3 mměsíc. Teď užívám panthenol a B. A nic. Na endokrinologie jsem nebyla. Bojím se, že mi vypadou všechny vlasy. To padání je strašné a ta bolest ještě strašnější.
Aya
Bora

O inflamaci píše hodně Mickey,Dean Kodet,K.O.K.O.T.A.R.,-nick, na mužské části fora,radí i formy diety,apod.Výborně napsáno,nebudu ,,opisovat"...,je to obvykle zánět pokožky kvasinkového původu...Ale dle svého svědomí Ti radím i vyšetření endokrinologické,t.j.štítná žláza,krevní testy,hladiny hormonů-všech!!!,protilátky i proti vlasovým folikulům,imunita,příp.autoimunita,sedimentace a u prakt. lékaře jaterní testy,krevní obraz a moč + vyšetření na kvasinky či plísně.A velmi rychlou návštěvu,hlavně na endokrin.klinice!!!Abychom něco nezanedbaly!Přečti si příspěvek p.ASI na ,,Alopecie areata-totalis"... Ale neboj se,čím dříve,tím lépe ! Vlasy se dají zachránit,jsi mladá! Srdečně Aya.
bora
Jseš moc hodná. Prosím tě jak dlouho tě trápila tá bolest?
Aya
Bora

Po pravdě,asi 2-3 měsíce a někdy,jelikož tuhle nemoc mám,co vím,cca 8.rok,tak se někdy nemoc recidivuje,t.j. vrací se,ale to chce opravdu myslet na to,že se vše zklidní,myslím organismus i tím i vlasy.Mé ,,blbé" období trvá i 3 měsíce a někdy se neobjevuje ,jen sporadicky,ale mám vyzkoušeno.Při velké negativní zátěži,spíše bezmoci,kdy nemůžu okamžitě něco řešit a myslím ,,nečinně" ,jak a co...atd.,tak je stav horší.Moje energie se obrací proti mě...Takže,jestli to jde,tento týden,vl. od pondělí ,zkus jít hned k lékaři,atˇmáš klid!!! Aya.
P.S.Zatím chladˇhlavu-pokožku a přelij nakonec vždy lehce okyselenou vodou,ale téměř ledovou,jak sneseš...
asi
bora

velice dobře osobně znám Tvé potíže.Mám je také.V mém případě se ale jedná o alopecii Cicatricial (scarring) česky zjizvující.Podle toho jak,ale svoje potíže popisuješ si myslím,že v Tvém případě půjde spíš o nervový problém jak Ti píše paní Aya.Nasvědčuje tomu i to,že Ti nezabral metionin ani apricol.Rozhodně poslechni paní Ayju a nechej si udělat ta vyšetření,která Ti radí a hlavně nezoufej.Jsi mladá žena takže chápu,že případná ztráta vlasů Tě velice trápí.Pokud Tě to jen trochu uklidní tak ti mohu říci,že jsem přečetl asi 1600 příspěvků lidí s AA,AT a AU a žádný z nich tyto bolestivé potíže neuvádí.Takže doufám a troufám si tvrdit,že ztráta vlasů by neměl být Tvůj případ.trochu mě ale vadí ten červený flek,který jsi měla.Prosím Tě byl nějak více bolestivý než ostatní pokožka?Dále ty vlasy Ti padají jednotlivě nebo spíš jakoby v malých skupinkách kdy se občas místo vypadnutí jakoby zanítí a bolest v tomto místě se změní na štípáni a pálení.Nic z toho,ale neuvádíš a tak doufám,že ne.Takže ještě jednou,buď statečná a i když je to velice těžké a dost těžko proveditelné,řekni si kašlu na vlasy a přestaň se tím trápit a uvidíš,že bude všechno OK.Moc Ti to přeji.asi
Aya
Asi

Takže Vy taky? Když mně poprvé bolela pokožka,je pravda,že jsem se snažila řešit dost důležité životní dilema,přesto mě bolest nejen budila,ale docela vyděsila.Sice jsem ,,věděla",co je zřejmě příčinou,ale v tu chvíli mě logika i rozum opustily...A přitom jsem neměla žádné,červené fleky,lupy...nic.Jen bolest a potom padání,jako by vnitřní,podkožní otok...,proto mně pomohla studená,možná až ledová voda s octem.Jen první pomoc.Zřejmě to je reakce na stav emocí v mozku.Vše je možné,nedávno se mně dostala do ruky starší studie neurologů o tzv. emočním zánětu mozkových blan.Vlastně by člověka nenapadlo,co vše může způsobit psychika a zvláště u jedinců,co neventilují své city napovrch...To je zajímavé,co jste napsal.Je spousta věcí,které nevíme a možná,co je horší,ani mnoho lékařů se nezajímá o vývoj v této tématice.Díky za příspěvek! Aya.
Jessie
Přesně jak všechny popisujete. Navíc Aya má naprostou pravdu, protože mě to takhle svědí obvykle když vlasy padají nejvíce. Také doporučuju něčím chladit - klidně potírat kostkou ledu. Žádný šampon (Nizoral, Vichy na lupy apod.) nikdy nepomohl. Asi je to opravdu psychického původu. Cítím to hlavně na pěšince a poblíž, občas je kůže i trochu zarůžovělá a trochu teplejší. Dneska mám to samé a přitom vlasy už tolik nepadají...Zkus si nechat napsat od kožní mléko Advantan, nezaručuju, že pomůže, ale je poměrně účinné na celou řadu kožních problémů. Ještě jeden dotaz - když se třeba podrbeš na hlavě, zůstane ti za nehty jakoby bílý prášek, nebo lupy? Jinak se začervenáním projevuje také seberoická dermatitida, ale o tom moc nevím - zkus jiné vlákno tady (i když na ní 100% zabírá Advantan)
Aya
Jessie

Ano,pátrala jsem a skutečně prý dochází k tomu,co popisujeme.Vyskytne se otok přímo vlasové pokožky.Možná to vypadá divně,ale když se člověk zamyslí,tak otoky a vnitřní záněty můžou být kdekoliv v těle,uvnitř a na povrchu...Led,vynikající a praktický nápad!!! Dám do ledničky taky,protože mně někdy otékají oči od štítné žlázy,spíše pod očima a dávám jen kávovou lžičku z lednice,ale kostka ledu je dobrá! Díky za tip.Je dost smutné,kolik lidiček trpí a mnoha lékařům nedochází,že ,, těm vlasům",nad kterými někdy mávají rukou ,předcházejí i jiné zdrav.problémy.Myslím,že na takový stav,jak píše Bora,je dobrý v akutní fázi ,slabý kortikoid-mléko,jak píšeš nebo já měla Triamcinolon-tinktura v kapkách...Ale musela jsem o to požádat... Aya.
Jessie
Aya
Je opravdu zarážející, že ty spousty a spousty doktorů nějaké svědění naprosto ignorovali (až na jednoho, který ale ignoroval všechno ostatní Advantan je výborná věc a dá se použít na hodně problémů (doplatek tuším minimální). Sice vtírat něco o konzistenci mléka do vlasů je dost nepříjemné a příšerně to mastí, ale když by to pomohlo, tak není co řešit. Ledovat rozhodně není od věci. Na opuchlé oči se mi docela osvědčily sáčky s kopřivovým čajem, ale ledová voda je rychlejší. Včera mě taky pobolívala kůže, dneska už OK. Asi na mě nějak působí podzim - vlasy sice docela dobré (do 50 ks denně), ale posledních pár týdnů je mi nějak divně od žaludku, skoro nemám chuť k jídlu, je mi na zvracení...asi vyzkouším nějakou očistnou kůru (možná si naordinuju pár týdnů bez masa - to u mě funguje spolehlivě). Radši jsem si kvůli tomu nechala udělat testy na endo a opět všechno v pohodě.
bora
Lidičky moc Vám děkuji, že v tom nejsem sama. To padání je po celé hlavě i ta bolest. Zítra pojedu na kožní, jak mi radí AYA. Ještě jednou Vám moc děkuji a zítra napíšu jak jsem dopadla.
Aya
Bora

Hodně štěstí a hlavně celkové vyšetření jistě řekne více!!!napiš nám a držíme palce!!! Aya.
LUDMILA
Bora,
asi bych měla počkat, co Ti řekli na kožním. Jsem ale takový skrptik, že si myslím, že asi nic podstatného. Bolesti hlavy - scalpu - jsem měla mnoho let. Někdy jsem se nemohla ani dotknout, učesat se obyč. hřebenem.
Co mi pomohlo jsou tyhle stránky. Jmenovalo se to nějak o posilování svalů. Nejvíc tam psali kluci. Začala jsem zkoušet pohnout svaly na hlavě - byl to beton, nešlo to. Tak jsem to začala jemně masírovat a postupně jsem rozhýbala svaly. Dost to bolelo, ale vydržela jsem. Cítila jsem, že je to správně. Takže jsem cvičila a scalp pomalu přestal bolet, přestaly mi padat vlasy. Na hlavě vede mnoho energetických drah těla - koukni na akupunkturní mapy. Je to pochopitelné a svědčí to o nepohodě v těle. Moje rada je cvičit s hlavovými svaly.
Aya
LUDMILA a BORA

Ano,to je dobré,vychází vše ze staré ,čínské medicíny,ale musím jen připomenout,že Bora nesmí silou,nýbrž nejlepší výsledek je ,,bez dotyku",což jde dobře.A když ne,tak pouze mačkat jemně ,spíše přitlačovat na pokožku...Jak psal Ovca,jeden uživatel to dělal silou a málem si ,,vyrval vlasy...!Srdečně Aya.
bora
Ahojky tak jsem byla na tom kožním, ale pravdu říci, nic moc mi doktorka neřekla. Mám doporučení na veškeré odběry, tak tam musím zajít a uvidí se. Ale na tu bolest mi neřekla nic. Na padání, že uvidíme, co výsledky. Tak pojedu na odběry a uvidím. Ludmilo prosím te po jaké době tě to přestalo bolet?
bora
Ahojky tak všechny výsledky jsou úplně v pořádku. Tak teď vůbec nevím. Bolest Vlasů přetrvává a padání nepřesláva. Už jsem si začala i masírovat pokožku. Ale zatím nic.
Aya
Bora

Zřejmě psychického původu,když máš vše O.K.,včetně endo+hormony,atd.Jsou-li testy všechny a kompletní,tak jsi zdravá,ale nervová zakončení a folikuly v pokožce jsou ve stresu,t.j. spasmus,nejdou tam žádné živiny a látky,důležité pro vlasy...Pozor na masáž,bohužel se zde různí názory na provádění masáží,nejlepší skutečně cvičení pokožky obličeje,mimických svalů a také vlasové pokožky ,,bez pomoci rukou" s následným,celkovým uvolněním...Srdečně Aya.
bora
Ano jsou to výsledky včetně endo a horonů. A můžu něco udělat aby ty živiny jse do vlasu dostali?
Aya
Bora

Ahoj, je těžké radit,co...Jsou různá cvičení scalpu a obličeje,bez rukou,ale hlavní bude,je-li to skutečně stres,uvolnění...T.j.,zvládnutí techniky psychického uvolnění pomocí relaxačních cviků je otázka vůle a vnitřní síly,též i dobrého návodu...Někdo dělá meditace,jogu,ale nejpůsobivější jsou metody,co jdou přímo přes mozek.Není nutné fyzicky cvičit vůbec!V Tvém případě,než se organismus uklidní,budou třeba asi klasická sedativa od MUDr.SrdečněAya.
bora
AYA

Ahojky prosím tě a nemůžou mi vypadnou vlasy všechny? Myslím postupně? Mac strach. Vlasy padají a padají. A bolest neustupuje. Už nevím co dělat.
Aya
Bora

A jak dlouho to trvá celkově?Bolest a padání?Udělali všechny testy?Aya.
asi
Bora

omluvte prosím,že Vám zase píši.Doufal jsem,že Vám k tomu nebudu muset více psát a na nic se ptát.Bohužel negativní výsledky vyšetření a přetrvávající potíže,mě docela vadí a připomínají mě moje začátky s AC.Je mě líto,že Vás tímto moc nepotěším,spíš naopak.Byl bych moc rád pokud alopecie zjizvující nebyla Váš případ.Proto si dovoluji se zeptat zda ta bolest je taková jako když Vás někdo velkou silou tahá za vlasy a od toho bolí také pokožka a hlavně celá hlava?Je ta bolest taková jako tupá nevím jak to říci,nebo to štípe,pálí,svědí atd?Pokud to pálí,štípe tak to by mohlo být docela blbý.V tom případě by to chtělo zkusit oholit nějakou část hlavy,která se dá nějak zamaskovat a každý den nejlépe večer to oholit a natřít nejlépe měsíčkovou mastí.Po pár dnech by měla bolest ustoupit.Bolestivé je také samotné holení,ale do čtvrt hodiny to přejde a celý den je pokoj,začne to ale zase trochu bolet tak dvě hodiny před oholením.Pokud se to dělá pravidelně v určitou hodinu.Jakmile vlasy povyrostou tak na jeden mm.bolesti se vrátí ,časem se začnou dělat drobné ranky,které se zanítí,v tomto místě vlas potom vypadne a udělá se malá jizvička.(Mě tyto potíže začaly asi po půl roce bolestí a lámáni vlasů).Věřím,že toto není Váš případ.Moc bych Vám to přál abych neměl pravdu.Proto se ještě jednou omlouvám za ten kritický scénář.Mějte se hezky a ať je vše co nejdříve OK! asi
bora
Asi
No mě ta hlava taky jakoby štípe,pálí,svědí a bolí. Svšdí to tak se drbu, pak to bolí. Vlasy nosím jenom rozpuštěné, vůbec ne v gumičce. To by jsem nevydržela. Oholit nevím protože nejvíc to mám nahoře. A ty máš vlasy nebo ne? Padají mě moc a proto se bojím, že vypadnou. Začíná takhle ta AC? Moje potíže trvají 4 měsíce.
bora
AYA
Bolest trvá 4 měsíce a testy mám všechny. Nezačíná tahle ta nemoc AC? Prosím tě ty máš vlasy v jakém stavu.
Aya
Bora

Ahoj, dík za informace.Píšu po dl. době,mám pár zkušeností,ale něco může být i Tvůj problém,ale ...Je tam to ,,ale"Napadá mě pár věcí.O dovolené jsi např. nebyla v blízkosti škumpy jedovaté?Dělá otoky zvl. v oblasti obličeje i pouhým sezením poblíž.Pravděpodobnější mně přijdou 2 diagnozy.Inflamace,o které je tady spousta informací nebo Quinckeho neurotický edém!Což je nervově podmíněná ,alergická reakce tkání nejen na obličeji,ale kdekoliv v oblasti hlavy.Tedˇ nepíši záměrně o AC nebo AT...,asi bych žádala testy i na alergologii.Jestli vlasy mohou vypadat či ne,to naštěstí skutečně neví nikdo,ani sebevětší kapacita.Je určité procento lidí,kteří se dostanou svým volním jednáním i podvědomím absolutně z nevyléčitelných diagnoz!Ještě napíši úplně krátkou zkušenost z počátku tohoto týdne,protože to naštěstí zapomenu,jelikož ,,chci"...Tento týden máme velké problémy v rodině,nejen dost práce,mám na krku přípravu a vlastní účast na několika koncertech,dost důležitých a náročných,ale ke všemu byl nemocný pejsek,nevyspání a do toho manželova matka upadla,jak jsem psala,2 zlomené krčky...Manžel není moc schopný jednat,takže jsem přilítla,chtěli čekat,jenže,jak jsem viděla typické vytočení,tak okamžitě 155,hledat doklady,pojištění,informace lékařů před operací,atd.No a 2.den večer mě velmi bolelo obočí nalevo a vlasy nahoře,jak začíná růst...Takže jsem ihned potřela ledem,dala na místa Tea Tree-oil a Fenistil gel,je proti otokům a alergii.Naštěstí během 24 hodin vše opět v klidu!Díky Bohu či vesmíru... Trochu mě pobolívá z únavy žaludek,ale to je normální,jíst můžu...Znova jsem se přesvědčila o síle nečekaného traumatu,kdy se člověk musí zmobilizovat,ale další dny může být sám ve zdravotních problémech.Navíc jsem 3 noci nespala... Myslím,že jsem ,na své možnosti O.K.Jinak vlasy mám ,i dle jiných,po všech peripetiích dokonce dlouhé,více než pod lopatky...Neříkám,že jim nemusím denně věnovat určitý čas.Takže to je zatím vše,co mě napadlo,že bych Ti měla napsat...Srdečně zdravíAya.
P.S.Myslím,co by rozhodně ukázalo,zda jde o alergii nebo otok tkání v pokožce hlavy,by bylo dobré podat lékařem kortikoidy!To skutečně ukáže dost jednoznačně v takhle složitém případě,o co jde...A dále se dá stanovit léčba!V tomto případě bych nebyla proti podání kortikoidů...Aya.
bora
AYA
Jseš moc hodná, že mi odepisuješ. Moc nerozumím jak myslíš ty kortokoidy. Co to je?
Ještě jednou moc děkuji.
LUDMILA
Bora,
omlouvám se, že jsem se odmlčela. Tady je problém,že píšu do více diskuzí a čas je omezený.
Mě hlava bolela na dotek a někdy byl problém se učesat pro bolest. Fakt mi dost pomohlo cvičení a masáže scalpu. Jsem v tomto směru laik, takže jsem to dělala intuitivně. Já nevím, za jak dlouho to přestalo. Nic si nezaznamenávám a všechno zapomínám. Je fakt, že jsem cítila, že mi to pomáhá hned, i když to ještě bolelo a při dotyku přímo hrozně. I teď si velice ráda občas udělám masáž scalpu. Cvičení mi pravda moc nejde - jsem pohodlná - masáž je pohodlnější a stačí.
Boro, jak je to u Tebe celkově s psychikou? Velmi často je za podobnými problémy disharmonie v psychice. Potom dost pomáhá třeba kinesiologie. Možná by Ti pomohli víc tam, než na kožním. Nevím, neznám Tě.
. 1 . 2 . 3 . >>
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Bolí mě vlasy resp. kůže hlavy

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáą Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání web forum software miniBB™ © 2001-2022  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2022