Bezlepková a bezmléčná dieta - Diskuze Více vlasů.cz (1)

Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Bezlepková a bezmléčná dieta

Autor Bezlepková a bezmléčná dieta
Richard
Kdysi jsem zkoušel striktně nějakou dobu dodržovat bezlepkovou a bezmléčnou dietu a mělo to dobrý vliv nejen na vlasy, ale na celý organismus. Inspirovaly mě k tomu teorie, že indiáni a asiaté lepek donedávna prakticky nezanali a nevyskytovala se tam plešatost vůbec. Jakmile ale pšenice (zdroj lepku) pronikla do Asie, začali se tam objevovat plešatí lidé, a nejen to, ale i kardiovaskulární choroby. Bohužel, nevydržel jsem dietu držet pořád, protože je to časově náročné, člověk si musí vařit sám. Skoro ve všech běžně prodávaných produktech je buď lepek nebo mléko.
Fenixik
Richard
Zajímavá úvaha:)A jak jsi na tom s genetickým předpokladem k plešatění?
Richard
Můj otec a jeho otec byli plešatí až kolem 50 ti let, mně to ale začalo už ve 20 ti, takže je to něčím urychlené, nejspíš právě nevhodnou stravou. Jinak, abych popsal lépe situaci, nemám zatím takové to dokonale ohraničené koleno, kde nahoře je perfektní bleskovka, ale vlasy nahoře mám velmi řídké a tenké, a pořád se to zhoršuje.
Tomáš
Co je to přesně lepek a v čem se vyskytuje? No tak stačí nejíst mléčný produkty, pak taky nejíst nic z pšenice (zrní je snad ok?) no a je to, podle mě se tomu dá vyhnout. Ale stojí to hlavně prachy...
Richard
Tomáš
To se ti lehce řekne, že se dá lepku a mléku snadno vyhnout, protože tyhle substance jsou obsaženy skoro ve všem. Já, když jsem dodržoval tuhle dietu, tak jsem musel zapomenout na pečivo a místo toho jíst jahly /proso/, rýži, pohanku, brambory atd. Maso jsem jedl bez omezení, tam není problém. Ovoce zelenina taky bez problému. Ostatní věci jako těstoviny jsem musel kupovat speciální bezlepkové například od firmy Schar. Opratky bezlepkové od firmy Celi hope. Prostě nemůžeš jít normálně do obyčejného supermarketu a tak si koupit rohlík a tatranku, k tomu ještě jogurt.
Tomáš
No tak to je jasný, ale já třeba teď vůbec nejím sladký (čokoládu 99% kakaka tam toho mlíka moc není), když bych měl dostatečnou zásobu ovoce a zeleniny (mít to kde kupovat) a trochu si udělal víc času tak si s tím vystačím, plus protein jako vajíčka a maso. Přílohy nejím skoro ani brambory.

Jako je to těžký, já jsem byl vždycky po sladkým hrozně, ale teď když mám cíl a velkou motivaci tak pro mě není problém změnit stravu během týdne klidně na asijskou:-), horší je to s dostupností ingrediencí samozřejmě, večeři nemůžu koupit v Trafice (šest tatranek, chipsy a k tomu dvě milky) to je jasný:-)

Jinak pak v restauraci je to problém, ona příloha není třeba ale masa to chce klidně 400 gramů a né jak je zvykem u nás 150 g standardní porce masa plus kopec přesmaženejch hranolek k tomu...
Richard
Hořká čokoláda není problém, je bezlepková a bezmléčná,dokonce má i nějaké prospěšné látky. Jenže zkus přestat jíst pečivo. Jinak, pokud někdo neví, co je lepek, tak to je obilná bílkovina obsažená v pšenici, žitu a ovsu.
Tomáš
No já sem teď pečívo jíst přestal a zatím dobrý:-) Teoreticky bych měl mít míň energie bez toho všeho cukru a tak, dám vědět - začla tenisová sezona tak jak to budu schválně zvládat:-)

Chápu ale že někdo chce mít vlasy, ale zároveň nechce bejt závislej na minoxu, nechce riskovat Finasteride a ani se kvůli tomu nechce omezit na svým jídle, tak prostě zkusí šampony a je to. Zaleží jak moc komu vadí ten úbytek vlasů a podle toho je schopnej kvůli tomu změnit různý věci ve větší či menší míře. Já osobně mám panickou hrůzu že budu mít pleš za dva roky, takže do toho jdu na plno.
Fenixik
Myslím,že bezlepkovou dietu musejí dodržovat např.nemocní celiakií bo se pletu? A jak jsou na tom s vlasama?:)
Richard
No ale určo nebyli otec i děda plešatí ze dne na den ne?Asi problém musel začít dřív?
Barča
Tak to napíšu ještě jednou sem:

Vlasy mi začaly padat po infekčním onemocnění jater, je to už několik let a vlásky si pomalu a jistě padaly a nic nezabíralo, pak jsem zkusila antikoncepci Diane, kterou jsem brala asi půl roku nebo rok, už nevím přesně, ale neudělalo to s vlasama vůbec nic, takže jsem se rozhodla jí vysadit. V době když jsem jí vysadila jsem se taky vrátila z dovolené, ze které jsem si přivezla šílené zažívací potíže s horečkama a po pár dnech se vlasy uplně zbláznily a padání se hrozně zhoršilo. Nevím přesně jestli to bylo ukončením antikoncepce nebo i mým celkovým stavem po dovolené, možná oboje udelalo své. Je to už asi 8 let a v té době jsem o výživě nevědela skoro nic, takže jsem nic moc neřešila a nasadila po doporučení mé známé tu nejšetrnější stravu. Vynechala jsem všechno co obsahuje lepek a mléko (takže i veškeré mléčné výrobky, sýry atd.) a sama jsem postupně vysadila i veškerý tuk a cukr a jedla jen lehká jídla. Ráno jen ovoce, v poledne převážně zeleninu a protože jsem neměla kam chodit obědvat, ládovala jsem se různými rýžovými a kukuřičnými chlebíčkami, doma hlavně rýží se zeleninou a odpoledne jsem si podusila na vodě nějakou rybku nebo libové masíčko se zeleninou nebo jen ohřála fazole. K tomu jsem vypila spoustu bylinkových čajů, ale třeba kávy jsem se nevzdala ani tenkrát a občas jsem si dala i nějakou bezlepkovou sušenku. Byl to docela stereotyp, ale nejak jsem si tenkrát zvykla a tak skvělé trávení jsem nikdy neměla, dokonce jsem nevěděla co je to migréna. Asi po dvou měsících na téhle stravě se mi padání ustálilo aspon do stavu jako před tím a postupně se dokonce zlepšovalo a myslím tak po 4 měsících přestaly padat vlasy uplně, čemu jsem tenkrát vůbec nemohla uvěřit. Pak jsem dietu začla postupně porušovat, a nedělo se další půl rok nic než jsem dostala nějakou chřipku s dost vysokými horečkami a asi po měsíci pak vlasy zas padat začaly. Od té doby jsem už stravování nikdy tak striktně nedodržovala, ono to totiž není zas tak jednoduché. Protože např. lepek a mléko je skoro ve všem takže člověk musí odolávat opravdu hodně, navíc on i ten tuk a cukr chutná dobře :) Do dneška nevím přesně co mi vlastně padání zastavilo, možná by jiná strava zafungovala lépe, možná ne, tehdy jsem neměla internet a nebylo tolik informací jako dnes, tak jsem se řídila tím, co se mi zdálo nejlepší bez toho abych měla v ruce nejaké vědecké studie co jak působí v lidském těle. Navíc to co působí dobře na jednoho nemusí delat dobře druhému, takže tohle nechci nikomu vnucovat a tvrdit že je to to nejlepší co může udelat. Jen si říkám v souvislosti s tím co doporučuje IH, jestli je opravdu nutné vynechat všechny obilniny a nestačilo by třeba jen vynechat právě ty co obsahují lepek, protože mě vlasy přestaly padat ikdyž jsem snědla balík samotných rýžových chlebíčků, které mají mimochodem vysoký glykemický index, takže můj inzulín si asi přišel na své :)
Jinak bych chtěla ještě napsat, že jsem za tu dobu padání vyzkoušela spoustu zaručených vitaminových prostředků, navštívila spoustu bylinkářů a mastičkářu ve snaze zastavit padání vlasů nějakou jednodušší cestou než byla právě tahle dost omezující dieta, ale bez výsledků.
A ještě jedna věc, v rodině máme AA a mám i sklony k akné.
Takže jsem přesvědčená, že mé padání vlasů je určitě geneticky podmíněné a i přesto se dalo ovlivnit přírodní cestou :))
Fenixik
Barča
Zdravím,ahm,zní to dobře.Jaké máte problémy dnes s vlasy?
V tom padání bych viděl ale největší vinu asi na nějakém tom vnitřním onemocnění(jak ukázaly horečky,atd.),které když odeznělo,tak i vlasy se upravily?Nemůže to být tím?
Inna
Bzl. dietu bych asi držet nedokázala. Musel jí držet můj syn, měl alergii nejen na lepek, ale i na soju, mléko, vejce atd. - a pak mu něco uvařte.... Naštěstí ale s věkem mu některé alergie odezněly a tak dnes už smí alespoň něco.
Pokud bych začala bzl. dietu dodržovat kvůli vlasům -znamená to jen lepek omezit, nebo uplně vynechat. Lepek je totiž i v ovesných vločkách - které jsem právě kvůli vlasů zařadila do jídelníčku. Pečivo bych MOŽNÁ přestat jíst dokázala - ale přestat jíst i těstiviny? V Číně jsou častou přílohou nudle - nebo ne? V těch je přeci také lepek. Tedy ne v těch skleněných.
Lepek znamené vyřadit z jídelníčku:
- veškeré pečivo (to nahradit kukuřičnými plátky)
-veškeré těstoviny - kromě skleněných.
-knedlíky
-pizza
-ovesné vločky
-no a pochopitelně sušenky, buchty atd
-potraviny z pytlíky, různé polotovary atd
-takže najíst se v závodce neexistuje

Sama bych měla velké problémy s těstovinama a vločkama. Jo a také při vaření - jsem zvyklá zahusťovat moukou.

Jinak bezlepková strava je velmi zdravá a to nejen pro vlasy, ale pro celý organismus.
Barča
Fenixik
Právě že ne. Jsem naprosto zdravé děvče, alespon podle všech výsledků :) Onemocnění odeznělo, ale vlasy si vesely padaly dál. Byly to běžné nemoce, které prodělá spoustu lidí a jsou v pohodě.
Fenixik
To klasický pečivo vypadá jako opravdu mor:))
Přitom tvoří často největší základ naší středoevropský stravy.
A k tomu další škrobový věci..jako knedlíky,loupaná rýže,většina těstovin,brambory..
No jo..je to všechno levný,dostupný a zasyťující(možná zdánlivě)..
Prospěšnější by ale možná bylo kdyby to tvořilo opravdu jen doplněk..malej dílek stravovacího režimu..vyloženě"jen na chuť":D
laksa
ja to nechapu co je spatneho na loupane ryzi to ji jako v necem namacej nebo co?:-P
kokotar
bezlepkova dieta je urcite svely napad - jak jsem jiz rekl, spousta lidi ma problemy s travenim urcite aminokyseliny - u zen je to casto doprovazeno ztr. vlasu, a zhohrsenim pleti

u Barcy se zjevne jedna o tento pripad - bud se snaz lepku vyhnout ci pokazde, kdyz ho snis, tak bud "pod ochranou" ALA pripadne omega 3, ale hlavne travicich enzymu!
Dale rikas, ze se ti vypadek vratil po chripce: pokud si brala antibiotika, tak to znaci, ze nejspis budes mit vysokou hladinu estrogenu/estradiolu oproti progesteronu (ve strevech jsou bakterie, ktere tomu brani a kdyz beres antibio tak je to zabije a nemas takovou ochranu pred estr)
nech si udelat testy a porad se s doktorem (dobrym)
HMR-lignany (nejlepsi), len - jine estrogen blokatory (dihydroxyflavone, apigenine and diindoly-methane (DIM)- vse prirodni vytazky z rostlin)
estrogen blokatory jsou i v pomerancich, cesneku, cibuli, kvetaku, brokol, zeli, omega 3
AGA je nejen o testosteronu, ale i estrogenu (nebot tyto dva jsou antagony)- coz vysvetluje, ze nekdo ma T strasne vyskoy a neplesati, nekdo ma T nizky a koleno na hlave (a vys. estrogen)
cukr zvysuje inzulin, a ten zvysuje hladinu enzymu, ktere konvertuji tyto hormony

s tim mlekem - urcite bych se mu nevyhybal na 100%, lepsi je veci vzdy pouze omezit - navic, pokud se clovek snazi dodrzovat neco tak narocneho, pak to porusi a pak se na to vykasle uplne, jak to jednou porusil. Lepe je rici si, ze to omezim. (kdyz nekdo ji 5 rohliku denne, je pro nej jednodussi si rici, ze jich bude jist 5 tydne, nez je uplne vynechat na 2 tydny a pak to porusit a dostat se zpet na 5 denne)
Pokud mleko, tak nepastr., a vzdy plnotucne! nejlepe samozrejme bio a z grass fed animals - coz je u nas problem.
Richard
Cituji: Inna
Lepek znamené vyřadit z jídelníčku:
- veškeré pečivo (to nahradit kukuřičnými plátky)
-veškeré těstoviny - kromě skleněných.
-knedlíky
-pizza
-ovesné vločky
-no a pochopitelně sušenky, buchty atd
-potraviny z pytlíky, různé polotovary atd
-takže najíst se v závodce neexistuje


Máš pravdu, že najíst se při bezlepkové dieteě není možné, ale těstoviny, pizza, buchty, knedlíky a vše ostatní lze pořídit v obchodech zdravé výživy v bezlepkové verzi. Například těstoviny od firmy Schar nerozeznáš od klasických pšeničných Panzani. Jsou chuťově úplně stejné, ale bezlepkové a bohužel tada i podstatně držší. Bezlepkový korpus na pizzu taky vyrábí několik různých firem. Vločky se při bezlepkové dietě používají místo ovesných například pohankové, nebo rýžové vločky. Jinak já osobně jsem se na dietě cukru úplně nevzdal a přesto mi vlasy rostly. A takovou perfektní vláčnou a svěží pleť, jakou jsem měl na této dietě jsem nikdy předtím ani potom neměl, ani jeden pupínek se mi za celou dobu neudělal. Bohužel, dieta je časově a finančně náročná.
Tomáš
Richard
Tak na ty bezlepkové špageti se podívám, sice je nejím tak jako tak moc často, ale lepší v téhle verzi když už.

Jinak s tou pletí potvrzuju vždycky jsem měl třeba jeden dva pupínky na obličeji, menší, ale byly tam. Od té doby co prakticky vynechávám cukr (krom ovoce a medu) a nejím smažený apod. tak nemám ani jeden, zmizely tak během týdne.
Dead Kodet
Richard
zdedil jsi geny po matce, podivej se na jeji bratry jak vypadaji s vlasama.
Barča
kokotar
Díky za tvůj názor, vždycky potěší :)
Richard
Cituji: kokotar
AGA je nejen o testosteronu, ale i estrogenu

Tuhle teorii mohu nepřímo potvrdit. Můj kamarád má od 18 ti let hlavu jako koleno a tak si nechal změřit u známého endokrinologa hladinu testosteronu. Jeho testosteron byl velice nízký, prý téměř poloviční oproti klukům v jeho věku, tkaže teorie, že AGA je pouze věc testosteronu asi tak úplně neplatí. Osobně bych AGA spíš přičítal zánětům a plísním v organismu. Proto taky při bezlepkové a bezmléčné dietě vlasy rostou, jelikož lepek a mléko způsobují zánět a plíseň ve střevech a potažmo v celém organismu. Náš přední dietolog Petr Fořt csc bezlepkovou dietu velice propaguje a sám ji téměř stoprocentně dodržuje. Myslím, že právě tento člověk je docela kapacita ve svém oboru a docela na něho sázím.
Barča
Richard
Minulý týden jsem si koupila jeho poslední knížku ohledně výživy a je tam spoustu zajímavých věcí. Pro mě je tenhle člověk rozhodně odborník co má skvělý přehled. Takže musím jen souhlasit.


http://www.grada.cz/katalog/kniha/tak-co-mam-jist/
Tomáš
Jinak já jsem si skoro teď už jistej, že trpím inzulínovou rezistencí, kterou sem si způsobil za poslední roky nadměrnou konzumací cukru. Ty symptomy jsou podobný, jakmile se něčeho najím, tak sem pak delší dobu úplně jak omámenej (tělo tráví chvíli, ale prostě celkově cejtím tlak na hlavně, né bolest, ale takový jako by byl člověk napitej, chce se mu hrozně spát a zavíraj se oči). Stačí mi sníst málo a už se to projeví. Podle nějakých článků to má trvat pár měsíců než se to znormalizuje (za předpokladu že jsem bez cukru, pečiva, bílé rýže, chleba brambor těstovin - sladký nebo koláčky ani nezmiňuju).

Docela bych se toho potřeboval zbavit, protože oběd - 1 hodinovej útlum po něm, večeře to samý, i malá svačina. Nevěřím tomu co mi někdo říkal, že je to normální trávení - chápu že žaludek pracuje, ale že sotva udržím otevřený oči, to fakt asi ne:-)
Richard
Cituji: Tomáš
jakmile se něčeho najím, tak sem pak delší dobu úplně jak omámenej

Jestli se takto projevuje inzulínová rezistence, tak ji mám teda taky. Jsou někde seriozní studie, které by přičítaly tyhle symptomy, tedy únavu po jídle, inzulínové rezistenci??? Já se cítím nejlíp a mám nejvíc energie, když mám prázdný žaludek a mám v podstatě hlad. To bych pak mohl běžet i maraton.
kokotar
Richard
Tomáš

tak to mame stejne - cetl jsem o te Warrior Diet ted nekolik dni a jsem si temer jist, ze je to presne to, co potrebuji
hlad aktivuje v cloveku urcite instinkty jako bdelost, ostrost smyslu, mozkovou cinnost - ktere primarne pomahali cloveku v obstarani si potravy
clovek travi jidlo 8-12h - pokud jime v kratsich intervalech, hladina inzulinu nemuze klesnout. Stridani cyklu nejezeni pres den a jezeni na noc (ac je to presne opak toho, co dietologove tvrdi) je nejefektivnejsi zpusob, jak snizit inz. resistenci, detoxikovat telo a vyuzivat zasobu tuku (ktere jsou vyuzivany pres den, zaroven misto neustaleho prisunu carbs)
Richard
kokotar
Můžeš prosím trochu podrobněji popsat systém, jakým ta dieta funguje v češtině. Tedy v kolik hodin si dát první jídlo, v kolik druhé atd. A jak často by měl člověk dostat během dne hlad? Myslím, že člověk by měl jíst, jenom když dostane hlad, nikdy jindy!!! Pokud navíc jí jenom bezlepkové a bezmléčné potraviny, musí být jeho strava dokonalá.
kokotar
Richard
ta veda, ktera za tim je, je slozita, ale ta dieta je jednoducha, ridi se spise potrebami tela, ktere si rekne, co chce

rano pijes 2 sklenice vody, dopoledne caj nebo kafe, pokud mas velky hlad, dej si pomeranc, jablko, nebo zeleninu k obedu, pres odpo to same; vecer se najez, jez co nejvice veci (zdravych) dokud nemas hlad

po mesici si zvyknes a "hladoveni" pres den nebude neprijemne - protoze zacne klesat inzulinova resistence; tim, ze telo netravi non-stop, ma cas se cistit (ovoce pomaha)

vyhledej si to v google a preloz v prekladaci, pokud neumis anglicky
Tomáš
Příznaky Inzulínové Rezistance jsou zde:

http://www.healingdaily.com/detoxification-diet/insulin.htm

1) únava (ráno, po celý den) !
2) špatná pamět, nizší kreativita
3) nízký cukr v krvi:

Feeling agitated, jittery and moody is common in Insulin Resistance, with almost immediate relief once food is eaten.

Náladovost a rozrušenost po jídle

5) A pozor tady je 5tka !! - spavost: hodně lidí s Inz rez se chce spát, jsou ospalí a usínají okamžitě po jídle co obsahuje 20-30% carbohydratu (typicky těsto, takže i špageti), stejně tak po jídle co má maso a přílohu (brambory, dezert, pečivo).

6) Increased weight and fat storage - někdo má prostě tkaový to začínající břicho, ten pupek. Někde to nazvali Fatty stomach nebo tak nějak, tedy tuk v přiše.

9) deprese

Já myslím že ta pětka, šestka je typická pro lidi kolem. Pamatujete si někdo, že byste se ve školní jídelně najedli a pak se Vám chtělo spát? Já jsem takhle nikdy netrávil, jak to mu někdo říká. Všichni se najedí a pak sotva sedí na židli v práci. To je tím že za ty roky se Inz Rez docela vytvořila a zvětšila, pak se zvyšuje i únava po jídle. Před třemi lety taky byla únava, ale né taková jako teď.

Stejně tak lidi pak i když jedí normálně a zdraavě, nemůžou shodit ten tuk co mají, protože prostě tělo nefunguje v tu chvíli už dobře a je tam ten tuk nahromaděnej.

Jinak Warrior Diet se dle mě dá upravit, najíst se třeba ráno hodně a pak až večer hodně. Ono se dost možná stane, že když se člověk nají hodně večer, tak ráno nebude mít tolik hlad. Časem se to dá postupně posouvat a klidně zůstat u dvou jídel za den, lepší pořád než jíst 6x....

Dle mě není normální aby byl člověk mezi dvaceti a třiceti takhle zhuntovanej jak lidi jsou, tedy měl panděro, vlasy pryč (koukněte se kolem sebe na kluky co jim je do třiceti, má někdo z nich dobrý vlasy, kolik je takovejch?), byl vyřízenej po nějakym sportu apod. Ta strava se neprojeví hned, ale dlouhodobě ano.
Richard
Dřív jsem držel bezlepkovou a bezmléčnou dietu a měla jsem mnohem víc energie a vlasy tenkrát začaly růst, tak uvažuju, kdyby se bezlepková a bezmléčná dieta nakombinovala s tou varior diet /podle *********/, byla by to naprosto ideální strava. Nedá mi to a zkusím na sobě experiment. Znovu začnu držet bezlepkovou a bezmléčnou dietu a zaměřím se tentokrát i na léčbu inzulinové rezistence, tedy budu jíst jenom dvě, maximálně tři jídla za den. Z masa se zaměřím převážně na ryby a vynechám hormonálně pěstovanou drůbež. Mimochodem, hormony v drůbeži jsou na vlasy zabiják, je to dnes jedna z častých příčin plešatosti.
kokotar
Tomáš
Richard

ja jsem zacal 2 jidly denne, pak jsem zkousel pres poledne mensi a vecer poradna hostina
ted dam opravdu jen jedno (ha, spise 3porce vecer - je to skvelej pocit, hrozne to chutna pak)
pres den jed pomeran, ovoce - dost pomaha na potlaceni hladu tomatovy dzus nebo jiny zeleninovy
pokud chces zacit postupne, vynechej snidani - dej si cer nebo zeleny caj, k obedu salat a vecer se poradne najez - hovezi, kureci, ryze, zelenina - muzes si dovolit i spoustu carbs - telo si totiz vyvine extremni inz. rezistenci - pres den nula a vecer obrovska davka inzulinu, coz je nejlepsi kobinace - navic inzulin je anabolikum, pokud ovsem jses na nej citlivy - proto se da vyborne takhle pribrat na svalech
hlavne nesnidej, zaklad je, aby telo bylo alespon jednou denne 12-14 hod bez jidla, zbavilo se inzulinu a mohlo detoxikovat
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Bezlepková a bezmléčná dieta

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáą Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání web forum software miniBB™ © 2001-2022  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2022