Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Tsujiho léčba AGA - zklamání

Autor Tsujiho léčba AGA - zklamání
tom305
Všichni, kdo vkládali naděje do Tsujiho léčby AGA vyvíjenou v Japonsku (včetně mě), mohou nejspíše dále v klidu polykat finasterid, patlat minoxidil nebo šetřit na transplantaci. S léčbou sice plánuje jít na trh už v roce 2020/2021, ale tahle léčba bude bohužel pro ty "jiný lidi" - https://www.hairlosscure2020.com/dr-tsujis-hair-lo ss-cure-in-2020-will-be-costly/ . Když jsem si to přepočítával na kalkulačce, tak jsem to musel dělat na 3x, protože jsem si pokaždý myslel, že jsem to vypočítal blbě a nechtělo se mi tomu 7mi cifernýmu číslu, který vycházelo, věřit. Já sice věděl, že to bude dražší než transplantace, ale že to bude takovýhle nesmysl jsem si teda fakt nemyslel - a musím se pousmát nad tím, když jsem před nějakou dobou četl ohledně tohohle tématu, že to bude určitě levnější než transplantace, protože tam bude odpadat to ruční vyndavání a přenášení vlasových folikul...
Lékaři opět zklamali a selhali, tohle není pro normálního běžnýho člověka dosažitelný, to aby si vzal kvůli tomu vývojovýmu přežitku s názvem vlasy hypotéku a zadlužil se na 25 nebo 30 let než by něco takovýho splatil, za takovouhle cenu může mít člověk barák se zahradou. Sice se v tom článku dále píše, že zpočátku to bude stát tolikhle a že během cca 10 let by to mělo být dle něj dostupný i pro běžný lidi, ale když si vemu, jak špatná a zaostalá je tady v ČR a Slovensku třeba ta transplantace vlasů oproti jiným zemím (a obecně léčba vypadávání vlasů jako taková), tak jak dlouho asi potrvá, než by se tu něco takovýho provozovalo? Naše generace se toho možná ani nedožije a jestli jo, tak si myslím že budeme řešit ve věku, který budeme pak mít, úplně jiný věci.
Jedinou menší nadějí pro nás obyčejný zůstvává asi ještě Clastoterone/Breezula, což by měl být dle všeho snad dost účinný topikální DHT blokátor/antiandrogen (který má mj. ambice na to být i schválený FDA - ústavem pro kontrolu léčiv, což by byl tuším vedle minoxidilu a Propecie 3. lék v pořadí, který by byl oficiálně schválený na léčbu padání vlasů) u kterého odpadají nežádoucí účinky jako u finasteridu a jiných vykastrovačů. Pak už osobně nevím o ničem jiným v dohledné době, co by mělo nějaký potenciál...
Nezbývá než doufat, že to nebude stejné fiasko a markantní podvod jako ten Brotzu/Trinov - dle všech těch negativních recenzí, které jsem přečetl, jsem došel k závěru, že pravděpodobně obyčejný 2% minoxidil za 200 nebo 300 stovky je víc účinnější než tenhle několikanásobně dražší šmejd. Ale chtělo by to rozhodně, aby to vyšlo dřív než po roce 2022, pak už tím žádný vlasový folikuly nezachráníte, když vám do tý doby třeba odumřou nebo je už zkrátka nebude v pokožce hlavy fyzicky mít, tak tam bohužel už nic nikdy nevyroste..
prd
Ono to časem zlevní.
Mrazák
Ja mám úplně opačný postoj, pokud to opravdu výjde 2020/2021, budu upřímně nadšený i za tu obrovskou částku... a tsuji bude mít můj obrovský respekt, že to dotahnul do konce.. nebudu si na to půjčovat, ale dám si to jako můj cíl, dosahnout toho... nemůžeme se divit te obrovské častce, budou mít monopol, bez konkurence a určitě je na světě hodně lidí co ty penize na to maji. a oni chcou ty penize z vyzkumu zpátky.. pamatuji si jak poprve vyjela tesla, s obrovskym zrychlením, dobrým dojezdem, ale šileně draha, Musk má můj respekt dodnes, a to nemám peníze ani na Teslu Model 3 nebo na listek do jeho rakety... jednou ale chci letět a to mě v životě žene dál
prd
Navíc tihle megavataři to na sobě vlastně otestujou. My pak tím líp budeme vědět, do čeho vlastně jdeme.
tom305
prd
Jistě, ono se to pak určitě zlevní, ale za jak dlouho? Aby mi nebylo potom třeba 50 nebo víc než bych si to mohl dovolit a provozovalo by se to i u nás, to vím asi jistě, že v takovýmhle věku bych asi řešil už úplně jiný věci než vlasy... Navíc se to tuším už aktivně testuje i na lidech, takže nevidím moc důvod proč by to museli mít nutně ti zazobanci jako první jenom proto, že jsou bohatí

Mrazák
To já to vidím naopak úplně jinak a takhle vysokou částku zkrátka vůbec nechápu i takhle ze začátku, i když nejspíše chtějí ty peníze za výzkum dostat pochopitelně co nejdříve zpátky. Jestli se tohle Tsujimu povede, tak bude první, kdo vyléčí Androgenní alopecii a nikdo jiný po něm už nepřijde, silně totiž pochybuji, že by někdo přišel s něčím ještě lepším/účinnějším na padání vlasů než tohle jeho samotný klonování - např. s nějakou vodičkou, po který by se vytvořili nový vlasový folikuly a rostly z nich zdravý vlasy, takhle optimistický nejsem (a jestli s něčím takovým někdo někdy přijde, tak jsem si téměř na 100% jistý, že se toho nedožiju).
Takže když by to právěže cenově nastavili přijatelněji pro běžný lidi už od začátku, tak si myslím, že by se jim peníze za výzkum do pár měsíců hned bez problému vrátili - chápu, že by asi museli investovat ještě do rozvoje té jeho techniky do zemí ve světě, ale ať mi nikdo netvrdí, že by tam bylo nějaké to riziko prodělku (za předpokladu že ta jeho léčba bude opravdu fakt fungovat) v tomto případě pokud jde o vlasy, jejichž ztráta každého nějakým způsobem trápí i když to třeba nepřizná. Lidi se s androgenní alopecii rodí už tisíce let a budou se rodit furt, takže finanční příjem by byl pro tuhle léčbu v podstatě nekonečný, proto nevidím tudíž důvod tu léčbu ze začátku nabízet jenom těm bohatým...
prd
Tome, jde o to, že zpočátku asi nebudou schopni to dělat velkokapacitně, protože na to nemají infrastrukturu, zajetý systém ani kvalifikované lidi. A vzhledem k průlomovosti se nemůžeš divit, že nejprve chtějí jít cestou hodně peněz za málo muziky.

Kdyby to zavedli za přístupnou cenu, tak se taky může Japonsko pod návalem první vlny plešounů doslova potopit.

Na druhou stranu to otevírá prostor pro konkurenci.

Všichni bychom chtěli hojný pačes co nejdřív, ale furt lepší v padesáti než nikdy.
peterb85
Do tej doby minox, fin, zahustovace, transplantacie alebo vlasovy system. Tak sme sa pravdepodobne dockali..nasa generacia sa dockala porazenia agy. Kiez by ludstvo napredovalo aj socialne a ekologicky ako napreduje vedecky..
chuan145
Já bych se nebál, že to bude nedostupný. Čína vyšle agenty a ti to ukradnou, a pak bude Čína nový Turecko, kam se bude jezdit za léčbou plešatosti. Doufám, že soudruzi na tom už pracujou
prd
Teď hlavně, aby to nebyla zas kachna, že jo.

A až to Čímani obšlehnou, abychom pak nebyli stigmatizování tím, že jsme si tam nechali nastřelit čínské klony. Leckdo by tady mohl dojít ke kritickému závěru, že tím podporujeme útlak Tibetu a tak podobně. Na to bacha
tomoni
peterb85
nasa generacia sa dockala porazenia agy.

odkial to mas ? nieco mi uniklo ?
volbeat
No bude to stát jako průměrný auto a co jako? Pokud ten výsledek bude takový, jak slibujou, pak v tom nevidím nejmenší problém.
tom305
prd
Všichni bychom chtěli hojný pačes co nejdřív, ale furt lepší v padesáti než nikdy.

No jak pro koho - já osobně asi (bohužel) vím, že kolem 50 let budu nejspíš řešit pak spíš zdraví jako takový než nějaký vlasy, respektive budu mít v takovýmhle věku asi jiný priority než teďka když jsem mladej... takže jestli bych si něco takovýhleho mohl dovolit (nebo bych na to dosáhl) až třeba kolem těch 50 let, tak mi celá tahle Tsujiho léčba AGA může být v podstatě ukradená stejně jako dalším lidem, kteří si to nebudou moct dovolit (nebo až ve vysokým věku). Čili pro nás to "nikdy" možná v podstatě bude, bohužel.
prd
volbeat
No bude to stát jako průměrný auto a co jako? Pokud ten výsledek bude takový, jak slibujou, pak v tom nevidím nejmenší problém.


USD200k není tak úplně cena průměrného auta, pokud teda za průměrné vozítko nepovažuješ Lamborghini nebo McLaren.

Bavíme se o ceně v dolarech, ne korukách. A 190 000 USD je spodní hranice. Klidně to může být 300 nebo 400k.
prd
tom305
No jak pro koho - já osobně asi (bohužel) vím, že kolem 50 let budu nejspíš řešit pak spíš zdraví jako takový než nějaký vlasy, respektive budu mít v takovýmhle věku asi jiný priority než teďka když jsem mladej... takže jestli bych si něco takovýhleho mohl dovolit (nebo bych na to dosáhl) až třeba kolem těch 50 let, tak mi celá tahle Tsujiho léčba AGA může být v podstatě ukradená stejně jako dalším lidem, kteří si to nebudou moct dovolit (nebo až ve vysokým věku). Čili pro nás to "nikdy" možná v podstatě bude, bohužel.


Koukáš na to moc fatalisticky a bereš to z negativnějšího konce.

Samozřejmě, že vlasy jako priorita časem ustoupí trochu do pozadí, ale... to je přece spíš dobrá zpráva. A zároveň, marnivý budeš, dokud budeš člověk. Navíc, a to teď, protože jsi úplně pohlcený plešatěním v mladém věku, nejsi schopný vidět, vlasy mají i důležitou praktickou funkci. A ta se s věkem nesnižuje. Věř mi, že i v padesáti budeš radši nosit vlasy než čepice, kdykoli se jen trochu ochladí nebo aby ti na pleš neútočilo agresivní slunce.

A v neposlední řadě, opticky rapidně omládnout díky nové hřívě může být v padesáti mnohem víc osvobozující pocit, než když je člověk pořád mladý. Možná tě to v tom věku nakonec přikrášlí ještě víc než v pětadvaceti.

Tak jako tak to bude přínos. To, že to přijde později, než bychom chtěli. Smolík. To je život. Místo jako na zklamání na to zkus koukat z té pozitivnější stránky.
kuba1985
Zdravím lidi,už jsem jednou přispíval,na jaře jsem jel DU a celkem to pomohlo,hlavně je to zadarmo...

před
před
po
po
tom305
prd

Spíš se na to dívám realisticky.
Jinak je samozřejmě obecně lepší, když bych na to dosáhl třeba v těch 50 než nikdy, ale je tu jedno ale - v 50 letech nebo v nějakým takovýmhle věku lidi s pleší vypadají ve většině případech už prostě tak nějak přirozeně, jelikož na to už mají věk, než mladý lidi. Ironicky když jim zestárne obličej, vytvoří se vrásky atd. tak díky tomu na nich pleš nevypadá tak "okatě" jako u mladých lidí a vypadají díky tomu ve většině případech přirozeněji - samozřejmě je to individuální a záleží na tvaru lebky a proporcích obličeje - ale většinou to takhle je. Většinu starších lidí, které jsem viděl a měli pleš, vypadali s ní zkrátka přirozeně, než mladý lidi.
Nicméně, ta cena i takhle ze začátku mi přijde prostě nesmyslná - v přepočtu cca 4 450 000 - 8 900 000 kč, za takovouhle cenu prostě může mít člověk nějakej pěknej barák se zahradou... a teď se vlastně ještě ani vůbec neví (nebo jsem se to aspoň nedočetl nikde), jakou budou mít ty naklonovaný vlasy reálně životnost - jestli by byly permanentní do konce života nebo jestli by se to muselo po nějaký době opakovat jako u transplantace. Jestli by nebyly permanentní (nebo by nevydržely značnou část života) a muselo by se to po nějaký době opakovat, tak ta cena je už tuplem za hranicí nesmyslu...
grogodil
Podvod ako Trinov to snad ani nemoze byt , ked pytaju 200k tak verim ze vedia zaco , ani majitel Amazonu by nezaplatil tolko prachov za 50 vlasov.
Konrád
kuba1985
Zdravím lidi,už jsem jednou přispíval,na jaře jsem jel DU a celkem to pomohlo,hlavně je to zadarmo...


Souhlasím, máš lepší výsledky než celá ta slavná Tsujiho léčba. Ty nejlepší věci bývají často zadarmo, to je prostě takový paradox života.
Vlasatec0108
kuba1985
pardon ale co znamena DU? Ddiki
vlasyvhaji
Pití dívčí moči xD. Zní to jako vtip ale je to tak...
Konrád
vlasyvhaji
Pití dívčí moči xD. Zní to jako vtip ale je to tak...


Možná to zní jako vtip, ale podle mnoha ohlasů to funguje výborně! Pravděpodobně je to jediná účinná léčba padání vlasů.
iwos
Moč ženy ve věku 15 - 45 vobsahuje ženský hormony estrogeny. Estrogeny neutralizujou mužskej hormon DHT kterej způsobuje plešatění u chlapů. Takže princip je stejnej jako třeba u Finasteridu nebo Dutasteridu - snižování hormonu DHT. Ale DU u někoho funguje a u někoho ne. Když bereš Fin nebo Dut tak přesně víš jakou dávku bereš. U DU je problém že ženský to maj s hormonama jinak než my chlapi. Chlap má mužskejch hormonů během měsíce furt stejně ale ženskejm pohlavní hormony strašně kolísaj v závislosti na menstruačním cyklu. Jeden den může mít ženská v moči hodně estrogenů a za tejden vo hodně míň a za další tejden zase víc. Při DU nikdy nevíš jakou dávku estrogenů přesně bereš.
Lebkoun
kuba1985
Zdravím lidi,už jsem jednou přispíval,na jaře jsem jel DU a celkem to pomohlo,hlavně je to zadarmo...


Podle fotek jasný úspěch, fakt paráda. Začínám taky uvažovat o přírodních metodách, protože finasterid a minoxidil mi nepomohly, měl jsem z nich jen vedlejší účinky.
Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Tsujiho léčba AGA - zklamání

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáš Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání forum software miniBB™ © 2001-2022  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2022