Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Dendroterapeutická dieta léčí padání vlasů

Autor Dendroterapeutická dieta léčí padání vlasů
Vlásečnice

Mnohokrát se tu probíral vliv nízkosacharidové diety a paleodiety na léčbu padání vlasů, tak bych chtěla napsat něco ze svých zkušeností. Existuje několik druhů nízkosachosaridové diety nebo paleo diety, kdy je dieta spíše proteinová nebo spíše tuková. Dendroterapeutická dieta patří více k těm tukovým dietám, ale zde nejsou sacharidy omezeny jen množstvím, ale i původem, proto nikdy nejím sacharidy obilné. Tedy jím jen sacharidy, které mají původ ze stromů (dendro znamená strom). Peču převážně z mandlové, kokosové nebo žaludové mouky. Co se týče tuků, tak jejich původ je též orientován na stromy, tedy preferuji olej olivový, kokosový a mandlový. Nejím oleje, které pocházejí z pozemních rostlin, jako je například slunečnicový nebo řepkový. Co se týče mléčných výrobků, tak ty jsou absolutně vyloučeny. Ostatní živočišné výrobky, tedy maso a vejce se mohou jíst bez omezení. Mně tento druh nízkosacharidové diety velmi vyhovuje a spolu s dalšími léčebnými prvky jako DU nebo vrbovka, jsem dosáhla úplného uzdravení vlasů. Prostě někomu jako jsem já evidentně vadí obiloviny a pozemní olejniny a myslím, že takových lidí je víc. Vždyť obiloviny jsou z evolučního hlediska pro člověka novinka, zemědělství se začalo ve velkém rozšiřovat teprve zhruba před 10 000 let. Do té doby všichni lidé jedli nízkosacharidově.
Richard
Vlásečnice
Mnohokrát se tu probíral vliv nízkosacharidové diety a paleodiety na léčbu padání vlasů, tak bych chtěla napsat něco ze svých zkušeností. Existuje několik druhů nízkosachosaridové diety nebo paleo diety, kdy je dieta spíše proteinová nebo spíše tuková. Dendroterapeutická dieta patří více k těm tukovým dietám, ale zde nejsou sacharidy omezeny jen množstvím, ale i původem, proto nikdy nejím sacharidy obilné. Tedy jím jen sacharidy, které mají původ ze stromů (dendro znamená strom). Peču převážně z mandlové, kokosové nebo žaludové mouky. Co se týče tuků, tak jejich původ je též orientován na stromy, tedy preferuji olej olivový, kokosový a mandlový. Nejím oleje, které pocházejí z pozemních rostlin, jako je například slunečnicový nebo řepkový. Co se týče mléčných výrobků, tak ty jsou absolutně vyloučeny. Ostatní živočišné výrobky, tedy maso a vejce se mohou jíst bez omezení. Mně tento druh nízkosacharidové diety velmi vyhovuje a spolu s dalšími léčebnými prvky jako DU nebo vrbovka, jsem dosáhla úplného uzdravení vlasů. Prostě někomu jako jsem já evidentně vadí obiloviny a pozemní olejniny a myslím, že takových lidí je víc. Vždyť obiloviny jsou z evolučního hlediska pro člověka novinka, zemědělství se začalo ve velkém rozšiřovat teprve zhruba před 10 000 let. Do té doby všichni lidé jedli nízkosacharidově


Existují teorie, že lidé, kteří mají hormonální nebo autoimunitní problémy, což je i příčinou všech druhů alopecie, jsou z evolučního hlediska stejní, jako pravěcí lidé. Faktem je, že mnaha lidem proti padání vlasů pomáhá strava, která se blíží stravě z dob pravěku.
Tong
Nízkosacharidovou a bezmléčnou stravu doporučuje i léčitel Pavlica, který vlasům opravdu rozumí. Nebýt jeho, měl bych už dávno holou hlavu. Tady na fóru se lidi většinou zaměřují na chemii (vodičky a pilulky), ale tudy cesta nevede. Proti padání vlasů zabere jedině správná výživa.
Vlásečnice

Tong
Nízkosacharidovou a bezmléčnou stravu doporučuje i léčitel Pavlica, který vlasům opravdu rozumí. Nebýt jeho, měl bych už dávno holou hlavu. Tady na fóru se lidi většinou zaměřují na chemii (vodičky a pilulky), ale tudy cesta nevede. Proti padání vlasů zabere jedině správná výživa.


Přesně tak, všichni hledají léčbu padání vlasů u doktorů a v lékárnách, pořád hledají zázračnou chemickou substanci, ale jediná šance na uzdravení vede přes stravu. Nic jiného než zdravá strava nepomůže.
goldhelen
Vlásečnice mam na Tebe ještě otázku..
Na stránkách the healty paradise diet někdo doporučuje pískavice řecké seno na vyvážení hormonů co myslïš mam ještě přidat?Bohužel DU nemohu mít ,beru teda bobule pallmeto,piju vrbovku a dodržuji dietu..výsledky jsou,ale ty tenké vlasy mě děsí...některè jsou naopak silnè..dietu držím 11 měsíců,možná by pro mě byla vhodná dendroterapeutická???Co myslíš???děkujiii za odpověď
Androidon
Začal jsem dodržovat dendroterapeutickou dietu před čtyřmi měsíci a vlasy se rozhodně o něco zlepšily (přestaly padat a začínám pozorovat mírné zhoustnutí). Řekl bych, že dendroterapeutická strava je první věc, která mi skutečně zabírá. Nepoužívám žádné obilné mouky, na mém jídelníčku jsou jen mouky ze stromů, jako mandlová, žaludová, kokosová, lískoořechová. Celá dieta je tím pádem nízkosacharidová a můj celkový příjem sacharidů je pod 100 gramů na den. Potřebnou energii naháním pomocí tuků, jím ve velkém množství hlavně olivový a kokosový. Nejím nic mléčného, proto bílkoviny přijímám hlavně z masa a ryb. Pokud mám na výběr, preferuji maso v bio kvalitě. Také zeleninu preferuji v bio kvalitě, protože jí sním celkem hodně.
Richard
Koupil jsem si na dovolené ve Španělsku odtučněnou mandlovou mouku, kterou dendroterapeutická dieta doporučuje. Dá se z ní upéct výborné pečivo, které je skoro bez sacharidů a je plné vlákniny. Je škoda, že se odtučněná mandlová mouka nedá koupit v nikde ČR, je tady jen ta tučná a z ní pečivo tak výborně nenaskočí. Například v USA je v nízkosacharidových a bezlepkových dietách odtučněná velmi často používána, ale tady v Evropě ji skoro nikdo nevyrábí. Pokud někdo pojedete do Španělska, tak doporučuju si ji tam koupit.
Majkha
Před třemi dny jsem začala dodržovat tuhle dietu, tak snad to k něčemu bude.
majerka
Dendroterapeutická dieta mně hodně pomohla. Navykla jsem si díky ní používat jen dvě mouky: mandlovou a kokosovou. Obilí je zabiják vlasů!!!
karkule
Dobrý den, mohu se zeptat co se myslí DU? Dekuji
Maty24
DU je dárcovská urinoterapie - toho jsou tu zastánci Androidon a Richard, kteří tvrdí, jak jim to pomohlo a pak tady píšou, že první co jim pomohlo je dieta. Pravděpodovbně je to jeden a ten samý (vlasatý) člověk a dělá si tu z lidí akorát srandu.
Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Dendroterapeutická dieta léčí padání vlasů

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáš Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání web forum software miniBB™ © 2001-2022  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2022