Pleš a krátkozrakost (záhadná souvislost) - Diskuze Více vlasů.cz (1)

Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Pleš a krátkozrakost (záhadná souvislost)

Autor Pleš a krátkozrakost (záhadná souvislost)
Richard
Jsem taky krátkozraký a všimnul jsem si, že většina plešatých chlapů nosí brýle na dálku. Dokonce když jsem byl na pohovoru v transplantačním centru Interclinic, tak mi doktor říkal, že většina plešatých je krátkozrakých a pokud při krátkozrakosti člověk nenosí brýle, vlasy prý vydají velice rychle. Namáhání špatného zraků prý urychlí výpadek vlasů extrémně. Chtěl jsem se zetat tady všech, kdy z vás je krátkozraký???
Tommya

Je to velmi zajímavé, a určitě na tom něco bude... Snad nevadí, že nosím kontaktní čočky
Proxim
Taky je mám- nenosím.. Zajimavý a jak se to vysvětlí odborně?
Tommya

Proxim
Tak to zřejmě nebude lehké... Nicméně nelze popřít, že určitý (větší či menší) vztah mezi těmito věcmi funguje...
Acid
Richard

Taky jsem krátkozraký...Nicméně brýle se snažím nosit co nejmíň. Když pořád nosíš brýle, oči "zleniví"...Otázka na tebe, zhoršuje se ti stále zrak nebo se to zastavilo (příp. kdy)? O tom že plešatí nosí více brýle asi nebude pochyb, něco na tom bude. Nicméně třeba to můžu vyvrátit že u nás v rodině nikdo brýle nenosí (děda plešatej), jen já. Nechápu souvislost mezi namáhím zraku bez nošení brýlí - a vetším výpadkem vlasů.
Márty
Richard
většina plešatých je krátkozrakých


Musím bohužel potvrdit tuto spojitost: jsem krátkozraký i plešatý. Plešatost i krátkozrakost má určitě něco společného. Někteří odborníci tvrdí, že namáhání očí způsobuje specifický vnitřní stres, který stahuje kapiláry v oblasti sklapu a tím zhoršuje prokrvení vlasové pokožky. Jestli je to pravda, nebo jestli to funguje jinak, to nevím. Každopádně je faktem, že plešatí lidé jsou daleko častěji krátkozrací, než lidé s hustými vlasy.
Uranulre
Hmm to je zajimavá úvaha, ale něco na tom asi je, mám od malička problém se zrakem. Brýle už nenosím pěkných pár let, ikdyž bych asi měl, ale nepotřebuju je...do dálky vvidím dobře, spíš mi dělá problém číst hodně z blízka a za šera..no a taky mám stejný problém jako vy... to by mě zajímalo jeslti to fakt má spojitost!
Proxim
Hm.. Mám ploché nohy a strach z výšek..
Tommya

Tomas_woo
Taky jsem nad tím přemýšlel, krátkozrakost, introvertnost, psychická nestabilita....
Určitě vypadáme všichni úplně stejně
LUDMILA
Já si myslím, že je to logické. Problém je v játrech. Potřebuje to očistu jater.
fletcher
Zajímavá úvaha, nicméně zase tolik moc lidí se nepřihlásilo s tím, že jsou také krátkozrací. Já ano. Od puberty hůře vidím na dálku, na ulici nepoznavám ani známé, kteří jdou po druhém chodníku. Brýle nosím pouze do auta či na televizi, a tak oči namáhám poměrně hodně.
bono
Fletcher : tak já se tedy hlásím. Nejdříve mi začaly vypadávat vlasy a do půl roka jsem měl 3/4 a na levém 1/2 dioptrie - asi to má nějakou souvislost.
Podle čínské medicíny jsou vlasy propojeny s ledvinami ( viz též příspěvky ohledně prostaty, masturbace atd. ) a oči s játry ( nervy ).....většina čínských produktů na vlasy jsou určena pro ledviny a játra společně a to nejspíš z toho důvodu, že ledviny podle č. pentagramu podporují játra - tudíž pokud jsou ledviny oslabeny tak zároveň mohou oslabit játra.
Pokud do toho někdo vidí líp, rád se poučím.
Tommya

To se tu bude hlásit celé forum? Spíše ať se přihlásí, kdo problém nemá... KDO TEDY VIDÍ NA DÁLKU VELMI DOBŘE A PŘECI PLEŠATÍ?
Kobe
No já vidim blbě už tak od 8 let a od 13 nosim kontaktní čočky. Ted mi bude 18 a mám na jednom oku 4 a na druhym 5 dioprií. Vzhledem k těm čočkám mi to naprosto žádnej problém nedělá, většina mého okolí ani o tom, že špatně vidim neví. Pravdou je, že se mi zrak stále zhoršuje, což pocituju na půlroční prohlídce a oči tak opravdu namáhám, zejména v ten úsek, kdy se mi to zhorší a než si dojdu pro silnější čočky.
pepo
Ja som nosil okuliare od prvej triedy na zakladnej . Pred dvoma rokmi som bol na laserovej operacii oci takze suvis s padanim vlasov a kratkozrakostov mozem lan potvrdit.Rovnako je natom aj moj brat je skoro uplne plesaty a okuliare minus 5 dioptrii.
mackal
Následující informace jsou z knihy "Pro zdravé oči" autor John Selby. Zjistilo se, že krátkozrací lidé mají nízký obsah vápníku v krvi. Ale funkci zraku neovlivnila ani potrava upravená na základě tohoto poznatku.
Dále se píše, co už jsem uváděl - introvertní povaha, emoční stres, strava. Důležité je také prostředí - ve městech je více krátkotrakých než na vesnici. Mezi studenty je více krátkozrakých než mezi fyzicky pracujícími. To je dáno jednak dlouhodobým zaostřováním na blízko, větším stresem - napětím, jednak nižší fyzickou aktivitou.
Dále se píše, že stravou, fyzickým a psychickým cvičením je možné nastartovat změny ve složení rohovky. Rohovku tvoří kolagenová vlákna. Zjistilo se, že jsou elastická a jejich délka a pružnost se na základě biochemických procesů uvnitř rohovky neustále mění. Tím se mění i zakřivení rohovky.
Takže jsme opět u toho, co píše kokotar - vápník, kolagen.
Muhaj
Tak já jsem si nechal to zakřivení odstranit laserem za 35 000 a přirustek vlasu nebo jejich kvality zatim nepozoruju (jsem rok po zakroku)
mackal
Muhaj
A proč bys měl něco pozorovat?
kus
Moc dobre nechapu proc by kratkozrakost mela mit souvislost s vlasama, kratkozrakost je v podsatate fyzicka zavada na oku a lehce se da odstranit laserem, odpali se prebitecnej sklivec nebo jak to je... Plesateni souvisi uzce s hormonama, oci s hormonama nemaj nic spolecnyho, snad jen ze sou na spolecnym hristi, v lidskym tele

to ze spousta plesatych nosi brejle neni zahadou, kdyz spatne vidi mozna pres 20% uz v mladi, pricemz po tricitce zacinaj dalsi pribejvat a ve 40-50 uz mas mozna 35%
dachto
No osobne si myslim ze je dost ludi ktori plesateju a maju dobry zrak, ale ak by aj vacsina plesatych mala problem s kratkozrakostou tak ma skor napada suvis s nedostatkom zinku a vitaminu A, kedze tento mineral a vitamin su velmi dolezite pre zrak ale takisto pre zdrave vlasy a pokozku
Muhaj
Tohle je zase diskuse za všechny prachy.
Dead Kodet
Dnes je kratkozrakej prakticky kazdej. Dost mozna proto ze sedime u pc cely dny vsichni.

Tak jak tak, muj otec ma bryle jen na cteni, je mu 68, od 30ti je totalne plesatej. Takze proste nedelejte naky ukvapeny zavery.
green
To je spíš tím, že si toho pan doktor všimnul

Nemůže to mít nějakou důležitější spojitost.
Sice stárnutím se lidem ve větší či menší míře zlepšuje zrak na dálku a snižuje na blízko, ale není to spojený s vlasy.
aneken
Vidim uplne perfektne do vsech stran a umel bych si predstavit mit kebuli husteji porostlou, to je slepa vetev uvazovani . Jinak se musim pochlubit, 7. jsem objednal ze Swansonu a dnes, mi to doslo (Francie), ctyri pracovni dny, rekord.
mackal
Včera jsem se díval na "Máte slovo" - téma plastická chirurgie. Dva účastníci diskuze měli AGA jak vyšitou a oba brýle (samozřejmě opět to=krátkozrakost může být vlivem studia, ...). Zejména psycholog byl však přesně ten archetyp (včetně určité oplácanosti/blátivosti), jak jsem ho zmínil dříve. U druhého (lékař anesteziolog), který byl spíše asketický, bylo z vystupování zřejmé, že trpí úzkostí, stresem, nejistotou a na druhou stranu má potřebu mít pravdu a prosadit se.
Jejej
Je to nesmysl a jen náhoda, nesouvisí to spolu vůbec...
Tommya

Jejej
Odvážné tvrzení, zřejmě máš nějaké studie... Neříkám, že to určitě souvisí spolu, ale věřím tomu...
Jejej
Tommya:
Tak to už je trochu stupidita na všechno hledat studie. Co takhle zjistit jakou barvu oblečení lidé nejraději nosí, třeba to nějak souvisí s povahou, ovlivňuje to myšlení, náladu a tím hormonální rovnováhu a tím vypadávání vlasů. Já bych na to vyhledal studii od amerických nebo japonských vědců ) Možná i to jakou nohou ráno člověk nejčastěji vstává z postele a na kterou světovou stranu má otočenou postel nějak ovlivňuje padání vlasů, chce to studii....
Tommya

Jejej
Dobrá, dobrá... Teď mi napiš kolik plešatých, nebrýlatých lidí znáš (nemají problémy se zrakem) ... Já nikoho...
Sean
Já osobně znám většinu lidí s aa bez brýlí...
. 1 . 2 . 3 . >>
Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Pleš a krátkozrakost (záhadná souvislost)

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáą Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání PHP forum software miniBB™ © 2001-2022  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2022