Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Nanoxidil 5% zkušenosti

Autor Nanoxidil 5% zkušenosti
tom305
Zdravím, už asi přes 1.5 měsíce zkouším Nanoxidil 5%, což má být verze klasického 5% Minoxidilu akorát bez nežádoucích účinků a řekl jsem si, že zde napíšu svoje zkušenosti, jaké s ním zatím mám. Mám 23 let a začínám se potýkat s řídnutím vlasů, sice to není zatím tak hrozné ale chci to řešit zavčasu, abych si vlasy udržel co nejdéle to půjde.
Když jsem volil mezi klasickým Minoxidilem a touhle variantou, řekl jsem si, že nejdřív vyzkouším tuhle "šetrnější" možnost, která by neměla mít žádné nežádoucí účinky, jaké může Minoxidil mít a pokud by nebyly žádné výsledky, zkusil bych asi přejít na ten klasický minoxidil.
Aplikuju ho pravidelně 2x denně (ráno a večer) vždy 6 střiků podle návodu na místa, kde ubývají vlasy - v mém případě kouty, temeno hlavy a pár střiků na střed hlavy nebo na začátek přední vlasové linie. Poměrně dobře se vstřebá, trochu i voní, nezpozoroval jsem zatím vůbec žádné nežádoucí účinky jako třeba svědění/pálení v místech aplikace nebo nežádoucí účinky, jaké může mít minoxidil (závratě, tlak na prsou atd.). Sprejový aplikátor není špatný ale lepší by bylo asi možná to klasické kapátko jako u lahviček minoxidilu. Výrobce uvádí, že 1 lahvička by měla vydržet 1.5 měsíce ale není to tak úplně pravda - už mám teď 2. lahvičku a ta první mi vydržela cca 1 měsíc při pravidelném dávkování 6 střiků 2x denně.
Co se týče účinku na vlasy tak mám zatím takové smíšené pocity - krom toho, že vlasy vypadají možná někdy trochu zdravější po aplikaci Nanoxidilu a někdy i trochu voní, tak jsem zatím bohužel nezpozoroval žádné výrazné zpomalení padání vlasů nebo růst nových vlasů. Rád bych podotknul, že jsem do toho nešel s nadějí nebo přesvědčením, že by mi po tom mohli narůst nové zdravé vlasy, tak optimistický nejsem. Plně bych se spokojil s tím, když by mi to alespoň trochu výrazněji zpomalilo padání vlasů a zlepšilo aspoň jejich kvalitu, když už nic jiného. Ale tak zatím to užívám něco přes 1.5 měsíce jak jsem zmiňoval na začátku, tak na nějaké viditelné zlepšení je možná ještě brzo. Uvidím, jak se to bude vyvíjet dál, chtěl bych to vydržet aspoň tak půl roku - což si myslím, že pokud to má skutečně nějaké pozitivní účinky, tak 6 měsíců pravidelného užívání by mělo být na zpozorování nějakých výsledků dostatečně dlouhá doba.

Co se týče šamponů tak teď momentálně zkouším Revivogen + Revivogen kondicionér. Předtím jsem užíval několik měsíců (asi 3-4) Revitu + kondicionér ale nějaké znatelné zlepšení jsem bohužel nezpozoroval a přišlo mi, že čím déle jsem to používal tak tím více mi to vysušovalo vlasy, že byly po umytí takové celkem hodně suché někdy. Proto teď zkusím dát šanci Revivogenu. Oproti Revitě se rozhodně líp nanáší - je dobře pěnivý a trošku i voní, Revita byla taková tuhá a musel jsem do ní často přidávat vodu, aby se aspoň dostatečně napěnila a mohl jsem ji všude po hlavě dobře nanést. Kondicionér Revivogenu má přibližně stejnou hustotu jako ten od Revity, možná trochu lepší ale furt se nanáší o něco hůř než ten šampon, protože není tak pěnivý, což asi holt ty kondicionéry takové jsou oproti šamponům - tohle je zatím můj druhý kondicionér, který jsem kdy zkoušel.
Hlavu si myju obden nebo 1x za dva dny. Dřív jsem si ji myl 5-6x do týdnu a přišlo mi, že je to možná zbytečně moc a vlasy tím akorát zatěžuju, proto jsem to teď snížil a uvidím jak to zapůsobí.
Když bych měl momentálně ohodnotit Revivogen oproti Revitě tak mi přijde, že i když se líp nanáší než Revita, tak mi po něm momentálně padá při mytí o něco víc vlasů než při Revitě. Uvidím, co to udělá časem za nějakou dobu, zatím Revivogen zkouším asi týden.

Do toho všeho ještě beru doplněk stravy Methionin Komplex na vlasy 1 tabletu denně ráno při jídle a pak odpoledne 1 tabletu klasického železa (Železo Plus se to jmenuje). Ještě mi u všeho zbývá dobrat asi 15 tablet. Až doberu to železo, tak asi zkusím navýšit dávku Methioninu na 2 tablety denně - což by se takhle podle letáku užívat mělo, ale jelikož jsem do toho užíval ještě ten komplex železa, u kterého byly některé látky stejné jako u Methioninu, přišlo mi zbytečné, abych bral 2x Methionin a 1x to železo.
+ Do toho všeho jsem ještě dneska zkusil přidat vodičku od Alpecinu Coffein Liquid, kterou jsem našel zašouplou vzadu ve skříňce v koupelně, když jsem si je tenkrát ještě kupoval, tak to plánuju nanášet na vlasy v ty dny, kdy si nebudu mýt hlavu a aplikovat to mezi ranní a večerní aplikací Nanoxidilu. Dřív jsem ji před cca rokem používal hodně a vyhovovala mi spolu s šampony od Alpecinu, ale pak to nějak ztratilo postupně účinek. Vyzkouším tohle balení té vodičky, když mi tu 1 zbylo a uvidím, jestli tím vlasy ještě trochu nějakým způsobem podpořím.

Za nějakou dobu dám zase vědět, jak to celé pokračuje, jestli se něco změnilo k lepšímu nebo ne.
tom305
Tak po dalším měsíci nastalo několik změn. Padání se celkem částečně zastavilo nebo aspoň teda zpomalilo, přes den mi vypadne pod 20 vlasů, dřív mi jich padalo i přes 30 a více, při umývání mi jich vypadne tak v průměru 100-120, dřív mi jich padalo i přes 150 a více. Pociťuji, že v místě, kde aplikuju Nanoxidil, mi nepadají skoro žádné nebo jen minimální množství, např. při prohrábnutí rukou nebo při zatřesení hlavou nad umyvadlem mi teď nevypadnou skoro žádné. Přijdou mi takové i trochu zdravější než předtím. Nové vlasy ale zatím nenarostly.
Methionin a železo jsem dobral a nyní je zatím neberu. Používám stále ten šampon Revivogen + Alpecin Coffein Liquid. Jsem s touhle kombinací zatím spokojen, šampon zřejmě poměrně dobře působí i proti lupům, hlavu si myju obden.
Kromě 3-4 dní, kdy mě poměrně dost svědila hlava a dělali se mi hodně lupy - po stranách hlavy, ne v místě kde aplikuju ten nanoxidil - a trochu se mi zvýšilo padání vlasů, které pak zas ustalo, jsem nezpozoroval žádné nežádoucí účinky při aplikování Nanoxidilu. Nevím vůbec, z čeho to mohlo být, myslel jsem si, jestli to není náhodou z toho šamponu, ale jelikož ho používám doteď a hlava mě od té doby nesvědila, tak si nemyslím, že bych to měl z toho.
Zatím jsem tedy celkem spokojený, že se padání aspoň částečně zastavilo a už mi jich nepadá tolik. S tím růstem nových vlasů si naději moc nedělám, budu velmi rád, když by se mi to padání ještě více zastavilo/zpomalilo a vlasy by byly zdravější.
Budu pokračovat v aplikaci dál a uvidím jak se to bude vyvíjet a dal bych zas vědět, jestli se něco změnilo.
husar
Nanoxidil nefunguje, řešilo se tu už někdy před pěti lety. Vyhozené peníze a ztracené vlasy- pokud na něj někdo přejde z minoxidilu (slengem plešounů- minoxu
Cool_Man7
Ahoj, no jsem na tom podobně, koupil jsem si šapmpon Revita + kondicionér, ale také Revivogen + kondicioner, jelikož jsem cestoval tak abyhc to vždy nemusel tahat sebou, tím pádem jsme šampony střídal. No musím říct že vypadávání vlasu se mi určitě zlepšilo ale nejsem schopen říct díky čemu. Také používám Nanoxidil, ale ten mi příjde neúčinný, chtěl bych tedy přejí na nějaký minoxidil, tak bych uvítal nějakou radu na který a případně kde jej objednat. Uvažuji i o změně šamponu, nebo nejspíš zůstanu zatím u Revivogenu, příjde mi jednoduší aplikace ( 2+5 minut) oprovitě revitě (2+3-5+2).
Prosím tedy o nějakou radu ohledně toho minoxidilu.
aneli123
Nejlepší je asi pěna Rogaine i co se týče stavu vlasů po aplikaci
aneli123
Ahoj ,doporučte mi někdo něco levnějšího, ale se stejným účinkem a nemastící to vlasy, jako je pěna Rogaine. Dík😊
tom305
Tak po dalším cca měsíci v podstatě žádné nové změny, vše je tak nějak při starém akorát s tím rozdílem, že se mi začali dělat lupy. Zpočátku jich bylo celkem dost a dělali se mi zejména na přední linii vlasů, kde se mi i trochu odlupovala kůže z čela po tom, co jsem si umyl hlavu Revivogenem/kondicionérem - zkusil jsem si koupit na vyzkoušení Folivital Pro ale po tom to bylo to samé. Koupil jsem si tedy Nizoral, který mě zbavil i občasného svědění a lupů poměrně ubylo, nicméně pořád je trochu mám. Teď už se mi ale po umytí hlavy šamponem (Revivogenem/Folivitalem) kůže neloupe a ani nesvědí. Nevím, jestli to mám z toho Nanoxidilu, nebo jestli to není třeba z té zimy venku, kdy je třeba - 10 nebo 15 stupňů (nenosím čepici), nebo jestli to je z důsledku dlouhých vlasů (dřív jsem měl kratší, už delší dobu se nestříhám - nechávám si vlasy dlouhé) ale předtím se mi žádné nedělaly. Teď je situace poměrně lepší než předtím ale stejně mi pár lupů po zatřesení hlavou vypadne. Nizoral používám 2x týdně už 14 dní a budu zatím používat nadále, dokud ty lupy budu mít a navíc mám po něm vlasy takové živější a nadýchané, což u předešlých šamponů takový znatelný efekt nebyl jako u Nizoralu.
Upravil jsem i trochu dávkování Nanoxidilu - místo 6 střiků 2x denně jich dávám teď 8-9 střiků 1x denně ráno, jelikož 2x denně mi přišlo už takové zbytečné, když nepozoruji růst žádných nových vlasů. A trochu jsem snížil i intenzitu mytí vlasů - dřív jsem si je myl pravidelně obden nebo i denně, teď si je myji 3-4x do týdnu (měl jsem podezření, jestli se mi ty lupy nezačli dělat třeba taky z důvodu příliš častého mytí).
Nanoxidil zkouším teď už asi 4.5 měsíce ale stále ještě nemám na něj úplně 100% jasný názor - asi bezesporu trochu funguje proti padání vlasů ale bohužel jsem u sebe zatím nezpozoroval žádný nárůst nových. Nicméně hodlám tomu dát ještě nějaký čas, jelikož nějaké 4.5 měsíce mi ještě nepřijde nějak dlouhá doba na to, abych si na to mohl udělat 100% jasný názor.
Dám zase za nějakou dobu vědět, jak situace pokračuje.
Thomas12
Tak ono je hlavně blbost myslet si, že tím, když si na hlavu napipláte nějaký přípravek, tak Vám narostou vlasy jako za mlada. Kdyby to takhle fungovalo, nikdo není plešatý. Takovéhle přípravky pomáhají, ale pouze v případě, že do toho zapojíte i hormonální léčbu (Penester, Finasterid apod.) a i tak to mnohdy není žádná sláva. Takhle samotný přípravek toho moc nezmůže a už vůbec ne tak, že by z toho rostly nové vlasy. Maximálně pomůže zesílit stávající vlasy, které již na hlavě jsou a nebo pomůže již miniaturním světlým vlasům, ale nové vlasy prostě neporostou. Jak jednou vlasový kořínek umře, tak ho už k životu neprobudíte. Mrtvého člověka taky nejde oživit, stejně tak je to i s vlasovými kořínky.
Dám ještě jeden příklad, jak to funguje: Člověk umírá a drží ho při živote přístroje. Bez přístrojů by už dávno zemřel, ale díky přístrojům si prodlouží život. Takhle stejně to funguje i s takovými přípravky. Přípravek pouze udrží nějakou delší dobu vlasy zdravější a na hlavě, ale nezabrání plešatění.
Jedinná účinná metoda proti plešatění je buďto Finasterid + Minoxidil/Nanoxidil a doufat, že vlasy na hlavě zůstanou a nebude se to tak rychle zhoršovat, potom je ještě možnost Transplantace a poslední možnost se s tím prostě smířit a oholit si hlavu.
Raduna007
Tak už asi 14 dní tady čtu ty vaše diskuze o drogách a je mi Vás líto, že řešíte jen tuto možnost..

Thomas12
Jedinná účinná metoda proti plešatění je buďto Finasterid + Minoxidil/Nanoxidil a doufat, že vlasy na hlavě zůstanou a nebude se to tak rychle zhoršovat, potom je ještě možnost Transplantace a poslední možnost se s tím prostě smířit a oholit si hlavu.


To co tady píšeš NENÍ pravda, nevyzkoušel si úplně všechny varianty jak vypadávání vlasů zastavit, tak jak můžeš tady něco takového psát? Snažím se Vám vysvětlit, že cvičením opravdu zastavíš padání vlasů a říkám to už poněkolikáté z vlastní zkušenosti. Jsem v tréninku pomalu 3. měsíc a takhle silné, husté vlasy jsem neměl snad ani když mi bylo 15 let. Nevěřil bych že to funguje ale ten chlap co to vymyslel by si zasloužil Nobelovu cenu a ty 2 tisíce co mě to stálo ať si je užije se vší parádou a vůbec těch peněz nelituju.
dbb2275
Tak pošli fotky, jak to teda vypadalo před cvičením a po cvičení 🙂
Thomas12
To, co píšeš, je k smíchu "Cvičíš" 3 měsíce a už máš krásné, husté, silné vlasy. Necelé 3 měsíce a takovéhle výsledky? Prosímtě, regenerace vlasů je běh na dlouhou trať. Čteš naše diskuze o drogách a sám nějaké bereš, protože to, co píšeš, je vážně nesmysl
Navíc to má většina z nás geneticky, pochybuji, že cvičením ovlivníš hormony, které toto zapříčiňují a ještě k tomu už za necelé 3 měsíce
tom305
Thomas12 - jo tak to je samozřejmě pravda ohledně toho finasteridu+minoxidilu jak říkáš. Ale jak píšu ve svém prvním příspěvku - nešel jsem do toho a nezačal zkoušet ten Nanoxidil s tím přesvědčením, že by mi po tom mohli zaručeně narůst nové vlasy, tak optimistický nejsem. Bohatě se spokojím s tím, když by mi to nějakým způsobem výrazněji zpomalilo/zastavilo padání vlasů a zlepšilo nějak jejich kvalitu. Vlasy trochu prořídlé mám ale není to zatím naštěstí tak hrozné. Vím, že zapojit do toho ten finasterid by bylo asi účinnější ale osobně z něj mám celkem obavy a brát se mi ho zrovna dvakrát nechce...

Teď jen tak úplně mimochodem pro zajímavost/informaci, včera jsem viděl ve zprávách celkem zajímavou reportáž o léčbě alopecie pomocí kombinované regenerativní medicíně, byla to reportáž ohledně téhle kliniky: http://www.dermamedicalclinic.cz/cl/lecba-ztraty-v lasu-zdarma-konzultace-do-15-3-2018/193. Na první pohled to vypadá celkem dobře/slibně a nejspíš to bude i levnější než samotná transplantace - více viz. popis na stránce jak tahle metoda funguje. Tohle by byla možná ještě jedna možnost na vyzkoušení. Nejspíš se to tady už možná někde v diskuzi probíralo tahle metoda, ale říkám to tu teď jen tak pro zajímavost kvůli tomu, že jsem to viděl včera ve zprávách.
Thomas12
Tak ono záleží, jak moc jsou pro tebe vlasy důležité. Pro někoho jsou vlasy všechno, tak je ochotný brát cokoli. Sám beru Penester + Minox a vedlejší účinky nemám. Jen z minoxu jsem trochu chlupatější na rukou. Samotný minox padání nezastaví, jen lehce oddálí a na nějakou kratší dobu vlasy posílí, ale bez Blokátoru DHT je to nevyhnutelné. Vždycky se dá ten finasterid vyzkoušet a případně s ním přestat, kdyby byly nějaké vedlejší účinky. Nejlepší je vyzkoušet ho co nejdříve, dokud tam ještě nějaké vlasy jsou, až tam nebudou žádné a nebo zůstane jen pár vlásků, je braní finasteridu a pochopitelně i minoxu zbytečné.
Raduna007
Thomas 12:

Za tři měsíce můžeš mít opravdu fantasticke výsledky, pokud tomu budeš věnovat svůj volný čas.. Samozřejmě pokud máš na hlavě jenom chmýří tak asi za tři měsíce nebudeš mít hustý vlasy, ale tři měsíce je dost dlouhá doba nato abys ty výsledky viděl a posoudil že to opravdu funguje a nepřestávals v cvičení..

Mě vypadávaly vlasy v koutech a měl jsem po stranách až dozadu slabé vlasy a opravdu za tu dobu zesíily a po celé hlavě mám stejně silné vlasy a už nepadají.

Zastavit můžeš i těžkou dědičnost. A ty hormony máš ty v prd*li tím tvým Minoxem a bůh ví čím ještě..

Jinak jediný co beru jsou Probiotika 55 bilionu a Vitamins for the Hair Timed Release a Omega3 a zdravě jím. Každý ráno hrst ořechů - mandle, kešu a vlasské ořechy, hodně proteinu - bílkovin, saláty a také potraviny s vlákninou..

https://www.amazon.com/Trace-Minerals-Probiotic-Ca psules-30-Count/dp/B004AC3UGA

https://www.puritan.com/beauty-supplements-018/vit amins-for-the-hair-timed-release-002711

https://www.walmart.ca/en/ip/jamieson-omega-3-sele ct-softgels-1000-mg/6000002409363

Já vám to neberu když víš že je to jediná možnost, tak to ber ale netvrď tady, že je to jediná možnost jak zastavit vypadávání vlasů, když si nevyzkoušel to co já..

Já toho chlapa chápu že si zato nechá zaplatit, já kdybych to vymyslel tak natom taky rejžuju.. Jenže lidi jsou nedůvěřivý a uchylujou se jenom k přípravkům který mají bohužel vedlejší účinky..

I kdybych přesvědčil jednoho, co jste tady aby to vyzkoušel, tak to mělo smysl tady věnovat tomu čas..
Cool_Man7
Raduna007

Tak to tu klidně sepiš podrobněji jaký postup užíváš ty +-, takový denní přehled... a to si ty tvoje tři doplňky stravy objednáváš všechny z ciziny ? Nic z toho snad není dostupny na českém trhu.
Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Nanoxidil 5% zkušenosti

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáš Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání free forum software miniBB™ © 2001-2021  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2021