Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Zelený čaj

Autor Zelený čaj
Pattason
Dle uvedených výzkumů pomáhá zelený čaj snížit výskyt zánětlivých onemocnění a civilizačních chorob, jako je například rakovina či kardiovaskulární choroby. Z účinných látek obsažených v zeleném čaji jsou nejdůležitější molekuly zvané katechiny. Experimenty na myších potvrdili, že katechiny mají vasorelaxační účinky, čili, že pomáhají k lepší cirkulaci krve v cévách. Dle uvedených autorů, je tedy možné počítat s lepším prokrvením vlasových folikulů při požívání zeleného čaje. Dále uvádí, že katechiny jsou schopny ovlivnit koncentraci hormonů v krvi. Katechiny prý potlačují působení jakéhosi mediátoru TNF-alfa, který spoluodpovědný za projevy androgenní alopecie. Podobně prý může působit jako inhibitor enzymu 5 alfa reduktázy. Doporučená denní dávka, která by mohla ovlivnit růst vlasů je 6 šálků zeleného čaje denně, což by mělo odpovídat zhruba 300mg katechinů. Je možné si zakoupit také nějaký extrakt obsahující zelený čaj. Konzumace zeleného čaje nemá žádné prokazatelné vedlejší účinky
Pattason
Joffrey
Zdravím,

jedná se částečne o prkotinu, ale vsadím se, že skoro všichni z vás slopete každý den zelený čaj. V souvislosti s čajem jsem našel zmínku o harvardské studii ohledně podobných efektů silného čínského černého čaje na snižování DHT jako propecie. Už se to tu možná kdysi řešilo, ale ptám se z toho důvodu, že vpodstatě zelený čaj spolu s šampónem s ketokonazolem jsou moje dva nejstarší pokusy o zastavená výpadku vlasů. Co tedy vlastně pít? Zelený nebo černý? Když si ale tak vzpomínám, na střední škole jsem skoro každe ráno na snídani černý čaj s mlíkem a cukrem a stejně mi začaly padat vlasy v 18ti. Ikdyž tehdy jsem se stravoval otřesně.URL
civil
Zelený čaj, údajně zvyšuje množství dht...
Joffrey
To jsem taky kdysi cetl. No asi zacnu chlemtat cerny caj a vsechno bude fajn. A to uz sem se pomalu chystal na penester, ted jsem zachranen.
Acid
civil
Jestli narážíš na jednu studii na krysách, kde testují zelený a černý čaj a jsou tam ty percentily a spol....tak jsem to čatl taky. Nicméně logicky - japonci, čínani, vietnamci...to jsou národy kde se zelený čaj pije hodně a pokud by zvyšoval DHT, měli by tam pánové problémy s prostatou (BHP), padáním vlasů atd. Koneckonců jde o jeden čaj(jednu rostlinu), jinak zfermentovaný...myslím, že je to fáma. Všude doporučují green tea extrakty na AGA i jiné problémy. Navíc zelený čaj nepozdvihuje tělo, ale i ducha. Nepiju ho kuli vlasům, nemylsím si, že funguje jako propecie a že vás to nějak zachrání. Záleží taky, jestli pijete ten v pytlíkách, tak ten vám pomůže max na ledviny že je proléváte obarvenou vodou
Joffrey
Zelený piju sypaný a pokud možno japonský. Jinak ta studie se týká testování na krysách, ale nesrovnává se tam nic se zeleným. Jen se tam hovoří o tom, že silný černý čaj snižuje dht na stejné úrovni jako propecie, a zvyšuje volný T ve větší míře než propecie. Je to z dílny harvardské medicíny pokud se nepletu, odkaz vede na fórum a z fóra se dá dosta přímo na tu oficiální studii. Otázka je do jaké míry je to zaplacené a také tam trefně jeden z členů fóra připomíná, že u něj doma v Anglii pijí intenzivně postarší plešatící generace černý čaj a nevšiml si nějakého poprasku kolem účinků černého čaje na vlasy
Acid
Joffrey
Tak sem hoď link, juknu na to. Viděl jsem jinou studii..zelený vs. černý a krysy. Nicméně, černý čaj jakožto i káva okyseluje organismus a spíš ledvinám škodí (odvodňuje). Zelený je spíše zásaditý a ledvinám pomáhá je detoxikovat. A zelený je zelený...i kdyby po něm vlasy padaly víc, zůstanu mu věrný
Richard
Vůbec nechápu čím to je, ale mně zelený čaj překyseluje. Někdy mně po něm dokonce i pálí žáha, pokud je silný. Nevíte někdo, čím to může být, když všechny studie o zelném čaji se vyznačují samými pozitivy??? Nebo existuje nějaká negativní studie či teorie, o které nevím a vysvětlovala by moji reakci na čaj?
Joffrey
Acid,

omlouvám se, měls pravdu, je tam zmínka i o zeleném čaji plus o sojových flavonoidech. Takže to bude to samé co si četl ty. Četl jsem to dost rychle a zbrkle. Odkaz na fórum je v mém prvním přispěvku pod url a tady by měla být přímo ta studie. http://jn.nutrition.org/cgi/reprint/133/2/516.pdf
civil
Acid
zelený se má kombinovat s flavonoidy,černý nemusí.
Acid
Richard
Může to být zvýšeným množstvým tříslovin při přeluhování. Kupuj kvalitnější čaje, které se nemusí dlouho luhovat, pak udělej další nálevy. Nebo zkrátka luhuj kratší dobu (při správné teplotě)

Joffrey
Pěkná studie, nicméně by tam byl rozdíl 100% u obou čajů. Chvíli jsem se v prostředí takových vědeckých studií pohyboval, dokonce jednu napsal (na jiné tema) a občas je ten výsledek dost idealizovaný v souvisloti s předpoklady na začátku výzkumu (aby to nějak vyšlo). čistě osobně tomu nevěřím.
pýskle
Tak o zeleném čaji jsem uz četl ledas cos, ale že by byl proti vypadávání vlasů tak to čtu poprvé zde.
velký vyber zelenych caju na Auria cz
alenka
Hlavně opatrně s množstvím vypitým na začátku, doporučila bych pomalu zvyšovat dávku, určitě nezačínat s 6-ti denně. Zelený čaj obsahuje sice kupu všeho zdravého, včetně antioxidantů, ale také velké množství teinu, jeden šálek zeleného čaje obsahuje více než jedna průměrná dávka kávy obsahuje kofeinu a účinky teinu a kofeinu jsou stejné. Tak aby Vás to někoho nevystřelilo z ponožek... lol
alenka
Ještě mě napadlo...jak je na tom bílý čaj, protože co se týče antioxidantů, tak těch má ještě víc než zelený...nemohl by tedy obsahovat vyšší množství všech ostatních blahodárných látek?
A.
Wazza
Antioxidanty jsou reklamní trik
Adelicza
Zelené čaje jsou super a taky kromě výše zmíněného pomáhají na vlasy. Já používám Roiboos společně s čistícími čaji, které jsou zase dobré na akné a suchou pleť .
D_a_v_i_d
Já používám už nějaký ten pátek antioxidační od dr. Popova a můžu jen doporučit... Na akné je super (musíte ho brát délší dobu, než se to projeví) = dle mě snižuje hladinu DHT.
Punkx
Ahoj, co takhle Matcha(zelený práškový čaj)? slyšel o tom někdo, sice je to trošku dražší záležitost, ale má to výborné účinky.

Matcha je unikátní mletý čaj, jehož tradiční konzumace sahá více než 800let zpět. Dle historické literatury byla matcha užívána ve fytoterapii k odvodnění otoků, horečky a dalších symptomů. Své fytoterapeutické opodstatnění nachází matcha více dnes. Matcha obsahuje největší množství antioxidantů, doposud naměřené v potravinách.

Přípravy čaje matcha začínají několik týdnů před sklizní, kdy se čajové keře zakrývají plachtou a zatemňují. Následkem nedostatku slunečního záření listy tmavnou a produkují tmavší odstín zelené. Právě v této době vzniká největší obsah aminokyselin a antioxidantů. Čaj se díky aminokyselinám stává sladší. Nejlepší čajové lístky jsou při sklizni vybírány ručně a zpracovávají se v pěti krocích – páření – sušení – třídění – mletí na žulových kamenech. . Před mletím jsou z čaje odstraněny všechny žilky, samotné mletí na nejemnější prach probíhá tempem 40g za hodinu. Dojde tak k dokonalému rozrušení membrán buněk v čaji a tím maximální vstřebatelnosti aminokyselin a antioxidantů. Z čaje neuniknou žádné látky tak jako při nálevu, jelikož konzumujeme pěnu i s čajovými lístky.

Popíjení čaje matcha vnáší energii pro tělo i mysl. Narozdíl od ostatních čajů má matcha díky zatemňování vedle kofeinu i vysoký obsah teofylinu, který prodlužuje stimulační účinek až na 6 hodin. Vzhledem k obsahovým L-theaninových aminokyselinám doplňuje energii, tudíž kofein po odeznění účinku nevyčerpává, tak jako u kávy.

Matcha má výbornou sladce smetanovou naturální chuť, z které je cítit příroda japonských svahů.Díky přípravě pouze do misky a úplnému rozpuštění čajového listu, vydrží i malá váha čaje velmi dlouho.

Příprava: Matcha má svůj zcela specifický typ přípravy. Připravuje se pouze do misky – ČAVAN, do které vložíme dvě až 3 vrchovaté bambusové lžičky – ČAŠAKU. Zalejeme vodou o teplotě max. 75 °C a našleháme bambusovou metličkou – ČASEN do nefritové pěny. Pěna po chviličce zhouste díky nabobtnání membrán čajového listu a matcha je připravena k podávání.

V domácích podmínkách a bez propriet se čaj připraví v širokém hrnečku, přidáním 100ml 75 °C vody a našleháním malou kvedlačkou.
Punkx
A ještě tohle

Pouze jedna porce čaje Matcha má stejné nutriční hodnoty jako 10 šálků zeleného čaje. U běžných čajů nelze využít veškeré zdraví prospěšné vlastnosti, které čaj nabízí. Vzhledem k tomu, že Matcha se mele na žulových mlýncích, tak vypijete celý čajový list a tím využijete plný potencionál, který tento čaj nabízí.

Matcha obsahuje jedinečnou a silnou skupinu antioxidantů, které jsou známé jako katechiny. Ty najdeme pouze v zeleném čaji. Až 6o% z těchto katechinů jsou EGCG,které pomáhají bojovat proti rakovině. Epigallocatechin-3-Gallo (EGCG) také zpomaluje nárůst tělesné hmotnosti a vstřebávání tuků.


Matcha obsahuje nepoměrně více antioxidantů než ostatní potraviny. Podle nejnovějších studií, které měří množství antioxidantů, se Matcha umístila na prvním místě, před takovými špičkami jako je granátové jablko, či borůvky.

Matcha je ideálním každodenním zdrojem antioxidantů. Podle Tufts University, potřebuje naše tělo denně množství antioxidantů odpovídající 3600 až 4800 jednotkám ORAC. Jedna čajová lžička Matcha obsahuje 2600 jednotek ORAC, což znamená, že 2 šálky denně Vám zajistí dostatečné množství antioxidantů, které Vaše tělo potřebuje.

Matcha pomáhá uklidnit mysl, zvyšuje soustředění i paměť a zlepšuje náladu díky tomu, že je bohatá na ojedinělou aminokyselinu L-Theanine. Není divu, že Buddhističtí mniši pijí Matchu už staletí jako pomůcku při meditaci. Díky kombinaci L-Theaninu a kofeinu, dokáže Matcha vytvořit stav jasné mysli a čisté pozornosti přetrvávající několik hodin.


Matcha je ideální i pro diabetiky, protože zabraňuje tvorbě glukózy v krvi. Katechiny, které Matcha obsahuje, dokážou zablokovat enzymy rozbíjející komplexní sloučeniny na cukry.

Matcha podporuje schopnost Vašeho těla spalovat jídlo 4x rychleji než za normálního stavu. Podle studie v americkém magazínu Klinické výživy, pravidelná konzumace čaje Matcha může zvýšit spalovací proces, známý také jako termogeneze z běžných 8 - 10% na pozoruhodných 35 - 43%.

Protože jsou listy pěstované ve stínu, jsou mnohem zelenější a tím pádem obsahují nepoměrně více chlorofylu než běžný zelený čaj. Matcha má výrazné detoxikační účinky vyplývající právě z množství chlorofylu, který eliminuje těžké kovy a chemické sloučeniny v těle.

Matcha pomáhá snížit cholesterol a cukr v krvi. Samotný Matcha neobsahuje žádný cukr, čili na glykemickém indexu dosahuje nulové hodnoty, přičemž v jedné čajové misce čaje Matcha najdeme až 3 gramy vlákniny.

Na zvýšení potenciálu antioxidantů, které Matcha obsahuje, vyzkoušejte smíchat Matcha s kapkou citrónu, nebo limetkové šťávy. Připravte si například osvěžující Matcha ledový čaj.


Byl by to dobrý doplně k WD.
Acid
Punkx

To tě neučili na základní škole, že se nemají opakovat stále ta stejná slova ve slohových cvičeních??
PetulaZlupkova
V hojné míře díky způsobu pěstování.
Lopus
Věříte někdo zelenému čaji v kapslích? Myslíte že může fungovat i na padání vlasů?
Johanka5k
Já osobně zelený čaj v tabletách beru a jsem spokojená.
Johanka5k
Zelený čaj je skvělý, dokonce se dělá i v tabletkách mají ho tady https://www.perlazdravi.cz/hubnuti/vito-life-zelen y-caj-150/
aneli123
A není přirozenější dát si denně pár šálků ? 😁😁😁😁
MickHall
Na zelený čaj v tabletkách jako doplněk bych si dal pozor. Dávám článek (The food supplement that ruined my liver), kde člověku po čtvrt roce braní selhaly ledviny:

bbc(tečka)com(lomitko)news(lomitko)stories-4597141 6

Podle toho článku je známo nejméně 80 případů, kdy doplňky se zeleným čajem poškodily ledviny. Samozřejmě záleží na tom jak je daný výrobek koncentrovaný, co je v něm za přidané látky atd.
MaruškaKa
Já po zeleném čaji vůbec nespím, tak ho raději ani nepiji.
Konrád
MickHall
Na zelený čaj v tabletkách jako doplněk bych si dal pozor. Dávám článek (The food supplement that ruined my liver), kde člověku po čtvrt roce braní selhaly ledviny:

bbc(tečka)com(lomitko)news(lomitko)stories-4597141 6

Podle toho článku je známo nejméně 80 případů, kdy doplňky se zeleným čajem poškodily ledviny. Samozřejmě záleží na tom jak je daný výrobek koncentrovaný, co je v něm za přidané látky atd.


To je docela síla. Je to ale asi jen problém těch doplňků, předpokládám, že pití čaje ledviny neohrožuje.
Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Zelený čaj

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáš Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání PHP forum software miniBB™ © 2001-2022  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2022